Jump to content


Photo
- - - - -

Medjunacionalni problemi u Vojvodini


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
474 replies to this topic

#466 bup

bup
  • Members
  • 322 posts

Posted 11 September 2007 - 21:28

dok se ovde diskutuje o nikoli tesli, madjarskim zastavama i stanju u holandiji, u novom sadu se desava ovo:

"SRPSKI NEONACISTI NIKOME NE SMETAJU?
17:09 - Ni nekoliko dana pošto je Radio 021 objavio da srpski neonacisti planiraju da 7. oktobra organizuju marš u centru Novog Sada, nijedna državna institucija ili druga ustanova se nije osetila pozvanom da reaguje.
Reakcija nije bilo ni od pojedinaca i političkih stranaka, a za to vreme neonacisti se organizuju, što se vidi iz natpisana njihovim forumima. Na nekoliko neonacističkih i desničarskih sajtova je postavljen poziv za ovo okupljanje pod imenom "Srpski marš-Marš za jedinstvo Srbije" i učesnici se savetuju kako da dodju u Novi Sad i šta da ponesu, uglavnom srpske zastave."

sa sajta radija 021.

procitajte celu vest sa sajta, ima svasta ali se tesla ne pominje pa ne znam koliko ce vam biti interesantno.

#467 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 11 September 2007 - 21:46

Moj odgovor na mars (i onima koji treba da reaguju, ali to ne cine): more mars.

#468 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 11 September 2007 - 23:18

QUOTE(bup @ 11 Sep 2007, 22:28) <{POST_SNAPBACK}>
dok se ovde diskutuje o nikoli tesli, madjarskim zastavama i stanju u holandiji, u novom sadu se desava ovo:

"SRPSKI NEONACISTI NIKOME NE SMETAJU?


Cuo na 92ci, danas. Bas me zanima koliko ce njih doci ? Nek se lepo skupe svi na jednom mestu da ne mora Polizei da ih mota po Srbiji, ovako svi na jednom mestu pa lepo nek pleve travu po Zabeli !! Samo ima jedan problem, sta cemo ako se budu pristojno ponasali, a svoja ubedjenja u demokratiji mozes da iznosis kako hoces. Opet s druge strane cim s na takom skupu ........

#469 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 12 September 2007 - 13:05

Ne vredi da se krijemo iza fraza kako su "svi politicari djubrad". Od (svih) nas zavisi.


fraza?
čitaš li ti novine?
ako nije bilo 500 afera u poslednjih 5 godina - nije bilo nijedne! i sve su vezane za politiku, strančarenje, kadrovanje.

drugo.
ja živim u relativno maloj sredini i dobar deo lokalnih političara poznajem, što iz viđenja, što lično.
od njih 100, nema 3 krštena.
sve sam go mrsomud, hohštapler, lenja buba i baraba...
ove "gore" ne znam lično, al to što iz njihovih usta čujem, dovoljno je slično sa stanjem u lokalu.

izvinjavam se na trolovanju.

#470 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 12 September 2007 - 13:19

fraza?
čitaš li ti novine?
ako nije bilo 500 afera u poslednjih 5 godina - nije bilo nijedne! i sve su vezane za politiku, strančarenje, kadrovanje.

drugo.
ja živim u relativno maloj sredini i dobar deo lokalnih političara poznajem, što iz viđenja, što lično.
od njih 100, nema 3 krštena.
sve sam go mrsomud, hohštapler, lenja buba i baraba...
ove "gore" ne znam lično, al to što iz njihovih usta čujem, dovoljno je slično sa stanjem u lokalu.

izvinjavam se na trolovanju.

A ko glasa za te i takve politicare? Ko masovno podmićuje lekare, razne inspektore, saobracajce, profesore, sudije? Svakih par godina održe se izbori, Srbi i ostali građani glasaju i lepo se vidi presek stanja u drustvu. Ne vidim svrhu optuživanja politicara za sve, oni su se samo kandidovali, mi smo ih izabrali.

#471 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 12 September 2007 - 13:29

ti ih biraj i dalje.
ja više neću.
ko god (ako iko) bude hteo moj glas, moraće nešto da promeni u svojoj ponudi a potom i realizaciji.
dosta mi je više glasanja za najmanje loše rešenje.
to je moj izbor i moje pravo.

#472 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 17 October 2007 - 10:08

http://www.b92.net/i...p;nav_id=268164

Svaki komentar je suvisan.

#473 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 17 October 2007 - 16:42

Kakvo je ovo mesanje drzave u privatnu imovinu?!
Izgleda da je ovo samo Kostunicin nacin da se promeni demografska struktura u Vojvodini...

#474 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 20 October 2007 - 13:55

dobro.
postavlja se pitanje ko su vlasnici tih kuca. ako vlasnici hoce da ustupe svoje kuce, ili da ih prodaju, whatevah, ko njih moze u tome da sprechi.
druga stvar: kad vojvodjanski Madjari zele da ochuvaju etnichki chista sela onda to nije shovinizam, a da neko srpsko selo izadje sa slichnom zalbom, odmah bi nam EU udarila nove sankcije.
kakav je to nachin?

#475 minail

minail
  • Members
  • 229 posts

Posted 20 October 2007 - 14:14

Ok, slažem se da bi potencijalni plan vlade da nastani povratnike isključivo u mađarske delove bio vredan svake osude. Sa druge strane, ako to nije slučaj, onda su ovakvi istupi SVM-a najgori oblik šovinističke retorike, ništa manje drugačiji od govora SRS-a.