Jump to content


Photo
- - - - -

Medjunacionalni problemi u Vojvodini


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
474 replies to this topic

#31 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 11 August 2007 - 22:53

QUOTE(fft @ 11 Aug 2007, 23:48) <{POST_SNAPBACK}>
Наравно, и тако шириш једну предрасуду о дотичнима, трпајући тако у исти кош оне десетине хиљада људи који су се доселили у Војводину и који живе и понашају се апсолутно нормално.
Или можда имаш неке податке који говоре да су досељеници склонији прављењу проблема, процентуално у односу на укупну популацију? Утиске типа "углавном их они изазивају" не прихватам као аргумент.


OK, onda zasto nije bilo ovakvih njasra izmedju 1945 i recimo 1995? Inace ne zelim da generalizujem, jer ima medju izbeglim licima postenih i dobrih ljudi. Svaki narod ima svoj sljam.

#32 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 11 August 2007 - 22:55

Od tetke sam cuo i slicno za madjarske granicare. Cim ona pocne na madjarskom, odmah ima drugaciji tretman.

Ali ok, meni je ovo najnormalnija stvar. Naravno da ce da se obraduju ako im pricas na njihovom jeziku.

#33 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 11 August 2007 - 22:55

Iskreno, ova tema mi lici na nesto iz kuhinje SVM-a. Malo frke dobro dodje....

#34 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 11 August 2007 - 22:57

QUOTE(Jaruzelski @ 11 Aug 2007, 23:53) <{POST_SNAPBACK}>
OK, onda zasto nije bilo ovakvih njasra izmedju 1945 i recimo 1995? Inace ne zelim da generalizujem, jer ima medju izbeglim licima postenih i dobrih ljudi. Svaki narod ima svoj sljam.


Opet da se ne lazemo. Odredjen stereotip o izbeglicama postoji i u drugim delovima Srbije, i to od samih Srba.

#35 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 11 August 2007 - 22:57

QUOTE(BlackDog @ 11 Aug 2007, 23:55) <{POST_SNAPBACK}>
Iskreno, ova tema mi lici na nesto iz kuhinje SVM-a. Malo frke dobro dodje....


Mmmda, i platio mi Soros milion evrica da malo agitujem na forumu b92.

"Ko zna ko stoji iza toga?" a? Classic.

#36 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 11 August 2007 - 23:02

QUOTE(fft @ 11 Aug 2007, 23:48) <{POST_SNAPBACK}>
Наравно, и тако шириш једну предрасуду о дотичнима, трпајући тако у исти кош оне десетине хиљада људи који су се доселили у Војводину и који живе и понашају се апсолутно нормално.
Или можда имаш неке податке који говоре да су досељеници склонији прављењу проблема, процентуално у односу на укупну популацију? Утиске типа "углавном их они изазивају" не прихватам као аргумент.
Нити су ти из VIII офанзиве били само Босанци а не Срби, нити су ови из последњих ратова били само Срби а не и Босанци.
Кад причаш о нечијој регионалној или националној припадности не уздај се у то како су их звали или их зову. Постоје стварчице као што су пописи и сличне глупости.


QUOTE
Кад причаш о нечијој регионалној или националној припадности не уздај се у то како су их звали или их зову.

Niko ih ne zove ZOVU SE SAMI TAKO !!!
Moj ocuh je BOSANAC, a neki poznanici koji su silom NEprilika dosli-pobegli su SRBI iz BOSNE, pa ti gledaj.

BI KOOL cool.gif

#37 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 11 August 2007 - 23:03

QUOTE(Jaruzelski @ 11 Aug 2007, 23:57) <{POST_SNAPBACK}>
Mmmda, i platio mi Soros milion evrica da malo agitujem na forumu b92.

"Ko zna ko stoji iza toga?" a? Classic.


Ma hajde, prvo isla prica o "promeni etnicke strukture" naseljavanjem izbeglica a sad i ovo sranje - isti ste ko radikali. Gomila fasistickih idiota.

#38 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 11 August 2007 - 23:07

BlackuDogu da ne preterujes kanda, to su vrlo ozbiljne reci, nadam se da znas sta si napisao, ili mozda nisi sav svoj !?!?

BI KOOL cool.gif

#39 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 11 August 2007 - 23:11

QUOTE(BlackDog @ 12 Aug 2007, 00:03) <{POST_SNAPBACK}>
Ma hajde, prvo isla prica o "promeni etnicke strukture" naseljavanjem izbeglica a sad i ovo sranje - isti ste ko radikali. Gomila fasistickih idiota.


Ajde oladi malo. Uvek mora biti jedan smartass kakvu god temu covek da pokrene... Idi prosetaj se malo, idiote.

edit: ako pogledas malo gore videces reakciju SVM-a na ovo, ali evo da ti ucinim uslugu:

"Cak su se i obratili SVM-u ali ni oni nisu pomogli pa su odlucili da se okrenu medijima. Roditelji apeluju da se nesto preduzme jer ne zele da se pokvare visevekovni dobri odnosi izmedju Srba i Madjara zbog jedne neizivljene bande. Toliko."

Toliko o SVM-u. Idiote.

Edited by Jaruzelski, 11 August 2007 - 23:14.


#40 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 11 August 2007 - 23:15

QUOTE(Jaruzelski @ 12 Aug 2007, 00:11) <{POST_SNAPBACK}>
Ajde oladi malo. Uvek mora biti jedan smartass kakvu god temu covek da pokrene... Idi prosetaj se malo, idiote.

edit: ako pogledas malo gore videces reakciju SVM-a na ovo, ali evo da ti ucinim uslugu:

"Cak su se i obratili SVM-u ali ni oni nisu pomogli pa su odlucili da se okrenu medijima. Roditelji apeluju da se nesto preduzme jer ne zele da se pokvare visevekovni dobri odnosi izmedju Srba i Madjara zbog jedne neizivljene bande. Toliko."

Toliko o SVM-u. Idiote.

Fuck off.

#41 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 11 August 2007 - 23:18

QUOTE(BlackDog @ 12 Aug 2007, 00:15) <{POST_SNAPBACK}>
Fuck off.


haha, kreativan odgovor nema sta. Svez je vazduh napolju, prosetaj se, lepo sam ti rekao.

#42 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 11 August 2007 - 23:28

QUOTE(Jaruzelski @ 11 Aug 2007, 23:53) <{POST_SNAPBACK}>
OK, onda zasto nije bilo ovakvih njasra izmedju 1945 i recimo 1995? Inace ne zelim da generalizujem, jer ima medju izbeglim licima postenih i dobrih ljudi. Svaki narod ima svoj sljam.

QUOTE
zasto nije bilo ovakvih njasra izmedju 1945 i recimo 1995

Nemoj da me razocaras da nisi citao sta sam napisao ?????
A bas se trudih veceras, celo vece provede na TVOM topiku, a moji cekaju !!
HA HA HA
BI KOOL cool.gif

#43 fft

fft
  • Banned
  • 356 posts

Posted 11 August 2007 - 23:37

QUOTE(Jaruzelski @ 11 Aug 2007, 23:53) <{POST_SNAPBACK}>
OK, onda zasto nije bilo ovakvih njasra izmedju 1945 i recimo 1995? Inace ne zelim da generalizujem, jer ima medju izbeglim licima postenih i dobrih ljudi. Svaki narod ima svoj sljam.


Има међу избеглим лицима поштених и добрих људи? Кад то овако формулишеш, звучи као да су то изузеци. Јеси ли мислио то да кажеш, да их је мање него међу неком другом популацијом, или си се само погрешно изразио?
После 45. је било пуно већих међунационалних "њасра" у Војводини, пар година, али да не улазимо сад у то. Није их било у том периоду јер је ситуација у земљи била другачија. Па ваљда ти је јасно да се оно што се дешавало деведесетих није дешавало претходне 3-4 деценије. И при томе не мислим на долазак избеглих, мислим на ситуацију у земљи.

QUOTE(tiger @ 11 Aug 2007, 23:57) <{POST_SNAPBACK}>
Opet da se ne lazemo. Odredjen stereotip o izbeglicama postoji i u drugim delovima Srbije, i to od samih Srba.


Наравно. И о Ромима и о Албанцима и о муслиманима и о Хрватима и о хомосексуалцима и о самохраним мајкама...

QUOTE(banderash @ 12 Aug 2007, 00:02) <{POST_SNAPBACK}>
Niko ih ne zove ZOVU SE SAMI TAKO !!!
Moj ocuh je BOSANAC, a neki poznanici koji su silom NEprilika dosli-pobegli su SRBI iz BOSNE, pa ti gledaj.
BI KOOL cool.gif


Босанац је географско-регионална одредница, а Србин национална. То што се неко зове Босанцем не значи да није Србин, Хрват, Бошњак...
Погледај резултате пописа у Војводини или целој Србији, видећеш да нигде нема босанске нације. Имаш Бошњаке, ал то је нека сасвим друга прича.

#44 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 11 August 2007 - 23:37

Inace, ako se neko osetio uvredjenim mojim izlaganjem cinjenica, ja mu se izvinjavam. Ne zelim da se svadjam, ali izgleda da se bez toga tu ne moze.

Idem nazad na Film i TV podforume, nemam sta da trazim tu medju velikim mozgovima wink.gif

#45 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 11 August 2007 - 23:49

[quote name='fft' post='1829469' date='12 Aug 2007, 00:37']Đ

Edited by Jaruzelski, 11 August 2007 - 23:51.