Jump to content


Photo

Preporuka banke


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
55 replies to this topic

#1 bogdan83

bogdan83
  • Members
  • 135 posts

Posted 08 August 2007 - 22:46

Zanimaju me Vasa iskustva po pitanju banaka. Na iskustva mislim na "privredno" bankarstvo tj. racune firmi,odrzavanje racuna,tarife i sl.
Imam otvoren racun u Banci Intesa,postali su nepodnosljivi u zadnje dve nedelje. Nedeljno mi skidaju oko 500 dinara na neke kvazi obracune tarifa i ostalo.
Kako se krecu provizije za ino placanja kod ostalih banaka?
Mozda sasavo zvuci al dok je bila Delta Banka bili su mnogo profesionalniji, i korektniji sa cenama,talijani su haos :-)

#2 ljtruba

ljtruba
  • Members
  • 104 posts

Posted 08 August 2007 - 23:50

Ja sam u RAjzenfajzenu.

U banci su ljubazni i fini, ali ume da bude guzva.
Sve zavrsavam online, mada im je softver veoma spor.
Moj bivsi direktor kaze da su ga izuvali za placanje prema inostranstvu.

Nema kredita za firme prve dve godine.

Sve ostalo je OK.

#3 everlast011

everlast011
  • Members
  • 138 posts

Posted 09 August 2007 - 02:05

RFB
jeste da imaju mana, ali i dalje su mi No.1

#4 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 09 August 2007 - 04:35

Brat mi je radio u SIEPA-i i vec me je jedan prijatelj zamolio da pitam slicno pitanje,takodje je pohvalio RFB.takodje rekao je da je i HVB,sada Unicredit Banka dobra.mada to je bilo dok su bili HVB,ne znam sada.

#5 beowl

beowl
  • Members
  • 2,789 posts

Posted 09 August 2007 - 08:01

Isto Raiffeisen.

Online im odlično funkcioniše, bankomati takođe, nema nepoznatih i nejasnih obračuna (barem kada je tekući račun u pitanju).

Jednostavno, dobiješ ono za šta plaćaš 150 dinara mesečno. Ni manje ni više. Fazon je u tome što je taj, standardni nivo usluge i dalje misaona imenica za većinu ovdašnjih banaka koje rade sa stanovništvom.

#6 John Keating

John Keating
  • Members
  • 988 posts

Posted 09 August 2007 - 08:49

Raiffeisen, bez dileme.

Izbegavaj SGYB.

#7 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 09 August 2007 - 09:20

QUOTE(beowl @ 9 Aug 2007, 03:01) <{POST_SNAPBACK}>
Jednostavno, dobiješ ono za šta plaćaš 150 dinara mesečno.


150 dindzi za tekuci i jos 150 za revolving karticu mesecno je bezobrazluk za uslove Srbije

#8 beowl

beowl
  • Members
  • 2,789 posts

Posted 09 August 2007 - 09:58

Jeste bezobrazluk, ali:

- operišem samo sa tekućim računom, krediti me ne interesuju u bilo kojoj varijanti.

- održavanje tekućeg računa svi naplaćuju, nema nigde za dž; u prvo vreme sam baš bio besan zbog toga što me u RF to košta 1800 dinara godišnje (naročito kada se to pomnoži sa više od pola miliona korisnika ph34r.gif ), ali sam onda video i čuo kako drugim ljudima druge banke "održavaju" račun za iste ili čak veće pare, i odlučio da momentalno ućutim i budem srećan što poput tih nesrećnika ne dajem svoj novac kako bih najmanje jednom mesečno dobio nervni slom na šalteru/za bankomatom/u ekspozituri.

#9 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 09 August 2007 - 10:05

QUOTE(beowl @ 9 Aug 2007, 10:58) <{POST_SNAPBACK}>
Jeste bezobrazluk, ali:

- operišem samo sa tekućim računom, krediti me ne interesuju u bilo kojoj varijanti.

- održavanje tekućeg računa svi naplaćuju, nema nigde za dž; u prvo vreme sam baš bio besan zbog toga što me u RF to košta 1800 dinara godišnje (naročito kada se to pomnoži sa više od pola miliona korisnika ph34r.gif ), ali

Pro Credit. veoma su profesionalni i brzi, to sto trebi treba kosta mesecno 65 dinara, i to tek od pocetka tekuce godine, do tada je bilo dz wink.gif

#10 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 09 August 2007 - 10:37

QUOTE(John Keating @ 9 Aug 2007, 09:49) <{POST_SNAPBACK}>
Izbegavaj SGYB.

Poznatiju kao Sporiete generale dry.gif Bem ti zivot kakvi kilavci!
Moja firma ima nekoliko racuna kod nekoliko banaka, izmedju ostalih kod gore pomenutih dripaca.

Iskustvo je pokazalo da je najbolja:
QUOTE(Zlica od Opaka @ 9 Aug 2007, 11:05) <{POST_SNAPBACK}>
Pro Credit. veoma su profesionalni i brzi, to sto trebi treba kosta mesecno 65 dinara, i to tek od pocetka tekuce godine, do tada je bilo dz wink.gif

Jako profi, ekspeditivni, e-bank savrsen, OK kamatne stope, OK odrzavanje racuna... Bas preporuka.
Kod Intese smo nedavno ugasili racun zbog bezobraznih kamata na trazeni kredit i cena odrzavanja racuna.
Nemam iskustva sa RF, ali sam cuo uglavnom pohvale.

#11 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 09 August 2007 - 10:44

ah, o SGYB bi se mogao napisati bestseler, to je za neverovati. ta nesposobnost i diletantizam u kombinaciji sa arogancijom je nesto u sta covek ne bi mogao da poveruje, dok mu se ne dogodi. nista slicno u zivotu nisam srela, i zaista su za zaobilazenje u najsirem luku ph34r.gif

#12 xyz

xyz
  • Members
  • 70 posts

Posted 09 August 2007 - 14:25

Jos jedan glas za ProCredit bank.

E - banking funkcionise odlicno, a troskovi odrzavanja racuna su im sigurno medju najnizima.

#13 DRUGA strana...

DRUGA strana...
  • Members
  • 137 posts

Posted 09 August 2007 - 14:36

Ja sam rob navika, a i nisam od onih koji upoređuju svakih 0,0..% razlike u provizijama koje banke naplaćuju za svoje usluge.

Dakle, kao klijent Raiffeisenbank ( mislim oko 3 godine ), poprilično sam zadovoljan paketom usluga. Možda su malo rigorozniji ( po pitanju zateznih kamata ) kada je u pitanju kašnjenje uplate kod revolving kartice ( i/ili kredita ), izuzetno su revnosni kod opomena, ali to mi u neku ruku i odgovara, pošto su sva kašnjenja bila rezultat moje zaboravnosti - koju su ovakvim pristupom u priličnoj meri uspeli da zaleče smile.gif

#14 bogdan83

bogdan83
  • Members
  • 135 posts

Posted 09 August 2007 - 16:34

Dakle Vas odabir je Raiff. ili ProCredit. Meni je Banca Intesa za mene kao fizicko lice OK.Kupujem karticom,al me ne sisaju mnogo. Al za privredne racune su haos nekorektni. Platim dva racuna( koji nisu velike vrednosti) preko ebanking-a i oni mi posalju obracun za dan 07.08 od 190 dinara. Zar za dva placanja da mi obracunavaju toliko. Ne znam kako se krecu te provizije kod ostalih,al mislim da od "Italijana" nema skupljih. Mada moram da priznam u tri godine koriscenja e-banking nije radio samo jednom . Ne znam kakve su situacije sa pouzdanoscu kod ostalih ?
Mada svi oni maltene imaju iste softvere tako da verujem da svima radi bez nekih znacajnih otkaza.

#15 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 09 August 2007 - 19:33

Intesa. Dobar online, dobri bankomati, blizu ekspozitura, i jos jedan razlog...

Pre par meseci sam otpustio Raiffeisen jer su me gnjavili preko telefona glupim ponudama koje su povlacili kad se pojavim kod njih.