Jump to content


Photo

SBB banda


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
54 replies to this topic

#46 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 16 August 2007 - 17:33

Ako ne koristiš torente i lokal i nije ti bitna brzina UL (ne šalješ neke velike fajlove), onda je svakako surf paket dobar izbor zbog dvostrukog DL po (približno) istoj ceni.

#47 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 16 August 2007 - 18:36

Meni SBB radi savršeno već dve godine i zaista sam prezadovoljan. thumbup.gif

#48 Goku777

Goku777
  • Members
  • 45 posts

Posted 18 August 2007 - 20:12

Porucio sam preko e-mail-a kod SBB-a kablovski internet, i nakon nedelju dana javi mi se njihov serviser da mi sve podesi (promo period do 1. septembra, besplatno uvodjenje, samo se plati prvi mesec)... Dosao za sat-dva i sve namestio ali... nece.... i eto desi se, meni je konstantno losa slika vec mesecima na tv-u ali nisam racunao da to moze da utice na cable net... Sada jurim TV servisere... Rekli su da ce doci od ponedeljka.... ali ovo "od" mi se svidja )

p.s. servires koji mi je radio net kaze da je najbolje preko neta da se poruci internet, jer su radnici na call centru brljivi, ne razumeju se kako treba i cesto se desava da do net servisera i ne stigne potraznja )

Edited by Goku777, 18 August 2007 - 20:14.


#49 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 20 August 2007 - 05:23

Dragi nesretni Eraserhead-e i ostali koji smatrate da uplatnice treba citati, evo jedne price koja mi se desila pre 2 meseca ...
Odem ja tako lepo u Kralja Petra i parkiram tj "zaustavim" vozilo u Zmaja od "ocaja" kako bih uplatio net . Vreme 18:00. Odem prvo do menjacnice razmenim pare i udjem u SBB da uplatim sledeci paket. Posto sam modem mesec dana pre toga selio (platio tu uslugu 750 din) kod keve (stan A) pa ga potom vratio (takodje 750 din) u moj (stan B) pokusao sam salterusi# da objasnim kako zelim da platim prethodni mesec kablovske televizije u Stanu A (rakovica), a internet na moj username i, logicno, broj ugovora koji je vezan za taj username (vracar - Stan b). Glupaca je posle 20 sekundi mog monologa na pitanje "da li ste shvatili?" potvrdno klimnula glavom. Zavrsim ja to sve lepo, dodjem do kola, sednem u ista, i ne znam ni ja zasto, izvadim uplatnice iz zadnjeg dzepa i imam sta da vidim ... obe uplatnice na isti broj ugovora (zaista mi nije jasno kako moze da uplati internet na rakovicki broj ugovora ako tamo uopste i nema internet uveden?), i sta cu odlucim da se vratim (posto je bio petak, a u subotu mi je isticao net). Udjem i pitam je da li je normalna i ona me uputi kod onog tipa za stolom preko puta koji je zaduzen za net. On mi uz duzno postovanje objasni kako koleginica i nije bas napametnija i da joj se neretko desavaju gafovi. Sve je to potrajalo nekih 5-6 minuta i ja srecan posto sam uspesno "obavio posao" izlazim napolje i zaticem sta ... ? .... prazninu. Auta nema .... dosao pauk i odneo ..............



I sta je trebalo da uradim ? Da se vratim, nalupam joj samare (i to nogama) i otmem 6000 iz kase i kazem ovo je za troskove parking servisa ?
Na zalost, zurio sam na posao i uhvatio prvi taxi i otisao.



Ja jesam svesno parkirao tu u ulici , sa upaljena sva 4, znajuci da je dozvoljeno samo 15 min po zakonu, i ceo "prvi deo posla" sam obavio u roku od tacno 15 minuta. Sto je najgore kad sam otisao u parking servis po kola tek sam onda provalio na suvozackom brisacu ispresavijano i okaceno upozorenje u 18:02 da imam jos tacno 15 min da uklonim vozilo inace ce me odneti pauk .... naravno ja to nisam primetio kad sam se vratio u kola posto sam gledao u priznanice ................


Eto toliko, 1300 din ili 6000 din isti djavo (dobro ne bas :lol), treba ih spaliti do temelja.

Edited by 8-Walker, 20 August 2007 - 05:32.


#50 Penzionerka

Penzionerka
  • Members
  • 781 posts

Posted 21 August 2007 - 00:05

Na sajtu SBB-a postoji korisnicki servis. Udješ lepo preko svog passworda i vidis sta ti je preostalo i dokle vazi, sta si uplatio i tako to. Kod mene sve funkcionise besprekorno i ja sam uslugom SBB-a prezadovoljna. Plaćam internet preko banke i najkasnije za 24 sata pojavi se crveno polje u kome lepo pise da je paket za sada neaktivan ali uplacen tada i tada. Aktivira se automatski cim prethodni istekne. Ako imas pre-paid svakog jutra te, jos dodatno, mejlom obavestavaju koliko MB ti jos stoji na raspolaganju. Dobijes obavestenje ''support''. Veza vrlo retko puca. Za preko dve godine koliko imam SBB internet, mozda nisam mogla da ga koristim jedno 5-6 sati kad se svi prekidi saberu. Ma SBB je kod nas najbolji provajder.

#51 dexon

dexon
  • Members
  • 76 posts

Posted 21 August 2007 - 15:37

QUOTE(Penzionerka @ 21 Aug 2007, 01:05) <{POST_SNAPBACK}>
Na sajtu SBB-a postoji korisnicki servis. Udješ lepo preko svog passworda i vidis sta ti je preostalo i dokle vazi, sta si uplatio i tako to. Kod mene sve funkcionise besprekorno i ja sam uslugom SBB-a prezadovoljna. Plaćam internet preko banke i najkasnije za 24 sata pojavi se crveno polje u kome lepo pise da je paket za sada neaktivan ali uplacen tada i tada. Aktivira se automatski cim prethodni istekne. Ako imas pre-paid svakog jutra te, jos dodatno, mejlom obavestavaju koliko MB ti jos stoji na raspolaganju. Dobijes obavestenje ''support''. Veza vrlo retko puca. Za preko dve godine koliko imam SBB internet, mozda nisam mogla da ga koristim jedno 5-6 sati kad se svi prekidi saberu. Ma SBB je kod nas najbolji provajder.


U pravu si nazalost do nekle.Ali to je zbog toga sto SBB nema jaku konkurenciju.Kad bi imali jacu konkurenciju,imali bi smo brzi,i jos jeftiniji net.

#52 Goku777

Goku777
  • Members
  • 45 posts

Posted 23 August 2007 - 21:19

Pronasao sam moj problem, pa sam ovo isto napisao i na sbb forumu:

Pre nedelju dana sam dobio modem i prikljucenje na internet, i sve super, brzo su se javili nakon prijave. Nakon instalacije modema mladic koji mi je sve to namestao kaze da ne mogu da idem na internet jer mi je losa slika na TV-u... Zaista, od kada imam kablovsku televiziju, ja sam prikljucen na komsijin kabl i veliki broj kanala je bio pod snegom. Platili smo mu 1350 dinara, dobili priznanicu da smo platili prvih mesec dana interneta. Zovemo mi korisnicki servis, to je bio cetvrtak, i kazu doci ce cim budu slobodni.... Tu se nadovezao vikend, i u ponedeljak dodju 2 coveka, sa nekim aparatom, izvadio kab sa TV-a i ubacio u taj aparat, ssamo se nasmejao i rekao da smo povezani preko komsijskog kabla i pita ko nam je to uradio?! Sutradan, tj. u utorak dosli su majstori koji su namestili kabl, sproveli direktno na nas televizor i slika je dosla ( neki kanali i dalje ne rade) i ovog puta slika je cista.
Kablovsku televiziju imam, otptilike, pet godina. Prvih par godina, cesto nismo imali sliku, meseci su se vezali kako smo mi i komsiluk gubili sliku. Svi se vratimo na antenu, pa se vratimo na kablovsku i sve tako u krug. Racuni su stizali, ali zbog toga sto nismo imali sliku resili smo da ne placamo (logicno, odes u pekaru, platis hleb a dobijes samo kesu). Otprilike zadnje 2. godine imam sliku na TV-u ali kao sto sam napisao na pocetku, kanale sam delio na vidljive, ne vidljive i sneg. Racuni su se gomilali ali smo skrpili ta dugovanja jer drugog resenja za TV nemamo. Dosli smo dotle da dugujemo hiljadu dinara, tj. zadnja dva meseca.
Opet se vracam na pocetak... Dobio sam priznanicu da sam uplatio prvih mesec dana za net. Majstori su popravili sliku. Ali meni net i dalje ne radi. Sta je bio problem... Tzv. Shefica je uzela 1350 dinara za dugovanja za TV i sada moram ponovo da platim. Sada se ja pitam:

Gde mi je priznanica?
Mesecno za televiziju je 500 dinara, znaci 1000 dinara za 2 meseca... Gde mi je kusur? )
Sta da radim sa potvrdom da sam platio internet, a ne dugovanja za televiziju?
Zasto se obracunava TV kada nemamo sliku, ili kada je imamo ali pod "snegom"?
Sta znaci osmeh kod majstora kada proverava zasto nije dobra slika?

Imam internet kod sezampro-a, i skupi su dosta, kablovski internet je bolji za mene, zato sam hteo da predjem. Ali Sezampro radi zaista sve profesionalno.

#53 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 24 August 2007 - 07:35

QUOTE(8-Walker @ 20 Aug 2007, 06:23) <{POST_SNAPBACK}>
Dragi nesretni Eraserhead-e i ostali koji smatrate da uplatnice treba citati, evo jedne price koja mi se desila pre 2 meseca ...
Odem ja tako lepo u Kralja Petra i parkiram tj "zaustavim" vozilo u Zmaja od "ocaja" kako bih uplatio net . Vreme 18:00. Odem prvo do menjacnice razmenim pare i udjem u SBB da uplatim sledeci paket. Posto sam modem mesec dana pre toga selio (platio tu uslugu 750 din) kod keve (stan A) pa ga potom vratio (takodje 750 din) u moj (stan B) pokusao sam salterusi# da objasnim kako zelim da platim prethodni mesec kablovske televizije u Stanu A (rakovica), a internet na moj username i, logicno, broj ugovora koji je vezan za taj username (vracar - Stan b). Glupaca je posle 20 sekundi mog monologa na pitanje "da li ste shvatili?" potvrdno klimnula glavom. Zavrsim ja to sve lepo, dodjem do kola, sednem u ista, i ne znam ni ja zasto, izvadim uplatnice iz zadnjeg dzepa i imam sta da vidim ... obe uplatnice na isti broj ugovora (zaista mi nije jasno kako moze da uplati internet na rakovicki broj ugovora ako tamo uopste i nema internet uveden?), i sta cu odlucim da se vratim (posto je bio petak, a u subotu mi je isticao net). Udjem i pitam je da li je normalna i ona me uputi kod onog tipa za stolom preko puta koji je zaduzen za net. On mi uz duzno postovanje objasni kako koleginica i nije bas napametnija i da joj se neretko desavaju gafovi. Sve je to potrajalo nekih 5-6 minuta i ja srecan posto sam uspesno "obavio posao" izlazim napolje i zaticem sta ... ? .... prazninu. Auta nema .... dosao pauk i odneo ..............
I sta je trebalo da uradim ? Da se vratim, nalupam joj samare (i to nogama) i otmem 6000 iz kase i kazem ovo je za troskove parking servisa ?
Na zalost, zurio sam na posao i uhvatio prvi taxi i otisao.
Ja jesam svesno parkirao tu u ulici , sa upaljena sva 4, znajuci da je dozvoljeno samo 15 min po zakonu, i ceo "prvi deo posla" sam obavio u roku od tacno 15 minuta. Sto je najgore kad sam otisao u parking servis po kola tek sam onda provalio na suvozackom brisacu ispresavijano i okaceno upozorenje u 18:02 da imam jos tacno 15 min da uklonim vozilo inace ce me odneti pauk .... naravno ja to nisam primetio kad sam se vratio u kola posto sam gledao u priznanice ................
Eto toliko, 1300 din ili 6000 din isti djavo (dobro ne bas :lol), treba ih spaliti do temelja.

15 minuta se smatra zaustavljanjem, a ne parkiranjem, i dozvoljeno je tamo gde postoji znak sa jednom kosom crvenom linijom, što znači zabranjeno zaustavljanje. Kad postoje dve ukrštene linije, kao u toj ulici, to znači da je zabranjeno parkiranje, ali i zaustavljanje. I nemaš pravo da budeš zaustavljen ni 1 minut. Upaljena četiri migavca(iako to neki ljudi smatraju za okolnost koja isključuje prekršaj, a namena 4 migavca je sasvim drugačija) ne znače ništa, i pauk ti je sasvim opravdano odneo auto.

Iako ti je ona rekla da je shvatila to što pričaš, trebao si da čitaš priznanice onda kad si ih dobio, na šalteru.

Znači, ti si jednako kriv kao i službenica koja nije udovoljila tvom zahtevu.

#54 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 28 August 2007 - 01:19

Nisam ja rekao da nisam kriv, vec da jednostavno nije bilo gluperde za salterom ustedeo bih 6k din. Sem toga postoji zakon koji kaze da te prvo moraju upozoriti belim papirom da se uklonis u narednih 15 minuta ili ode na dobos.
And for that note, lets get back to the program
Danas sam posetio dragi nam SBB i bio sam 34. po redu !!!!! Izbrojao sam 33 coveka ispred mene laugh.gif , i onda kad sam dosao na red ljupka salterusa mi rece imate nekih 750 din dugovanja za preseljenje modema (koje sam platio bas tom prilikom kada me je pauk odneo) i kako joj je zao ali ne moze da mi produzi paket dok to ne izmirim ... naravno ispostavilo se da je ona ameba za salterom od prosli put uspela tih 750 din da uplati na pogresan broj ugovora, bas kao i one pare za flat 256 .... naravno morao sam opet do istog lika zaduzenog za ispravljanje krivih drina i on je naravno sve sredio ...

edit: e vidis za takav vid kradje (uplata 750 din kako bi ti admin softverski prebacio MAC adresu modema na drugo cvoriste) ne dobijas priznanicu wink.gif

Edited by 8-Walker, 28 August 2007 - 01:23.


#55 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 29 August 2007 - 15:40

Eraser, mislim da si ti u pravu kada kritikuješ njihovu poslovnu etiku i mislim da dobro komentarišeš ovo pitanje sa stanovišta konkurencije. Ali takođe puno toga prepuštaš pretnjama, pričama itd. Poslovna etika koju hvališ nastala je u državama u kojima ili postoji jaka konkurencija, ili potrošač dobije milionsku odštetu za ovakav slučaj jer je izgubio poslove zbog prekida neta. Posle toga, šalteruše dok sede u stolici pete otpuštene prethodnice malo bolje razmisle gde ide tvoja uplata i šta ti tačno govoriš. Još kad im se u život uplete otplata kredita za novo preuređenje stana, dobiješ onaj ekstra slajs poštovanja koje je toliko nedostajalo njenoj konkurentkinji za tu poziciju.

Dakle,
Ako su te doveli u zabludu - tuži.
Ako si izgubio posao ili pretrpeo strah bez neta, tuži.
Ako su zloupotrebili dominantan položaj (npr zahtevali da imaš i TV i internet pretplatu kod njih), prijavi za zloupotrebu dominantnog položaja.

Moram priznati da sam imao odlične odnose sa SBB-om dok se nisam preselio i nakon 30ak dana čekanja odlučio da ih otpustim i zaposlim ADSL operatera. Čak, pošto mi je prvo uključenje kasnilo dva dana od uplate, svaka konsekutivna uplata produžavana mi je 5 dana. Ili, ako sam zaboravio da uplatim na dan kada isključe (bila subota), pozivao sam ih i oni su mi produžili pretplatu dva dana - no questions asked.