Jump to content

Photo

SBB banda

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
54 replies to this topic

#31 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 14 August 2007 - 19:28

odmah... jel ti istekao stari paket? jer ako nije, eto razloga zasto je novi neaktivan.

#32 Step

Step
  • Members
  • 505 posts

Posted 14 August 2007 - 19:48

Ako ti je istekao stari paket, onda bi trebalo da prodje nekih par sati da bi se aktivirao novi paket.
Bar je tako u mom slucaju. Znam za primere i od po nekoliko dana.
Banda, u pravom smislu te reci!

Edited by Step, 14 August 2007 - 19:48.

#33 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 14 August 2007 - 19:50

QUOTE(dranata @ 14 Aug 2007, 19:13) <{POST_SNAPBACK}>
Juče popodne uplatila 1050 MB paket. Sad mi stoji da je uplaćeno, ali da je neaktivan. Kad sam ih pitala koliko treba da se uplata registruje rekli mi pola sata. Prošlo evo dan ipo i ništa. Da li znate koliko obično prođe vremena da uplata legne i počne da funkcioniše.

Uplatila u Kralja Petra. Ako je važno.

Automatski ce se aktivirati, kada potrosis trenutno aktivan paket. Vazno je da je uplata registrovana.

#34 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 14 August 2007 - 22:27

QUOTE(Step @ 14 Aug 2007, 20:48) <{POST_SNAPBACK}>
Ako ti je istekao stari paket, onda bi trebalo da prodje nekih par sati da bi se aktivirao novi paket.
Bar je tako u mom slucaju. Znam za primere i od po nekoliko dana.
Banda, u pravom smislu te reci!

?
Meni se aktivira automatski čim stari paket istekne, a ako je već istekao 15-20 min. nakon uplate u SBB centru. Stvarno se ponekad pitam da li ima veze sa srećom ili nečim drugim, ali meni stvarno radi skoro savršeno, a stvarno znam ljude koji imaju problema. Između ostalog, kada sam želeo da se priključim rekli su mi da će doći za 5-6 dana, a došli su sutradan (i istog dana pustili net), dok su koleginicu, koja uzgred stanuje 50 metara od mene, zavlačili skoro mesec dana, pa joj instalater usput rasturio i jedan TV dok je instalirao modem, pa su se sporečkali oko toga ko treba da popravi TV, pa kada je i bilo fizički namešteno paket su pustili posle 10 dana...

Edited by namcor, 14 August 2007 - 22:28.

#35 sanja025

sanja025
  • Members
  • 118 posts

Posted 14 August 2007 - 22:30

I meni se aktivira automatski, ali za 25 minuta mi istice flat, a nisam sigurna da li je brat uplatio novi blink.gif Odoh da proverim

#36 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 14 August 2007 - 22:41

Jedno pitanje... Da li vi koji koristite SBB cable net, koristite jer nemate drugi izbor ili bas zato sto ga nesto posebno volite?

Ako ga koristite zato sto ga volite (znaci kao slobodan izbor) onda MOLIM, objasnjenje, prednosti i mane u odnosu na druge servise... HVALA.

Ja licno koristim ADSL, jer mi se cini da nemam drugi izbor. Cable 99% nemam, eventualno bezicni net IMAM, ali ko ce da se bakce sa tim da postavlja antenu i ostale peripetije.

Edited by tiger, 14 August 2007 - 22:42.

#37 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 15 August 2007 - 03:11

QUOTE(tiger @ 14 Aug 2007, 23:41) <{POST_SNAPBACK}>
Jedno pitanje... Da li vi koji koristite SBB cable net, koristite jer nemate drugi izbor ili bas zato sto ga nesto posebno volite?

presao sa adsla (yubc, prilicno zadovoljan) na sbb. kada sam prelazio sbb bio jeftiniji. pala cena adslu ali je lokal majka. za 1530 din. mesecno 90kB/s u lokalu i 30kB/s spolja sasvim pristojno. i da, bas je milina odrzavati ratio sa adslom na private trackerima (jos kad dupliraju dl).

#38 Mr. Mojo Risin

Mr. Mojo Risin
  • Members
  • 107 posts

Posted 15 August 2007 - 08:44

QUOTE(tiger @ 14 Aug 2007, 23:41) <{POST_SNAPBACK}>
...........
Ako ga koristite zato sto ga volite (znaci kao slobodan izbor) onda MOLIM, objasnjenje, prednosti i mane u odnosu na druge servise... HVALA.

...........

generalna razlika, tj. prednost DSL-a u odnosu na kabl, je ta sto kod DSL-a imas svoju direktnu bakarnu paricu ukljucenu kod provajdera.
kod kablovskog interneta zicu delis sa komsijama u zgradi/kraju, a to je uvek dobra podloga za nastajanje raznoraznih zahebancija i problema.

ostale prednosti sbb kabla:
- mogucnost pravljenja pauza u koriscenju/placanju
- besplatan prelazak na neki drugi paket
- nesto brzi DL/UL kod istoimenih paketa
- lokalni hub
- valjda neki mali, besplatni web prostor
- mozda jos nesto, ne mogu da se setim
.....

... a i mane:
- obaveza placanja i TV pretplate (sada valjda 350 dingera, sa stalnom tendencijom rasta)
- aljkava i nezainteresovana (najblaze receno) podrska
- guzve po salterima, cekanje da se ukljuci novi paket isl
- uvek neka nova prilika za nerviranje kod onih sto nisu rodjeni pod srecnom zvezdom
.......

.... bih ja nazvao subjektivnim prednostima/manama u zavisnosti od zelja/potreba/mogunosti/jacine zivaca svakog pojedinacnog usera.

Edited by Mr. Mojo Risin, 15 August 2007 - 08:51.

#39 cromodora

cromodora
  • Members
  • 620 posts

Posted 15 August 2007 - 13:25

Nemam šta da dodam ne komentare povodom SBB,ali nije mi jasno koja su vaša očekivanja po pitanju dotičnih.Ja ne vidim da će oni u dogledno vreme da unaprede svoj customer suport niti kvalitet samog programa kada su monopolist na tržištu...ok,naravno time bi trebala da se pozabavi antimonopolska komisija itd....o čemu mi pričamo največi kablovski operater u Srbiji u 2007 godini vrši samo emitovanje analognog tv signala!!!!!!
Koja su onda očekivanja po pitanju net-a!!!Apropo ove priče skoro sam bio u konaktu sa cs sa pitanjem da li imaju nameru u nekoj bližoj budućnosti da uvedu eventualno DVB signal(da ne pričam slučajno o HD ni u najluđim snovima) na šta mi je neko odgovorno lice ili kako već da ga nazovem odgovorio "nemamo u planu u skorije vreme i ne znamo uopšte kada će to doći na dnevni red"......prevedeno"a šta nas zabole ona stvar kad s'obzirom na našu poziciju na tržištu možemo i da emitujemo sve kanale u crno beloj tehnici...naša stvar,a i može nam se.Vezano za celu priču pošto koliko sam uspeo da primetim i na sbb forumu da se ljudi konstantno žale na kvalitet prijema signala,linije,sneg,oluju bem li ga šta sve ne takođe sam i ja bio član ne tako male grupe revoltirannih korisnika,linije sneg,užas,zovnem korisnički i oni zaista i pošalju ekipu na teren.O samoj stručnosti ekipe da se raspravljati naravno,dva klinca koja su verovatno upala preko studentske zadruge ili čega već,vide kvalitet signala,ja im objasnim lepo šta fali i po mom mišljenju šta bi trebalo da se realno uradi da se svaka veza posebnoo uzemlji jer oni generalno samo uzemljuju razvodnu kutiju i pritom koriste naravno jeftine kablove te se u prenosu signala dosta gubi na kvalitetu da bi na kraju dobio odgovor"mi smo pokušali sve što je do nas...ništa više se ne da uraditi"...zavrteli par puta šrafcigerom i to je to end of story.
Prema tome dokle god su oni u poziciji kakvoj jesu iluzorno je nadati se bilo čemu.

#40 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 15 August 2007 - 14:10

Ja sam pre nekoliko meseci citao preporuku nekog vladinog sluzbenika gradjanima da se ne prikljucuju na kablovsku televiziju i ostale servise, sve dok se ne donese ne znam koji zakon i dok ne poraste konkurencija itd... innocent.gif

#41 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 15 August 2007 - 16:02

Malo sam razgledao SBB sajt. I ono sto sam primetio u odnosu na ADSL. Da, jesu malo jeftiniji paketi. Ali recimo da uporedimo najeftiniji FLAT 256/128. On je nekih 50-100din. jeftiniji od ADSL-a, s tim sto je ADSL u ovom rangu 256/64 (sto je naravno losije u svakom pogledu).

Ali recimo postoji sansa da ti recimo odes kod Telekoma, i onda kako vreme tece, tako da ti se smanjuje mesecna cena istog paketa, da bi ga vec posle 6 meseci, a narocito posle godinu dana, placao (znatno) jeftnije nego SBB.

I naravno, tu je i ta prednost koju pominjete u brzem lokalu.

ADSL u principu radi savrseno. Znaci nema nikakvih problema. Jedino sto se ponekad desi da ti pukne veza iz cista mira. Ali primetio sam da se to nekako vise desava u toku noci (u jutarnjim casovima) a uopste ne vidim neku logiku u ovome?! I ovo mene zna ponekad jako puno da nervira, jer najcesce nocu upalim p2p ili torrent da mi radi, i kad se probudim ono vidim da mi nije nista posebno skinuo. Grrrrrrr... smile.gif

Edited by tiger, 15 August 2007 - 16:03.

#42 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 15 August 2007 - 19:01

QUOTE(tiger @ 15 Aug 2007, 17:02) <{POST_SNAPBACK}>
Jedino sto se ponekad desi da ti pukne veza iz cista mira. Ali primetio sam da se to nekako vise desava u toku noci (u jutarnjim casovima) a uopste ne vidim neku logiku u ovome?! I ovo mene zna ponekad jako puno da nervira, jer najcesce nocu upalim p2p ili torrent da mi radi, i kad se probudim ono vidim da mi nije nista posebno skinuo. Grrrrrrr... smile.gif

- desnoklik na konekciju
- Properties/Options
- čekirati Redial if line is dropped
- podesiti Redial atempts broj (meni je 1000 biggrin.gif) kao i Time between redial attempts (meni 5 sec)

and voila... cool.gif

#43 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 15 August 2007 - 19:24

@Srdjane, HVALA TI ZA OVO DO NEBESA! smile.gif Znaci, MNOGO MOCNA OPCIJA! smile.gif

@Zli Gli, probao sam NetLimiter i sve je onako kako si rekao. smile.gif S tim, sto ajde ja im dopustam i da skidaju od mene (cini mi se ipak fer i da dajes nekom, ako i uzimas), ali mi se recimo program dopada jer sam prvi put uspeo da omogucim sebi da npr. mogu i da surfujem neometano (PO POTREBI), a da neometano radi download u pozadini. smile.gif HVALA JOS JEDNOM! smile.gif

#44 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,179 posts

Posted 15 August 2007 - 20:33

QUOTE(tiger @ 15 Aug 2007, 20:24) <{POST_SNAPBACK}>
S tim, sto ajde ja im dopustam i da skidaju od mene (cini mi se ipak fer i da dajes nekom, ako i uzimas)

Dopustam i ja do 3kb,preko toga vec opada download (kad pustim samo seed,bez downloada,ide 5-6kb,sto je opet slabo). 256/64,jebiga...

#45 kikii

kikii
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 16 August 2007 - 16:47

Pošto je stara tema o SBB-u netragom nestala, pretpostavljam da nam je ovo novo mesto okupljanja.
Ja izgleda spadam u one srećnije korisnike jer me SBB nikad nije zeznuo (kada je reč o plaćanju, a uvek plaćam gotovinski u Kralja Petra), a kada bi se i desio neki kvar, to bi brzo rešavali (nijednom nisu morali da mi dolaze do kuće jer je kvar bio negde napolju). Jeste, dl brzina varira, najčešče je oko polovine maksimuma, ali je to nešto na šta sam se navikla.
Ono što mene sada zanima je da mi se objasne neke stvari (mrzim da čekam onaj korisnički sevis, a i gotovanka sam dry.gif ).
Ovo je novi cenovnik. Zapravo, samo su ubacili nove pakete - flathome surf. Mene zanima koja je sada razlika između flathome i flathome surf?
Vidim da je kod novog flata jadan odnos dl/ul (8:1). Koliko sam skapirala to je zeznuto za torente, ali ja to i ne koristim. Takođe, vidim da flat home surf nema posebne brzine za lokal te pretpostavljam da ga isti nema. Iskreno, ja i ne znam kako se taj lokal koristi.
Da li postoji još neko ograničenje kod flat home surfa ili su to samo ove dve gore navedene činjenice? Da li bih ja mogla sa flathome surf-om da gledam neki tv program preko sopcasta-a (kad isti naučim da koristim smile.gif ) ili tvu player-a?