Jump to content


Photo

SBB banda


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
54 replies to this topic

#16 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 07 August 2007 - 22:32

QUOTE(theDuke @ 7 Aug 2007, 21:22) <{POST_SNAPBACK}>
nije da ih branim, ali izvini kako nisi primetio da ti je protok nesto vise od 1 Mb download, i to dva dana?

I nisi se pitao otkud 50 din vise u kusuru?

Jbg, ja sam izgleda jedan od retkih srecnika koji su prezadovoljni SBB-om... sad.gif


Apsolutno legitimna pitanja. Tu konekciju koristi neko sa daleko manje iskustva na netu ko samo surfuje i ne može da provali razliku u otvaranju web stranica između dve različite brzine. Ako se na to doda još i redovno kočenje veze pa onda ubrzavanje nekome ko nije često na netu nije lako da provali razliku. Moguće da bih ja i provalio, ali na kraju krajeva nije na korisnicima da provaljuju njihove greške.

A što se kusura tiče, naivan čovek, pomislio da je možda došlo do promene cene... Pri tome na računu ne piše usluga već samo koliko je plaćeno.

#17 theDuke

theDuke
  • Members
  • 365 posts

Posted 07 August 2007 - 23:43

QUOTE(Eraserhead @ 7 Aug 2007, 23:32) <{POST_SNAPBACK}>
Apsolutno legitimna pitanja. Tu konekciju koristi neko sa daleko manje iskustva na netu ko samo surfuje i ne može da provali razliku u otvaranju web stranica između dve različite brzine. Ako se na to doda još i redovno kočenje veze pa onda ubrzavanje nekome ko nije često na netu nije lako da provali razliku. Moguće da bih ja i provalio, ali na kraju krajeva nije na korisnicima da provaljuju njihove greške.

A što se kusura tiče, naivan čovek, pomislio da je možda došlo do promene cene... Pri tome na računu ne piše usluga već samo koliko je plaćeno.

Da to i mene nervira, ali uvek pogledam iznos... jbg, moze se svakom desiti da ne gleda, od sada cu uvek obracati paznju...

#18 Johnzy

Johnzy
  • Members
  • 158 posts

Posted 08 August 2007 - 01:39

O SBB mogu da se napisu deset tomova zalbi i prituzbi. Najveci je problem u nedostatku konkurencije.
Ja sam u martu uplatio flat, i posle par dana sam izgubio signal. I naravno da sam zvao call centar da se zalim, ali me oni redovno ljubazno odhebu pricom da ce doci ekipa za dan-dva. I tako je to trajalo tri nedelje dok ja sam nisam promenio sve sto se promeniti moglo, osim modema (kabl, spliter...), da bi mi oni na kraju produzili moj paket za cela dva dana, jer sam, kao imao protok (od 50kB dnevno). Ja sam osudjen na SBB zbog dvojnika i centrale...
Nista, videcu da prodam stan...

#19 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 08 August 2007 - 02:07

dobar dan, dajte mi kilogram svinjetine ... heh, vidi vidi al' su se zajebali, dali mi teletinu po ceni piletine ... pomagajte doktore

#20 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 08 August 2007 - 07:44

Pouka svega je: čitajte priznanice o uplati. Štampane su zato da bi bile, izmedju ostalog pročitane, nakon dobijanja.

Insistirati da na priznanici piše ŠTA JE UPLAĆENO, a ne samo suma. Jer tako, mogu da kažu, mirne duše da ste uplatili 5 pranja automobila.

Bez toga, tržišna inspekcija može malo da uradi. Osim, da ih natera da priznanice pišu onako kako treba.

#21 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos
  • Members
  • 270 posts

Posted 08 August 2007 - 10:49

Resenje je uplatnica u posti. Ako ne zelis da ti se sranja vise desavaju, zajebi taktiku sa Kralja Petra, nego uzmes uplatnicu, popunis je kako treba (kod svrha uplate napises paket koji zelis), ne zajebes "poziv na broj" i niko ti nista ne moze. Ovako se ni njima ne desavaju greske, samo moras uplatiti dva-tri dana pre isteka tekuceg paketa i nikad vise da ne brines za internet.
Ako se nesto desi i u ovom slucaju (nisam jos cuo da se desilo - ali ipak je to SBB), imas dokaz da si uplatio to sto si uplatio, pa mozes da ih teras i do suda ako treba.

#22 milosdb

milosdb
  • Members
  • 344 posts

Posted 08 August 2007 - 12:51

QUOTE(Kudravi Gaucos @ 8 Aug 2007, 11:49) <{POST_SNAPBACK}>
Resenje je uplatnica u posti. Ako ne zelis da ti se sranja vise desavaju, zajebi taktiku sa Kralja Petra, nego uzmes uplatnicu, popunis je kako treba (kod svrha uplate napises paket koji zelis), ne zajebes "poziv na broj" i niko ti nista ne moze. Ovako se ni njima ne desavaju greske, samo moras uplatiti dva-tri dana pre isteka tekuceg paketa i nikad vise da ne brines za internet.
Ako se nesto desi i u ovom slucaju (nisam jos cuo da se desilo - ali ipak je to SBB), imas dokaz da si uplatio to sto si uplatio, pa mozes da ih teras i do suda ako treba.


Ja sam jedini put imao problem kada sam uplatio u posti. Naime, tada (a mozda i jos uvek), oni su listu uplata iz poste iz nekog razloga rucno unosili u njihov sistem. Pa je tu bilo nekih problema. Nije im bilo dovoljno ni kada sam odneo priznanicu, posto im potvrda iz poste "nije bila stigla". Tih par dana (uleteo i vikend), dok me nisu pronasli na spisku, redovno sam zvao call servis i svaki put bi mi ukljucili internet do ponoci.
Sa uplatama na salteru jos uvek nisam imao problema, ali i mene nervira sto ne priznanici ne pise usluga i sto ne pise trajanje paketa. Naime, odskora sam se preselio i jedina opcija u novom stanu je wireless internet. Priznanice za wireless se pisu rucno, a preostalo vreme je moguce proveriti jedino telefonom.

#23 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 08 August 2007 - 19:28

Odavno sam ja to pričao (da su banda).

Budi iskren, eras. laugh.gif Ponadao si se da su se zeznuli i dali ti više kusura, a da su i greškom pustili neki jači paket.. rolleyes.gif
Je l' tako?

Meni su jednom za*ebali on-line uplatu i zavrnuli net na jedan dan, pa sam im se preko maila i telefona naspominjao svega čega sam mogao da se setim, pa mi je banka poslala mailom potvrdu o uplati, pa im ja to faxom prosledio, a onda mi oni upisali da sam platio 3 (tri) mesečna flat paketa.
Ja, rek'o, to uradili da se "izvade" što sam jedan dan bio bez net-a innocent.gif , al' đavola!
Posle dva dana uvideli grešku, pa stornirali.

Nema kod njih ništa sa strane.

#24 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 10 August 2007 - 10:45

Jel mi neko moze preporuciti neki programcic za kontrolu protoka, potosnje....nesto mi dismr da mi ovi iz SBBa skidaju vise nego sto potrosim.
A da, da ne bi previse objasnjavao, koristim 98SE, pa ako taj programcic radi iz nje-njega
BI KOOL cool.gif

#25 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 10 August 2007 - 13:11

Ja koristim NetLimiter2 ali na XP-u,ne znam da li radi na 98SE. Probaj,nije veci od 2-3mb.

#26 decembar

decembar
  • Members
  • 1,204 posts

Posted 10 August 2007 - 17:36

Preko Telekoma,dobijate račun za ADSL,zajedno sa telefonskim računom,tako da nema frke.Oko četiri meseca sam njihov korisnik i do sada nisam imao većih problema rolleyes.gif
Kada se samo setim kako su me u Eunetu ložili da ne odem u Telekom,svašta su mi pričali rolleyes.gif

#27 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 10 August 2007 - 21:35

QUOTE(Zli Gli @ 10 Aug 2007, 14:11) <{POST_SNAPBACK}>
Ja koristim NetLimiter2 ali na XP-u,ne znam da li radi na 98SE. Probaj,nije veci od 2-3mb.

Skino sam ga, hvala ti, ali je trial na 28 dana, da li znas gde da trazim "ostalo", ovaj, hm hm znas vec sta !?!?

#28 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 10 August 2007 - 23:47

Vidi ovde.

#29 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 11 August 2007 - 20:48

QUOTE(Zli Gli @ 11 Aug 2007, 00:47) <{POST_SNAPBACK}>
Vidi ovde.

Ja ne uspe, ali nema veze, pokusacu negde na drugom mestu, HVALA TI MNOGO !!

BI KOOL cool.gif

#30 dranata

dranata
  • Members
  • 732 posts

Posted 14 August 2007 - 18:13

Juče popodne uplatila 1050 MB paket. Sad mi stoji da je uplaćeno, ali da je neaktivan. Kad sam ih pitala koliko treba da se uplata registruje rekli mi pola sata. Prošlo evo dan ipo i ništa. Da li znate koliko obično prođe vremena da uplata legne i počne da funkcioniše.

Uplatila u Kralja Petra. Ako je važno.