Jump to content


Photo
- - - - -

The Wire


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
112 replies to this topic

#1 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 06 August 2007 - 07:16

QUOTE(Alice @ 4 Aug 2007, 22:34) <{POST_SNAPBACK}>
The Wire je stvarno klasa za sebe. Najbolja serija tog tipa koju sam gledala. Jedna od najboljih serija uopste. Toliko autenticno da uopste nemas utisak da gledas scripted TV.


QUOTE(Jaruzelski @ 4 Aug 2007, 23:34) <{POST_SNAPBACK}>
Yep, slazem se 100%. Mada, serija nije nesto dobro prosla jer mnogima smeta previse likova, sleng i komplikovanost price. sad.gif


Ajde uvedite nas u pricu malo... Policijska serija, OK, dajte malo detalja, sta je cini najboljom? link

Edited by Milosh76, 06 August 2007 - 07:17.


#2 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 06 August 2007 - 08:39

Skinuo sam 1 sezonu... nisam odusevljen. Jaruzelski je u pravu, ima puno likova (10 too many) i puno slenga. Sto se price iz prve sezone tice, po mom misljenju vise je glupa (naivna) nego komplikovana. Skinucu i drugu sezonu, zato sto su sve dobre serije na pauzi. Po mom misljenju The Shield je 1000 puta bolja serija.

Sve ovo je 1 moje subjektivno misljenje, moses sam da skines, pa da proveris.

#3 Mauci

Mauci
  • Members
  • 331 posts

Posted 06 August 2007 - 08:51

Da nema Sopranosa ova serija bi mi bila sama na vrhu. A za nju sam saznao tek na ovom forumu pre nekih pola godine. Skinuo sam prvu sezonu, navukao se najstrasnije i odgledao sve 4 sezone u nekih 10 dana. Peta, i poslednja, sezona je u snimanju.
Inace, mislim da su Alice i Jaruzelski sve rekli. Autenticno je do bola. Svaki lik, a ima ih mnogo, ima svoju pricu razradjenu do savrsenstva. Mozda ponekad deluje razvuceno ili sporo bas zbog toga ali upravo to je najbolji deo, barem meni. Svakog upoznas, shvatis zasto je onakav kakav je. Policajci imaju svoju losu stranu, kriminalci dobru.

Jos da dodam da sam gledao i The Shield. I ne mogu se porediti nikako. Jeste u sustini slicna prica ali The Wire je toliko bolji, on so many levels...

#4 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 06 August 2007 - 10:45

Tako je Mauci, bravo! smile.gif

Serija pokazuje stvari kao sto i stvarno jesu, nijanse sive boje. Nema ni dobrog ni loseg. Svi rade ono sto moraju, voleli to ili ne.

Inace, prica Frenka Sobotke u drugoj sezoni je fantasticna. Covek iz dobrih pobuda radi lose stvari... Odlican lik i jos bolji glumac.

I ona nesrecna budala Jimmy McNulty smile.gif Englez ga fantasticno glumi.

#5 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 06 August 2007 - 11:05

QUOTE(Mauci @ 6 Aug 2007, 09:51) <{POST_SNAPBACK}>
Da nema Sopranosa ova serija bi mi bila sama na vrhu. A za nju sam saznao tek na ovom forumu pre nekih pola godine. Skinuo sam prvu sezonu, navukao se najstrasnije i odgledao sve 4 sezone u nekih 10 dana. Peta, i poslednja, sezona je u snimanju.
Inace, mislim da su Alice i Jaruzelski sve rekli. Autenticno je do bola. Svaki lik, a ima ih mnogo, ima svoju pricu razradjenu do savrsenstva. Mozda ponekad deluje razvuceno ili sporo bas zbog toga ali upravo to je najbolji deo, barem meni. Svakog upoznas, shvatis zasto je onakav kakav je. Policajci imaju svoju losu stranu, kriminalci dobru.

Jos da dodam da sam gledao i The Shield. I ne mogu se porediti nikako. Jeste u sustini slicna prica ali The Wire je toliko bolji, on so many levels...


Postujem tvoje misljenje, i misljenje svakog kome se The wire dopada. Necu da ispadnem hejter bez razloga, pa cu napisati sta se meni ne svidja u ovoj seriji. Opet ponavljam da je ovo moje subjektivno misljenje...

Spoiler! --Click here to view--


#6 lisica

lisica
  • Members
  • 59 posts

Posted 06 August 2007 - 14:18

Ova serija jednostavno nije pravljena da zadovolji ukus sire publike, vec su se koncentrisali na uzu ciljnu grupu koja da sada jednostavno nije imala u cemu da toliko uziva.

Likova ima puno i prica je "siroka", ali to takodje znaci da jedna prica moze da se prozivi kroz mnogo ociju. Prica nije o policajcima ili lopovima, prica je o ljudima, okruzenju i prevashodno gradu u kome zive. Seriju sam gledao bez prevoda i iako sam u prvih par epizoda imao problem do kraja prve sezone sam govorio engleski njihovim slengom smile.gif

@mandingo
kako su mogli da pritisnu nekog od klinaca da oda sefove kad su oni znali samo za one koji su pored njih na ulici - a i njima je prece da malo odrobijaju nego da izdaju nekog. A sto se tice nacina na koji radi policija u 2002 - cinjenica da su sami policajci rekli da ova serija najbolje oslikava njihov posao i radno okruzenje govori sama za sebe.


Opet cu ponoviti - ova serija nije za svakog, ali za mene definitivno jeste!

P.S. Odgledao sam i kompletan The Shield i obozavam i tu seriju, ali bi cak rekao da je ona drugi zanr.

#7 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 06 August 2007 - 14:34

QUOTE(lisica @ 6 Aug 2007, 15:18) <{POST_SNAPBACK}>
@mandingo
kako su mogli da pritisnu nekog od klinaca da oda sefove kad su oni znali samo za one koji su pored njih na ulici - a i njima je prece da malo odrobijaju nego da izdaju nekog. A sto se tice nacina na koji radi policija u 2002 - cinjenica da su sami policajci rekli da ova serija najbolje oslikava njihov posao i radno okruzenje govori sama za sebe.
Opet cu ponoviti - ova serija nije za svakog, ali za mene definitivno jeste!

P.S. Odgledao sam i kompletan The Shield i obozavam i tu seriju, ali bi cak rekao da je ona drugi zanr.

Ja nisam rekao da klinci odaju glavnog, onog nevidljivog bosa, mogli su da pocnu od klinaca, a sledeci iznad njih vec poznaje ili bosa, ili onog sto je glumio njegovo obezbedjenje. Sto se opreme policije u USA tice, samo ce me vlastite oci uveriti da se ista sastoji od pisacih masina i opreme za prisluskivanje sa dometom od 2 metra. Verovatno si u pravu. Ova serija nije za svakog.

#8 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 06 August 2007 - 14:38

"The show is scrupulously realistic in depicting the processes of both police work and criminal activity. Many of the plot points were based on the experiences of Simon and Burns. There have even been reports of real-life criminals watching the show to learn how to counter police investigation techniques"

laugh.gif

#9 Alice

Alice
  • Members
  • 347 posts

Posted 06 August 2007 - 17:32

QUOTE
Spoiler! --Click here to view--

Ovo je ocigledno vec potpuno pitanje personal preference, jer su meni ove dve stvari bile najbolje u seriji. Sleng mi je bio veoma zanimljiv, kao i to sto su potpuno razvili likove s obe strane.

Ne bih rekla da su producenti "shvatili gresku" i skresali broj likova. Svaka sezona ima bas dosta likova (4. mozda i najvise).

QUOTE(mandingo @ 6 Aug 2007, 15:34) <{POST_SNAPBACK}>
Sto se opreme policije u USA tice, samo ce me vlastite oci uveriti da se ista sastoji od pisacih masina i opreme za prisluskivanje sa dometom od 2 metra. Verovatno si u pravu. Ova serija nije za svakog.

Cini mi se da su na pocetku 2. sezone dobili kompjutere umesto pisacih masina, na sta je Kimin komentar opet bio "Fuck me, I still can't type."
Naravno da licno ne znam kakva je stvarna situacija u baltimorskoj policiji, ali uopste mi nije problem da poverujem da je upravo ovakva kakvom je prikazana u "The Wire".

Pre par dana sam citala intervju sa producentom serije "The Closer" (veoma dobar crime procedural). Tu seriju cesto kritikuju zbog zastarele opreme i metoda koje u njoj koristi L.A. policija - a cesto nesto ne mogu uopste da odrade ne zato sto nemaju opremu, vec zato sto previse kosta, pa moraju da odrede prioritete. Tip je rekao da je to sto oni prikazuju realnost, a ono sto se vidi u CSI-u naucna fantastika (dobro, ovaj drugi deo smo znali i bez njega). Pa ako je u L.A.-u tako, u Baltimoru moze lako da bude i 5x gore.

Edited by Alice, 06 August 2007 - 17:34.


#10 djoni

djoni
  • Members
  • 434 posts

Posted 06 August 2007 - 18:53

Serije nisu uopšte u istom fazonu, Shield je ok al' meni je Wire bolja serija.
Ako nema naših titlova pogledati sa eng titlovima kojih btw ima, odgledao sve sezone sa eng titlovima.
Shield bi bio mnogo bolji kada ne bi smarali u svakoj epizodi sa klasičnim cop slučajevima koje rešavaju onaj Dutch i ona crna riba koja je kasnije postala kapetan. Bolje da je fokus samo na Vic-u i njegovim sranjima.

#11 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 12 August 2007 - 21:11

4. sezona najbolja do sada smile.gif

#12 Miss Archer

Miss Archer
  • Members
  • 41 posts

Posted 17 August 2007 - 01:08

odlicna serija smile.gif

#13 Wenger

Wenger
  • Members
  • 127 posts

Posted 18 August 2007 - 15:50

Drugar mi je pre neki dan narezao, po preporuci, prvu sezonu, pa cemo videti. Trenutno radi prevode za prve dve sezone, pa ako nekome budu trebali u dogledno vreme PM me.

#14 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 14 January 2008 - 13:23

Samo da javim da je pocela 5. sezona. Izgleda da se ovaj put bave sa medijima.

I dalje velika preporuka za one koji nisu gledali ovu seriju!

Hvala nadleznima sto su vratili ovu temu iz arhive!

Edited by Jaruzelski, 14 January 2008 - 13:30.


#15 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 12 February 2008 - 22:56

Zar niko ne gleda ovu seriju?

E, pa ne znate sta propustate...