Jump to content


Photo

Kinikov personalni kutak za hejt u domenu ekologije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#1 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 July 2007 - 01:08

...

>> ... I dugo godina se, u skladu sa mogućnostima, družili i provodili prijatne trenutke sa gospodinom Hefti. Umro je pre desetak godina ali ga nikada neću zaboraviti. Jezero Klöntal, bez njega mi više nije isto ... <<


Dobro je sto je to bilo pre 10 godina, i, na neki nacin je dobro sto je g. Hefti premro na vreme.
Danas, kad su alergijske bolesti toliko uzele maha, - da je neki gost doziveo shok u sobi, - vlasnika bi utuzili do sutiranja na ulicu, - devastiranja pansiona.

Opet - samo jedna nja-nja "zastitarska" prica, gde se jedni odvaljuju od suza / slina, a drugi se jednostavno groze.

Moj unuk je odjednom ispoljio neku alergiju spram zivotinjskih dlaka (macjih / psecih) tako da su mu se roditelji blago prepali. Posto zive u prigradskoj kuci sa dvoristem / bastom / placem - momentalno sam naucio zeta kako da se ponasa.
Kupio je povecu pecarosku pracku za bacanje hrane - nemilosrdno razbija komsijske macke / kucove suvim kukuruzom.
Toliko je otisao daleko da je montirao "chobansku chuvaricu" sa povecim akumulatorom i sitnom zastitnom mrezom / ogradom.

A oko "pansiona", - da sam tako nesto procitao - lasno bih utuzio vlasnika zbog elementarne uvrede.
On moze samo sebe da poredi sa nekim kerovom. Slobodan je. Ko mu brani da zivi u stali sa govedima i domacim ljubimcima?
I kakve to veze ima sa turizmom / "humanoscu"?

Ako neko dozivi neprijatnosti zbog psecih / macjih dlaka, i neka je "firma" - treba ga utuziti do milionskih iznosa.
Ili, da unapred prijavi: u nasem hotelu / pansionu u ovom delu dozvoljene su zivotinje.
Pa da gost slobodnom voljom izabere drugi hotel / pansion.

Meni moj sibirski macak nikada nije smetao sto mi spava pored nogu. Dvorisnoj dusanovackoj macki to nisam dozvoljavao nikada (na prozorima su bile mrezice). Neki moji kucovi, kao i kucovi Darling #2 nikada nisu smeli da se popnu na krevet, uvek sam ih blago ritao - drz' se svog mesta! Osim kad sam raspolozen.

Ali, kad sam prvi put video burnu alergijsku reakciju na zivotinjske dlake - bilo mi je jasno: bice da sam svedok neceg novog. I moj brat je pod starije godine stekao alergiju spram macjih dlaka - a citavog zivota je obozavao macke.
Kakav je to mackaros bio!

Danas - nikada ne odlazi u goste gde neko ima macku, u hotelima se unapred raspituje, opominje da ce ih utuziti - jednostavno - dogodio se neki "kurcšlus"!

Nije to bas tako jednostavno / plain kako opisuju nja-nja " zastitari".

...

#2 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 30 July 2007 - 08:22

QUOTE(Kinik @ 30 Jul 2007, 02:08) <{POST_SNAPBACK}>
...



Danas, kad su alergijske bolesti toliko uzele maha, - da je neki gost doziveo shok u sobi, - vlasnika bi utuzili do sutiranja na ulicu, - devastiranja pansiona.

Opet - samo jedna nja-nja "zastitarska" prica, gde se jedni odvaljuju od suza / slina, a drugi se jednostavno groze.


I moj Otelo pati od alergije ohmy.gif Na macke i zeceve vise je menatlno alergican, ali na grinje u kucnoj parshini,
grinje u zitaricama ozbiljno alergican.

Alergijske bolesti su zaista uzele maha, sto uglavnom nema mnogo veze sa domacim zivotinjama.
Jako je retko da je neko alregican na psece dlake. Uglavnom su macke u pitanju.
Interesantno je da lekari ( ali tek u poslednje vreme) preporucuju da se bebe ne higijenisu i
ne sterilisu toliko jer je to direktan put u alergije razne vrste. Jedan specijalista za alergije rece
onomad da kada bi mlade majke bile pametne, stavile bi svoje malo dete da se malo igra
na nekom bunjishtu. Alregije ne postoje kod siromashne dece u Indiji,Africi,Latinskoj Americi.
Naucno je dokazano da deca koja odrastu sa domacim zivotinjama imaju jaci imun sistem.
Studije su radjene u UK i Danskoj. Nedavno su objavljeni rezultati.

Alergija na macje dlake uspesno se leci desenzibilizacijom. Uspe u 90% slucajeva.


Lep pozdrav
Teja

Edited by Teja, 30 July 2007 - 08:30.


#3 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 30 July 2007 - 14:39

quote - Opet - samo jedna nja-nja "zastitarska" prica, gde se jedni odvaljuju od suza / slina, a drugi se jednostavno groze.


'ajde saopsti nam po 5.238-mi put kako imas nesto protiv zastitara (kao najvecih zlotvora danasnjice) - nisu jos svi uocili da si drkadzija. dry.gif

#4 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 30 July 2007 - 18:54

Je l' to opet nešto bilo na moj račun?

Dobra ova ignore opcija. Lakše se diše / briše.

#5 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 July 2007 - 19:08

2 Rahel
.....................

Nemoj laskati sebi.


2 Aleksa
.....................

I sta si mi to "inteligentno" rekla, - samo obznanila da ti je dosla "zuta minuta"?
Sta se to mene tice.

1. Ne postoji zakon / propis o zabrani zdravog ritanja spram pojave "zastitarstvo".
2. Ne postoji - ni protiv razmisljanja, sto vecina nikako ne cini.
3. Blago mi je, jel'te dojadila vecita 4umska "kinichka karakterologija".
4. Kad se na nekom "alternativnom" tredu ne pojavljuje neki kinichki oponent on (tred) uvene ko' popishan cvet.

Neka vrsta ljudskog evolucionog atavizma, poptuno prirodna, koju "ljubitelji zivotinja / zastitari" ne zele / ne smeju sebi da priznaju, - a u biti obicna zelja da se pastoralno uz chobana / chobanicu planduje pored stoke s pruticem / stapom u ruci, - sa vremenom je zadobila u gradovima potpuno perverzne oblike. Quasi-rusoovski pocinje da se trtlja protiv coveka / covecanstva, bez koga bi, kako neuko umisljaju, na ovoj planeti ili makar na nekim njenim mestima postojao Raj. Pocesto se rusoovski aktivista izlane i vrisne - bolje ni da nema ljudi! Oni drugi, pokusavaju da citavu tu pricu zaodenu u neki zastitarski galimatijas - kao, sad, bi svi trebali da prodju neku obuku u "zastitarskim radionicama", oslobode se "fobija", promene svoje zivotne navike oko ishrane - i onda se svi pograbe za ruke i potrce bosonogi "sa suncem u ocima" po zelenoj livadi zivota. Bljak. Jednostavno, - ne zelim to. Moj izbor.

Svako onaj ko je gledao serije o putovanjima pojedinih novinara, poseti nekim udaljenijim krajevima - imao je priliku da vidi zrtveno klanje domace zivuljke (sto bas i nije preterano glamurozno) posveceno ovim / onim bogovima ili njihovom ritualnom smirivanju / potkupljivanju / zadobivanju sklonosti. Recimo: - a iz kog hebenog razloga je ovaz zblanuti tupadzija doputovao cak ovamo da uznemirava i nas i nase bogove? Mora da tu ima neciste sile ... itd. I prekolju zivuljku, terajuci ga da je i on drzi. Sto on "politkoretkno" i cini, samo povecavajuci sveopsti galimatijas.

Problem "zastitara" je samo u neukosti i nesposobnosti, odbijanju da se shvate sva ispoljavanja zivota koja umeju da budu vrlo surova. Svako onaj ko je gledao serije iz zivotinjskog carstva je mogao da se ubedi koliko su zivotinje surove, - tj. samo f'n' zivotinje.

Ja ih tako i tretiram. Onaj natpis iz pansiona i zblanuti govor zaoshinutog gazde bi me samo naterao da momentalno napustim isti. Kao i da (hipoteticki) pitam na svakom drugom mestu - primate li pets u hotelske sobe? Koliko ja znam primaju u hotele, ali u posebne postorije.

Sve ovo sam napisao iz vrlo jednostavnog razloga. Ja dobro poznajem zivotinje, no nisam ja hteo da sluzim njima, vec da im pruzim onoliko im je potrebno na njihovom zivotinjskom nivou. To sto neko misli da "voli psa", nije problem tog psa, vec problem samog gazde. Nema sta kuce /macka da lize svoju zadnjicu a onda da se meni ili gostima "nestasno" tura u lice. Ili kako ima nekih - koji njamaju hovna po pakrovima ili se uvaljaju u neku smrljivu crkotinu. Sa druge strane nisam bas siguran da u kuci sa dva ova / dva ona ljubimca gazdi vrse " desensibilizaciju", da ne kazem elementarno veliko spremanje - usisavanje, usisavanje namestaja, pranje zavesa, brisanje sredstvom za dezinfekciju svih povrsina - pre nego dodju gosti. Mislim da bi ih ta "ljubav" previse kostala - i materijalno i fizicki.

Trenutno su moji interesi zestoko suprotstavljeni interesima vlasnika domacih ljubimaca. Jednostavno, nisam u stanju da izvedem unuka kad mi dodje u goste, a da ne moram da konstantno skeniram zelene povrsine u potrazi za psecim hovnima, ili zauzimam iscekujucu pozu kad nam se priblizava pseto bez korpe i bez povoca.

Sad ce opet neko da kaze: pa treba ga vaspitavati ... i ostalo trc-prc i "nja-nja". Ja kazem da ne postoji takav zakon. I da ih pitam: kako to da postoji zakon o mestima gde se mogu setati domaci ljubimci, da moraju da nose korpu, budu na povocu, - i niko vlasnike nije u stanju da prisili na postovanje zakona? I ne samo to, nego kad mu kulturno skrenes paznju, - hoce da drzi pridike, pametuje, pa cak i preti.
Takve momentalno sasecem recima: my middle name is Kreozan.
Pa da vidis kako pokupi dzukelu na povodac i nestane iz parkica.

Pretpostavljam da nekome izgledam kao drkadzija.
Mislim, - ne mogu mu pomoci. Mene ne interesuje tudja masta i neiskazane misli.
Neka nesto napise. Ipak, ovo je 4um na kome se pise.

Ah da, skoro da zaboravim. Oko toga zato ne volim zastitare.

Postoje u zivotu pojave kao ljubav / sex, etc.
A postoje i profesije koje to nude za novcanu nadoknadu.

...

#6 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 31 July 2007 - 10:16

QUOTE(Kinik @ 30 Jul 2007, 20:08) <{POST_SNAPBACK}>
Quasi-rusoovski pocinje da se trtlja protiv coveka / covecanstva, bez koga bi, kako neuko umisljaju, na ovoj planeti ili makar na nekim njenim mestima postojao Raj. Pocesto se rusoovski aktivista izlane i vrisne - bolje ni da nema ljudi!

Ovo jeste tačno, i i meni je to užasno glupo.
Međutim, prvo nisu svi takvi, a drugo - ne vidim kakve sve to veze ima sa ovim konkretnim topikom? huh.gif

Postoje tamo negde na Društvu "omraženi pokreti", a verovatno postoji i neki topik o zaštiti životinja kao takvoj.

#7 svetlanad

svetlanad
  • Members
  • 32 posts

Posted 31 July 2007 - 13:23

QUOTE(Kinik @ 30 Jul 2007, 20:08) <{POST_SNAPBACK}>
2 Rahel
.....................

Nemoj laskati sebi.
2 Aleksa
.....................

I sta si mi to "inteligentno" rekla, - samo obznanila da ti je dosla "zuta minuta"?
Sta se to mene tice.

1. Ne postoji zakon / propis o zabrani zdravog ritanja spram pojave "zastitarstvo".
2. Ne postoji - ni protiv razmisljanja, sto vecina nikako ne cini.
3. Blago mi je, jel'te dojadila vecita 4umska "kinichka karakterologija".
4. Kad se na nekom "alternativnom" tredu ne pojavljuje neki kinichki oponent on (tred) uvene ko' popishan cvet.

Neka vrsta ljudskog evolucionog atavizma, poptuno prirodna, koju "ljubitelji zivotinja / zastitari" ne zele / ne smeju sebi da priznaju, - a u biti obicna zelja da se pastoralno uz chobana / chobanicu planduje pored stoke s pruticem / stapom u ruci, - sa vremenom je zadobila u gradovima potpuno perverzne oblike. Quasi-rusoovski pocinje da se trtlja protiv coveka / covecanstva, bez koga bi, kako neuko umisljaju, na ovoj planeti ili makar na nekim njenim mestima postojao Raj. Pocesto se rusoovski aktivista izlane i vrisne - bolje ni da nema ljudi! Oni drugi, pokusavaju da citavu tu pricu zaodenu u neki zastitarski galimatijas - kao, sad, bi svi trebali da prodju neku obuku u "zastitarskim radionicama", oslobode se "fobija", promene svoje zivotne navike oko ishrane - i onda se svi pograbe za ruke i potrce bosonogi "sa suncem u ocima" po zelenoj livadi zivota. Bljak. Jednostavno, - ne zelim to. Moj izbor.

Svako onaj ko je gledao serije o putovanjima pojedinih novinara, poseti nekim udaljenijim krajevima - imao je priliku da vidi zrtveno klanje domace zivuljke (sto bas i nije preterano glamurozno) posveceno ovim / onim bogovima ili njihovom ritualnom smirivanju / potkupljivanju / zadobivanju sklonosti. Recimo: - a iz kog hebenog razloga je ovaz zblanuti tupadzija doputovao cak ovamo da uznemirava i nas i nase bogove? Mora da tu ima neciste sile ... itd. I prekolju zivuljku, terajuci ga da je i on drzi. Sto on "politkoretkno" i cini, samo povecavajuci sveopsti galimatijas.

Problem "zastitara" je samo u neukosti i nesposobnosti, odbijanju da se shvate sva ispoljavanja zivota koja umeju da budu vrlo surova. Svako onaj ko je gledao serije iz zivotinjskog carstva je mogao da se ubedi koliko su zivotinje surove, - tj. samo f'n' zivotinje.

Ja ih tako i tretiram. Onaj natpis iz pansiona i zblanuti govor zaoshinutog gazde bi me samo naterao da momentalno napustim isti. Kao i da (hipoteticki) pitam na svakom drugom mestu - primate li pets u hotelske sobe? Koliko ja znam primaju u hotele, ali u posebne postorije.

Sve ovo sam napisao iz vrlo jednostavnog razloga. Ja dobro poznajem zivotinje, no nisam ja hteo da sluzim njima, vec da im pruzim onoliko im je potrebno na njihovom zivotinjskom nivou. To sto neko misli da "voli psa", nije problem tog psa, vec problem samog gazde. Nema sta kuce /macka da lize svoju zadnjicu a onda da se meni ili gostima "nestasno" tura u lice. Ili kako ima nekih - koji njamaju hovna po pakrovima ili se uvaljaju u neku smrljivu crkotinu. Sa druge strane nisam bas siguran da u kuci sa dva ova / dva ona ljubimca gazdi vrse " desensibilizaciju", da ne kazem elementarno veliko spremanje - usisavanje, usisavanje namestaja, pranje zavesa, brisanje sredstvom za dezinfekciju svih povrsina - pre nego dodju gosti. Mislim da bi ih ta "ljubav" previse kostala - i materijalno i fizicki.

Trenutno su moji interesi zestoko suprotstavljeni interesima vlasnika domacih ljubimaca. Jednostavno, nisam u stanju da izvedem unuka kad mi dodje u goste, a da ne moram da konstantno skeniram zelene povrsine u potrazi za psecim hovnima, ili zauzimam iscekujucu pozu kad nam se priblizava pseto bez korpe i bez povoca.

Sad ce opet neko da kaze: pa treba ga vaspitavati ... i ostalo trc-prc i "nja-nja". Ja kazem da ne postoji takav zakon. I da ih pitam: kako to da postoji zakon o mestima gde se mogu setati domaci ljubimci, da moraju da nose korpu, budu na povocu, - i niko vlasnike nije u stanju da prisili na postovanje zakona? I ne samo to, nego kad mu kulturno skrenes paznju, - hoce da drzi pridike, pametuje, pa cak i preti.
Takve momentalno sasecem recima: my middle name is Kreozan.
Pa da vidis kako pokupi dzukelu na povodac i nestane iz parkica.

Pretpostavljam da nekome izgledam kao drkadzija.
Mislim, - ne mogu mu pomoci. Mene ne interesuje tudja masta i neiskazane misli.
Neka nesto napise. Ipak, ovo je 4um na kome se pise.

Ah da, skoro da zaboravim. Oko toga zato ne volim zastitare.

Postoje u zivotu pojave kao ljubav / sex, etc.
A postoje i profesije koje to nude za novcanu nadoknadu.

...


A Vi se onda gospodine zatvorite u stakleno zvono (predhodno ga obavezno sterilisite) , imam ideju povedite i svog unuka, i tamo ce Vam biti super, bez grinja, virusa, bakterija i sto je najbitnije bez zivotinja. Ucinite si uslugu i sebi i nama "zastitarima".
P.S. U pravu ste , zvucite kao drkadzija mad.gif

......a ja govorim tiho i vodim psa svuda sa sobom rolleyes.gif

#8 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 31 July 2007 - 15:50

kinik jesi li ti sposoban da razumes ono sto citas?

prvo, odjebi sa nepotrebnim objasnjavanjem prirode & drustva, meni, bilo kome..

drugo, boli me uvo za tvoje probleme pri setanju unuka, pisao si o tome milion puta izrazio svoje misljenje o vlasnicima zivotinja, procitano, jednom je bilo dovoljno, kog djavola davis ponavljanjem jedno te istog gde god nadjes zgodno mesto? cuj zuta minuta? davis - to sam htela da ti kazem, obaska tvoj stav i sta ja mislim o njemu, tvoja stvar. jasnije?

trece, nismo svi skribomani kao ti i ne guramo svoje misljenje na svaku temu gde mu mesto nije.

cetvrto, kad si vec naceo temu - imas nesto protiv zastitara toliko i to u drzavi gde se prema zivotinjama odnosi na vrlo surov nacin i gde jedva opstaje 2 1/2 organizacije koje se jedva cuju i imaju neki uticaj u javnosti?!

ma nosi se bre kretenu drski.

(znas kako bih "bezala u strahu" da te sretnem u parku zapenusanog zato sto je pas prosao pored tebe -sanjaj jos malo-..matori drkadzijo..)

#9 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 July 2007 - 21:14

QUOTE(Aleksa @ 31 Jul 2007, 16:50) <{POST_SNAPBACK}>
kinik jesi li ti sposoban da razumes ono sto citas?

prvo, odjebi sa nepotrebnim objasnjavanjem prirode & drustva, meni, bilo kome..

drugo, boli me uvo za tvoje probleme pri setanju unuka, pisao si o tome milion puta izrazio svoje misljenje o vlasnicima zivotinja, procitano, jednom je bilo dovoljno, kog djavola davis ponavljanjem jedno te istog gde god nadjes zgodno mesto? cuj zuta minuta? davis - to sam htela da ti kazem, obaska tvoj stav i sta ja mislim o njemu, tvoja stvar. jasnije?

trece, nismo svi skribomani kao ti i ne guramo svoje misljenje na svaku temu gde mu mesto nije.

cetvrto, kad si vec naceo temu - imas nesto protiv zastitara toliko i to u drzavi gde se prema zivotinjama odnosi na vrlo surov nacin i gde jedva opstaje 2 1/2 organizacije koje se jedva cuju i imaju neki uticaj u javnosti?!

ma nosi se bre kretenu drski.

(znas kako bih "bezala u strahu" da te sretnem u parku zapenusanog zato sto je pas prosao pored tebe -sanjaj jos malo-..matori drkadzijo..)



Slusaj, bre, Aleksija:

o tome gde cu, sta i kako pisati odlucujem ja ... i Mod koji moze da obrise / splituje / baci na deponiju i banuje.
Nesto ne vidim da je ovaj 4um tvoj, a koliko nemusto i neuko pises ne bi ti skodila neka osnovna naobrazba, recimo - oko parazita domacih ljubimaca (buva).
To sto sam ja nekome antipatican / odvratan / bilo sta - to je njegov problem. Postoji opcija - Ignore.
Ja nisam na 4umchetu da "muvarim" ili domacicki kafenisem / prikupljam informacije.
To sto neko ne voli neke cinjenice, moje stavove / pisanije je takodje njegov licni problem.

Zhemsko penjenje i prostacenje ostavi za po kuci. Zasto bi ih lisavala zadovoljstva?

I za kraj.
To sto si napisala za mog unuka / tvog psa upravo svedoci da sam u pravu.
Sto bih se ja sekirao oko problema pretilih vlasnika, koji umisljaju da je ponasanje njihove zivuljke iz "zlatnog kaveza" / "akvarijuma" nesto bitno, ili taman posla - "nestasluk", a da pre toga nisu procitali barem jednu referentnu knjigu o ponasanju pasa / macaka, nesto o psihologiji zivotinja, ili barem elementarnu knjigu o dresuri?

Ova zemlja nista ne bi izgubila da nema ni tih, pomodnih, quasi-zastitarskih 2 1/2 organizacije.
U ovoj zemlji jos uvek ogromna vecina ne zivi jedan zivot dostojan ljudskog bica.
Ovima "nja-nja" bolje bi bilo da se posvete onima koji su siromasni, bolesni, zapusteni i gurnuti na marginu drustva.
A ne da se produciraju time sto mesecno izdrzavaju 2-4-6-8 kucnih ljubimaca.

Zamisli samo!
Humanisti.

PS.
Eno dole na "Kulinarstvu" Francika reklamira jela / kolace / torte od biljnih sastojaka.
Zar sam joj ja rekao - "ma samo ti pasi"? Ne, - taman posla.
Mada, trebala bi da zna - ljudi koji trose samo biljnu hranu pate od nadimanja, "chupanja" i obilne stolice.

...

#10 Maistor

Maistor
  • Members
  • 1,022 posts

Posted 31 July 2007 - 21:42

QUOTE
A Vi se onda gospodine zatvorite u stakleno zvono (predhodno ga obavezno sterilisite) , imam ideju povedite i svog unuka, i tamo ce Vam biti super, bez grinja, virusa, bakterija i sto je najbitnije bez zivotinja.


Kad bi vi vlasnici pasa lepo imali obavezu da nosite lopaticu i kesicu i pomoću istih pokupite ono
što je vaš ljubimac iz sebe izbacio ne bi bilo potrebe za staklenim zvonima. Malo li sam puta preskakao
''gomilice'' po trotoaru u sred centra grada, da ne spominjem kakva su minska polja parkovi.
Zaista treba imati petlju pa pustiti dete da se tu igra. Nisu problem životinje, nego humanizovanje
njihovih prava i potreba i to ni manje ni više nego u društvu gde velik broj ljudi živi u pasjim uslovima.

#11 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 31 July 2007 - 22:13

QUOTE(Maistor @ 31 Jul 2007, 22:42) <{POST_SNAPBACK}>
Kad bi vi vlasnici pasa lepo imali obavezu da nosite lopaticu i kesicu i pomoću istih pokupite ono
što je vaš ljubimac iz sebe izbacio ne bi bilo potrebe za staklenim zvonima. Malo li sam puta preskakao
''gomilice'' po trotoaru u sred centra grada, da ne spominjem kakva su minska polja parkovi.
Zaista treba imati petlju pa pustiti dete da se tu igra. Nisu problem životinje, nego humanizovanje
njihovih prava i potreba i to ni manje ni više nego u društvu gde velik broj ljudi živi u pasjim uslovima.


Majstore, pa nisu psi krivi sto je Srbija tako siromashno drustvo. Mislim, ovi pravi psi nisu krivi.
Drugi psi naravno jesu, ali oni valjda prave gomilice po kucama.Ja nisam dobro razumela tvoj post.
Pod humanizovanjem "njihovih potreba" smatras da smo ih mi ljudi naucili da prave gomilice.
Moraju i oni tu i tamo. A policija neka naplacuje kazne od vlasnika ako ne pokupe gomilice.

Lep pozdrav
Teja

#12 Maistor

Maistor
  • Members
  • 1,022 posts

Posted 31 July 2007 - 22:33

QUOTE(Teja @ 31 Jul 2007, 23:13) <{POST_SNAPBACK}>
Majstore, pa nisu psi krivi sto je Srbija tako siromashno drustvo. Mislim, ovi pravi psi nisu krivi.
Drugi psi naravno jesu, ali oni valjda prave gomilice po kucama.Ja nisam dobro razumela tvoj post.
Pod humanizovanjem "njihovih potreba" smatras da smo ih mi ljudi naucili da prave gomilice.
Moraju i oni tu i tamo. A policija neka naplacuje kazne od vlasnika ako ne pokupe gomilice.

Lep pozdrav
Teja


Ma pseći izmet sam spomenuo u kontekstu one preporuke o staklenom zvonu. Humanizovanje se
odnosilo na tendenciju kojom se životinje po pravima maltene izjednačavaju s ljudskim bićima.
Onda nije daleko ni perverzna dekadencija tipa manikir i pedikir salona za kućne ljubimce (nedavno
sam pročitao takvu vest).
Naravno da bi oni koji se pozivaju na zakon kada brane prava svojih ljubimaca trebalo i da poštuju
obaveze (trpe sankcije) koje im isti taj zakon nameće. Bio bih vrlo srećan i bez primedbi kada bi bilo tako..

Edited by Maistor, 31 July 2007 - 23:12.


#13 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 01 August 2007 - 02:16

QUOTE(Maistor @ 31 Jul 2007, 23:33) <{POST_SNAPBACK}>
Ma pseći izmet sam spomenuo u kontekstu one preporuke o staklenom zvonu. Humanizovanje se
odnosilo na tendenciju kojom se životinje po pravima maltene izjednačavaju s ljudskim bićima.
Onda nije daleko ni perverzna dekadencija tipa manikir i pedikir salona za kućne ljubimce (nedavno
sam pročitao takvu vest).
Naravno da bi oni koji se pozivaju na zakon kada brane prava svojih ljubimaca trebalo i da poštuju
obaveze (trpe sankcije) koje im isti taj zakon nameće. Bio bih vrlo srećan i bez primedbi kada bi bilo tako..

Slazem se sa tobom da mi vlasnici ljubimaca treba da postujemo zakone no povodom primedbe o humanizaciji si potpuno omanuo.U zemlji Srbiji se zivotinje tretiraju kao da su stvari te se ne postuju ni osnovna prava.Ovde bilo koja budala moze da zadavi,upuca,masakrira zivotinju , ne hrani svoje ljubimce ,drzi psa ceo zivot na lancu od 1m , podavi macice... i da apsolutno ne trpi nikakve posledice jer je to ovde sasvim normalno.Prakticno deo tradicije.Vecina organizacija ovde se bore da taj haos prestane.Ima i onih poput Slobode za zivotinje koji odlaze u ekstreme no ako procitas program 90% organizacija videces proste i jednostavne stvari.Postovanje zivota i prestanak nasilja.Nista radikalno niti dekadentno.

#14 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 01 August 2007 - 12:57

QUOTE(Kinik @ 31 Jul 2007, 20:14) <{POST_SNAPBACK}>
Slusaj, bre, Aleksija:

o tome gde cu, sta i kako pisati odlucujem ja ... i Mod koji moze da obrise / splituje / baci na deponiju i banuje.
Nesto ne vidim da je ovaj 4um tvoj, a koliko nemusto i neuko pises ne bi ti skodila neka osnovna naobrazba, recimo - oko parazita domacih ljubimaca (buva).
To sto sam ja nekome antipatican / odvratan / bilo sta - to je njegov problem. Postoji opcija - Ignore.
Ja nisam na 4umchetu da "muvarim" ili domacicki kafenisem / prikupljam informacije.
To sto neko ne voli neke cinjenice, moje stavove / pisanije je takodje njegov licni problem.

Zhemsko penjenje i prostacenje ostavi za po kuci. Zasto bi ih lisavala zadovoljstva?

I za kraj.
To sto si napisala za mog unuka / tvog psa upravo svedoci da sam u pravu.
Sto bih se ja sekirao oko problema pretilih vlasnika, koji umisljaju da je ponasanje njihove zivuljke iz "zlatnog kaveza" / "akvarijuma" nesto bitno, ili taman posla - "nestasluk", a da pre toga nisu procitali barem jednu referentnu knjigu o ponasanju pasa / macaka, nesto o psihologiji zivotinja, ili barem elementarnu knjigu o dresuri?

Ova zemlja nista ne bi izgubila da nema ni tih, pomodnih, quasi-zastitarskih 2 1/2 organizacije.
U ovoj zemlji jos uvek ogromna vecina ne zivi jedan zivot dostojan ljudskog bica.
Ovima "nja-nja" bolje bi bilo da se posvete onima koji su siromasni, bolesni, zapusteni i gurnuti na marginu drustva.
A ne da se produciraju time sto mesecno izdrzavaju 2-4-6-8 kucnih ljubimaca.

Zamisli samo!
Humanisti.

PS.
Eno dole na "Kulinarstvu" Francika reklamira jela / kolace / torte od biljnih sastojaka.
Zar sam joj ja rekao - "ma samo ti pasi"? Ne, - taman posla.
Mada, trebala bi da zna - ljudi koji trose samo biljnu hranu pate od nadimanja, "chupanja" i obilne stolice.

...



ni tebi ne bi skodilo da smanjis broj besmislenih recenica po postu u zelji da ostavis utisak originalnog lika koji, kao, deli okolo reality check.
jer, ti nemas bas nista pametno, originalno, edukativno, duhovito - ukratko - kvalitetno da ponudis bilo kome osim kiceraja za opseniti prostotu - onoga sto vec godinama nudis - retardirane teorije uvijene u suvoparnu retoriku, ispraznog moralisanja, praznoglavog inacenja nekoj tebi umisljenoj vecini etc. kilometarskim postovima u maniru forumske nadzak babe.


& keep up the good work. svakom forumu je potreban poneki ostvareni skriboman,
da ne uvene k'o popisan vec da opstaje kao smrdljevak cvet.

o&o

#15 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 August 2007 - 22:44

...

M-da, - nije tebi lako.
Tako matora iskusna f4umska likinja a toliko da se navadi na Kinika.

Samo ti pisi o meni.
Ja takve vristave izlive 4umskog gneva volim da odstampam na 120-gramskom papiru, velicine dopisnice.
Sve sa internetskom adresom / linkovima. I onda to nekom, koga dobro poznajem, uturim u dzep na rastanku.
Ima materijala za smejanje i posprdne komentare, barem nekoliko dana. Uvek me pitaju: pa gde ih samo nalazis?
Zato, Aleksija, - samo ti pisi!

PS.
I sta kazes, - zudis za necim sto je: >> ... pametno, originalno, edukativno, duhovito - ukratko - kvalitetno ...<<?
C,c,c,c - bice da zaista nemas srece, pa se mozda zato navrzla na 4umskog Kinika?

Hm, ovu bih pojavu mogao da nazovem : "4umska disleksicna aleksija"

...