Jump to content


Photo
- - - - -

agenti za imigraciju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#46 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 02 November 2007 - 04:55

Nisam siguran sta znaci "until tehy do not reject her for changing her status".Oni joj nece odbiti H4 ako trazi promenu statusa jer ne moze ni da zatrazi promenu dok ne dobiije H4.O sansama ne bih manipulisao ali obrazovanje i znanje engleskog definitivno imaju ulogu.Ako ima masters iz ekonomije onda je to kao i nista ali ako ima iz oblasti koje su ovde deficitarne onda ce jos verovatno odobriti promenu u H1B.


ma znam. nego pitam koje su shanse da joj bude odobrena aplikacija za H1b viza nakon shto dobije H4. interesuje me da li za H1B mora da aplicira kroz advokata (min $5000) ili mozemo sami to sve da sredimo, jer ja vec imam sve za sebe? a drugo je da li se aplicira samo u dva roka, 1. aprila i 1. Oktobra, odnosno za pochetak rada 1. oktobra i 1. aprila? da li mora da imam ponudu od poslodavca kao osoba koja je tu jer joj muz vec ima posao?

Mora da nađe poslodavca koji će da joj ponudi posao. Taj poslodavac će da aplicira za vizu, ali je problem što se ove godine prijavilo duplo više takvih nego što ima radnih stručnih H1B viza i to u PRVOM DANU kada je uopšte moglo da se aplicira. Zato ove godine stavili sve aplikacije u bubanj, pa izvlači dobitnike...

Drugi problem je u sledećem: recimo da je ona našla poslodavca, i da njima treba neko baš kao ona i to odmah. Recimo da je to odmah novembar. Aplikacije se primaju jednom godišnje, u aprilu. Ko će da čeka do aprila, ako im treba neko odmah?

Nije promena statusa problem, problem je da nađeš nekog kome treba ono što zna, i da je taj neko dovoljno strpljiv.


ObiW, prvo da ti kazem da taj bubanj ne postoji i da je to izmishljena pricha koliko ja znam. ja sam upravo u ovom krugu (o kom prize priche o bubnju) dobio H1b, i nije bilo bubnja vec mnogo ozbiljnih stvari u koje su bili upetljani advokati, odnosno trebalo je dokazivati da sam potreban kompanije, da mi je zavrshena shkola dobra za moju poziciju, etc.
Drugo, ovo sve shto si napisao je TACHNO, ali za ljude koji na osnovu nikog ne mogu da dobiju NI boravishnu vizu. to jest, to sam ja bio do pre tri nedelje. Sada bi moja zena bila u situaciji gde bi boravila u ovoj zemlji, ali da ne moze da radi, shto je malo uvrnuto.

#47 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 02 November 2007 - 13:43

ma znam. nego pitam koje su shanse da joj bude odobrena aplikacija za H1b viza nakon shto dobije H4. interesuje me da li za H1B mora da aplicira kroz advokata (min $5000) ili mozemo sami to sve da sredimo, jer ja vec imam sve za sebe? a drugo je da li se aplicira samo u dva roka, 1. aprila i 1. Oktobra, odnosno za pochetak rada 1. oktobra i 1. aprila? da li mora da imam ponudu od poslodavca kao osoba koja je tu jer joj muz vec ima posao?
ObiW, prvo da ti kazem da taj bubanj ne postoji i da je to izmishljena pricha koliko ja znam. ja sam upravo u ovom krugu (o kom prize priche o bubnju) dobio H1b, i nije bilo bubnja vec mnogo ozbiljnih stvari u koje su bili upetljani advokati, odnosno trebalo je dokazivati da sam potreban kompanije, da mi je zavrshena shkola dobra za moju poziciju, etc.
Drugo, ovo sve shto si napisao je TACHNO, ali za ljude koji na osnovu nikog ne mogu da dobiju NI boravishnu vizu. to jest, to sam ja bio do pre tri nedelje. Sada bi moja zena bila u situaciji gde bi boravila u ovoj zemlji, ali da ne moze da radi, shto je malo uvrnuto.

Sve zavisi od toga dali moze da nadje poslodavca koji je voljan da podnese peticiju za njeno prevodjenje u H1B.Kod ove vize kljuc je zapravo odobrenje koje izdaje US Department of Labor a zahtev podnosi iskljucivo buduci poslodavac.Meni barem nije poznato da je to neko sam sredio jer je potreban sponzor/poslodavac koji zapravo pokrece zahtev za tvoju H1B.Nakon odobrenja USDL sve je manje vise tehnicki posao.Znaci ona mora da ima ponudu od poslodavca a sto se troskova tice u vecini slucajeva poslodavac je taj koji ih snosi.Postoje dve vrste zahteva koje poslodavac moze da podnese.Regularna procedura ili premium procedura koja omogucava odobrenje u roku od 15 dana.Ova druga se naplacuje nekih $1000.
Meni nije poznato da postoje bubanj ali postoji cap od 65000 viza na godisnjem nivou ali to ne znaci da se i u praksi postuje jer se skoro svake godine probije za koju desetinu hiljada.Koliko je meni barem poznato ne postoji odredjeni datum kada se podnose zahtevi.

Edited by MAGRIPA65, 02 November 2007 - 18:24.


#48 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 02 November 2007 - 21:05

Sve zavisi od toga dali moze da nadje poslodavca koji je voljan da podnese peticiju za njeno prevodjenje u H1B.Kod ove vize kljuc je zapravo odobrenje koje izdaje US Department of Labor a zahtev podnosi iskljucivo buduci poslodavac.Meni barem nije poznato da je to neko sam sredio jer je potreban sponzor/poslodavac koji zapravo pokrece zahtev za tvoju H1B.Nakon odobrenja USDL sve je manje vise tehnicki posao.Znaci ona mora da ima ponudu od poslodavca a sto se troskova tice u vecini slucajeva poslodavac je taj koji ih snosi.Postoje dve vrste zahteva koje poslodavac moze da podnese.Regularna procedura ili premium procedura koja omogucava odobrenje u roku od 15 dana.Ova druga se naplacuje nekih $1000.
Meni nije poznato da postoje bubanj ali postoji cap od 65000 viza na godisnjem nivou ali to ne znaci da se i u praksi postuje jer se skoro svake godine probije za koju desetinu hiljada.Koliko je meni barem poznato ne postoji odredjeni datum kada se podnose zahtevi.


Ovo je sve tacno sto si ti rekao, a ja mislim da nas Prki u stvari pita "kakve su olaksice moje zhene da dobije H1B vizu ako vec ima H4B vizu preko mene". Mislim da ne postoje nikakve olaksice, i mislim da mora da prodje kroz isti proces kroz koju je i Prki prosao. nadji poslodavca, poslodavac pise molbu/obrazlaze da je deficitarno zanimanje/molba ide na razmatranje/itd.

Postoje datumi kada administracija pocinje da prima aplikacije za tu fiskalnu godinu i kada prestaje da ih prima. Sto u prevodu znaci: ako je kvota za ovu fiskalnu godinu iscrpljena, ne primamo vise aplikacije, sacekajte sledeci krug. Pri cemu fiskalna godina pocinje 1. oktobra, a prijave se primaju 1. aprila, to jest 6 meseci ranije.

#49 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 02 November 2007 - 23:33

Ovo je sve tacno sto si ti rekao, a ja mislim da nas Prki u stvari pita "kakve su olaksice moje zhene da dobije H1B vizu ako vec ima H4B vizu preko mene". Mislim da ne postoje nikakve olaksice, i mislim da mora da prodje kroz isti proces kroz koju je i Prki prosao. nadji poslodavca, poslodavac pise molbu/obrazlaze da je deficitarno zanimanje/molba ide na razmatranje/itd.

Apsolutno si u pravu.Moja je firma 90tih "uvozila" programere iz Indije i Pakistana ali su zadnjih godina to sveli na minimum zbog petljavine oko papira.Kljuc u H1B procesu je odobrenje koje izdaje Labor Department a njih ne zanima to sto ona ima H4, bracno stanje i ostalo.Kod ove vize INS se manje vise samo bavi verifikacijom podataka.

#50 Moracikus

Moracikus
  • Members
  • 82 posts

Posted 05 November 2007 - 14:22

Dvije najvaznije/najteze stvari u dobijanju Australske vize su:
-polaganje IELTS-a
-dobijanje assesmenta

AKO AGENT MOZE DA ZAVRSI OVE DVIJE STVARI U IME KLIJENTA :rolleyes: ONDA SE ZAISTA ISPLATI DATI TIH 5-6 kEura ZA NJEGOVE USLUGE.

Osim toga, agent ne moze vaditi dokumente (kojih ima oko 1kg) umjesto tebe, ne moze ni obaviti ljekarski pregled u tvoje ime.

Pa sta onda radi taj agent? Vjerovatno samo popuni aplikaciju.
Za tolike pare, ne hvala

#51 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 05 November 2007 - 18:40

Dvije najvaznije/najteze stvari u dobijanju Australske vize su:
-polaganje IELTS-a
-dobijanje assesmenta

AKO AGENT MOZE DA ZAVRSI OVE DVIJE STVARI U IME KLIJENTA :rolleyes: ONDA SE ZAISTA ISPLATI DATI TIH 5-6 kEura ZA NJEGOVE USLUGE.

Osim toga, agent ne moze vaditi dokumente (kojih ima oko 1kg) umjesto tebe, ne moze ni obaviti ljekarski pregled u tvoje ime.

Pa sta onda radi taj agent? Vjerovatno samo popuni aplikaciju.
Za tolike pare, ne hvala


UPRAVO ono sa chime ste i zavrshili diskusiju (ObiW) je shta sam ja hteo da saznam. Thanks to all!
Moracikus, agenti ili ti advokati urade dosta dobar posao ukolkio Dep. for Immigration trazi josh dokaza, pisama, etc. Meni nisu kao ekonomisti odmah odobrili vizu, pa je advokat morao da radi josh mnogo na svemu sa mojim bossom i HRom.
Da placash mnogo, placash, ali usluge advokata za bilo shta su skupe.

Edited by Prki, 05 November 2007 - 18:44.


#52 Moracikus

Moracikus
  • Members
  • 82 posts

Posted 07 November 2007 - 12:51

UPRAVO ono sa chime ste i zavrshili diskusiju (ObiW) je shta sam ja hteo da saznam. Thanks to all!
Moracikus, agenti ili ti advokati urade dosta dobar posao ukolkio Dep. for Immigration trazi josh dokaza, pisama, etc. Meni nisu kao ekonomisti odmah odobrili vizu, pa je advokat morao da radi josh mnogo na svemu sa mojim bossom i HRom.
Da placash mnogo, placash, ali usluge advokata za bilo shta su skupe.

A sta su to tebi dodatno trazili iz ASPC-a, sto ti nijesi mogao sam da im obezbijedis. Stvarno me zivo intresuje.

Svako ko je dobio PR vizu imao je neki problem sa ASPC-om. Moj je case officer, na primjer, sebi utuvio u glavu da treba da platim 2nd instalment.
Nakon 3 uzastopna pisma, gdje sam mu svoje misljenje dokazivao referencama sa booklet-a 6 ili website-a, on me je pocastio sa 30-dnevnim cutanjem sve dok mi je poslao grant letter i uzgred informisao da sam ipak bio u pravu. Da sam ja bio miran, tih, povucen morao bih da platim 2500AUD.

Konacno, ako je ljudima mrsko da pazljivo procitaju (i to nekoliko puta) booklet 6 i svu dokumentaciju potrebnu za assessment, onda zaista treba da angazuje agenta.

Agent ne moze da smulja, zasuska, sakrije, pokrije, potplati ... Ljudi ovo je Australija a ne Balkan, to treba da shvatite prije no sto angazujete agenta