Jump to content


Photo
- - - - -

agenti za imigraciju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#31 medic

medic
  • Members
  • 140 posts

Posted 10 August 2007 - 13:43

QUOTE(Sheridan @ 10 Aug 2007, 14:17) <{POST_SNAPBACK}>
Agencije za trazenje posla su ovde vrlo uobicajene. Nacin da prepoznas prave i pristojne od baraba je da vidis koliko para traze od tebe. Ako ti traze i peni (ili cent ili stavec) to su barabe i prevaranti. Agencije za zaposljavanje uzimaju procenta godisnje plate od firmi za koje one u stvari rade (zbog cega se i zovu kolokvijalno "headhunters"), znaci ne cine tebi ama bas nikakvu uslugu, naprotiv, ti si izvor njihovih prihoda.


Chek ,chek, Sheridan, da razjasnimo neke stvari ( posto si mene citirao).

U mom postu se radi o agencijama (ili kako god da se zovu),koje hoce da uslugu komunikacije izmedju tebe i imigracionog odjeljenja x ambasade, neke x zemlje,naplate,jer ti smatras da nisi dovoljno sposoban,mrzi te,ne poznajes jezik,mislis da ce da ide lakse itd. Takvih agencija ima koliko hoces.Ne tvrdim da su sve lose, ali ja sam imao lose iskustvo sa jednom.

Ono o cemu ti pretpostavljam pises su agencije(drzavne vecinom) koje traze posao licu koje vec ima radnu dozvolu , i naravno da su besplatne jer hoce da te sto prije skinu sa budzeta osiguranja za nezaposlene.To nasoj "postavljacici" topika za sada ne treba, posto tek treba da se iseli.

Ono sto sam ja predlozio je da se raspita u kojoj zemlji je njeno zanimanje deficitarno,da pokusa da pronadje tvz. "menadzera" i zavrsi sve za veoma kratko vrijeme.A ako nece menadzera onda moze polako preko ambasade,jes da ce malo da potraje ali nece morati da daje procenat.

#32 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 10 August 2007 - 13:59

QUOTE(dugi @ 10 Aug 2007, 13:43) <{POST_SNAPBACK}>
Chek ,chek, Sheridan, da razjasnimo neke stvari ( posto si mene citirao).

U mom postu se radi o agencijama (ili kako god da se zovu),koje hoce da uslugu komunikacije izmedju tebe i imigracionog odjeljenja x ambasade, neke x zemlje,naplate,jer ti smatras da nisi dovoljno sposoban,mrzi te,ne poznajes jezik,mislis da ce da ide lakse itd. Takvih agencija ima koliko hoces.Ne tvrdim da su sve lose, ali ja sam imao lose iskustvo sa jednom.

Ono o cemu ti pretpostavljam pises su agencije(drzavne vecinom) koje traze posao licu koje vec ima radnu dozvolu , i naravno da su besplatne jer hoce da te sto prije skinu sa budzeta osiguranja za nezaposlene.To nasoj "postavljacici" topika za sada ne treba, posto tek treba da se iseli.

Ono sto sam ja predlozio je da se raspita u kojoj zemlji je njeno zanimanje deficitarno,da pokusa da pronadje tvz. "menadzera" i zavrsi sve za veoma kratko vrijeme.A ako nece menadzera onda moze polako preko ambasade,jes da ce malo da potraje ali nece morati da daje procenat.


Ne nisam o tome pisao, pisao sam o agencijama, privatnim firmama, koje traze ljudima posao. Nismo se razumeli, mislio sam da i ti o tome pises, pa sam hteo samo da elaboriram posto imam dosta iskustva sa njima.
U pitanju su privatne firme i agencije za zaposljavanje, odnosno za trazenje ljudi za popunjavanje radnih mesta. Obicno su usko specijalizovane i izuzetno popularne za vise strucina zanimanjima (IT, finance, accounting...), mada ih ima koji se bave i drugim poslovima (manje zato sto su tu plate manje a one mahim rade na procenat godisnje plate koju dobiju od firme gde smeste ljude).

Postoji u britaniji takodje nesto kao biro za zaposljavanje, ali nisam siguran da oni rade sa ljudima iz inostranstva.

Svakako, ni jedni ni drugi ne naplacuju uslugu ljudima koje zaposle.

O menadzerima o kojima ti pricas, znam malo sta. Pretpostavljam ako radis nesto u vezi sa sportom (sto mi se cini da si ti spomenuo) da to tako ide.

Tvoj predlog nije los, mada je recimo privremeno resenje, barem ovde gde sam ja. U GB to bi funcionisalo tako sto bi poslodavac morao da se prijavi za radnu dozvolu i dozvolu boravka, koja je onda vezana za taj posao. Pri promeni posla sledeci poslodavac mora ponovo da se prijavljuje i tako dalje. To obicno nije nikakav problem, ali neki manji poslodavci mozda ne bi hteli time da se bave. Takodje, boravisni status dugo zavisi od posla. Pozitivno je doduse sto ako tako nesto upali onda zaista ima vrlo malo frke oko cele procedure, poslodavac sve odradi za tebe. Ne znam detalje, ali u nekom trenutku (5-10 godina, stvarno ne znam) postoji nacin da se "prebacis" na dozvou stalnog boravka pa drzavljanstvo itd. U mojoj struci nije redak slucaj da firme zaposle ljude preko agencija i zatim im srede radne dozvole, vize i ostalo.

#33 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 10 August 2007 - 14:41

QUOTE(Sheridan @ 10 Aug 2007, 08:59) <{POST_SNAPBACK}>
U GB to bi funcionisalo tako sto bi poslodavac morao da se prijavi za radnu dozvolu i dozvolu boravka, koja je onda vezana za taj posao. Pri promeni posla sledeci poslodavac mora ponovo da se prijavljuje i tako dalje


osim ako nisi na HSMP, gde si ti 'vlasnik' svoje radne dozvole.
za HSMP cujem da ljudi cesto uzimaju advokata (solicitor), ne agente.

#34 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 10 August 2007 - 16:03

QUOTE(Isis @ 10 Aug 2007, 14:41) <{POST_SNAPBACK}>
osim ako nisi na HSMP, gde si ti 'vlasnik' svoje radne dozvole.
za HSMP cujem da ljudi cesto uzimaju advokata (solicitor), ne agente.


HS="Highly Skilled"...?
Istina, za to cuo ali ne znam detalje, hvala na dopuni.

#35 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 10 August 2007 - 16:12

aha, Highly Skilled Migrant Programme

#36 le petit nicolas

le petit nicolas
  • Members
  • 84 posts

Posted 14 August 2007 - 13:04

dugi, sheridan & mme isis, mnogo vam hvala, ali evropa nije moje/nase odrediste. cak i kad bismo bili takvi s_d.gif-supermen kakvi se primaju.

iz mog skromnog iskustva, za one koji ce se tek upustiti u ovakvu pricu: to je povest o lovi i koriscenju prednosti u propisima. a to su uvek zakukuljene price o kojim ljudi nerado govore. dakleM: pripremite novac, nerve i vreme + istrazivacki rad.

poz

Edited by le petit nicolas, 14 August 2007 - 13:07.


#37 miroslava

miroslava
  • Members
  • 8 posts

Posted 16 August 2007 - 07:49

Zdravo svima!
Zelim se iseliti iz nase lepe ali napacene Srbije, zapravo me interesuje da li uopste postoji agencija koja mi moze obezbediti radnu ponudu odobrenu od strane Kanade...znaci da mi pronadju posao jer je meni koja nemam nikoga u Kanadi jako tesko zavrsiti taj deo posla, nije da nisam pokusavala.
Mislim da graficka delatnost moze biti trazena, fali mi samo par bodova, moze u zamenu i odlicno odradjen IELTS ali nisam sigurna da bih ga perfektno odradila...
Toliko , veliko hvala

#38 le petit nicolas

le petit nicolas
  • Members
  • 84 posts

Posted 22 August 2007 - 15:29

miroslava,
nemam neposedne informacije, ali koliko sam istrazivala, prica sa obezbedjenim poslom u can je problematicna. da ti ne prepricavam, pogledaj postove nick-a klika na krstarici i odgovarajuce teme na elitesecurity. sustina je, ako sam dobro razumela, se mora da se raspise javni konkurs za odredjeno mesto, pa ako se niko od kanadskih drzavljana ne javi, onda poslodavac moze da trazi nekog iz druge zemlje.
ponavljam, ovo nije bilo moje neposredno polje interesovanja, tako da sam mozda nesto pogresno interpretirala. ipak, mislim da bi bilo dobro da pogledas pomenute forume. nece ti dati odgovor na pitanje, ali ce ti mozda izostriti sliku.

poz

#39 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 25 August 2007 - 09:13

Samo izbegavajte kanadske advokate...uzmu Vam 320 dolara na sat i godinu dana zivota.

#40 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 01 November 2007 - 19:40

pitanje u vezi USofA:

Ukoliko neko ima H1b visu, working visu, pa samim tim i SS#, da li supruznik dobija slichnu vizu koja dozvoljava dobijanje SS#. Da li ce buduci supruznik da dobije novu vrstu vize sve sa mogucnoshcu dobijanja SS#.

hvala! :rolleyes:

#41 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 01 November 2007 - 20:00

pitanje u vezi USofA:

Ukoliko neko ima H1b visu, working visu, pa samim tim i SS#, da li supruznik dobija slichnu vizu koja dozvoljava dobijanje SS#. Da li ce buduci supruznik da dobije novu vrstu vize sve sa mogucnoshcu dobijanja SS#.

hvala! :rolleyes:

Tvoja supruga ce dobiti H4 vizu u trajanju tvoje H1B vize.Nakon ulaska u SAD ima pravo da trazi promenu statusa u h1B.Osobe sa H4 vizom nemaju pravo rad u SAD a SSN# moze da dobije ali ce na karti stajati "Employment not authorized".

#42 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 01 November 2007 - 23:25

Tvoja supruga ce dobiti H4 vizu u trajanju tvoje H1B vize.Nakon ulaska u SAD ima pravo da trazi promenu statusa u h1B.Osobe sa H4 vizom nemaju pravo rad u SAD a SSN# moze da dobije ali ce na karti stajati "Employment not authorized".


Magripa, fala!
ah. sounds good... until tehy do not reject her for changing her status.
A kOJE su shanse da joj bude odobrena promena statusa u H1B, ili ti, kako moze da aplicira... ima "master".... da li nivo obrazovanja znachi. shta uopshte utiche na takve stvari.

#43 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 01 November 2007 - 23:35

Magripa, fala!
ah. sounds good... until tehy do not reject her for changing her status.
A kOJE su shanse da joj bude odobrena promena statusa u H1B, ili ti, kako moze da aplicira... ima "master".... da li nivo obrazovanja znachi. shta uopshte utiche na takve stvari.

Nisam siguran sta znaci "until tehy do not reject her for changing her status".Oni joj nece odbiti H4 ako trazi promenu statusa jer ne moze ni da zatrazi promenu dok ne dobiije H4.O sansama ne bih manipulisao ali obrazovanje i znanje engleskog definitivno imaju ulogu.Ako ima masters iz ekonomije onda je to kao i nista ali ako ima iz oblasti koje su ovde deficitarne onda ce jos verovatno odobriti promenu u H1B.

#44 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 02 November 2007 - 02:22

Magripa, fala!
ah. sounds good... until tehy do not reject her for changing her status.
A kOJE su shanse da joj bude odobrena promena statusa u H1B, ili ti, kako moze da aplicira... ima "master".... da li nivo obrazovanja znachi. shta uopshte utiche na takve stvari.


Mora da nađe poslodavca koji će da joj ponudi posao. Taj poslodavac će da aplicira za vizu, ali je problem što se ove godine prijavilo duplo više takvih nego što ima radnih stručnih H1B viza i to u PRVOM DANU kada je uopšte moglo da se aplicira. Zato ove godine stavili sve aplikacije u bubanj, pa izvlači dobitnike...

Drugi problem je u sledećem: recimo da je ona našla poslodavca, i da njima treba neko baš kao ona i to odmah. Recimo da je to odmah novembar. Aplikacije se primaju jednom godišnje, u aprilu. Ko će da čeka do aprila, ako im treba neko odmah?

Nije promena statusa problem, problem je da nađeš nekog kome treba ono što zna, i da je taj neko dovoljno strpljiv.

#45 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 02 November 2007 - 02:53

OBiW

u pravu si samo sto postoji i neka klauzula u vezi deficitarnih zanimanja.To mi je na poslu pa sada ne mogu tacno da citiram ali poslodavac mora da dostavi dokaz da na lokalnom job marketu nije u stanju da nadje odgovarajuceg kandidata.Ko to tacno izdaje ne mogu da se setim.