Jump to content


Photo

Da li ce se slagati macak i mace?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 sai_mino

sai_mino
  • Members
  • 34 posts

Posted 31 July 2007 - 09:13

Macak ima oko 9 meseci i sterilisan je (ako to ima nekakve veze). Mace sam pokupila sa ulice, imala je malo vise od mesec dana. Zenka je. To mace treba da ode kod moje bake, ali moja baka zna da bude jaaako komplikovana, pa sam cula da je pricala mojima da joj se mace ne svidja, da sam je ja lagala da je lepa @_@.. Mozda je nece uzeti.. Ali nisam mogla da verujem kada mi je mama rekla da, ako ona nece mace, da cemo ga mi zadrzati! biggrin.gif Ali sad imam problem. Vec nekoliko puta sam "upoznavala" macka i mace. Prvo se macak plasio, a sada, on krene da rezi, a mace pobegne! Ono je skroz blesavo i krene da mu juri rep, a on rezi.. Ne znam da li smem da ih ostavim da oni to sami "razrese", jer on cesto stane u lovacki polozaj dok se ona vrpolji i valja po podu. Ne znam da li on hoce da se igra ili.. ne znam sta.
Jos jedan problem je sto sad treba da putujem, a dogovor je bio, pre nego sto sam mace dovela, da macak bude kod moje bake. Sad ne znam da li je bolje da ih razdvajamo, da macak ostane ovde kuci i da ga komsija cuva, a da mace ode kod bake? Ili da ih oboje vodimo kod bake, gde bi se mozda navikli jedno na drugo? Ne znam da li ce biti veliki stres za macka opet menjanje prebivalista i staratelja, jer tek je pre mesec dana dosao ovde. Ne znam sta da radim..

Edited by sai_mino, 31 July 2007 - 09:14.


#2 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 31 July 2007 - 14:40

vidi, bez obzira na rezanje starijeg macora mala se izgleda uopste ne traumira sto je dobro, kazes valja se i juri za njim. da se istraumirala i pokazala strah mogla bi da se zabrines, ovako..

znaci mozes da ih ostavis kod kuce, u njima poznatoj sredini, i nekoga zaduzis da ih pazi.
naravno upozori tu osobu da je mala novajlija u kuci i da se macak nije jos navikao na nju.
inace macke se nikada ne svadjaju i tuku "na smrt", tako da mislim da nema bojazni za tim dok si odsutna.

navici ce se tvoj senior na mace, treba mu malo vremena.

da, i pazi da je taj ko ih cuva pouzdan/a.

Edited by Aleksa, 31 July 2007 - 14:41.


#3 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 31 July 2007 - 14:54

Samo malo strpljenja.Imam slicnu situaciju u kuci trenutno.Juce sam uzela jos jednu napustenu sijamku koja vrlo zeli da pojede ove ostale ali iz cistog straha.Treba im dati vremena i bice sve u redu.Razdvajanjem ces napraviti samo jos jedan dodatni problem jer ce vreme privikavanja biti mnogo duze.

#4 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 31 July 2007 - 15:02

Pre ce biti da nova maca traumira starosedeoca. biggrin.gif To sam imala i ja, i to jos uvek traje: najstarija maca trazi sve odvojeno (jelo, mesto za spavanje itd.), nece da se "druzi" sa "okupatorima" i "nizima od sebe". smile.gif Cesto ih i "boksuje". lol_2.gif A ona je bila jos gora kad je dosla u kucu sa dva starosedeoca: isto tako je jurila za njima, cak im se u igri i "besila" o vrat. laugh.gif
Ovi sadasnji mackovi (muzjaci, nesterilisani) se jako dobro podnose, cak "trpe" i invaziju dvorisnih macaka - ne diraju ih dok svi zajedno jedu itd. Sto valjda znaci da su mi mackovi (muzjaci) srecni.

#5 sai_mino

sai_mino
  • Members
  • 34 posts

Posted 31 July 2007 - 16:34

QUOTE(Cica83 @ 31 Jul 2007, 15:54) <{POST_SNAPBACK}>
Samo malo strpljenja.Imam slicnu situaciju u kuci trenutno.Juce sam uzela jos jednu napustenu sijamku koja vrlo zeli da pojede ove ostale ali iz cistog straha.Treba im dati vremena i bice sve u redu.Razdvajanjem ces napraviti samo jos jedan dodatni problem jer ce vreme privikavanja biti mnogo duze.


Jao, pa gde nalazis sijamke, problem sa mojom bakom je sto ona hoce samo sijamsku! Sve ostale su joj maje vise ruzne.. Ali kada sam je pitala hoce li ovu, rekla je tada da hoce i uhvatila sam je za rec. Ako nadjes neku sijamku, sacuvaj mi je da je njoj dam :S ona ih obozava..

#6 sai_mino

sai_mino
  • Members
  • 34 posts

Posted 31 July 2007 - 16:39

QUOTE(Aleksa @ 31 Jul 2007, 15:40) <{POST_SNAPBACK}>
vidi, bez obzira na rezanje starijeg macora mala se izgleda uopste ne traumira sto je dobro, kazes valja se i juri za njim. da se istraumirala i pokazala strah mogla bi da se zabrines, ovako..

znaci mozes da ih ostavis kod kuce, u njima poznatoj sredini, i nekoga zaduzis da ih pazi.
naravno upozori tu osobu da je mala novajlija u kuci i da se macak nije jos navikao na nju.
inace macke se nikada ne svadjaju i tuku "na smrt", tako da mislim da nema bojazni za tim dok si odsutna.

navici ce se tvoj senior na mace, treba mu malo vremena.

da, i pazi da je taj ko ih cuva pouzdan/a.


pna se upasli, pobegne, pa se vrati i ide mi na rep. Zadnji put kada sam ih zdruzila, on ju je cuknuo po glavici.. nije nesto jako, ili se meni bar cini, ali ne znam da li je to napad ili opomena da mu puti rep?

#7 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 31 July 2007 - 17:46

QUOTE(sai_mino @ 31 Jul 2007, 17:34) <{POST_SNAPBACK}>
Jao, pa gde nalazis sijamke, problem sa mojom bakom je sto ona hoce samo sijamsku! Sve ostale su joj maje vise ruzne.. Ali kada sam je pitala hoce li ovu, rekla je tada da hoce i uhvatila sam je za rec. Ako nadjes neku sijamku, sacuvaj mi je da je njoj dam :S ona ih obozava..

E ovu sam slucajno srela preko jedne devojke iz sponzorske firme ( znas koje ) i po dogovoru trebalo je da dodje kod mene do udomljavanja posto ja imam vec 4 lluda sijamca.Inace je izbacena u 64-om bloku i mesec dana je bila pored kontejnera pa je uzela neka zena koja je htela da je vrati na ulicu jer ide na more.I tako ja vidim macu i zaljubim se odmah , pa je vidi moja mama i nastade svajda cija je.Lutka se zove Luna.

Attached Files



#8 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 01 August 2007 - 13:06

QUOTE(sai_mino @ 31 Jul 2007, 15:39) <{POST_SNAPBACK}>
pna se upasli, pobegne, pa se vrati i ide mi na rep. Zadnji put kada sam ih zdruzila, on ju je cuknuo po glavici.. nije nesto jako, ili se meni bar cini, ali ne znam da li je to napad ili opomena da mu puti rep?



to macke rade, pripale jedna drugu sapom, reze i ostalo, i one koje su godinama zajedno. meni ne lici na neko izrazito neprijateljsko ponasanje, vise na pokazivanje ko je gazda u kuci..radoznalost spram druge mace..
i taj stariji macak je zapravo bebac, 9 meseci, zdruzice se oni bez problema.

pusti ih da budu zajedno svo vreme sto duze pre nego sto otputujes. iz svega sto si napisala mislim da nemas razloga za bojazan.


e, da, izrazito neprijateljsko ponasanje i lose namere bi vec uocila i sama, razlika izmedju navikavanja i mahnitog gonjenja druge zivotinje je ocigledna. ali to nije slucaj sa tvojim cicama.