Jump to content


Photo

Dr.Protic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 31 July 2007 - 05:20



Da li neko zna nesto vise o, ako se ne varam, Vladimiru Proticu???

#2 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 31 July 2007 - 08:04

Ja zaljubljena u njega laugh.gif

Neka se javi The Ugliest Weenie, od njega sam prvi put cula za Doktora. Momak je navodno neuspesni student filosofije iz Beograda smile.gif

#3 Lenny

Lenny
  • Members
  • 326 posts

Posted 31 July 2007 - 10:06

QUOTE(Mildred @ 31 Jul 2007, 09:04) <{POST_SNAPBACK}>
Momak je navodno neuspesni student filosofije iz Beograda smile.gif

i noćni čuvar i džez trubač i guslar

iz priložene biografije Sebriona Badnjaka:

>>... Pretpostavlja se da je dečaštvo proveo kao ispomoć ocu lugaru, a kasnije, kao omladinac odlazi na rad u fabriku. Već tada ulazi u sukob sa režimom, zbog pesme "Posekoše, pokradoše", koja se odnosila na period života koji je proveo sa ocem lugarom, koji je i život izgubio u borbi sa kradljivcima društvene šume.
...

Pesnik Matija Bećković staće u odbranu Sebriona rečima da "Badnjak samo iznosi ono htonsko u svima nama". Nakon toga novinari Sebrionu Badnjaku nadevaju nadimak Had.<<

na istom sajtu klip sa spevom o Slobodanu Tudžmanu cool.gif

#4 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 31 July 2007 - 12:41

E ovo je vec boles'. Vise mi se svidjao kao Protic blink.gif

#5 Lenny

Lenny
  • Members
  • 326 posts

Posted 31 July 2007 - 15:16

QUOTE(Mildred @ 31 Jul 2007, 13:41) <{POST_SNAPBACK}>
E ovo je vec boles'. Vise mi se svidjao kao Protic blink.gif

Izbirljiva si. Mada, i ja imam svog favorita, tj. navijam da prevlada džez trubač, po čemu je nažalost najmanje poznat (bar za sada). Ali, kod ovakvih freakova sve ide u paketu, i zdravlje i boles', i Vlada trubač i Dr. Protić i Mario Cobretti i Jaganjac i Sebrion Badnjak i... huh.gif

#6 Wenger

Wenger
  • Members
  • 127 posts

Posted 31 July 2007 - 15:56

Ko od vas nije poželeo da bude Mario Kobreti? cool.gif


Nabavio sam Jaganjca i Dr.Protića pre nekog vremena. Na mene je ostavio veliki utisak. Tanka granica između genijalnog i potpuno bolesnog. Na momente duhovito, a onda krajnje jezivo. Sve u svemu sjajno. smile.gif

Skeč u uniformi, dok ide The End od Doors-a i ceo onaj ples sa kamom u rukama, naježio sam se dok sam gledao prvi put i za trenutak sam mislio da će se ubiti. Što još više naglašava rečenicu, zašto da se ubijam, odavno već mrtav sam. Nisam čuo za Sebriona Badnjaka i njegova ostala otelotvorenja.

#7 mmilovan

mmilovan
  • Members
  • 507 posts

Posted 03 August 2007 - 23:53

Sistematizacija linkova:



http://www.youtube.com/watch?v=urlS5cDwnnM
http://www.youtube.com/watch?v=QgnV7rJEC7Q

http://www.youtube.com/watch?v=C9V-0i6zJ6I
http://www.youtube.com/watch?v=f6-dQbsdYkk
http://www.youtube.com/watch?v=wqsmLjxEn8Y



Mala je razlika između genijalnosti i ludila, odavno je rečeno...

#8 Lenny

Lenny
  • Members
  • 326 posts

Posted 05 August 2007 - 16:22

ubacio sam još nekoliko seansi, sve što imam u kompu iz prvog ciklusa.

u jednoj se pojavljuje i poručnik Kobreti cool.gif



#9 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 05 August 2007 - 17:03

Sjajan je momak. Ne znam sto pricate o ludilu kad se lepo vidi koncept iza svakog od likova koje ste okacili. Psovke, zapravo ruzne reci upakovane u popularne zargonske fraze, vesto koristi menjajuci duza objasnjenja kratkim i jezgrovitim ;-) dobro poznatim izrazima i tako dobija dinamiku u okviru zadate kratke forme. Pritom, psovke mu nisu samodovoljne, vec sluze kao sidro za ozbiljne teme po cijim ledjima kenja. Jaganjac mi je najbolji od prilozenih serijala. Ocigledno je baziran na ruskim lutkanim pricama koje su prikazivane u vreme mog detinjstva (otprilike i Proticevog koliko mogu da vidim) koje su pocinjale i zavrsavale zaraznom pesmicom uz obaveznu pouku. E pa, kurac ovde ima takve vrste pouke, i to je ono sto je najlepse u klipovima. Poruka se saopstava u onih nekoliko recenica kojima nas narator truje, dok direktna pouka izostaje. Sve je to izvedeno vrlo duhovito, humorom koji se bazira na iznenadjenju. Dr. Protic je vec malo spor i nije dobro reseno pitanje muzike koja se cuje ili preglasno ili pretiho.

Nego, vidim da neki od vas imaju vise klipova ovog majstora. Dajte da cujemo malo tog trubaca i Slaja Kobretija.

Hej, haj, jaganjac, jaganjac, jaganjac whistling.gif

#10 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 05 August 2007 - 23:14

QUOTE
u jednoj se pojavljuje i poručnik Kobreti cool.gif


"Nemoj da mi besniš!"

"*cmooooooook!* Lutko!"

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#11 Lenny

Lenny
  • Members
  • 326 posts

Posted 06 August 2007 - 00:28

QUOTE(BG restorani @ 5 Aug 2007, 18:03) <{POST_SNAPBACK}>
Dajte da cujemo malo tog trubaca i Slaja Kobretija.

Što se tiče Vlade trubača, to je vrlo ozbiljna priča, čovek trenira već više od 10 godina, učio škole i sve. Nemam ništa snimljeno, nikakvu svirku, jedino da se čuje uživo, samo što nemam pojma gde u kom klubu se svira džez, ako se uopšte igde svira.

"Kobreti" se, koliko znam, pojavljuje samo u toj jednoj epizodi/seansi iz prvog ciklusa. Imam i drugi ciklus Dr. Protić - "Realnosti odjebi" (sedam epizoda) pa videću i da to okačim na jutjub, mada je više poetsko-filozofski nego prvi i oće da smori malo.

#12 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 06 August 2007 - 02:26

QUOTE(Lenny @ 5 Aug 2007, 23:28) <{POST_SNAPBACK}>
Što se tiče Vlade trubača, to je vrlo ozbiljna priča, čovek trenira već više od 10 godina, učio škole i sve. Nemam ništa snimljeno, nikakvu svirku, jedino da se čuje uživo, samo što nemam pojma gde u kom klubu se svira džez, ako se uopšte igde svira.

"Kobreti" se, koliko znam, pojavljuje samo u toj jednoj epizodi/seansi iz prvog ciklusa. Imam i drugi ciklus Dr. Protić - "Realnosti odjebi" (sedam epizoda) pa videću i da to okačim na jutjub, mada je više poetsko-filozofski nego prvi i oće da smori malo.


Tacnije, ima 4 ciklusa.

#13 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 06 August 2007 - 04:28

jeste li popili caj? jeste li popili svoje mleko?

Attached Files



#14 Lenny

Lenny
  • Members
  • 326 posts

Posted 07 August 2007 - 10:04

QUOTE(Wenger @ 31 Jul 2007, 16:56) <{POST_SNAPBACK}>
Nisam čuo za Sebriona Badnjaka i njegova ostala otelotvorenja.

Stavio sam klip sa Sebrionom na jutjub, čisto da se vidi taj raspon od doktora do guslara a preko jaganjca.



QUOTE(Parliament)
Tacnije, ima 4 ciklusa.

Nisam znao da ima 3. i 4. ciklus dr. Protića. Možda da okačiš neku epizodu?

#15 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 07 August 2007 - 21:28

QUOTE(Lenny @ 7 Aug 2007, 09:04) <{POST_SNAPBACK}>
Stavio sam klip sa Sebrionom na jutjub, čisto da se vidi taj raspon od doktora do guslara a preko jaganjca.


Nisam znao da ima 3. i 4. ciklus dr. Protića. Možda da okačiš neku epizodu?


Okacicu uskoro. Mnogo je spor upload( hebem te srbijo medju sljivama,medju ljudima na njivama)