Jump to content


Photo

Trenje... to je sve sto nam je ostalo od ljubavi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
235 replies to this topic

#1 mashakaya

mashakaya
  • Members
  • 37 posts

Posted 26 July 2007 - 02:26

Da li vam se desava(lo) da posle nekog perioda "slobodnog" zivota pozelite vezu sa nekim ok momkom/curom, a ono... sto nas (nebeski) narod kaze... nema ni za lek. Ma nista. Tajac.
A onda, odjednom, pojave se neki novi (i stari) ljudi, prosto ne znate kome prvo da posvetite paznju, ko vam zapravo najvise odgovara (mada se cesto desava di ni od toga ne ispadne nista)!?
Ne razumem o cemu se radi- ili se nista ne desava ili ne znas kud ces pre! Retko kad si u nekoj zlatnoj sredini.

"Ne postoji ljubav za ceo zivot. To je bilo moguce nekada, kada su ljudi ziveli po 35 godina".
"Kad se kunemo u ljubav do groba, mi, naravno, uvek mislimo na tudj grob".
J. Stojanovic, antropolog
laugh.gif

#2 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 26 July 2007 - 04:02

nema nista glupljeg od zaklinjanja na ljubav.

zakletva nije nista drugo nego odricanje od buducih izbora, pa kazes:
u buduce cu se drzati ovog izbora koji sam napravio danas.

ali ljubav nije ljubav ako nije SADASNJI izbor...
ne moze se zasnivati na proslom.

mozes eventualno da se zakunes na vernost, na brak, na finansijsku i moralnu podrsku..
jer tih stvari je moguce drzati se cak i kad ti postanu mrske.

ali na ljubav ne mozes da se zakunes... jer kad ti postane mrsko...
ne mozes da volis na silu zato sto si se ranije zakleo.

ima doduse nekih ljudi, kojima jednom napravljen izbor nikad ne postaje mrzak.
ali takvi ljudi su obicno luzeri u danasnjem drustvu.. koje zahteva menjanje, prilagodjavanje,
sticanje i razvoj novih interesovanja.

postoji jos jedna varijanta... a to je neko kompatibilno menjanje,
kad recimo istu osobu volis i dalje, ali sada iz novih razloga...

to je po meni izvodljiv trik... ali zahteva veliko samopouzdanje u potpunu iskrenost.

a problem sa ljubavlju je u tome sto nas cesto upravo cini nesigurnijim, ranjivijim i opreznijim...
tamo gde nam treba hrabrost, snaga i otvorenost...

.. po meni smile.gif

#3 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 26 July 2007 - 04:02

naravno da postoji ljubav za ceo zivot... prema clanovima porodice... prijateljima, pravim mislim..... kucnim ljubimcima...... muzici.. filmu....... vutri........... wink.gif

#4 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 26 July 2007 - 05:11

Block Out kao motiv topic-a biggrin.gif ... Mada ima dosta istine u navedenoj pesmi, tj. mnogi ljudi se nadju u takvoj situaciji bezvoljni da pobiju zakone fizike i otrgnu se `trenja`.

Ljubav za ceo zivot svakako postoji, kod svakog ko je sposoban da voli. Ta ljubav nije prema clanovima porodice (nametnuta stvar, nisi mogao/la da biras), prijateljima (to je vise postovanje nego ljubav, mada i drustvena ocekivanja dosta uticu), kucnim ljubimcima (neke sam bas voleo, sad bi mi bilo tesko da im se setim podarenih im imena, stoji isto i sa nekim od nekada najboljih prijatelja), a zasigurno ne prema nekoj osobi u koju si trenutno zaljubljen/a. Vecna i iskrena ljubav je moguca samo, i iskljucivo samo prema sebi. Ako ne volis sebe nisi ni sposoban/na da volis druge. Covek ne voli druge zbog njih samih, nego zbog sebe, zbog svoje potrebe da voli i bude voljen. Ona fora 'you make me want to be a better person'. Ili 'ne volim ja tebe zbog tebe, vec vise volim sebe kad sam s tobom' (cista istina).

Dodatno komplikuje i to sto se mi kao trudimo da dokazemo da smo monogamni, pa je valjda iz toga i nastala ta neka idila oko 'vecne ljubavi'. Naravno, u trenutku zaslepljujuce zaljubljenosti mi svi mislimo da je 'to - to' i da ce to trajati vecno i tako te budalastine, pa posle kad shvatimo da smo se prevarili onda patimo, ali opet ne zbog te druge osobe nego zbog sebe samih, zbog toga sto smo doneli losu odluku, zbog toga sto smo bili u zabludi, zbog utrosenog vremena, zbog propustenih sansi, zbog 'imao pa nemao' i tako toga. Hebi ga, ljubav je egoisticki cin za koji mi volimo da verujemo da zapravo ponistava egoizam.

On to topic, ako pogodis cilj promasis sve ostalo. Ma koliko fino delovalo biti u 'zlatnoj sredini', zivot bi bio jako dosadan da nije tih 'oscilacija'... Slobodnog 'materijala' uvek ima, no sve zavisi od raspolozenja kad cemo isti primetiti. Tako da nekad deluje kao da 'nema ni za lek' a nekad da ima i vise neg' sto treba (sto dodatno izaziva konfuzije - which to choose?). A zapravo svi ti ljudi su uvek tu, oko nas, na nama je samo da ih primetimo.

#5 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 July 2007 - 10:01

jbt, šta vam je od jutros! wub.gif

#6 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 26 July 2007 - 10:03

ceo post je super smile.gif

ali ovo:
QUOTE(kobac @ 26 Jul 2007, 05:02) <{POST_SNAPBACK}>
postoji jos jedna varijanta... a to je neko kompatibilno menjanje,
kad recimo istu osobu volis i dalje, ali sada iz novih razloga...

to je po meni izvodljiv trik... ali zahteva veliko samopouzdanje u potpunu iskrenost.


wub.gif

#7 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 26 July 2007 - 10:03

QUOTE(Vesna @ 26 Jul 2007, 11:01) <{POST_SNAPBACK}>
jbt, šta vam je od jutros! wub.gif


ne brini, proci ce ih...
ajmo mi na hejt...
dry.gif

#8 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 26 July 2007 - 10:09

Ako se pojavi neko da provali da se "prava ljubav pojavljuje kad se najmanje nadas" odgriscu mu grkljan virtuelno, micka mi papagaja rodjenog.

To je najizlizanija frazetina smisljena od strane hepi kaplsa za utehu svojih singl prijatelja dry.gif

edit: hocu da kazem, jbm ti taj zivot u kome se permanentno ne nadamo pravoj ljubavi?!

Edited by apotekarica, 26 July 2007 - 10:11.


#9 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 26 July 2007 - 10:13

QUOTE(apotekarica @ 26 Jul 2007, 11:09) <{POST_SNAPBACK}>
Ako se pojavi neko da provali da se "prava ljubav pojavljuje kad se najmanje nadas" odgriscu mu grkljan virtuelno, micka mi papagaja rodjenog.

To je najizlizanija frazetina smisljena od strane hepi kaplsa za utehu svojih singl prijatelja dry.gif

edit: hocu da kazem, jbm ti taj zivot u kome se permanentno ne nadamo pravoj ljubavi?!


ne zaboravi ni onu izjavu
"ma ti u stvari volish da si singl, jer da ne volish nashla bi nekog, chim ti odluchish da vishe ne zelish da si solo sam će se pojaviti (vanvremenski zgodan komad samo za tebe)"

#10 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 July 2007 - 10:17

jbt, ja prosto moram ...


QUOTE( Kobac)
a problem sa ljubavlju je u tome sto nas cesto upravo cini nesigurnijim, ranjivijim i opreznijim...
tamo gde nam treba hrabrost, snaga i otvorenost...


QUOTE( incognito)
Vecna i iskrena ljubav je moguca samo, i iskljucivo samo prema sebi. Ako ne volis sebe nisi ni sposoban/na da volis druge. Covek ne voli druge zbog njih samih, nego zbog sebe, zbog svoje potrebe da voli i bude voljen.



Dečaci, respect!


#11 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 26 July 2007 - 10:32

QUOTE(pcelica @ 26 Jul 2007, 11:13) <{POST_SNAPBACK}>
ne zaboravi ni onu izjavu
"ma ti u stvari volish da si singl, jer da ne volish nashla bi nekog, chim ti odluchish da vishe ne zelish da si solo sam će se pojaviti (vanvremenski zgodan komad samo za tebe)"


ma ladno bih mogla da objavim leksikon quotesa srecno uparenih prijatelja

@Vesna, jesu decaci lepo i iskreno napisali, a incognitu je svaka zlatna. Ali, kanda su ovi decaci iz RL malkice podivljali u poslednje vreme. Ili da citiram sebe s jucaresnjeg hejta, sve se pretvorilo u kiss kiss gang bang

Nek i prosipam otrcane fraze, ali sve je postalo jeftino, prejeftino, dostupno k'o na polici u Tempu. Pa i kad dajes i ne stedis se, i volis sebe zato sto si sposoban da volis, a od druge strane dobijes, citiracu jednog eksa "30% emocija je sve sto mogu da ti dam, i ne znam da li ce se takvo stanje ikad promeniti - ustvari ja uopste nisam siguran da li mogu da volim?" - a sta ti drugo ostaje nego da kazes c'mon idi voli nekog drugog, meni to ne treba, ili mi daj sve, i svadje, i ljubomoru, i pazenje i mazenje i dobar sex i los sex i prijatelje koji te vode u bludnicenje i drugarice koje te pozivaju u pola noci. Jer, kad ti neko prijavi 30% emocija sa grace periodom na neodredjeno, ostaje ti samo da zakljucis da je bolje da begas koliko te noge nose, jer ces uskoro pored sve svoje hrabrosti i snage i otvorenosti (by kobac) da lepis one nepromocive flastere na slomljeno srce.

Edited by apotekarica, 26 July 2007 - 10:48.


#12 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 July 2007 - 10:43

sve dok ne znaš kako izgleda slomljeno srce, nemaš pojma kako je/može biti lepo kad nije...


jbt, koji mi je... dry.gif

Edited by Vesna, 26 July 2007 - 10:55.


#13 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 26 July 2007 - 10:49

QUOTE(Vesna @ 26 Jul 2007, 11:43) <{POST_SNAPBACK}>
sve dok ne znaš kako izgleda slomljeno srce, nemaš pojma kako je može biti lepo kad nije...
jbt, koji mi je... dry.gif

ovo cu da zapamtim. pa da ti citiram kad se vratis u normalu wicked.gif

#14 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 26 July 2007 - 10:55

QUOTE(apotekarica @ 26 Jul 2007, 11:09) <{POST_SNAPBACK}>
Ako se pojavi neko da provali da se "prava ljubav pojavljuje kad se najmanje nadas" odgriscu mu grkljan virtuelno, micka mi papagaja rodjenog.


Pa, pre bi se reklo kako se "kres-kombinacija pojavljuje kad se nadaš pravoj ljubavi". rolleyes.gif wink.gif

Mora ovde neko da odvali tipičnu mušku stvar, da pokravi prosek cool.gif

A za kopca thumbsup.gif

#15 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 July 2007 - 11:01

sorry... wink.gif

Edited by Vesna, 26 July 2007 - 13:45.