Jump to content


Photo
- - - - -

BERLIN


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
80 replies to this topic

#76 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 06 February 2009 - 00:05

Ha ha :ph34r:
Cuti, znam za 1 grupu koju su vodici doveli samo u park i iz njega im pokazali Sansusi i Noj Palas i rekli da ne moraju da ulaze unutra jer nije nista posebno nego bolje da uzivaju u zelenilu...

#77 trotter80

trotter80
  • Members
  • 321 posts

Posted 06 February 2009 - 11:31

Ha ha :ph34r:
Cuti, znam za 1 grupu koju su vodici doveli samo u park i iz njega im pokazali Sansusi i Noj Palas i rekli da ne moraju da ulaze unutra jer nije nista posebno nego bolje da uzivaju u zelenilu...


Podsjetilo me ovo na moj prvi i jedini put kad sam išao u turističkom aranžmanu... Išli smo u Pariz ( i još štošta do tamo) i u Stasbourgu (na putu za gore) nam vodić kaže kako eto ima jedan mali problem... da njih dvoje (dva vodića, muško i žensko) nemaju dozvolu za vodiće po Francuskoj pa čemo onako više diskretno razgledavati, a ako nas neko od vlasti pita tko smo i dal smo grupa da kažemo da nismo i da oni nisu naši vodiči... :)
Možeš ti s balkana ali ne ide Balkan iz tebe... :D

#78 Sid

Sid
  • Members
  • 75 posts

Posted 08 January 2012 - 22:49

Toliko sam citao o tom gradu i desavanju kroz 20 vek te odlucih da bude sledeca destinacija

#79 perica7

perica7
  • Members
  • 7 posts

Posted 13 February 2012 - 08:46

Berlin je super samo je mnogo velik za pesacenje jer su rasejane stvari za videti, minimum je 3-4 dana a preporucujem u vreme kad je napolju bar +15 stepeni.

#80 Александар С

Александар С
  • Banned
  • 9 posts

Posted 23 February 2013 - 00:57

Боравио сам два дана у Берлину децембра прошле године, сасвим случајно, дуга прича... Нажалост, нисам имао времена за музеје, галерије и слично... 

Први утисак је заиста како је град претерано велик, али јако сређен са широким, пространим улицама, без небодера, складан... Видио сам оно нешто мало - Бранденбуршку капију, Рајхстаг, Меморијални центар пострадалим Јеврејима, Берлинску катедралу... И без обзира на површну посјету овом граду, оставио је јак утисак на мене, поготово познавајући његову не тако далеку историју везану за Берлински зид и све остало... Један посебан град...



#81 valhalla

valhalla
  • Members
  • 85 posts

Posted 28 April 2013 - 16:39

ako imate dovoljno vremena i volite istoriju obavezno posetite German-Russian Museum Berlin  -  Karlshorst  (Deutsch-Russisches Museum).

Malo je dalje od centra, ali vredi ga posetiti.

Ako ste čitali roman Dubravke Ugrešić - Muzej bezuvjetne predaje  znaćete o čemu se radi.

http://www.museum-ka...orst.de/de.html