Jump to content


Photo
- - - - -

BERLIN


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
80 replies to this topic

#16 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 26 July 2007 - 17:16

QUOTE(Maltese @ 26 Jul 2007, 15:52) <{POST_SNAPBACK}>
i ne znam za taj Judische museum. meni to nije stvar koju moras obici po svaku cenu
ja bih preporucila

u svakom slucaju,
pet dana je vise nego dovoljno
da se zaljubis
u taj grad
:kobac:

#17 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 26 July 2007 - 17:40

QUOTE(BraveMargot @ 26 Jul 2007, 17:37) <{POST_SNAPBACK}>
od klubova, za raspojasane tehno zurke tu je kitkat (mnogi turisti tamo hrle); za voajerisanje bogate klincadije tu je Sage - imaju bazen u dvoristu, nekoliko prostorija s cerubim-fontanama, djevi pustaju prilicno dobar haus;


kitkat je sage i sage je kitkat. fuzionisali se.
btw. sage i dalje cetvrtkom gruva neki rok/metal/punk...

#18 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 26 July 2007 - 17:45

QUOTE(Zverilla @ 26 Jul 2007, 17:40) <{POST_SNAPBACK}>
kitkat je sage i sage je kitkat. fuzionisali se.
btw. sage i dalje cetvrtkom gruva neki rok/metal/punk...
au, otkad to? moram da overim na sta to lici, sledeci put kad budem u berlinu! cool.gif

#19 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 26 July 2007 - 17:47

jos jedan tip: olympiastadion heart.gif

#20 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 26 July 2007 - 18:09

@Zverilla

Ajd posto si upucen da mi kazes koji je to ruski klub u B. Nama su preporucivali da odemo tamo ali ni iz Lonely Planeta niti intervijuisanjem domoradaca nismo uspeli da skontamo koje je mesto u pitanju.

#21 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 26 July 2007 - 19:44

wow, ljubim vas u tastaturu, ishtrikaste 2 stranica ocas posla, ne znam dal cu stici sve to da vidim smile.gif

slatka piva nisu problem a i sklona sam eksperimantisanju kad su u pitanju pica/hrana...klubovi vidim da se ponavljaju, to je dobar znak, a hvala i za architectural sight tips, to mi je bas bitno.

Malteze, trudim se, volem da putujem vise no leba da jedem, a tako ce i da bude na kraju price posto sam se u Maju istrosila u Madridu, Berlin ce biti u Avgustu a u Septembru me cekaju Tajland i Beograd.
qq ph34r.gif

#22 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 26 July 2007 - 20:13

Hehe, putovanja nikad dosta.

Al Anduril je koliko vidim apsolutni sampion foruma http://forum.b92.net...w...t&p=1796919

Ako ti je arhitektura bitna, onda bi ipak trebala skoknuti do Judische museuma. A Hauptbahnhof i Postdamer je nemoguce promasiti u Berlinu.

E da, da znam kada sledeci put budem isao u Berlin - jel ima nesto za videti na tom Alexandarplatzu? Koliko se ja secam u pitanju je asfaltna poljana

Edited by Maltese, 26 July 2007 - 20:37.


#23 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 26 July 2007 - 20:47

QUOTE(Maltese @ 26 Jul 2007, 21:13) <{POST_SNAPBACK}>
E da, da znam kada sledeci put budem isao u Berlin - jel ima nesto za videti na tom Alexandarplatzu? Koliko se ja secam u pitanju je asfaltna poljana


bio si s pogresne strane pruge smile.gif

s druge strane, gde je i toranj je rotes rathaus, neptunbrunen, lep plato i ok parkic. ako se nastavi ka jugozapadu, stize se u deo grada koji je restauriran u doba ddr.a da bude ko nekad daaavno. zvali ga istocnonemacki diznilend (iako nema mikija i silje sad.gif ) malecki kvart, nije lose protegnuti noge kroz njega al nic impresionirajuce.

za taj ruski klub sam cuo al me nije nesto interesovao. ne mogu ti pomoci sad.gif

#24 Sombra

Sombra
  • Members
  • 48 posts

Posted 26 July 2007 - 23:32

Ne znam da li je neko spomenuo ali obavezno se popni na Rajhstag-parlament i idi u Pergamon muzej (mislim da je cetvrtkom posle 18h besplatan ulaz).
U egipatskom muzeju obavezno-Nefertiti.

Za klopu falafel kod Habibija-pitaj bilo koga, svi znaju gde je.

#25 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 27 July 2007 - 11:48

e da, prirodnjacki muzej u invaliden strasse, najveci skelet dinosaurusa na svetu, plus nekoliko manjih, plus sve sta ide u prirodnjacke muzeje

rajhstag i okolina obavezno. kad se umoris zavalis se u jednom od kafica na obali, suncas se, pijuckas nsto i gledas brodice koji se vozaju

#26 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 27 July 2007 - 12:25

A ako ostane vremena i botanicka basta je tu... jbga lokal-patriotizam na delu rolleyes.gif
Kad smo blizu mog Kieza, tu je i ovo.

Inace, Zverka treba slusati ali ne uvek wink.gif : Magnet je ok, najvise lici na KST. Muzika zna biti smorna doduse, tu se slazem. Od boljih mesta koja jos nisu pomenuta, tu je Maria aka Maria am Ufer aka Maria am Ostbanhof. Uglavnom se pusta neki elektro-whatever, ali zaluta i odlican koncert, npr ovog tipa.

Ako volis dzez, preporucujem dosta klubova u centru, npr B Flat.

Solar je isto ok, ali samo za jelo (divan pogled na Berlin), za moj ukus je suvise fensi/promi = klinci u sakoima i matorani sa tompusima koji muvaju klinke.

I na kraju, ako mozes gadjaj festival piva.

Zelim ti lep provod.

Edit: na Zverkov izbor muzeja se tesko sta moze dodati, a da je realno za postici u 5 dana. Pikasov muzej u Sarlotenburgu zasluzuje posebnu preporuku, pravo ime je Berggruen Museum, najveca privatna kolekcija Pikasa. Za mainstream Pikasa ici u Barselonu ili NY, za manje poznate stvari ovo je otvarac za oci. Takodje zavidan broj slika Pola Klea.

I jos jedna mala ispravka, Nefertiti vise nije u egipatskom muzeju u Sarlotenburgu, nego u Altes Museumu, odakle se seli u novi egiptaski muzej za par godina, kad isti bude zavrsen.

Edited by burekdzija, 27 July 2007 - 13:23.


#27 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 27 July 2007 - 14:07

pa u magnetu oba puta kad sam bio, ajd sto su se posetioci smarali zbog muzike, nego se i dj smarao (al ne popusta zlikovac)
jedina dobra strana je pivo koje je rel. jeftino
al ima i jeftinijih mesta, s boljim provodom

#28 roux senyurt

roux senyurt
  • Members
  • 127 posts

Posted 28 July 2007 - 23:57

zbog berlina sam zavoleo nemacku.
poslednjih par godina sam cesto isao tamo, ali nikad duze od dva-tri dana. nikada nisam nista "namerno" obisao u berlinu, nego sam uvek, nekako, sasvim slucajno, nabasao na nesto sto mi se svidelo. kao grad je, po meni, poprilicno ruzan i u nekim delovima zapusten, ali u isto vreme impozantan i dopadljiv.
moja preporuka za prvi dan posete berlinu: izadji i hodaj, udisi vazduh berlinski, a za ostatak ne brini, grad ce se vec pobrinuti da ti ostane u srcu.

#29 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 30 July 2007 - 09:50

ako te berlin umori imam predlog za jedan dan regeneracije:
ujutru sedi na voz na zoo garten-u i idi na ostrvo rügen (preko mosta direktno do mesta binz ili presedanje u stralsundu), na baltickom moru.
uvece se vratis.

Attached Files

  • Attached File  01.jpeg   515.72KB   77 downloads
  • Attached File  02.jpeg   70.34KB   70 downloads
  • Attached File  03.jpeg   43.26KB   5 downloads


#30 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 30 July 2007 - 09:52

eh, da.
ako je vreme lose, zaboravi na moj predlog laugh.gif