Jump to content


Photo

Grčka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 bramil

bramil
  • Banned
  • 677 posts

Posted 25 July 2007 - 21:01

Mesto je izutetno čisto,daleko i lepo.
Na sva pitanja odgovaram

#2 BlackGeorge

BlackGeorge
  • Members
  • 685 posts

Posted 11 August 2007 - 13:04

QUOTE(bramil @ 25 Jul 2007, 22:01) <{POST_SNAPBACK}>
Mesto je izutetno čisto,daleko i lepo.
Na sva pitanja odgovaram

Trebao sam tamo otici na letovanje,ali su ga tako "popljuvali" na nekom forumu da sam promenio lokaciju...

#3 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 14 August 2007 - 12:33

QUOTE(bramil @ 25 Jul 2007, 22:01) <{POST_SNAPBACK}>
Mesto je izutetno čisto,daleko i lepo.
Na sva pitanja odgovaram

Ja idem u septembru. Koliko treba kolima do Atine ako se ide preko ostrva pa na most?

#4 bramil

bramil
  • Banned
  • 677 posts

Posted 18 August 2007 - 21:39

QUOTE(madamov @ 14 Aug 2007, 13:33) <{POST_SNAPBACK}>
Ja idem u septembru. Koliko treba kolima do Atine ako se ide preko ostrva pa na most?

Vidi,najbolje da odeš na sajt www.viamichelin.co.uk,pa my michelin,učlaniš se i imaš sve destinacije da tražiš.
Ako se dobro sećam preko Evie i mosta do Atine ima oko 1200 km ali proveri.

#5 bramil

bramil
  • Banned
  • 677 posts

Posted 18 August 2007 - 21:45

QUOTE(BlackGeorge @ 11 Aug 2007, 14:04) <{POST_SNAPBACK}>
Trebao sam tamo otici na letovanje,ali su ga tako "popljuvali" na nekom forumu da sam promenio lokaciju...

Ne znam ko ti je šta rekao ali mesto je mirno,lepo,nema gužve,more kristalno čisto,a kupanje ide od 6,30 ko voli pa do 20,30 po grčkom vremenu pa opet ko voli.Kafanica ima mnogo,ima internet veza u hotelu "Galini" cene su solidne,blizu je Skijatos,a ko voli i Atina.Ove godine smo mi bili prvi turisti iz Srbije/organizovano/ i sve je OK.
Pozdrav

#6 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 18 August 2007 - 22:02

QUOTE(madamov @ 14 Aug 2007, 13:33) <{POST_SNAPBACK}>
Ja idem u septembru. Koliko treba kolima do Atine ako se ide preko ostrva pa na most?


Joj nemoj to sebi da radis... Ostrvo je puno serpentina i presesce ti i borovina i pogled s planine na more. Vozac obicno nema tegoba, ali putnici menjaju boju ko ona cicamaca sto je opet pozelenela dok se brod ljuljao. Mada, ima sad delotvornih tabletica protiv bolesti puta, pa se lepo nakljukate i onda pravac feribot (auto+tri odrasle osobe=18,5 evra, deca ne placaju), pa niz serpentine pravo na Halkidu pa na Visoki most pa svratis u Paralia Avlidas u tavernu "Batis" na najbolji saganaki u Grckoj (7,2 evra) pa pravac Atina. Samo gledaj da ne ubodes nedelju, jer ces se najstrasnije zaglaviti u reci automobila vikendasa. Isto vazi i za petak popodne za odlazak iz Atine.

#7 bramil

bramil
  • Banned
  • 677 posts

Posted 19 August 2007 - 13:05

QUOTE(Michelle @ 18 Aug 2007, 23:02) <{POST_SNAPBACK}>
Joj nemoj to sebi da radis... Ostrvo je puno serpentina i presesce ti i borovina i pogled s planine na more. Vozac obicno nema tegoba, ali putnici menjaju boju ko ona cicamaca sto je opet pozelenela dok se brod ljuljao. Mada, ima sad delotvornih tabletica protiv bolesti puta, pa se lepo nakljukate i onda pravac feribot (auto+tri odrasle osobe=18,5 evra, deca ne placaju), pa niz serpentine pravo na Halkidu pa na Visoki most pa svratis u Paralia Avlidas u tavernu "Batis" na najbolji saganaki u Grckoj (7,2 evra) pa pravac Atina. Samo gledaj da ne ubodes nedelju, jer ces se najstrasnije zaglaviti u reci automobila vikendasa. Isto vazi i za petak popodne za odlazak iz Atine.

Potpuno si u pravu i za serpentine na Eviji a za saobraćaj za o od Atine.Izbegavati Petak,subota i nedelja.Mada ni ostali dani nisu spašenj.
Za Akropolj bolje birati kišu nego žestinu sunca.

#8 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 20 August 2007 - 13:40

QUOTE(bramil @ 18 Aug 2007, 22:39) <{POST_SNAPBACK}>
Vidi,najbolje da odeš na sajt www.viamichelin.co.uk,pa my michelin,učlaniš se i imaš sve destinacije da tražiš.
Ako se dobro sećam preko Evie i mosta do Atine ima oko 1200 km ali proveri.

Hm, www.viamichelin.com radi sasvim fino i bez prijavljivanja. cool.gif Mislio sam koliko mi vremena REALNO treba od Pefkija do Atine kolima ako bih išao preko ostrva.

#9 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 20 August 2007 - 13:42

QUOTE(bramil @ 18 Aug 2007, 22:45) <{POST_SNAPBACK}>
Ima internet veza u hotelu "Galini" cene su solidne

Šta misliš pod solidne? I hoće li me pustiti da prikačim moj laptop?

#10 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 20 August 2007 - 13:44

QUOTE(Michelle @ 18 Aug 2007, 23:02) <{POST_SNAPBACK}>
pa se lepo nakljukate i onda pravac feribot (auto+tri odrasle osobe=18,5 evra, deca ne placaju), pa niz serpentine pravo na Halkidu pa na Visoki most

Jel može preciznije o tome gde da hvatam feribot i za kuda? Vožnja mi nije problem, već vreme provedeno u putu, šta je, po tebi, brže i koliko?

#11 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 20 August 2007 - 15:09

QUOTE(madamov @ 20 Aug 2007, 14:44) <{POST_SNAPBACK}>
Jel može preciznije o tome gde da hvatam feribot i za kuda? Vožnja mi nije problem, već vreme provedeno u putu, šta je, po tebi, brže i koliko?

Koliko shvatam, hoces da ides u Pefki pa da skoknes do Atine na izlet. Ovako. Pogledaj na ovoj karti sve sto ti objasnjavam http://www.greekland...ap/gr_tb_02.jpg
Ti stizes iz Beograda zelenom linijom (E75). Iskljucujes se za feribot posle skretanja za Almiros, a pre Pelasgia. Feribot krece iz mesta Glifa, pristaje u Ajokambos. Krece parnim satima, vraca se neparnim, od 8h-16h. Uzeces uostalom raspored polazaka feribota kad budes kupovao kartu.
Kad hoces na izlet u Atinu, odes na feribot u Lutra, pristajes u Arkitsa. Odatle imas oko 200km autoputa do Atine. Ako ne krenes u nedelju, uzivaces u voznji i praznim Atinskim ulicama. Preporucujem odlazak u subotu a povratak u nedelju.
Ako bas volis pustolovinu u prirodi, nemoj ici na feribot vec na serpentine. Razdaljina Pefki - Atina je ista, oko 200km.

Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj.

Je l da da sam DD/SD ? rolleyes.gif

#12 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 21 August 2007 - 11:47

QUOTE(Michelle @ 20 Aug 2007, 16:09) <{POST_SNAPBACK}>
Koliko shvatam, hoces da ides u Pefki pa da skoknes do Atine na izlet.

Da, upravo tako. Pitam za vreme jer razmišljam da li da odem tokom jednog dana dok smo tamo, ili da za Atinu iskoristim dan kada krećemo nazad.

QUOTE
Je l da da sam DD/SD ? rolleyes.gif

Jesi, hvala. cool.gif

#13 alexakov

alexakov
  • Members
  • 2 posts

Posted 22 August 2007 - 14:05

Bramil, hajde nesto vise napisi o Pefkiju. Dosta su oprecna misljenja o ovom mestu, narocito sto je prvi put u ponudi kod nas. Sta ti se svidelo?
Treba da putujem u septembru. Jesi li bio u Edipsosu ili mozda u nekom drugom mestu oko Pefkija (a da nisu izleti u Atinu ili Skijatos)? Jel moze mozda plazom da se stigne u neko drugo mesto…

#14 bramil

bramil
  • Banned
  • 677 posts

Posted 23 August 2007 - 14:37

QUOTE(madamov @ 20 Aug 2007, 14:40) <{POST_SNAPBACK}>
Hm, www.viamichelin.com radi sasvim fino i bez prijavljivanja. cool.gif Mislio sam koliko mi vremena REALNO treba od Pefkija do Atine kolima ako bih išao preko ostrva.

Vidi,u zavisnosti od saobraćaja oko 3,5 sati manje-više.

#15 bramil

bramil
  • Banned
  • 677 posts

Posted 23 August 2007 - 14:52

QUOTE(alexakov @ 22 Aug 2007, 15:05) <{POST_SNAPBACK}>
Bramil, hajde nesto vise napisi o Pefkiju. Dosta su oprecna misljenja o ovom mestu, narocito sto je prvi put u ponudi kod nas. Sta ti se svidelo?
Treba da putujem u septembru. Jesi li bio u Edipsosu ili mozda u nekom drugom mestu oko Pefkija (a da nisu izleti u Atinu ili Skijatos)? Jel moze mozda plazom da se stigne u neko drugo mesto…

Vidi mi smo proveli izuzetno lepih 11 dana na Pefkiju.Mesto je malo,ali ima ogromnu plažu.Plaža je počevši od mola pesak/jako sitan šljunak/a do kraja I dela kamen.Ima tri pekare,tri marketa,50 kafanica,2-3 kafića,nema poštu ali ima puno govornica a kartice su od 4E pa nadalje ali je takvo telefobiranje jeftino.Ima internet veza jedino u Hotelu Galini i bila je pola sata 2 E kada sam ja bio/15.o7/More je kristalno čisto i tolpo i nije gužva..Prošao sam kroz Halkidu,kod novog mosta,i mesto je lepo,ali je problem kao i svako ostrvo,saobraćajne veze.Ima pijaca pre podne kod mola,i u zavisnosti u kojoj vili ste smešteni/mi u vili Sakis/ sve je tu.Ima i 2 suvenirnice,a u zavisnosti od godina koliko imate i da li imate dece ima i zabavni park i to lep.Sve zavisi od Vas.Ali nama je bilo lepo.Kupanje može od ujutru do uveče jer suncu ni jedna planina ne smeta.
Samo pitajte,i ne verujte onima koji nisu bili,pa ni meni,idite vidite,prelepo je.Stvar ukusa.
E da voda nije za piće,ali je ima za tiširanje i kuvanje dovoljno.