Jump to content


Photo

poslednji hari poter


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#16 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 23 July 2007 - 21:10

ponosni ljubitelji...

#17 smladenovic

smladenovic
  • Members
  • 17 posts

Posted 23 July 2007 - 22:42

Kažu da će se u sledećem izdanju, specijalno za srbsko tržište u Hariju pojaviti i Đoša!!!!!

#18 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 23 July 2007 - 23:09

QUOTE(dare... @ 22 Jul 2007, 13:30) <{POST_SNAPBACK}>
A posle... Videćemo... Biznis je biznis. Tržište je tržište... rolleyes.gif


Hmm, da. Žena puna ko brod, ne mora prst da podigne do kraja života, pa ne verujem da će joj biti primamljivo da piše nastavke svoje čarobnjačke sage osim ako ne stekne kockarske navike ili nešto slično te bude prisiljena da ide stopama ser Artura Konana Dojla* kako ne bi umrla od gladi.

Ali naravno tu su i zli kapitalistički izdavači koji sad već jedva čekaju da je se nekako (fizički) reše pa da ubede familiju joj da dozvole nekom trećerazrednom piscu da nastavi gde je ona stala. rolleyes.gif

Mada moram da priznam da se uveliko nadam da ću u bližoj-daljoj budućnosti u rukama držati npr. nešto poput Hogwarts A History. smile.gif

Spoiler! --Click here to view--



QUOTE(Vesna @ 22 Jul 2007, 16:29) <{POST_SNAPBACK}>
Spoiler! --Click here to view--


Spoiler! --Click here to view--


#19 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 24 July 2007 - 00:44

QUOTE(betty @ 23 Jul 2007, 15:28) <{POST_SNAPBACK}>
Zavrsih knjigu. Rasplet mi je.... hm. Nejasan.

Osnovna radnja ima dve linije, kao i u prethodnim delovima, samo sto ovaj put obe ipak ispadaju bitne, ali nekako jedna od njih ispada dosledno bitna a druga samo delimicno. U stvari, nije mi jasno da li je bilo nuzno uvoditi celu tu drugu liniju (sa potragom sa Deathly Hallows objektima) i ne mogu da raspletem koja bi bila Dumledore-ova motivacija da im da i te hintove. I zasto samo hintove.

pa Dambldor lepo objashnjava zashto mu nije objasnio sve o Hallows jer je rekao da je trebalo da prodje vremena da informacije sink in, da eto, Hari sam pronadje dublji smisao iza toga. ok, Hari nije pronashao dublji smisao vec je pre do njega doshao nakon shto je 'ubijen'.

QUOTE
Ali sam nacin na koji Voldemort gubi borbu na kraju mi je totalno muljav. Kao da je JKR htela da nabije tenziju stavljanjem Harija u nezgodnu ulogu nosioca horcruxa u sebi,

da, ali ako bolje razmishlish, vidish da je postojanje horcruxa u okviru njega nagoveshtavano josh pre nego shto je Dzoani i palo na pamet da ih izmisli. to shto Hari govori nemushti jezik je savrsheno leglo u to objashnjenje.

QUOTE
a onda pokusala da to brze-bolje razresi dodatnom radnjom koja je, po meni, ostala prilicno neuverljiva. Radije bih ili da je Harry stvarno poginuo zrtvujuci se, ili da nije uvodjena prica sa ocima i horcruxom nego da su se Harry i Voldemort sukobili umovima, borbom koja je nevidljiva svima osim njima dvojici.

Hajde, pomagajte mi da shvatim sta je Dumbledore stvarno planirao sa Deathly Hallows linijom radnje, i wtf se na kraju dogadja sa Elder Wand-om. dry.gif


pa meni je nachin na koji je Voldermort skenjan jedini realan (heh, realan biggrin.gif).
odgovor na to zashto je uvodila Hallows u celu prichu mora lezati u tome shto je Dambldor znao (a vala i svi mi) da shanse nema da Hari sjebe takvog vizarda u klasichnoj ferki. vec smo u IV videli kako bi ta ferka izgledala, jednostavno je nemoguce porediti full-grown wallowing-in-dark-arts vizarda i klinca od 17 godina ma koliki bio vunderkind.
zato su uvedeni Hallows. morala je da uvede u prichu neshto, neki sidekick objekat preko kog ce klinac uspeti da izadje kao pobednik. backfiring wand, dobra caka biggrin.gif

a Elder Wand je valjda vracen Dambldoru.


all in all. Dzoana outdid herself.
nisam verovala da ce uspeti da zaokruzi prichu. zapravo sam ubedjena da je sigurno imala punu kucu pisaca i s njima praktikovala brainstorming do besvesti.
sve vreme sam kontala da chitam fan fiction jer je sve uzasno brzo teklo, dogadjaji sustizali jedan drugi u neverovatnom ritmu + je eliminisanje nekih likova bilo uradjeno prilichno matter-of-factly, shto mi je tako unlike her.
nema dela knjige koji mi je dosadan (dok npr. VI knjiga obiluje tim momentima), + kapa dole za negubljenje niti osnovne radnje ni u jednom momentu, chak ni sa dogadjajima toliko napakovanim.

tvist sa Dambldorom je izuzetan, i pricha o porodici i pricha o njegovom insistiranju da Hari mora da bude ubijen shto je, barem meni, bio najveci shok dok sam chitala scene iz Snejpove priche. prvo nisam verovala, a zatim sam ostala shokirana sa fucking-Machiavelli mislima.

druga stvar je Snejp. prilichno je jasno bilo da ima more to the story, da agenda koja stoji iza njega obuhvata vishe od prosto Dambldorovog shpijuna, ali u proteklim knjigama sam uvek kontala da iza svega toga stoji njedov odnos sa D. da mora biti da je D. zaduzio Snejpa do koske il tako neka mundane teorija. da ga je zapravo sve vreme pokretala ljubav je neshto shto mi nikad ne bi palo na pamet i ideja kao takva je ingenioznija od bilo koje druge jer je sadrzana u najjednostavnijoj i u isto vreme najmocnijoj stvari koja ne mora da se objashnjava i koju svi mi uzimamo zdravo za gotovo.
takodje, ubijanje Snejpa zaista jeste pravi potez jer bi njegovo prezivljavanje komplikovalo radnju do jaja.


moja zamerka:
deus ex na svakom koraku. znachi, zena kad se nadje u slepoj ulici, smisli neko novo pravilo ili neko novo svojstvo vec postojeceg objekta et voila! dobijesh izlaz iz svake situacije.
ako cemo o deus ex pravilima, celokupna pricha o Elder Wand-u spada tu, a deus ex objekti su lighter il shta je vec shto je Dambldor dao Ronu i snitch koja odjednom "pamti" prvog koji ju je dodirnuo. ajde ovo za snitch mozda i moze da se objasni objashnjenjem iz knjige, ali mi je neverovatno da to nijednom nije spomenuto u prethodnih 6 knjiga te kontam da je to smislila on the spot; kad joj je zatrebalo.

i da. josh jedan plus.
majstorski ume da stvori atmosferu.

Edited by Dunadan, 24 July 2007 - 00:52.


#20 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 24 July 2007 - 01:22

QUOTE(Dunadan @ 24 Jul 2007, 01:44) <{POST_SNAPBACK}>
da, ali ako bolje razmishlish, vidish da je postojanje horcruxa u okviru njega nagoveshtavano josh pre nego shto je Dzoani i palo na pamet da ih izmisli.

Ne bas. Sama kaze da je imala osnovne elemente price pre nego sto je izdala prvu knjigu. Menjala je odluke povodom toga ko ce umreti na kraju, ali mislim da su horcri tu od pocetka.

QUOTE
odgovor na to zashto je uvodila Hallows u celu prichu mora lezati u tome shto je Dambldor znao (a vala i svi mi) da shanse nema da Hari sjebe takvog vizarda u klasichnoj ferki. vec smo u IV videli kako bi ta ferka izgledala, jednostavno je nemoguce porediti full-grown wallowing-in-dark-arts vizarda i klinca od 17 godina ma koliki bio vunderkind.
zato su uvedeni Hallows. morala je da uvede u prichu neshto, neki sidekick objekat preko kog ce klinac uspeti da izadje kao pobednik. backfiring wand, dobra caka biggrin.gif

Cek da proverim da li negde gubim nit. Dumbledore je postao nosilac/vlasnik elder wanda, zato sto je razoruzao Grind... kako vec. Pa je Draco postao to jer je razoruzao Dumbledore-a. A Harry postaje nosilac/vlasnik zato sto je razoruzao Draco-a, koji je tada nosio neki drugi carobni stap, a ne taj?
QUOTE
tvist sa Dambldorom je izuzetan, i pricha o porodici i pricha o njegovom insistiranju da Hari mora da bude ubijen shto je, barem meni, bio najveci shok dok sam chitala scene iz Snejpove priche. prvo nisam verovala, a zatim sam ostala shokirana sa fucking-Machiavelli mislima.

Meni je isto posebno dobro sto Dumbly postaje udaljen od Gandalfa brzinom svetlosti.

#21 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 July 2007 - 09:07

QUOTE(בולק @ 24 Jul 2007, 00:09) <{POST_SNAPBACK}>
Spoiler! --Click here to view--




#22 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 24 July 2007 - 13:49

QUOTE(pugacov @ 23 Jul 2007, 13:23) <{POST_SNAPBACK}>
Kako je krenulo počeće na ovom forumu da se javljaju ljubitelji Kasandre, Ljovisne....


Bez Kasandre i Ljovisne srpski narod će da svisne!

#23 pugacov

pugacov
  • Members
  • 126 posts

Posted 24 July 2007 - 23:39

QUOTE(kiklop @ 24 Jul 2007, 14:49) <{POST_SNAPBACK}>
Bez Kasandre i Ljovisne srpski narod će da svisne!


A bez Hari Potera nema ko kera da tera!!!
????????????!!!!!!!!!!!!?????????????!!!!!!!!!!!!!!!???????????

#24 Mr.Veljko

Mr.Veljko
  • Members
  • 395 posts

Posted 25 July 2007 - 01:04

QUOTE(Dunadan @ 24 Jul 2007, 01:44) <{POST_SNAPBACK}>
pa Dambldor lepo objashnjava zashto mu nije objasnio sve o Hallows jer je rekao da je trebalo da prodje vremena da informacije sink in, da eto, Hari sam pronadje dublji smisao iza toga. ok, Hari nije pronashao dublji smisao vec je pre do njega doshao nakon shto je 'ubijen'.
da, ali ako bolje razmishlish, vidish da je postojanje horcruxa u okviru njega nagoveshtavano josh pre nego shto je Dzoani i palo na pamet da ih izmisli. to shto Hari govori nemushti jezik je savrsheno leglo u to objashnjenje.
pa meni je nachin na koji je Voldermort skenjan jedini realan (heh, realan biggrin.gif).
odgovor na to zashto je uvodila Hallows u celu prichu mora lezati u tome shto je Dambldor znao (a vala i svi mi) da shanse nema da Hari sjebe takvog vizarda u klasichnoj ferki. vec smo u IV videli kako bi ta ferka izgledala, jednostavno je nemoguce porediti full-grown wallowing-in-dark-arts vizarda i klinca od 17 godina ma koliki bio vunderkind.
zato su uvedeni Hallows. morala je da uvede u prichu neshto, neki sidekick objekat preko kog ce klinac uspeti da izadje kao pobednik. backfiring wand, dobra caka biggrin.gif

a Elder Wand je valjda vracen Dambldoru.
all in all. Dzoana outdid herself.
nisam verovala da ce uspeti da zaokruzi prichu. zapravo sam ubedjena da je sigurno imala punu kucu pisaca i s njima praktikovala brainstorming do besvesti.
sve vreme sam kontala da chitam fan fiction jer je sve uzasno brzo teklo, dogadjaji sustizali jedan drugi u neverovatnom ritmu + je eliminisanje nekih likova bilo uradjeno prilichno matter-of-factly, shto mi je tako unlike her.
nema dela knjige koji mi je dosadan (dok npr. VI knjiga obiluje tim momentima), + kapa dole za negubljenje niti osnovne radnje ni u jednom momentu, chak ni sa dogadjajima toliko napakovanim.

tvist sa Dambldorom je izuzetan, i pricha o porodici i pricha o njegovom insistiranju da Hari mora da bude ubijen shto je, barem meni, bio najveci shok dok sam chitala scene iz Snejpove priche. prvo nisam verovala, a zatim sam ostala shokirana sa fucking-Machiavelli mislima.

druga stvar je Snejp. prilichno je jasno bilo da ima more to the story, da agenda koja stoji iza njega obuhvata vishe od prosto Dambldorovog shpijuna, ali u proteklim knjigama sam uvek kontala da iza svega toga stoji njedov odnos sa D. da mora biti da je D. zaduzio Snejpa do koske il tako neka mundane teorija. da ga je zapravo sve vreme pokretala ljubav je neshto shto mi nikad ne bi palo na pamet i ideja kao takva je ingenioznija od bilo koje druge jer je sadrzana u najjednostavnijoj i u isto vreme najmocnijoj stvari koja ne mora da se objashnjava i koju svi mi uzimamo zdravo za gotovo.
takodje, ubijanje Snejpa zaista jeste pravi potez jer bi njegovo prezivljavanje komplikovalo radnju do jaja.
moja zamerka:
deus ex na svakom koraku. znachi, zena kad se nadje u slepoj ulici, smisli neko novo pravilo ili neko novo svojstvo vec postojeceg objekta et voila! dobijesh izlaz iz svake situacije.
ako cemo o deus ex pravilima, celokupna pricha o Elder Wand-u spada tu, a deus ex objekti su lighter il shta je vec shto je Dambldor dao Ronu i snitch koja odjednom "pamti" prvog koji ju je dodirnuo. ajde ovo za snitch mozda i moze da se objasni objashnjenjem iz knjige, ali mi je neverovatno da to nijednom nije spomenuto u prethodnih 6 knjiga te kontam da je to smislila on the spot; kad joj je zatrebalo.

i da. josh jedan plus.
majstorski ume da stvori atmosferu.

Ne mogu da verujem koja si dziberka.Koja ti je fora da sve detalje ispricas bez spoilera?!?Kako to ostali kulturni ljudi rade?

Edited by Veljko :), 25 July 2007 - 01:05.


#25 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 25 July 2007 - 01:44

Pa majku mu valjda kad si video ovoliki post mogao si da pretpostavis. Ili ono sto pise u podnaslovu topica. A mogao si i da stanes. Nego ti se osladilo priznaj tongue.gif

E znas kako kazu posle spoilerisanja nema kajanja. Elem fin topic sve sam saznao bez da sam procitao i jednu knjigu a odgledao sam samo dva filma. Skidam kapu spisateljici koja je prva shvatila da vetu nedostaje bajki wink.gif

#26 Mr.Veljko

Mr.Veljko
  • Members
  • 395 posts

Posted 25 July 2007 - 01:51

QUOTE(Pavllle @ 25 Jul 2007, 02:44) <{POST_SNAPBACK}>
Pa majku mu valjda kad si video ovoliki post mogao si da pretpostavis. Ili ono sto pise u podnaslovu topica. A mogao si i da stanes. Nego ti se osladilo priznaj tongue.gif

E znas kako kazu posle spoilerisanja nema kajanja. Elem fin topic sve sam saznao bez da sam procitao i jednu knjigu a odgledao sam samo dva filma. Skidam kapu spisateljici koja je prva shvatila da vetu nedostaje bajki wink.gif

Srecom nisam procitao nista bitno,samo video jedan mali detalj i momentalno shvatio koje je vrste post.Svejedno,opste je poznato da se to tako bez ikakvog upozorenja ne radi.

#27 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 25 July 2007 - 14:31

Sto se mene tice, naknadno sam ubacila podnaslov u temu da bi bilo jasno da su mi spoileri ok. Mislim da je negde logicno ocekivati da ce na temi o knjizi ljudi i pricati o knjizi, kad je procitaju.

On a side note, pitam se ima li na ovom svetu jos nekog poput mene, kome ne smeta da zna radnju pre nego sto pocne da cita. Izuzev kod detektivskih romana (nikad joj necu oprostiti sto mi je rekla ko je ubica u 'Ubistvu u Orijent Ekspresu'!!), to mi ni malo ne kvari zadovoljstvo citanja. Nekad mi cak pojaca snagu scene. Hm, mozda je ovo materijal za neku novu temu.

#28 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 25 July 2007 - 14:34

QUOTE(betty @ 25 Jul 2007, 15:31) <{POST_SNAPBACK}>
On a side note, pitam se ima li na ovom svetu jos nekog poput mene, kome ne smeta da zna radnju pre nego sto pocne da cita.



on a side note, ima

#29 Aion

Aion
  • Members
  • 856 posts

Posted 25 July 2007 - 15:12

Meni ne smeta ni kod detektivskih romana!

#30 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 25 July 2007 - 15:19

Treba da oformimo klub, i da puno citamo i posle idemo okolo i spoilujemo wicked.gif


edit: ofomimo zvuci puno gluplje nego oformimo

Edited by betty, 25 July 2007 - 15:20.