Jump to content


Photo

poslednji hari poter


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#1 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 21 July 2007 - 09:30

Da ne pravim problem kuci b92, onda ovako bez linka - dovoljno je ukucati 'ebooks torrents' da bi se nasla knjiga u pdf-u. Jos prosle noci se pojavila.

Citala sam razne predikcije i isle su po raznim linijama argumentacije, ali od svih teorija, moram da priznam da me je najvise zaintrigirala jedna sporedna - da je bibliotekarka u stvari Snejpova majka!

Saznacu veceras, kad uhvatim vremena nasamo sa knjigom smile.gif

Kako se knjiga poklapa sa vasim predikcijama i generalnim ocekivanjima?

Edited by betty, 21 July 2007 - 19:52.


#2 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 21 July 2007 - 10:29

Da li neko zna da li može knjiga da se kupi u IPSu/Mamutu/Platou? Da ne idem džabe po ovoj vrućini tongue.gif

#3 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 21 July 2007 - 14:28

Ja pročitao negde da se PDF verzija pojavila na internetu tri dana pre premijere... unsure.gif

Zvanični izdavači se kunuli da je piratska verzija. E sad šta znači pirat u ovom kontekstu? Kinesku verziju sa drugačijim krajem ili samo demant radi demanta... yucky.gif

#4 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 21 July 2007 - 15:02

QUOTE(בולק @ 21 Jul 2007, 11:29) <{POST_SNAPBACK}>
Da li neko zna da li može knjiga da se kupi u IPSu/Mamutu/Platou? Da ne idem džabe po ovoj vrućini tongue.gif



može, sudeći po ovome

#5 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 21 July 2007 - 16:00

QUOTE(dare... @ 21 Jul 2007, 15:28) <{POST_SNAPBACK}>
Ja pročitao negde da se PDF verzija pojavila na internetu tri dana pre premijere... unsure.gif

Zvanični izdavači se kunuli da je piratska verzija. E sad šta znači pirat u ovom kontekstu?

fan fiction.

prva verzija pete knjige koju sam prochitala je bila fan fiction. tek posle sam doshla do prave verzije biggrin.gif
not to mention shto sam dvaput skinula fajl koji se zove Harry Potter Order of the Phoenix a zapravo je Miltonov Paradise Lost rolleyes.gif

nashla na projectw al pojmam je l real deal, ista je ko i torrent verzija.

Edited by Dunadan, 21 July 2007 - 16:32.


#6 Marsbg

Marsbg
  • Members
  • 76 posts

Posted 21 July 2007 - 16:13

ja sam danas kupio u knjizari Akademija. 2200 din

#7 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 21 July 2007 - 17:43

QUOTE(Marsbg @ 21 Jul 2007, 17:13) <{POST_SNAPBACK}>
2200 din



uha, lepa pažnja dry.gif

#8 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 21 July 2007 - 19:44

QUOTE(dare... @ 21 Jul 2007, 15:28) <{POST_SNAPBACK}>
Ja pročitao negde da se PDF verzija pojavila na internetu tri dana pre premijere... unsure.gif

Zvanični izdavači se kunuli da je piratska verzija. E sad šta znači pirat u ovom kontekstu? Kinesku verziju sa drugačijim krajem ili samo demant radi demanta... yucky.gif

Ovo sto sam skinula se poklapa sa diskusijama koje ljudi sad imaju po glavnim hp forumima i osnovnom radnjom opisanom na vikipediji, tako da ipak jeste. A i pojavilo se u neko doba noci tek na sajtu koji sam i ranije obilazila za e-books - valjda posle britanske ponoci. Ali bila je neka fanfic verzija, ko fol glavni outline price, kao dokument koji J Ro salje urednicima da provere ima li nedoslednosti u osnovnoj radnji... Ali je bilo vise nego jasno da nije bila prava stvar. Kao, Hari uci o mobilnim telefonima i koriscenju interneta, a jos k tome nicim izazvano odlazi u jednom trenutku u Ameriku. Dalje nisam citala dry.gif

#9 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 22 July 2007 - 12:25

i? ko gine na kraju?
hari je živ, čula sam od voditeljke rts dnevnika sinoć, u duhovitom kjulajnu za "a sada sport" dry.gif

#10 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 22 July 2007 - 12:30

QUOTE(Mioba @ 22 Jul 2007, 13:25) <{POST_SNAPBACK}>
i? ko gine na kraju?
hari je živ, čula sam od voditeljke rts dnevnika sinoć, u duhovitom kjulajnu za "a sada sport" dry.gif


Ma ne sekiraj se. Za ovo izdanje neka i bude definitivno mrtav... wink.gif

A posle... Videćemo... Biznis je biznis. Tržište je tržište... rolleyes.gif

A na kraju krajeva, u pitanju su čarobnjaci... innocent.gif

#11 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 22 July 2007 - 15:04

QUOTE(Mioba @ 22 Jul 2007, 13:25) <{POST_SNAPBACK}>
i? ko gine na kraju?

Skoro niko od centralnih likova, osim jednog za kojeg je donekle i bilo ocekivano (bar se meni tako cinilo), ako ni zbog cega drugog, onda zbog toga sto je to spisateljski gledano najlaksi rasplet. A i od ovih koje smo voleli, samo jedan, i to verovatno najmanje bolna varijanta.

Spoiler! --Click here to view--


Ginu i razni drugi, ali dugorocno gledano to nije toliko tragicno. Iskreno, mislila sam da ce bar neko za kim ce nas dusa boleti da pogine.

#12 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 22 July 2007 - 15:29

zaslužila si jedan roze wub.gif-ić, definitivno innocent.gif




Spoiler! --Click here to view--


#13 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 22 July 2007 - 16:43

QUOTE(Vesna @ 22 Jul 2007, 16:29) <{POST_SNAPBACK}>
Spoiler! --Click here to view--


Spoiler! --Click here to view--


#14 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 23 July 2007 - 14:28

Zavrsih knjigu. Rasplet mi je.... hm. Nejasan.

Osnovna radnja ima dve linije, kao i u prethodnim delovima, samo sto ovaj put obe ipak ispadaju bitne, ali nekako jedna od njih ispada dosledno bitna a druga samo delimicno. U stvari, nije mi jasno da li je bilo nuzno uvoditi celu tu drugu liniju (sa potragom sa Deathly Hallows objektima) i ne mogu da raspletem koja bi bila Dumledore-ova motivacija da im da i te hintove. I zasto samo hintove.

Sve u svemu, nemam osecaj da je prica zavrsena bas najsrecnije, a nisam sigurna da je to samo zbog toga sto je bilo potrebno ugurati ogromnu kolicinu informacija na mali broj stranica. OK mi je sto je vecina knjige akcija a nama je ostavljeno da promislimo stvari, i normalno mi je da junaci ne stizu u jeku borbe da bivaju bogznakako kontemplativno nastrojeni i da pustaju da ih tok stvari vuce. Ali sam nacin na koji Voldemort gubi borbu na kraju mi je totalno muljav. Kao da je JKR htela da nabije tenziju stavljanjem Harija u nezgodnu ulogu nosioca horcruxa u sebi, a onda pokusala da to brze-bolje razresi dodatnom radnjom koja je, po meni, ostala prilicno neuverljiva. Radije bih ili da je Harry stvarno poginuo zrtvujuci se, ili da nije uvodjena prica sa ocima i horcruxom nego da su se Harry i Voldemort sukobili umovima, borbom koja je nevidljiva svima osim njima dvojici.

But that's just me smile.gif

Hajde, pomagajte mi da shvatim sta je Dumbledore stvarno planirao sa Deathly Hallows linijom radnje, i wtf se na kraju dogadja sa Elder Wand-om. dry.gif

#15 pugacov

pugacov
  • Members
  • 126 posts

Posted 23 July 2007 - 17:23

Kako je krenulo počeće na ovom forumu da se javljaju ljubitelji Kasandre, Ljovisne....