Jump to content


Photo

Ljudi i njihovi nesvesni pokreti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#1 mashakaya

mashakaya
  • Members
  • 37 posts

Posted 20 July 2007 - 05:15

Sta sam zakljucila u ko zna kom dokolicarskom trenutku, mestu (mada ti ovakve ideje uglavnom padaju na pamet u WCu): Ljudi vole da se ususkaju u krevet, zauzmu odgovarajuci polozaj i obavezno izbace ruku/nogu na hladni deo postelje! Svi ljudi koje sam pitala ( a ima ih mnooogo) su mi potvrdili ovakav vid ponasanja pred san. Vecina njih i ne moze da se uspava ukoliko im ne izviri noga, ruka, ili je u najmanju ruku stavljaju pod jastuk (ruku, of course...). Razumem ja kad je leto, pa mi, bez klime, umiremo od vrucine, nalazimo sve moguce alternativne nacine rashladjivanja (lepimo se za zid ako je krevet postavljen tik uz njega itt*), ali ljudi ovo rade i zimi. Naravno, do ovog bizarnog zakljucka dosla sam posavsi od sebe, analizirajuci sopstveno ponasanje u cestim slucajevima poremecaja sna i kako ja to od miloste zovem- centrifuga efekta- kada se pre nego sto zaspim okrenem sa jedne na drugu stranu xyz puta.
Sta vi kazete? Ima li nekog medju vama ko normalno legne u krevet i ne strce mu ekstremiteti? ph34r.gif

* i tako to (prim. prevod autora)

#2 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 20 July 2007 - 06:21

QUOTE(mashakaya @ 20 Jul 2007, 06:15) <{POST_SNAPBACK}>
(mada ti ovakve ideje uglavnom padaju na pamet u WCu):

Zbog ovoga si od mene dobila pet zvezdica. laugh.gif

#3 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 20 July 2007 - 13:03

Znam ja jednu koja pokriva glavu dok spava a celo telo joj viri sa strane...

#4 mashakaya

mashakaya
  • Members
  • 37 posts

Posted 20 July 2007 - 16:18

QUOTE(gotivac @ 20 Jul 2007, 07:21) <{POST_SNAPBACK}>
Zbog ovoga si od mene dobila pet zvezdica. laugh.gif


Thanks smile.gif

#5 mashakaya

mashakaya
  • Members
  • 37 posts

Posted 20 July 2007 - 16:26

QUOTE(martinj @ 20 Jul 2007, 14:03) <{POST_SNAPBACK}>
Znam ja jednu koja pokriva glavu dok spava a celo telo joj viri sa strane...

lol_2.gif
Inace, jos jedan nacin na koji se neki ljudi (moj drug) hlade- ima 3 jastuka: jedan "za pod glavu ili preko nje", drugi "uzjase" a treci se hladi pri dnu kreveta pa kako se koji zagreje, tako ih menja!!!

#6 Costanza

Costanza
  • Members
  • 350 posts

Posted 20 July 2007 - 18:42

QUOTE(mashakaya @ 20 Jul 2007, 06:15) <{POST_SNAPBACK}>
(mada ti ovakve ideje uglavnom padaju na pamet u WCu)

QUOTE(gotivac @ 20 Jul 2007, 07:21) <{POST_SNAPBACK}>
Zbog ovoga si od mene dobila pet zvezdica. laugh.gif

Još je Kaurismaki govorio o tome:

"When I was young, I would sit in the bath and ideas would come to me. But I'm not young any more, so now I just sit in the bath."

Što se pitanja tiče,
QUOTE(mashakaya @ 20 Jul 2007, 06:15) <{POST_SNAPBACK}>
Ima li nekog medju vama ko normalno legne u krevet i ne strce mu ekstremiteti? ph34r.gif


na njega ne mogu da odgovorim, suviše je lično, suviše intimno..

#7 mashakaya

mashakaya
  • Members
  • 37 posts

Posted 20 July 2007 - 19:04

QUOTE(Costanza @ 20 Jul 2007, 19:42) <{POST_SNAPBACK}>
Još je Kaurismaki govorio o tome:

"When I was young, I would sit in the bath and ideas would come to me. But I'm not young any more, so now I just sit in the bath."

Što se pitanja tiče,

na njega ne mogu da odgovorim, suviše je lično, suviše intimno..

Poshtujem
wink.gif

#8 angelfish

angelfish
  • Members
  • 186 posts

Posted 20 July 2007 - 19:29

Missim, svima nam vire udovi, pa i constanzi, al on ima vise nego ja rolleyes.gif

#9 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 20 July 2007 - 19:42

QUOTE(Costanza @ 20 Jul 2007, 19:42) <{POST_SNAPBACK}>
Još je Kaurismaki govorio o tome:
"When I was young, I would sit in the bath and ideas would come to me. But I'm not young any more, so now I just sit in the bath."


Dobro nije on bas tol'ko mator, a i dosetka mu je :kickass:. (Sto potvrdjuje prvo).

-------

Ja normalno legnem u krevet, ali ne znam sta se dogadja kasnije.
Moguce je da dolazi i do ovoga o cemu zboris.

Uglavnom pomeram prste na nogama da bi se uspavao.
Moj brat je, kad je bio mali, pred spavanje, mahao glavom levo-desno,
lezeci na ledjima, po deset-15 minuta. blink.gif

#10 mashakaya

mashakaya
  • Members
  • 37 posts

Posted 20 July 2007 - 19:49

QUOTE(Vuh @ 20 Jul 2007, 20:42) <{POST_SNAPBACK}>
Dobro nije on bas tol'ko mator, a i dosetka mu je :kickass:. (Sto potvrdjuje prvo).

-------

Ja normalno legnem u krevet, ali ne znam sta se dogadja kasnije.
Moguce je da dolazi i do ovoga o cemu zboris.

Uglavnom pomeram prste na nogama da bi se uspavao.
Moj brat je, kad je bio mali, pred spavanje, mahao glavom levo-desno,
lezeci na ledjima, po deset-15 minuta. blink.gif

laugh.gif
To sa pomeranjem prstica je takodje cesta pojava, super zapazanje, umalo da zaboravim taj, priznajmo, prilicno simpatican oblik ljudskog ponasanja smile.gif Thanks rolleyes.gif

#11 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 20 July 2007 - 19:55

ja si obavezno pokrijem oci tako sto zabacim ruku preko njih tako da mi pregib ruke u laktu dodje preko ociju

#12 mashakaya

mashakaya
  • Members
  • 37 posts

Posted 20 July 2007 - 20:05

QUOTE(Hrvoje Dečak @ 20 Jul 2007, 20:55) <{POST_SNAPBACK}>
ja si obavezno pokrijem oci tako sto zabacim ruku preko njih tako da mi pregib ruke u laktu dodje preko ociju

Uh, moze biti gadno kad ti utrne ruka- par puta sam se tako probudila i morala sam desnom rukom da uhvatim levu i nekako je sklonim!??
Ali mislim da je ubedljivo vecini zajednicko da u toku noci ili ujutru (ili ko se kad probudi), dok smo jos sanjivi, dohvatimo mobilni i samo jednim okom bacimo pogled na ekran wink.gif

#13 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 20 July 2007 - 20:11

QUOTE(mashakaya @ 20 Jul 2007, 21:05) <{POST_SNAPBACK}>
Uh, moze biti gadno kad ti utrne ruka- par puta sam se tako probudila i morala sam desnom rukom da uhvatim levu i nekako je sklonim!??


uh, mene nekoliko puta uhvatila frka kad mi je ruka ili noga bas gadno utrnula. Znam da sam se jedno vrijeme tripovao koliko vremena treba bit u utrnutom polozaju pa da ekstremitet zauvijek obamre blink.gif

a onda sam se valjda smirio cinjenicom da se to nikad nije nikom desilo u snu, pa je valjda ili to prekratko vrijeme za tako nesto ili se covjek refleksno probudi, kao kad bi ostao bez zraka

QUOTE
Ali mislim da je ubedljivo vecini zajednicko da u toku noci ili ujutru (ili ko se kad probudi), dok smo jos sanjivi, dohvatimo mobilni i samo jednim okom bacimo pogled na ekran wink.gif


smile.gif
naravno

mogli bi otvoriti novi topik - sta radite s mobitelom dok spavate. Ja sam ga jedno vrijeme gasio, ali sad ga obicno samo stavim na vibru. Znam ljude koji ga ostave u normalnom modu pa onda psuju sve po spisku kad ih neka posruka trgne iz sna

#14 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 20 July 2007 - 20:59

Jedan od orginalnijih topica biggrin.gif

Ja spavam najcesce tako sto zabijem glavu uz zid tj deo kreveta koji je do njega. A zimi ne znam zasto ali uvek nabijem glavu ispod jastuka. smile.gif

#15 Mancunian

Mancunian
  • Members
  • 1,537 posts

Posted 20 July 2007 - 21:03

spavam na stomaku sa skroz opruzenim nogama, i rukama opruzenim pored tela, a ova poza najcesce izaziva podsmeh pojedinaca dry.gif Jastuk nabudzim tako da se oslanjam obrazom, a lice mi nekako, visi u vazduhu. I obicno zaspim u roku od 3-5 minuta

sad po vrucini na ledjima, razbacano...