Jump to content


Photo

Harry Potter and the Order of the Phoenix


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 July 2007 - 10:51

moram da se stamanim danas po ovom paklu, jer ce iz velike sale Arene da ode za, procenjujem, tri dana.
anyway, V knjiga mi je nakon III i IV prilichno slaba, build-up je sasvim na mestu ali je sam kraj prilichno razocharavajuc, tj. ne ni kraj vec objashnjenje koje lezi u osnovi priche.

je l gledao ko?

#2 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 17 July 2007 - 10:57

ja

#3 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 17 July 2007 - 11:00

i ja
al s obzirom da nisam neki fan ni knjiga ni filmova, ne bih znala sta da komentarisem. ovi fanovi sto su sa mnom gledali rekose da je dobar film, da su ocekivali da ce biti duzi, jer je knjiga bila dugacka.

ako ima neko neka pitanja, mogu da odgovorim smile.gif

#4 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 17 July 2007 - 13:32

gledala i ja

inače nisam zagriženi fan i nisam čitala knjige, ali mi prijaju filmovi, ovaj je prilično dobar s tim što mi je prethodni bio za nijansu bolji
a fanovi oko mene koji dobro poznaju sve knjige su isto komentarisali da je dosta stvari izbačeno iz knjige, ali ne kritikuju, kažu otprilike da nije moglo drukčije

a što se tiče kraja, ako misliš na
Spoiler! --Click here to view--


#5 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 18 July 2007 - 08:46

Ja gledala, a inace sam fan i knjiga i filmova, i jako mi se dopao. Do sad mi je nekako svaki nastavak bio bolji od prethodnog i isti slucaj sa knjigom. Ono sto mi je upalo u oci kod ovog filma je da je casting za nove likove uradjen fenomenalno. Klinka koja igra malu Lunu je genijalna i totalno ju je potrefila. Onda, Imelda Stonton kao Ambridzova takodje sjajna, da se nasmejes i uplasis istovremeno... pa odlicna Helena Bonam -Karter kao Belatriks Lestrejndz. Knjigu sam procitala pre par godina, pa ne mogu da se setim sta su tacno izostavili, neke stvari sigurno jesu, ali to nije problem, posto je film posebna forma i sigurno ne moze da bude preslikana knjiga.
U svakom slucaju film je zabavan 100%, nijednog trenutka nema dosadjivanja i definitivno je najmracniji u serijalu.
Povremeno sam uhvatila sebe da blenem u platno kao malo dete. Dobro su izbalansirane komicne scene sa onim napetim, a par scena , kao let iznad Londona na pocetku ili zavrsni okrsaji u ministarstvu magije su fenomenalno snmljene..... thumbup.gif
A da, i troje glavnih klinaca su odlicno odradili posao, odrastanje se bas primecuje (ne mislim na fizicke karakteristike).

#6 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 18 July 2007 - 09:31

QUOTE
anyway, V knjiga mi je nakon III i IV prilichno slaba, build-up je sasvim na mestu ali je sam kraj prilichno razocharavajuc, tj. ne ni kraj vec objashnjenje koje lezi u osnovi priche.

Mislis na objasnjenje zasto je Voldemort izabrao Harija a ne Nevila, i uopste celo to prorocanstvo?
Meni ne smeta sto su to izbacili, ionako nije bas toliko vazno, a ne sumnjam da ce se spomenuti u narednom delu (mada mozda i nece smile.gif), kao recimo Saponja, Rogonja, Mesecko i Crvorep (o boze, kako li se samo secam ovog prevoda!), koji su demistifikovani u 3. delu knjige, ali u 4. delu filma smile.gif

Ovim filmom sam zadovoljna, i meni je to najslabija knjiga u serijalu (razvucena i predvidiva), i zato sam i znala da ce film biti bolji, jer ce izbaciti sve nepotrebne i glupe delove. Jedino sto mogu da zamerim je prekratka scena borbe na kraju, i sitne detalje kao sto su recimo prorocanstva koja izlaze iz kugli dok se one lome i to sto su portreti na zidovima u mnogim scenama nepokretni dry.gif

Mladi Snejp je wub.gif
Jedva cekam poslednju knjigu (ima i adult i underage verzija... hmmm... mozda ce i biti seksa laugh.gif ), a i pretposlednji film smile.gif

Edited by Mildred, 18 July 2007 - 09:32.


#7 Ender

Ender
  • Members
  • 62 posts

Posted 18 July 2007 - 10:05

QUOTE(Mildred @ 18 Jul 2007, 10:31) <{POST_SNAPBACK}>
Jedva cekam poslednju knjigu (ima i adult i underage verzija... hmmm... mozda ce i biti seksa laugh.gif ), a i pretposlednji film smile.gif


Nema sex-a... samo ubistva dry.gif

.. vec procurelo na net, tako to ide...

#8 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 July 2007 - 11:38

THERE BE SPOILERS




+

moj dojam je totalno suprotan. takodje sam fan i knjiga i filmova, ali dok sam gledala ovaj film vishe sam bila svesna utrnute trtice nego bilo chega drugog.
slazem se da je kasting novih glumaca odlichan.
- Helena Bonham Carter kao Bellatrix je savrshena, zao mi je shto je uzasno malo kadrova potrosheno na nju jer zaista izgleda mocno + je epizoda koju Bellatrix ima u finishu knjige najefektnija i na najbolji nachin reflektuje ludilo opsesivnosti. - Imelda Staunton kao Dolores, takodje spot on. upravo tako sam je zamishljala, u tim babastim kompletima, uvek u roza nijansama, corny uredjene "kancelarije", fora s machkama na tanjirima je odlichna biggrin.gif
- klinka koja glumi Lunu Lovegood takodje, izraz lica i temperament odlichno odglumljeni

zaista se vidi da su se potrudili oko kastinga i da su novi glumci epizodisti dali svoj maximum, ali osnovna trojka je abysmal, na chelu sa Danijelom chije glumachko umece izgleda ko zarobljeno u sinusnoj funkciji; jedan dobar, jedan losh, jedan dobar, jedan losh. ridjokosi frend takodje kaska tu negde za njim, shtreberka isto tako. a greota za nju, u trecem filmu je imala savrshene lajne i bitchy attitude, dok vec u chetvrtom pochinje da se pretvara u sniveling shiparicu, totalno suprotno karakteru u knjizi.


-

scenario leaves much to be desired. pretpostavljam da jeste teshko pisati adaptirani scenario, al majku mu, nije teshko u moru sporednih dogadjaja izdvojiti one koji bolje definishu osnovni zaplet i zapravo najvishe doprinose boljem razumevanju radnje. npr, na kraju filma o prorochanstvu niko nishta ne pita, odakle je, ko ga je izrekao, kako uopshte Voldemort zna za njega. mozda ce neko reci da to nije ni bitno, ali posto je na kraju jasno da se sve vrti oko njega potpuno je nelogichno izdvojiti deo sa objashnjenjem, tim pre shto npr. u prvom i drugom delu postoji tih nekoliko shta-je-u-osnovi-svega scena, sasvim laganica slede nakon klimaxa (heh, klimaxa) i daju lep closure.

takodje, da nisam chitala knjigu, 50% radnje ne bih pohvatala, dogadjaji deluju zbrzano, a naspram njih scene deluju razvucheno ko testo za pitu.

ritam filma. gola nula.
kas, galop, galop, hod, kas, hod, galop, hod. isuse.

dijalozi:
rabljen idiotski princip kazi-shta-imash-ja-cu-da-sacekam-2-sekunde-pa-tek-onda-da-odgovorim. bre u tim pauzama u dijalogu je komotno mogao da se smesti prvi tom Karamazovih.
kod tetke u kuci, na pochetku, kad treba da ide lajna na lajnu sa sve preklapanjima i prepiranjem, rabi se isti metod, deluje ko glumachka sekcija u 3. osnovne.

klimax:
da nisam chitala knjigu pojma ne bih imala shta se deshava u poslednjih dvajes minuta filma. "najjacha" scena borbe je kad od silnog apparate-disapparate cimanja ne vidish bukvalno nishta sem braon dima. i koji je to andrak kad svi koriste bukvalno pet magija, od toga dve kletve i tri chini. ko FRP s lobotomiranim game masterom.
celokupan fajt pod onim lukom je toliko konfuzan da se ne zna ni ko pije ni ko placa. kao prshte magije, nishta ne chujesh, Hari chak ima vremena i da prilegne na pod, nalakti se i gleda rolleyes.gif

vrhunac je na kraju kad Voldemort izadje iz Harija pa stoji, gleda ga, ima celih 10 jebenih sekundi da ga spizdi s Avada Kedavra, ali neee, on stoji... stoji... malo izmaglice se tu promuva kroz kadar, mi kao svi na iglama rolleyes.gif i onda sledi rechenica upucena Hariju: You will lose... everything!

well fuck you, pussy Voldemort! let him lose everything right then and there! you've got time!
a da. za to vreme, Headmaster sedi sa strane ko spektator dosadnog teniskog mecha. what will it be? game/set/match za Zlicu il pola boda za ubogog Studenta?

CGI
choveche, toliko su ga nakrcali da sam imala utisak da buljim u stroboskop. jes vala, u nekim delovima je savrsheno lego, a u drugim je toliko napucan da uopshte ne znash shta se ispod svih tih efekata odvija.





THERE BE NO SPOILERS

#9 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 July 2007 - 21:12

QUOTE(Mildred @ 18 Jul 2007, 10:31) <{POST_SNAPBACK}>
Mislis na objasnjenje zasto je Voldemort izabrao Harija a ne Nevila, i uopste celo to prorocanstvo?

da, tim pre shto se postojanjem prorochanstva objashnjava zashto je uopshte i pokushao da ga ubije.

>>Jedva cekam poslednju knjigu (ima i adult i underage verzija... hmmm... mozda ce i biti seksa laugh.gif ), a i pretposlednji film smile.gif

dve verzije? o, bogovi!

#10 Porucnik Vasic

Porucnik Vasic
  • Members
  • 152 posts

Posted 18 July 2007 - 22:14

Како се серијал приводи крају мени су књиге све боље а после одличног 3 филма долазе два слабија. Филм треба да буде барем сат дужи не би ли икако био кохерентан,овако гомила неповезаних епизода.Потпуно је нејасан онај део око пророчанства. 2.5 *.

#11 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 22 July 2007 - 19:01

smor.

mogli su onolike nove ludake da malo vise istaknu.

ostali anemicni ko ja sa 5 godina.

#12 sedam7

sedam7
  • Members
  • 13 posts

Posted 16 August 2007 - 13:36

HP & the Order of the Phoenix nije bio dobar, cak malo dosadan! Meni se svidjao HP & the Goblet of Fire sa Pedjom Bjelcem najvise!!

tongue.gif