Jump to content


Photo

Dozvoljeni broj ljubimaca


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#31 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 26 July 2007 - 20:35

QUOTE(Aleksa @ 22 Jul 2007, 13:30) <{POST_SNAPBACK}>
aj ne zaebavaj f, ko polomi, isprlja, plati kaznu nezavisno od godina starosti.

Ali sto da se uopste lomi, prlja itd. ako ne mora. Ili sto bi rekli: neki ljubimci su vaspitaniji od dece.
tongue.gif

#32 katarinadimedici

katarinadimedici
  • Members
  • 59 posts

Posted 21 August 2007 - 07:07

Sasvim slučajno naiđoh na temu koja me je okupirala ovih dana! Mislim da se ovaj "zakon" ( ukoliko nešto slično i postoji na papiru), kao i ostatak zakona koji nisu jasni ni onima koji su ih napisali,a kamoli onome ko treba da ih poštuje, svako formuliše onako kako mu odgovara, od slučaja do slučaja!
Živim u kući, što znači da mi nije potrebna saglasnost stanara, ali kada sam odvela na čipovanje svoje pse, ispostavilo se da na svoje ime mogu imati samo dva psa, ukoliko nemam registrovanu odgajivačnicu!? Naravno, ovo je slučaj samo sa rasnim psima, mešanaca možeš imati koliko hoćeš!
Što se tiče tvog prijatelja Teja, sasvim slučajno je to i moj prijatelj, te znam kakve ga muke more. Čak sam i sama brinula o tim psima. Međutim, tolikom broju pasa zaista nije mesto u zgradi, naročito u malom stanu i pored sve ljubavi. Stanari nisu oduševljeni njihovim boravkom u dvorištu jer je time dvorište privatizovano. Na svu sreću u pitanju su haski, poznati po tome što ne laju i nisu agresivni, inače bi bilo mnogo više problema!

#33 Heritage

Heritage
  • Members
  • 216 posts

Posted 10 September 2007 - 20:21

Ja za razliku od vas totalno vidim kud te odredbe vode, mada mi apsolutno nije jasno ko ce ih se pridrzavati: sluze zato da ako neko istinski ugrozava svoju okolinu brojem ljubimaca, neko ima osnov da ga prijavi. Potom je sigurno namenjen i tome da svede broj kucnih ljubimaca u gradu. Mada ne verujem da ce se to desiti.

#34 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 September 2007 - 23:59

...

>> ... Na svu sreću u pitanju su haski, poznati po tome što ne laju i nisu agresivni ... <<

!!!

Haski ne laju - oni zavijaju.
Haski nisu "pseci" agresivni, - oni su lovci / vukovi / - oni love iz potaje choporativno.
Dva haskija su chopor - oni mogu da rastrgnu bilo kog psa.

"Nejtivni" domoroci su haskije / malamute preko leta pustali da se sami prehranjuju / love, - mostly leminge po tundri.
U jesen / pred zimu bi ih prihranjivali, hvatali i vezivali na lanac.
Da bi haski / malamut zimi radio ono sta mu je namena - vukao sanke / trcao.

U jesen / pred zimu reke su bile pune lososa koji se lovio u ogromnim kolicinama, pa se ta riba susila - a zimi se kao smrznuta daska / "parmak" - davala psima. Ta se hrana / riba zvala "jukola".

Haski je prelep, nedefinisan, veoma cudljiv, zao, podmukao, a moze biti i ljudozder.
Nisu tek tako "nejtivni" narodi leti isli kroz tundru / severne teritorije sve sa kopljem (haski je umeo da ukrade i bebu iz "tipija / vigvama ", kod sibirskih naroda Rusije "jaranga / chum".
A kasnije i sa puskom.

I nisu oni tek tako razvili iskustvo / tehniku kako da izaberu najboljeg psa iz legla: stavili bi ih na gomilu i oni psici, 1-3 komada koji se ispnu na vrh gomile se ostave, - drugi se jednostavno ... podave / umlate.

Tupchasta i zaoshinuta ljubav "gradskog coveka" spram neke "prirode" koju vise niti razumeju, niti su u stanju da je prate - proizvela je tzv. "ljubav" spram haskija / malamuta, "trkackih pasa za saonice" - ili cak nekih - "istocno_sibirskih" ili "zapadno_sibirskih" pasmina.

Kad god vidim vlasnika takvog psa, - pa najmanje je sto pomislim je da bi ga trebalo odrati od batina.
Jednu beslovesnu ljudsku tupchu, smora koji gaji haskije / malamute zbog evrica!
Zamisli samo - "uzgajivac"!?
Bljak.

Tako da na kraju uvek dolazimo do sustine.
Nije problem u ovoj / onoj rasi: problem je u gazdama - tupadzijama.

To je soj / rasa / pojava "visih primata" koja u nekoj svojoj nedefinisanoj "ljubavi prema Prirodi" upravo najvise stete nanosi toj istoj Prirodi.
Neka njihova licna iscasena "ljubav" / ambicija / svojevolja / tvrdoglavost / tupchavost / neodgovornost - jednostavno nema mere / granica.
Nista nemam protiv da se izmeste u "severne teritorije" / tundru / kanadski / skandinavski sever / Sibir.

No, zamisli - oni bi sa psom i u crkvu.
I u javni prevoz - gde neko moze pasti i u onaj "anafilaktički šok" jer je jednostavno, civilizacijski, nekim nasledjem predodredjen da pati od istog. Sto je tesko izlecivo i kosta ... hm.
Kao sto je "globalno zagrevanje" - neizbezna cinjenica.

Ovi, tzv. "ljubitelji" mi najvise lice na one Ozbornove.
Sto zive u moru psecih hovana.

Doduse, - mozda tako i treba.

...