Jump to content


Photo

neurolingvistika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#16 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 08 July 2007 - 09:43

QUOTE(lostfanforever @ 8 Jul 2007, 02:51) <{POST_SNAPBACK}>
Ne bih rekla da je ovo u pitanju. Ja koliko se secam up i down regulacija su mi poznate iz endokrinologije u kontekstu nekog povecanja osetljivosti, odnosno smanjenja iste. I da, ni za to nema prevoda laugh.gif Bar ga ja nikad nisam cula.

šta se nervirate, morete uvik posegnut za maštovitim rješenjem iz hr prevoda bern-levyeve fiziologije: regulacija (receptorskog kapaciteta) prema gore/dolje

@ pile
guyton je i tako fiziologija za curice s_w.gif

#17 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 08 July 2007 - 12:44

QUOTE(lostfanforever @ 8 Jul 2007, 02:51) <{POST_SNAPBACK}>
Nikad necu zaboraviti predavanja iz citologije: Šaperoni foldiraju... i onda u kompartmentima.. zatim senzitivizacija.. ph34r.gif


lol_2.gif  a onda se povede polemika da li je šaperon ili čaperon. Sve je dobro dok mišić ne zovu maskl (muskle), to je fakat zasenilo primarnu proetinsku strukturu unsure.gif  Ili komplijansa innocent.gif

A ajde prevod, nego ne snalaze se ni sa srpskim. Ureja, Liberkinijieve kripte, dezoskiriboza

Edited by _Pile_, 08 July 2007 - 12:50.


#18 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 08 July 2007 - 12:46

QUOTE(Nicol @ 8 Jul 2007, 10:43) <{POST_SNAPBACK}>
bern-levyeve fiziologije


Ganong rulZ tongue.gif

Edited by _Pile_, 08 July 2007 - 12:46.


#19 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 08 July 2007 - 15:03

QUOTE(den røde bussen @ 7 Jul 2007, 21:22) <{POST_SNAPBACK}>
I knew it! smile.gif I bas mi je drago da pratis, jer sam vec ranije primetio da pises jako smislene postove o usvajanju jezika (necu ni da pricam nista o postovima iz neuropsihologije; to ti je ocito stuka).

Thnx... Meni je jezik izrazito zanimljiva stvar, tako da bih uvek obratila paznju kad bismo obradjivali nesto u vezi s tom temom, ali imam osecaj i da mi je znanje prilicno fragmentirano... tako da je lepo cuti da sam suvisla smile.gif Ali samo mali disclaimer: neuropsihologija mi je vise kao hobi s_d.gif - ono sa preciznim podacima na Analizinom topicu je bio splet srecnih okolnosti wink.gif

QUOTE
Ja se nadao da su, za sve ove decenije, makar na medicini i psihologiji uspeli da sklepaju neku relativno doslednu terminologiju. Kad ono gle.

Pa, jesu.... Vise njih. U tome je i problem. Onda kao korisnik budes naviknut na stari sistem ali shvatis da neciji noviji ima prednosti, pa pocnes da koristis te prednosti ali ne i citav sistem, i onda neiskusni citalac ostane malo huh.gif

QUOTE(lostfanforever @ 8 Jul 2007, 02:51) <{POST_SNAPBACK}>
Sugestija prihvacena, al jbg ja kazem šema smile.gif

But of course. Jasno je i sa sema, nego se kod nas znacenje iste malo suzilo pa mi zvuci cudnjikavo.

#20 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 08 July 2007 - 23:12

QUOTE(betty @ 8 Jul 2007, 17:03) <{POST_SNAPBACK}>
neuropsihologija mi je vise kao hobi s_d.gif - ono sa preciznim podacima na Analizinom topicu je bio splet srecnih okolnosti wink.gif


Sta je da je, Analizi eksplodirala glava. laugh.gif

#21 dreaml

dreaml
  • Members
  • 16 posts

Posted 12 July 2007 - 00:48

QUOTE(den røde bussen @ 9 Jul 2007, 00:12) <{POST_SNAPBACK}>
Sta je da je, Analizi eksplodirala glava. laugh.gif


LJUDIIIIIIIIIII, svaka vam cast sto se potkovani, strucni i za laike kao ja nerazumljivi. Nosim se mislju, s upisem ovo kod vas, da mi budu post-diplomske studije, ali ne da usavrsavam, nego da ucim! asapremite mi skripta, preporucite literaturu, spremna sam da se uhvatim u kostac sa ovim nepoznanicama. Ujedno, obzirom da sam TABULA RAZA, MISLIM DA CE MI SVE LECI UPISATI SE IDA CU USPETI DA DOGURAMDO DIPLOMSKOG. Svaka vam cas na pokazanom poznavanju i vrhunskom znanju iz ove, meni totalno nepoznate oblasti!!! E, hvala ti Boze, da i ja nesto konstruktivno savladami naucim u ozom kratkom zivotu. HVALA VAM DO NEBA!!!!

Vas verni buduci sledbenik i ucenik, s postovanjem. LilyL, koja ce, ako Bog da dalje prenositi sa kolena na koleno ovu NAUKU. Boze mi pomozi i oselovestime da startujem uspesno! innocent.gif innocent.gif innocent.gif innocent.gif innocent.gif