Jump to content


Photo

Ko su najmanji, a ko najveci nacionalisti na Balkanu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
273 replies to this topic

#61 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 04 July 2007 - 14:04

QUOTE(Teja @ 4 Jul 2007, 12:52) <{POST_SNAPBACK}>
Ma zaboravili ste na 57 ili sedamipedeset .. Da li su i oni nacionalisti?

Ili ih ne drzite za Balkan? Doduse ni Hrvati sebe ne drze za Balkan, barem
ne istorijski, vise ovlash geografski.

Lep pozdrav
Teja


na paklu 57 je pisalo: Od nekdaj ljepe so ljubljanke slovele, al lepse od urske bilo ni nobene.

Ja sam bio premlad da pusim tad, ali dovolno star da bih se zamisljao kako tek izlegadju urske, kad su ljepse od ljubljancanki? laugh.gif

#62 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 04 July 2007 - 14:07

QUOTE(Teja @ 4 Jul 2007, 13:54) <{POST_SNAPBACK}>
Za meshane brakove Albanaca ne znam ( mislim da broj ili procenat nije vredan pomena).

A najvise je meshavine bilo izmedju Srba i Hrvata.. I nazalost, ne samo ljubavnih..

Lep pozdrav
Teja

Ne mogu da se slozhim s'tobom...Boshnjaci prednjace u meshovitim brakovima sa drugim nacionalnostima...ali izgleda da tebi nije poznato da se mnogo Boshnjakinja udalo za Albance..
samo moj primer: Shurak mi je ozhenjen Boshnjakinjom a stric (pokojni) je imao za zhenu Boshnjakinju...a znam mnogo drugih slucajeva meshovitih brakova Albanaca i Boshnjaka...

Edited by PRESHEVARI, 04 July 2007 - 14:07.


#63 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 04 July 2007 - 14:08

QUOTE(muras @ 4 Jul 2007, 12:59) <{POST_SNAPBACK}>
to ne bih ni neprijatelju pozelio da pusi...(btw i stetniji je od zitana...)
nadam se da je samo nick u pitanju...inace lako je moguce da stradaju usi usled bezuspjesnih pokusaja da se izvuce kakav pristojan dim iz toga... smile.gif


Hahah smile.gif NIkad nisam probao Lord....

#64 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 04 July 2007 - 14:12

QUOTE(PRESHEVARI @ 4 Jul 2007, 15:07) <{POST_SNAPBACK}>
Ne mogu da se slozhim s'tobom...Boshnjaci prednjace u meshovitim brakovima sa drugim nacionalnostima...ali izgleda da tebi nije poznato da se mnogo Boshnjakinja udalo za Albance..
samo moj primer: Shurak mi je ozhenjen Boshnjakinjom a stric (pokojni) je imao za zhenu Boshnjakinju...a znam mnogo drugih slucajeva meshovitih brakova Albanaca i Boshnjaka...


Najvise mesanja u BiH je bilo izmedju Srba i Bosnjaka a ni Hrvati nisu zaostajali ali su se najvise mesali Srbi i Bosnjaci npr. u VRS je bilo oko 15% ljudi iz mesanih brakova a isto je bilo mnogo i u ABiH.

#65 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 04 July 2007 - 14:14

QUOTE(PRESHEVARI @ 4 Jul 2007, 15:07) <{POST_SNAPBACK}>
Ne mogu da se slozhim s'tobom...Boshnjaci prednjace u meshovitim brakovima sa drugim nacionalnostima...ali izgleda da tebi nije poznato da se mnogo Boshnjakinja udalo za Albance..
samo moj primer: Shurak mi je ozhenjen Boshnjakinjom a stric (pokojni) je imao za zhenu Boshnjakinju...a znam mnogo drugih slucajeva meshovitih brakova Albanaca i Boshnjaka...

I ne moras.. Zajeb je u ovoj novokomponovanoj reci "Bosnjak".. Danas pod "Bosjnacima" podrazumevamo muslimane ..

Ranije svi bili Bosanci, tako da se nije bas tacno znalo ko koga.. I tako to wink.gif

Lep pozdrav
Teja

#66 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 04 July 2007 - 14:14

QUOTE(No7 @ 4 Jul 2007, 14:00) <{POST_SNAPBACK}>
Pa onda to mozes jednako da kazes i za Srbe i Hrvate u BiH.


Naravno ali ako deset Boshnjakinja ili Boshnjaka imaju meshovite brakove sa npr. 4 Srbina, 3 Hrvata i 3 Albanaca onda je procenat meshovitih brakova Boshnjaka najveci.. to je bila sushtina ...ali ipak kao shto rekoh to je samo jedan od mnogobrojnih pokazatelja onoga o cemu se ovde polemishe...

#67 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 04 July 2007 - 14:17

huh.gif

Da li je ovaj topik stvaran? Vec pet strana o tome koja je nacija najvecih nacionalista? Hoce li ga konacno neko baciti na deponiju? Ili jednostavno izbrisati?

Edited by Sheridan, 04 July 2007 - 14:17.


#68 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 04 July 2007 - 14:17

QUOTE(Teja @ 4 Jul 2007, 14:14) <{POST_SNAPBACK}>
I ne moras.. Zajeb je u ovoj novokomponovanoj reci "Bosnjak".. Danas pod "Bosjnacima" podrazumevamo muslimane ..

Ranije svi bili Bosanci, tako da se nije bas tacno znalo ko koga.. I tako to wink.gif

Lep pozdrav
Teja


Ne ne ovde se govori o "pravim" Boshnjacima..onima iz Bosne..ili barem ja govorim o njima...

#69 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 04 July 2007 - 14:21

QUOTE(Sheridan @ 4 Jul 2007, 15:17) <{POST_SNAPBACK}>
huh.gif

Da li je ovaj topik stvaran? Vec pet strana o tome koja je nacija najvecih nacionalista? Hoce li ga konacno neko baciti na deponiju? Ili jednostavno izbrisati?


Stvaran je.. Nego zasto da ide na deponiju?

Nacionalizam je nase najvece zlo. Zasto da o tome ne pisemo?

Ili mislis da treba da pisemo o filmu Olivera Stouna ?
O liku koji je rodjen 4.jula?


Lep pozdrav
Teja

Edited by Teja, 04 July 2007 - 14:22.


#70 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 04 July 2007 - 14:23

QUOTE(Teja @ 4 Jul 2007, 15:21) <{POST_SNAPBACK}>
Stvaran je.. Nego zasto da ide na deponiju?

Zato sto je sama postavka u naslovu problematicna, mislim, ciji je veci? rolleyes.gif

#71 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 04 July 2007 - 14:26

QUOTE(muras @ 4 Jul 2007, 14:42) <{POST_SNAPBACK}>
sad bih ja po marku kao trebalo da uzvratim "dobar je zitan, ali sto je loooovcen!" laugh.gif ...

teska dilema, biti po markovim kodeksima ili biti odnarodjeni narodni elemenat laugh.gif

nego, nikako da se setim marke onih cigareta koje su se jedno vreme pravile u CG, pokusaj da se napravi domaca varijanta zitana, crni duvan, cigareta je bila istog precnika, isti tip kutije, preovladavala tamna boja na kutiji, secam se da mi je bilo zao sto je prestala prozivodnja, nisu bile kao zitan ali nisu bile ni lose smile.gif

#72 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 04 July 2007 - 14:28

QUOTE(Artur Dent @ 4 Jul 2007, 15:23) <{POST_SNAPBACK}>
Zato sto je sama postavka u naslovu problematicna, mislim, ciji je veci? rolleyes.gif


Pa mene bre to zanima wink.gif

Ali u pravu si da je i sama postavka u vezi velicine,kvantiteta,kvaliteta
ali i drugih obelezja ( nesto ne umem dublje da ih definisem) besmislena..

Nema jedinice merza meru nacionalizma.Izgleda da je to neka univerzalna kategorija,
po sistemu kada i ako ti nadodje.

Ali se postavljac topika ogranicio na Balkan, pa tako..

Lep pozdrav
Teja

Edited by Teja, 04 July 2007 - 14:29.


#73 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 04 July 2007 - 14:30

QUOTE(Teja @ 4 Jul 2007, 14:21) <{POST_SNAPBACK}>
Stvaran je.. Nego zasto da ide na deponiju?

Nacionalizam je nase najvece zlo. Zasto da o tome ne pisemo?

Ili mislis da treba da pisemo o filmu Olivera Stouna ?
O liku koji je rodjen 4.jula?
Lep pozdrav
Teja


Ne bre, ali zar nije karakterizacija celih nacija po bilo kom osnovu (pa makar to bio i intenzitet i ukorenjenost nacionalizma) nacionalisticka? Jeste. Mind boggles.

#74 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 04 July 2007 - 14:30

QUOTE(Sheridan @ 4 Jul 2007, 15:17) <{POST_SNAPBACK}>
huh.gif

Da li je ovaj topik stvaran? Vec pet strana o tome koja je nacija najvecih nacionalista? Hoce li ga konacno neko baciti na deponiju? Ili jednostavno izbrisati?

u pravu si utoliko sto ga je nakon opening posta trebalo proslijediti tamo...

sada...hebi ga...vec zavladalo bratstvo-jedinstvo...svi se vole & uvazavaju...dokazuje se velicinom kite koje manji nacos i tako...
idila...

#75 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 04 July 2007 - 14:36

QUOTE(Artur Dent @ 4 Jul 2007, 14:23) <{POST_SNAPBACK}>
Zato sto je sama postavka u naslovu problematicna, mislim, ciji je veci? rolleyes.gif

Mozhda si ti u pravu mozhda ne treba ovde da pishemo ciji je veci nego i kakav je!!!
Na primer:Kakav je srpski nacionalizam?
expanzionisticki? e taj se pokazao naopasnijim..
Albanski je 80 ih ocenjen kao romanticarskih pa i 90-ih sa romanticnim Rugovom na celu a onda su kalashnjikovi UCK oznacili kraj takozvanm romanticnom nacionalizmu i zapoceli novu eru albanskog pragmatickog nacionalizma
Hrvatski..
Boshnjacki
Makedonski
ostavljam nekome drugom da nastavi...