Jump to content


Photo

Ko su najmanji, a ko najveci nacionalisti na Balkanu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
273 replies to this topic

#31 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 04 July 2007 - 13:17

QUOTE(Teja @ 4 Jul 2007, 12:07) <{POST_SNAPBACK}>
Interesantno je da si Turke naveo kao neke nacionaliste..
Meni su oni prilicno (a)nacionalni i ne samo ovi moji "nemacki" rolleyes.gif

A za Rome si 1100% u pravu. Kosmopoliti par ekselans..
Valjda ih zato i volimo toliko, cak i kada ih kao "mrzimo" wink.gif

Lep pozdrav
Teja


Uhuuu tejice nemas pojma koliko su turci nacionalisti!!
Jedina razlika je da je njihov nacionalizam introspekcijski (Koliko su oni veliki i slavni, itd), mozda jer su turci vojno nadmocniji i veci od svih suseda, za razliku od na primer grckog, koji je referencijalan (na turke, bugare, makedonce, albance, itd).

Turke koje ti gledas u NJemackoj su mozda siromasni seljaci iz Anatolije, ii verovatno nisu reprezentativan primerak....

#32 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 04 July 2007 - 13:20

QUOTE(baader-meinhof @ 4 Jul 2007, 13:14) <{POST_SNAPBACK}>
Slazem se za Rome.
Turci jesu nacionalisti ali samo kad se radi o njihovom okruzenju, dakle njima su problem Kurdi, Grci, Bugari, Armeni. Tesko da ce biti neprijateljski nastrojeni prema Srbima Hrvatima i Slovencima kad smo daleko od njih smile.gif


Ha ha ni Makedonci nece biti neprijateljski nastrojeni prema Fincima....

Veruj mi ..moja lista je sasvim korektna..

#33 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 04 July 2007 - 13:23

QUOTE(Teja @ 4 Jul 2007, 13:11) <{POST_SNAPBACK}>
O, a kako ovo da razumemo, mi , koji tako zeljno ocekujemo cetvrtak? rolleyes.gif

Lep pozdrav
Teja

pa kako da ti kazem... da se poneki trude da dokazuju i tamo gde je to kontaproduktivno tongue.gif

nego Teja, taj cetvrtak, je l' to znaci da treba ti i ja da otvorimo neku nasu temu i da sve krene onim tokom koji si ti predlagala ili sta? laugh.gif

Edited by Pontijak, 04 July 2007 - 13:33.


#34 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 04 July 2007 - 13:27

QUOTE(PRESHEVARI @ 4 Jul 2007, 14:20) <{POST_SNAPBACK}>
Ha ha ni Makedonci nece biti neprijateljski nastrojeni prema Fincima....

Veruj mi ..moja lista je sasvim korektna..


Nije korektna jer Bosnjaci su daleko na visem mestu.Mozda su nekada bili takvi ali posle ovoga teskog rata su poprilicni nacionalisti.

#35 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 04 July 2007 - 13:31

QUOTE(baader-meinhof @ 4 Jul 2007, 14:11) <{POST_SNAPBACK}>
Prosjecni Rus i dan danas misli da je Jugoslavija jedna od bivsih Sovjetskih republika. Uvjerio se osobno vise od nekoliko puta wink.gif

joj, mene samo plasi da to ne evoluira u misljenje da je Srbija jedna od ruskih gubernija pa da to prosecno misljenje prosecnog Rusa ne postane opsteprihvacen politicki stav i plan ruske drzave laugh.gif a kako je krenulo, u ovom kupleraju od politickog Beograda mnogi se trude da uvere prosecnog Rusa da je to bas tako

a i nisu toliko prosecni Rusi omanuli u toj predstavi, Jugoslavija je bila sovjetska republika nesto onako, kao Portoriko u okviru USA laugh.gif

Edited by Pontijak, 04 July 2007 - 13:34.


#36 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 04 July 2007 - 13:33

QUOTE(LordLights @ 4 Jul 2007, 14:17) <{POST_SNAPBACK}>
Uhuuu tejice nemas pojma koliko su turci nacionalisti!!
Jedina razlika je da je njihov nacionalizam introspekcijski (Koliko su oni veliki i slavni, itd), mozda jer su turci vojno nadmocniji i veci od svih suseda, za razliku od na primer grckog, koji je referencijalan (na turke, bugare, makedonce, albance, itd).

Turke koje ti gledas u NJemackoj su mozda siromasni seljaci iz Anatolije, ii verovatno nisu reprezentativan primerak....


Putovala sam po Turskoj, onako uzduz i popreko, nekih 5-6 nedelja, ali ste i ti i Presh verovatno u pravu.
(barem tako i moj muz Nemac misli)..

Ovi moji Turci su zapravo Kurdi tako da ih boli da ne kazem sta za slavnu istoriju Osmanlija..

Meni je samo blesavo da moji Turci nemaju pojma da ih Grci nesto ne vole wink.gif

Sa Grcima naravno druga story..

Sve znaju..

Lep pozdrav
Teja

#37 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 04 July 2007 - 13:34

QUOTE(Mama_mia @ 4 Jul 2007, 14:15) <{POST_SNAPBACK}>
QUOTE(baader-meinhof @ 4 Jul 2007, 14:11)

Prosjecni Rus i dan danas misli da je Jugoslavija jedna od bivsih Sovjetskih republika. Uvjerio se osobno vise od nekoliko puta wink.gif


...znam ja neke i kod nas da misle isto rolleyes.gif


danas je umjesto "bivsa sovjetska republika" vise u trendu nesto kao "buduca ruska gubernija" ...

ps edit
okasnio, vidim da je pontijak vec bio poentirao (tenis mi na tv btw)

Edited by muras, 04 July 2007 - 13:36.


#38 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 04 July 2007 - 13:34

QUOTE(No7 @ 4 Jul 2007, 13:27) <{POST_SNAPBACK}>
Nije korektna jer Bosnjaci su daleko na visem mestu.Mozda su nekada bili takvi ali posle ovoga teskog rata su poprilicni nacionalisti.

Istina..ali valjda ovde ne govorimo o vremenskom periodu od nekoliko godina ili decenija..

#39 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 04 July 2007 - 13:36

QUOTE(muras @ 4 Jul 2007, 14:34) <{POST_SNAPBACK}>
danas je umjesto "bivsa sovjetska republika" vise u trendu nesto kao "buduca ruska gubernija" ...

eh muras, sada primetih da imamo istu misao laugh.gif eto do cega dovede ljubav prema zitanu smile.gif pa posle neka kazu da je duvan stetan za zdravlje i um laugh.gif

edit: da ti nisi okasnio kako bih imao priliku da pomenem Zitan u najboljem svetlu smile.gif

Edited by Pontijak, 04 July 2007 - 13:37.


#40 baader-meinhof

baader-meinhof
  • Members
  • 188 posts

Posted 04 July 2007 - 13:37

QUOTE(Pontijak @ 4 Jul 2007, 14:31) <{POST_SNAPBACK}>
joj, mene samo plasi da to ne evoluira u misljenje da je Srbija jedna od ruskih gubernija pa da to prosecno misljenje prosecnog Rusa ne postane opsteprihvacen politicki stav i plan ruske drzave laugh.gif a kako je krenulo, u ovom kupleraju od politickog Beograda mnogi se trude da uvere prosecnog Rusa da je to bas tako

a i nisu toliko prosecni Rusi omanuli u toj predstavi, Jugoslavija je bila sovjetska republika nesto onako, kao Portoriko u okviru USA laugh.gif


Svaka ti cast nasao si odlicnu usporedbu. Nikad se nebi sjetio ovoga.

#41 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 04 July 2007 - 13:38

QUOTE(baader-meinhof @ 4 Jul 2007, 14:37) <{POST_SNAPBACK}>
Svaka ti cast nasao si odlicnu usporedbu. Nikad se nebi sjetio ovoga.

vala, svaki Portorikanac bi se odma' setio toga, bar se meni tako cini laugh.gif

#42 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 04 July 2007 - 13:38

QUOTE(Teja @ 4 Jul 2007, 13:33) <{POST_SNAPBACK}>
Putovala sam po Turskoj, onako uzduz i popreko, nekih 5-6 nedelja, ali ste i ti i Presh verovatno u pravu.
(barem tako i moj muz Nemac misli)..

Ovi moji Turci su zapravo Kurdi tako da ih boli da ne kazem sta za slavnu istoriju Osmanlija..

Meni je samo blesavo da moji Turci nemaju pojma da ih Grci nesto ne vole wink.gif

Sa Grcima naravno druga story..

Sve znaju..

Lep pozdrav
Teja

Pa draga Tejo i sama kazhesh da su tvoji Turci zapravo Kurdi i stoga njohovo cudjenje kada im neko kzhe da ih Grci ne vole...a u stvari Grci ne vole nikoga

#43 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 04 July 2007 - 13:40

QUOTE(PRESHEVARI @ 4 Jul 2007, 14:34) <{POST_SNAPBACK}>
Istina..ali valjda ovde ne govorimo o vremenskom periodu od nekoliko godina ili decenija..


Ja o govorim o poslednje dve decenije jer za ostale ne znam osim po istorijiskim faktima ali ni tada Bosnjaci nisu bili neki anacionalisti mada je to vise bilo povezano sa religijom a danas bas sa nacijom i to veoma izrazeno, veliki nacionalisti su postali ali nije ni cudno kada pogledas na desavanja u ratu ali lista nije korektna bar sto se tice Bosnjaka.

#44 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 04 July 2007 - 13:42

QUOTE(Pontijak @ 4 Jul 2007, 14:36) <{POST_SNAPBACK}>
eh muras, sada primetih da imamo istu misao laugh.gif eto do cega dovede ljubav prema zitanu smile.gif pa posle neka kazu da je duvan stetan za zdravlje i um laugh.gif

edit: da ti nisi okasnio kako bih imao priliku da pomenem Zitan u najboljem svetlu smile.gif

sad bih ja po marku kao trebalo da uzvratim "dobar je zitan, ali sto je loooovcen!" laugh.gif ...

#45 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 04 July 2007 - 13:44

QUOTE(PRESHEVARI @ 4 Jul 2007, 14:38) <{POST_SNAPBACK}>
...a u stvari Grci ne vole nikoga

a ako nekoga i vole, taj mora da je dobrano najebao...ili ce brzih dana... biggrin.gif

Edited by muras, 04 July 2007 - 13:44.