Jump to content


Photo

Forum modding


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
77 replies to this topic

#16 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 02 July 2007 - 21:34

Ne podrzavam predlog.
I slazem se s gotivcem.

#17 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 02 July 2007 - 21:38

QUOTE(Valkyrie @ 2 Jul 2007, 22:15) <{POST_SNAPBACK}>
To ti je preduslov za bilo koje radno mesto, danas se ljudi koji ne znaju engleski i elementarne kompjuterske funkcije smatraju nepismenim i niko ozbiljan ih neće ni uzeti u razmatranje prilikom zapošljavanja (ne govorim o fizičkim i sličnim poslovima)
S druge strane, ja baš čeznem da pročitam šta ima da kaže neko kome bi trebalo prevoditi Calendar, Logged in, My Friends i slično.


Ok, to je tačno. Ali ono što je takođe tačno je da kod nas vel
ki procenat ljudi to - ne zna. Sad, možemo da kažemo da oni koji
to ne znaju nam nisu ni potrebni ili možemo da im olakšamo stvar 
ako što ćemo nešto da ima prilagodimo. Lokalizacija softvera je
ista stvar kao prevođenje uputstva za neki uređaj. Ko može da se snađe sa varijantama jezika koje su odštampane, super. Ko ne može.. pa... tough luck. 

Nit' mi je bila namera da se prepucavam oko prevoda niti da ubeđujem druge. Do as you wish, ali makar ubacite nove skinove.
Default blue postoji svuda, osvežite malo. Leto je vreme za krečenje smile.gif

Edited by _Pile_, 02 July 2007 - 21:42.


#18 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 02 July 2007 - 23:17

QUOTE(_Pile_ @ 2 Jul 2007, 22:38) <{POST_SNAPBACK}>
Ok, to je tačno. Ali ono što je takođe tačno je da kod nas veliki procenat ljudi to - ne zna. Sad, možemo da kažemo da oni koji
to ne znaju nam nisu ni potrebni ili možemo da im olakšamo stvar tako što ćemo nešto da ima prilagodimo.

Pile, lepo ti je rekla:

QUOTE(Valkyrie @ 2 Jul 2007, 22:15) <{POST_SNAPBACK}>
S druge strane, ja baš čeznem da pročitam šta ima da kaže neko kome bi trebalo prevoditi Calendar, Logged in, My Friends i slično.

I to je stav koji i ja podržavam potpuno.
Očekujem da ljudi sa kojima diskutujem o bilo čemu razumeju bar ove (u svetu informatike) toliko ponavljane izraze, ako već umeju da se uloguju na forum.

Edited by gotivac, 02 July 2007 - 23:17.


#19 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 02 July 2007 - 23:20

QUOTE(_Pile_ @ 2 Jul 2007, 22:38) <{POST_SNAPBACK}>
... Leto je vreme za krečenje smile.gif


Ko će da kreči na ovu vrućinu? Već vidim kako bi gomila ljudi potrčala da uleti na forum koji se još nije proluftirao od krečenja: "Jao što je lepa nova boja! Jao kako je slatko ono 'zalepi odgovor'! Jao SC sad puca od muke!" I onda bi se to pretvorilo u: "Jao što je ovde zagušljivo! A kakva je tek vrućina! Jao gušim se, jaooo..." Ding! Pravo na patos! Mnogo ljudi, slaba ventilacija... Prve žrtve bi bile elle, Meri Popins i Vesna ( tongue.gif ). Pontijak i Đorđe Geprat uočavaju ozbiljnost situacije i viteški uleću u kašljucajućo-gušeću masu. Probijaju se nekako do chit-chata, ali tamo nailaze na zakrčenje - nekoliko desetina šačica Juniora bestreptajno gleda u Valkirkine i Apotekaričine sličke. Pomenuta dvojica zastaju i počinje da im se muti u glavi, što zbog isparenja i vrućine, što zbog slika. Pomućenog uma, Pontijak tapše Đorđa po ramenu i šapuće: "To je bila ona..."
Onda se vraća Indy i spašava sve...


Nije upalio grip, pa pribegavaš alternativnim metodama? Cccc...


tongue.gif

Edited by loshmmee, 02 July 2007 - 23:22.


#20 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 02 July 2007 - 23:26

QUOTE(gotivac @ 3 Jul 2007, 00:17) <{POST_SNAPBACK}>
I to je stav koji i ja podržavam potpuno.
Očekujem da ljudi sa kojima diskutujem o bilo čemu razumeju bar ove (u svetu informatike) toliko ponavljane izraze, ako već umeju da se uloguju na forum.


ama ok, samo mislim da ne bi bilo loše da tako nešto postoji, a da li će neko da ga koristi, stvar ličnog izbora.

kada krenemo da proizvodimo svoj softver verovatno će i to biti na engleskom. Gold standard, pa ko se uklopi.

Edited by _Pile_, 02 July 2007 - 23:30.


#21 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 02 July 2007 - 23:28

QUOTE(loshmmee @ 3 Jul 2007, 00:20) <{POST_SNAPBACK}>
Nije upalio grip, pa pribegavaš alternativnim metodama? Cccc...

tongue.gif


a što samo Dare da kreči rolleyes.gif

#22 Dina

Dina
  • Members
  • 359 posts

Posted 02 July 2007 - 23:51

meni se cini da je ovde stvar u tome sto Kelti trenutno puuuno uchi, a svi znamo da kad mora da se uchi i krechenje deluje primamljivo (:
dakle, pilence, znamo mi te fore, neces nas prevariti tongue.gif

innocent.gif

#23 Valkyrie

Valkyrie
  • Members
  • 1,115 posts

Posted 02 July 2007 - 23:52

Meni se čini da ta medicina ima poguban uticaj na njega. Postao je human.

#24 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 03 July 2007 - 00:05

Mutirao?
unsure.gif

#25 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 03 July 2007 - 00:05

@ Pile

QUOTE
ama ok, samo mislim da ne bi bilo loše da tako nešto postoji, a da li će neko da ga koristi, stvar ličnog izbora.


A zasto bi postojalo ako nitko ne bi koristio? Izrazi koji se koriste na forumima su vec takav standard da ih bez problema razumiju osnovnoskolci, a i nesto ne mislim da se forumom uopce koriste informaticki nepismeni ljudi. Tako da ne vidim potrebu za lokaliziranjem foruma u tom smislu, pogotovo ne B92 kojem je daljnje srozavanje i izigravanje skolice zadnje sto mu treba. wink.gif

#26 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 03 July 2007 - 00:25

QUOTE(Ziza @ 3 Jul 2007, 01:05) <{POST_SNAPBACK}>
A zasto bi postojalo ako nitko ne bi koristio? Izrazi koji se koriste na forumima su vec takav standard da ih bez problema razumiju osnovnoskolci, a i nesto ne mislim da se forumom uopce koriste informaticki nepismeni ljudi. Tako da ne vidim potrebu za lokaliziranjem foruma u tom smislu, pogotovo ne B92 kojem je daljnje srozavanje i izigravanje skolice zadnje sto mu treba. wink.gif


o izem ti, dobro, ali makar podrzite novi skin innocent.gif

#27 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 03 July 2007 - 00:36

QUOTE(_Pile_ @ 3 Jul 2007, 01:25) <{POST_SNAPBACK}>
o izem ti, dobro, ali makar podrzite novi skin innocent.gif


A kako bi po tvom misljenju trebao izgledati novi skin?

#28 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 03 July 2007 - 06:27

QUOTE(_Pile_ @ 3 Jul 2007, 00:28) <{POST_SNAPBACK}>
a što samo Dare da kreči rolleyes.gif


Joooj... ne pominji mi...

Te ova soba u ovoj boji... Te onaj zid ovako, a drugi onako, a plafon mora beo... Pa bacanje starog...

A o promeni rasporeda nameštaja u više varijanti... To tek da ne pričam... dry.gif


Ja sam onaj koji voli stari raspored. Šta mu fali... mad.gif

I takođe se ne snalazim sa srpskim uputstvom na telefonu. Sva uputstva bolje skapiram na engleskom. Profesionalna deformacija. Kad kojekakvi sroče to na srpskom, ne znam šta je pisac hteo da kaže i šta se traži od mene...

Ovako je unificirano i mir. Svi zadovoljni.

Znači ukratko, ja sam zadovoljan postojećim.

Edited by dare..., 03 July 2007 - 06:28.


#29 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 03 July 2007 - 06:44

QUOTE(_Pile_ @ 2 Jul 2007, 21:08) <{POST_SNAPBACK}>
i ja biggrin.gif Ali nije u tome stvar. Vidite ovo, dole u dnu stranice pise kako je B92 platio softver. Znaci, legalno pribavljena licenca. Prva stvar koju bi trebalo da dobijete uz tako nesto je lokalizacija na vas maternji jezik.


Misliš? Mislim da oni prave prevode kako im se isplati, a ne za svakog klijenta ponaosob.

QUOTE(_Pile_ @ 2 Jul 2007, 21:15) <{POST_SNAPBACK}>
Jednostavno, lepo je kada vidite softver na srpskom.


Meni nije, ali mi zato većina softvera nije ni na engleskom. tongue.gif

#30 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 03 July 2007 - 09:47

Sta, bre, napadoste siroto pilence. smile.gif
Ako se vratimo jedno godinuipo unazad setili bi se je ovaj forum vec bio na srpskom, pa je doslo do nekog upgradea i srpski se izgubio.
Naravno da treba uvesti lokalzovanu/prevedenu opciju. Kazem opciju, pa neka svako bira sta mu odgovara. Ja npr. ne volim kada se na jednoj stranici mesaju cirilica i latinica, kada ima puno razlicitih fontova, a kamoli dva razlicita jezika.
Sto se skinova tice, meni je svejedno.