Jump to content


Photo

ambre solaire


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 Limma

Limma
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 01 July 2007 - 15:30

i to onaj za decu.nije da sam se ubila trazeci , ali gde god sam gledala (tempo, lili i sl) nema.
mali hint za roditelje: svedska istrazivanja (a oni su strejtasi i nisu u fazonu da namastaju rezultate) to je broj 1 zastita za klibce. 2 i 3 mesto su nivea 25 i 30 (tim redosledom)

Edited by Limma, 01 July 2007 - 15:33.


#2 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 01 July 2007 - 16:12

Moja iskustva sa Bepanthol mlekom za suncanje su vrlo zadovoljavajuca. Od kako ga koristim nije mi se desilo da izgorim. Faktor zastite UVA 99 i UVB 17, ma sta to znacilo (a bilo bi mi drago da mi neko te faktore malo razjasni)

#3 Hannah

Hannah
  • Members
  • 260 posts

Posted 01 July 2007 - 22:16

QUOTE(Misel @ 1 Jul 2007, 17:12) <{POST_SNAPBACK}>
Faktor zastite UVA 99 i UVB 17, ma sta to znacilo (a bilo bi mi drago da mi neko te faktore malo razjasni)


Pokušat ću.
Dakle,UVA je vrsta ultraljubičastog zračenja koje izaziva pigmentaciju kože,te prodire u njene dublje slojeve,moglo bi se reć da je to garancija raka kože u kasnijoj životnoj fazi.

UVB je tip ultraljubičastog zračenja koje izaziva akutna oštećenja na koži tipa opekline,a "odgovorno" je i za neke druge degeneracije na koži,njeno ubrzano starenje,i kao u prethodnom slučaju,rak kože.

Iznenadilo me ovo šta si napislala "faktor zaštite UVA 99"( unsure.gif ),budući da,koliko sam čula od puno stručnih ljudi,za tu vrstu ultraljubičastog zračenja na tržištu ima jako malo odobrenih i testiranih sredstava,prema tome pazi šta kupuješ (osim ako te,naravno,nije savjetovao netko stručan za to).

Najbolje je koristiti faktore od 15 do 30,iako sam viđala na nekim proizvodima i SPF 50 blink.gif ,šta je potpuno besmisleno,jerbo recimo i SPF 30 filtrira 95% UVB zračenja.

Enivejz,obavezno se namazati bar sat vremena prije izlaganja suncu,te postupak ponavljat prema uputama (čak i kad je oblačno),a koji SPF primjenit je nabolje da vam kaže dermatolog/apotekar.

Šta se tiče sredstava za zaštitu,meni je VICHY apsolutni ZAKON (i imaju sjajne proizvode i za klince),i prvi i jedini izbor. heart.gif

Edited by Hannah, 01 July 2007 - 22:17.


#4 Limma

Limma
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 02 July 2007 - 08:30

i niko da mi odgovori na pitanje

#5 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 02 July 2007 - 19:35

QUOTE(Hannah @ 1 Jul 2007, 23:16) <{POST_SNAPBACK}>
Iznenadilo me ovo šta si napislala "faktor zaštite UVA 99"( unsure.gif ),budući da,koliko sam čula od puno stručnih ljudi,za tu vrstu ultraljubičastog zračenja na tržištu ima jako malo odobrenih i testiranih sredstava,prema tome pazi šta kupuješ (osim ako te,naravno,nije savjetovao netko stručan za to).

Ne znam, tako pise na etiketi. Ja do tada nisam ni znala da se ti faktori zastite dele na A i B. Sad mi cudno kad samo pise faktor zastite npr 30 a ne pise koji od ova dva. Bepanthol mi je preporucila zadovoljna prijateljica. Sad sam i ja zadovoljna pa ga svima preporucujem. Imam tip koze da ne smem duze od 2 minuta da stojim ni na autobuskoj stanici bez hlada, a na moru prvi dan izgorim pa do kraja letovanja vidam rane. Bepanthol me je bukvalno spasao muka. Kupujem ga u apoteci, kosta 11e. NAsla sam samo nemacki sajt, pa ako ti nesto znaci - www.bepanthol.de

#6 Aquarius

Aquarius
  • Members
  • 91 posts

Posted 02 July 2007 - 20:42

Na zalost ne znam gde ima ambre solaire, valjda nisam obracala paznju,
jer vec godinama koristim saljicev pronasol SPF 20 za suncanje, a bez faktora posle suncanja.
Posle nekoliko eksperimenata sa drugim proizvodjacima, pronasol je favorit.
(uh, ovo zvuci kao reklama za deterdzent puke.gif )
tip:pronasol bez faktora je odlican lek protiv izgorelih ledja!

#7 Hannah

Hannah
  • Members
  • 260 posts

Posted 03 July 2007 - 00:31

QUOTE(Misel @ 2 Jul 2007, 20:35) <{POST_SNAPBACK}>
Ne znam, tako pise na etiketi. Ja do tada nisam ni znala da se ti faktori zastite dele na A i B. Sad mi cudno kad samo pise faktor zastite npr 30 a ne pise koji od ova dva. Bepanthol mi je preporucila zadovoljna prijateljica. Sad sam i ja zadovoljna pa ga svima preporucujem. Imam tip koze da ne smem duze od 2 minuta da stojim ni na autobuskoj stanici bez hlada, a na moru prvi dan izgorim pa do kraja letovanja vidam rane. Bepanthol me je bukvalno spasao muka. Kupujem ga u apoteci, kosta 11e. NAsla sam samo nemacki sajt, pa ako ti nesto znaci - www.bepanthol.de


Pogledala sam sajt i vidim da je riječ o medicinskoj njezi kože (kakvu ja osobno smatram najboljom innocent.gif ),so go for it.
Uostalom,najbitnije je da ti pomaže.
I nastoj ne izgorit ni taj prvi dan,ako ikako možeš.
SVAKO izlaganje jakom suncu šteti i to dugoročno,nažalost.

#8 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 03 July 2007 - 06:29

QUOTE(Hannah @ 3 Jul 2007, 01:31) <{POST_SNAPBACK}>
Pogledala sam sajt i vidim da je riječ o medicinskoj njezi kože (kakvu ja osobno smatram najboljom innocent.gif ),so go for it.
Uostalom,najbitnije je da ti pomaže.
I nastoj ne izgorit ni taj prvi dan,ako ikako možeš.
SVAKO izlaganje jakom suncu šteti i to dugoročno,nažalost.

Slazem se, najbolja je medicinska nega.
A pomaze mi utoliko sto mi se vise nije desilo da izgorim cak ni taj prvi dan kad se pojavim na plazi bela ko sir. A moja cerka ima jos vise srece - otkrila sam Bepanthol pre njenog prvog izlaganja suncu, tako da se njoj nikada u zivotu nije desilo ni da malcice pocrveni.
Naravno, sve ovo se odnosi samo na prepodnevni odlazak na plazu, jer to je nas slucaj. Popodne se odmaramo jer smo ustale u 7h laugh.gif
A jedan dermatolog mi je rekao da bebe do godinu dana ne smeju NISTA da mackaju po kozi. Pa kako onda da ih vodimo na plazu/more/sunce ?? Eh, pitanjima nikad kraja...



P.S. Limma, u Grckoj imas Ambre Solaire na svakom cosku (supermarketi, apoteke, kiosci). U Beogradu ga nisam videla.
I jos - svaka cast za topic

Edited by Misel, 03 July 2007 - 06:30.


#9 Hannah

Hannah
  • Members
  • 260 posts

Posted 03 July 2007 - 20:47

QUOTE(Misel @ 3 Jul 2007, 07:29) <{POST_SNAPBACK}>
A jedan dermatolog mi je rekao da bebe do godinu dana ne smeju NISTA da mackaju po kozi. Pa kako onda da ih vodimo na plazu/more/sunce ??


Pa zapravo,bebe se uopće ne smiju izlagat jakom suncu.
Vjerojatno ti je zato to i rekao.

----------------------------------------------

Ne pišem iz Srbije,ali kod nas sam Ambre solaire viđala samo u velikim trgovačkim centrima.