Jump to content


Photo

Zna se koliko studenata sme da prodje godinu na fakultetu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#16 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 02 July 2007 - 20:59

QUOTE(Adam @ 29 Jun 2007, 22:44) <{POST_SNAPBACK}>
to se u moje vreme zvalo mrze me profesori


A sada, zakacila me kvota. Strukturalna Racionalizacija. Zakon.

#17 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 02 July 2007 - 22:57

QUOTE(AleksandarM @ 29 Jun 2007, 21:50) <{POST_SNAPBACK}>
Cuo sam sa vise pouzdanih mesta od profesora i asistenata sa raznih fakulteta. Da se tacno zna koji broj ljudi sme da polozi godinu i da je sve unapred planirano. Sve to na moju konstataciju da ljude obaraju zbog sitnica i nebitnih stvari. Prosto moraju da nadju neku sitnicu da obore nekog jer neko mora da padne.

Sta vi mislite istina ili laz?


naravno da je istina.

Edited by Larko, 02 July 2007 - 22:59.


#18 lostfanforever

lostfanforever
  • Members
  • 502 posts

Posted 02 July 2007 - 23:21

Sta dal je istina, osetila na sopstvenoj kozi.
a na kom si faxu ? Da ti kazem koliko ljudi sme da prodje za narednu godinu .. glupo je da se mucis celo leto dzabe

#19 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 02 July 2007 - 23:41

QUOTE(AleksandarM @ 29 Jun 2007, 21:50) <{POST_SNAPBACK}>
Cuo sam sa vise pouzdanih mesta od profesora i asistenata sa raznih fakulteta. Da se tacno zna koji broj ljudi sme da polozi godinu i da je sve unapred planirano. Sve to na moju konstataciju da ljude obaraju zbog sitnica i nebitnih stvari. Prosto moraju da nadju neku sitnicu da obore nekog jer neko mora da padne.

Sta vi mislite istina ili laz?

Figaro, ti li si?

#20 Zli

Zli
  • Members
  • 546 posts

Posted 03 July 2007 - 00:11

QUOTE(AleksandarM @ 29 Jun 2007, 21:50) <{POST_SNAPBACK}>
Cuo sam sa vise pouzdanih mesta od profesora i asistenata sa raznih fakulteta. Da se tacno zna koji broj ljudi sme da polozi godinu i da je sve unapred planirano.

Vidiš, oni te zezaju, a prilično sam siguran da je na medicini ovo što ti pričaš tačno. U oktobru 2 ne možeš da izgovoriš glupost dovoljno veliku da te profesor zbog nje obori. Jeb'ga, mora reforma da uspe... dry.gif

#21 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 03 July 2007 - 11:32

QUOTE(Zli @ 3 Jul 2007, 01:11) <{POST_SNAPBACK}>
Vidiš, oni te zezaju, a prilično sam siguran da je na medicini ovo što ti pričaš tačno. U oktobru 2 ne možeš da izgovoriš glupost dovoljno veliku da te profesor zbog nje obori. Jeb'ga, mora reforma da uspe... dry.gif


pod uslovom da ove godine odobre oktobar II, suska se da nece..

#22 Zli

Zli
  • Members
  • 546 posts

Posted 03 July 2007 - 13:16

QUOTE(_Pile_ @ 3 Jul 2007, 12:32) <{POST_SNAPBACK}>
pod uslovom da ove godine odobre oktobar II, suska se da nece..

Ma svejedno. Dokle god se pare iz budžeta budu davale prema broju studenata poslednji rok pred upis imaće najveću prolaznost.

#23 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 03 July 2007 - 13:19

QUOTE(Zli @ 3 Jul 2007, 14:16) <{POST_SNAPBACK}>
Ma svejedno. Dokle god se pare iz budžeta budu davale prema broju studenata poslednji rok pred upis imaće najveću prolaznost.


kakve reforme, takva i prolaznost...

#24 lostfanforever

lostfanforever
  • Members
  • 502 posts

Posted 03 July 2007 - 13:50

QUOTE(Zli @ 3 Jul 2007, 14:16) <{POST_SNAPBACK}>
Dokle god se pare iz budžeta budu davale prema broju studenata poslednji rok pred upis imaće najveću prolaznost.



jel ti ovo ozbiljno. huh.gif kod mene na faxu to nije igralo ama bas nikakvu ulogu. Ko te pita dal je okt ili jun...

#25 Zli

Zli
  • Members
  • 546 posts

Posted 03 July 2007 - 14:20

QUOTE(lostfanforever @ 3 Jul 2007, 14:50) <{POST_SNAPBACK}>
jel ti ovo ozbiljno. huh.gif kod mene na faxu to nije igralo ama bas nikakvu ulogu. Ko te pita dal je okt ili jun...

Jesam sad.gif
Čujem od asistenata (i od studenata, ali znam po sebi koliko je to pouzdano) da tako rade sa 'reformisanim' generacijama, od 2004. naovamo. Prvo alavi kakvi su prime previše brucoša iako nema kapaciteta, a onda snižavaju kriterijume od juna do oktobra jer nema prenošenja ispita, a reforma uspeti mora. Univerzalni odgovor na sve primedbe je da je tako po Bolonji dry.gif

Najtužnije od svega je što su prethodna dva dekana super počeli, al' šta ćeš kad nije imao ko da nastavi... Šteta što je državni ispit smejurija, inače bi se po njemu tek videlo kako je reforma prošla.

#26 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 03 July 2007 - 14:37

QUOTE(Zli @ 3 Jul 2007, 15:20) <{POST_SNAPBACK}>
Jesam sad.gif
Čujem od asistenata (i od studenata, ali znam po sebi koliko je to pouzdano) da tako rade sa 'reformisanim' generacijama, od 2004. naovamo. Prvo alavi kakvi su prime previše brucoša iako nema kapaciteta, a onda snižavaju kriterijume od juna do oktobra jer nema prenošenja ispita, a reforma uspeti mora. Univerzalni odgovor na sve primedbe je da je tako po Bolonji dry.gif


jeste, to je javna tajna. Drugim recima, reforme uopste nisu uspesne.

#27 lostfanforever

lostfanforever
  • Members
  • 502 posts

Posted 03 July 2007 - 14:47

QUOTE(Zli @ 3 Jul 2007, 15:20) <{POST_SNAPBACK}>
Jesam sad.gif
Čujem od asistenata (i od studenata, ali znam po sebi koliko je to pouzdano) da tako rade sa 'reformisanim' generacijama, od 2004. naovamo. Prvo alavi kakvi su prime previše brucoša iako nema kapaciteta, a onda snižavaju kriterijume od juna do oktobra jer nema prenošenja ispita, a reforma uspeti mora. Univerzalni odgovor na sve primedbe je da je tako po Bolonji dry.gif

Najtužnije od svega je što su prethodna dva dekana super počeli, al' šta ćeš kad nije imao ko da nastavi... Šteta što je državni ispit smejurija, inače bi se po njemu tek videlo kako je reforma prošla.



Aaaa, znaci reforme su uspesne, a studenti not so much. Divno!

Steta te sam ja nereformisani student, a sta se sad desava sa ovim "mojima" reformisanima nem' pojma. Vrlo moguce da su i kod nas reforme uspesne sleep.gif

#28 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 03 July 2007 - 15:05

QUOTE(Zli @ 3 Jul 2007, 15:20) <{POST_SNAPBACK}>
Najtužnije od svega je što su prethodna dva dekana super počeli, al' šta ćeš kad nije imao ko da nastavi...


Kostić je i započeo neke reforme pre Bolonje, čini mi se...