Jump to content


Photo

Zna se koliko studenata sme da prodje godinu na fakultetu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 AleksandarM

AleksandarM
  • Members
  • 57 posts

Posted 29 June 2007 - 20:50

Cuo sam sa vise pouzdanih mesta od profesora i asistenata sa raznih fakulteta. Da se tacno zna koji broj ljudi sme da polozi godinu i da je sve unapred planirano. Sve to na moju konstataciju da ljude obaraju zbog sitnica i nebitnih stvari. Prosto moraju da nadju neku sitnicu da obore nekog jer neko mora da padne.

Sta vi mislite istina ili laz?

#2 Kum_Spasoje

Kum_Spasoje
  • Members
  • 164 posts

Posted 29 June 2007 - 21:05

ne zanima me to

#3 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 29 June 2007 - 21:07

QUOTE(AleksandarM @ 29 Jun 2007, 21:50) <{POST_SNAPBACK}>
Cuo sam sa vise pouzdanih mesta od profesora i asistenata sa raznih fakulteta. Da se tacno zna koji broj ljudi sme da polozi godinu i da je sve unapred planirano. Sve to na moju konstataciju da ljude obaraju zbog sitnica i nebitnih stvari. Prosto moraju da nadju neku sitnicu da obore nekog jer neko mora da padne.

Sta vi mislite istina ili laz?

Zna se i koliko ih sme preci sa samofinansiranja na budzet. Imaju ljudi kvotu.

#4 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 29 June 2007 - 21:07

a ostali topici na forumu?

#5 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 29 June 2007 - 21:15

QUOTE(AleksandarM @ 29 Jun 2007, 21:50) <{POST_SNAPBACK}>
Cuo sam sa vise pouzdanih mesta od profesora i asistenata sa raznih fakulteta. Da se tacno zna koji broj ljudi sme da polozi godinu i da je sve unapred planirano. Sve to na moju konstataciju da ljude obaraju zbog sitnica i nebitnih stvari. Prosto moraju da nadju neku sitnicu da obore nekog jer neko mora da padne.

Sta vi mislite istina ili laz?


CIA snajka... CIA...

#6 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 29 June 2007 - 21:16

QUOTE(AleksandarM @ 29 Jun 2007, 21:50) <{POST_SNAPBACK}>
Cuo sam sa vise pouzdanih mesta od profesora i asistenata sa raznih fakulteta. Da se tacno zna koji broj ljudi sme da polozi godinu i da je sve unapred planirano. Sve to na moju konstataciju da ljude obaraju zbog sitnica i nebitnih stvari. Prosto moraju da nadju neku sitnicu da obore nekog jer neko mora da padne.

Sta vi mislite istina ili laz?



Pa ako su mesta pouzdana, još ako ih je više, mora da je istina. Doduše sačekaj potvrdu na forumu, imaćeš još jedno pouzdano mesto.

#7 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 29 June 2007 - 21:44

to se u moje vreme zvalo mrze me profesori

#8 nasumica

nasumica
  • Members
  • 918 posts

Posted 29 June 2007 - 21:54

QUOTE(Adam @ 29 Jun 2007, 22:44) <{POST_SNAPBACK}>
to se u moje vreme zvalo mrze me profesori

a pa to i sad hara...toliko da pojedinci i sami cvrsto veruju u to

#9 Hartmann

Hartmann
  • Members
  • 223 posts

Posted 29 June 2007 - 22:08

Što ih ne pita za te tačne brojeve studenata koji prolaze godinu pa da vidimo kako se to kreće po fakultetima. Da znam gde decu da šaljem... I to unapred planirano, kad je to bilo - pre trideset, deset ili pet godina? Već vidim profane (i asistente) kako se skupljaju u nekoj kafančini pa posle stote ture donose Pravilnik o broju studenata koji smeju da prođu godinu i onda se taj dokument čuva u falkultetskom trezoru i prenosi s kolena na koleno. Ili se kvota utvrđuje svake godine(opet u kafani posle stote ture)?
Al se israh ph34r.gif

#10 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 29 June 2007 - 22:14

QUOTE(nasumica @ 29 Jun 2007, 23:54) <{POST_SNAPBACK}>
a pa to i sad hara...toliko da pojedinci i sami cvrsto veruju u to


ne znam za ove nove ali u moje vreme mnogi nisu cak ni sumnjali u to da je to sto ovi tvrde istina, nekako i nije bilo nelogicno.

#11 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 01 July 2007 - 23:46

Pitanje je sta time postizu profesori i fakultet.

Meni tu nista nije jasno, ja sam vecito mislila da su jeseni ispitni rokovi najlaksi jer profani shvate da im nece puno studenata proci u narednu godinu. Naravno to ne vazi za sve fakultete jer na nekima je jeseni rok najtezi a da ne pricam oktobarII (tako kazu) da ni ne vredi izlaziti jer su profesori cvrsto odlucili da prolazi samo ta grupa. Nisam upoznata sa ovom tematikom jer sam jednostavno samo jednom u zivotu izasla u jesenjem roku a ove godine ce biti drugi put, i to poslednji. Pretpostavljam da je na svakom fakultetu drugacije, u zavisnosti od broja studenata.

#12 una21

una21
  • Members
  • 881 posts

Posted 02 July 2007 - 10:17

QUOTE(AleksandarM @ 29 Jun 2007, 21:50) <{POST_SNAPBACK}>
Cuo sam sa vise pouzdanih mesta od profesora i asistenata sa raznih fakulteta. Da se tacno zna koji broj ljudi sme da polozi godinu i da je sve unapred planirano. Sve to na moju konstataciju da ljude obaraju zbog sitnica i nebitnih stvari. Prosto moraju da nadju neku sitnicu da obore nekog jer neko mora da padne.

Sta vi mislite istina ili laz?


istina! koju su izmislili wonna be college students 4ever da bi opravdali los uspeh mami i tati i uzeli im pare za letovanje jer i poslodavci u dogovoru sa profesorima imaju spiskove buducih zaposlenih godinama unapred - koji se manje vise preklapaju a kada se ne preklapaju - to je zbog "veza".

c c c, ne moze covek ni da radi ni da studira a da ga ne sprecavaju tajne mracne sile koje nam svima rade o glavi.

#13 placenik

placenik
  • Members
  • 171 posts

Posted 02 July 2007 - 10:45

Cinjenica je da se ako previse studenata polozi ispit sa dobrom ocenom moze desiti da profesor u narednim rokovima podigne kriterijum, ili da ga u slucaju da ima previse palih spusti.
Medjutim, onaj ko je naucio ce poloziti! Mozda nece odbiti 10 nego 6, ali ce poloziti. Koliko ja znam ne pada se na sitnice nego na neznanje!
Nego batali ti postovanje po forumima i iskoristi to vrenme za ucenje, mozda je to resenje tvojih problema.

#14 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 02 July 2007 - 19:25

...zna se...to je za ovu godinu 54.6%, a za sledecu 41.5%...samo mozda ponekad i omanu...a mozda i ne...zavisi

...inace, sve je isplanirano...pogledaj broj indeksa, i ako je treca cifra veca od 9, mozes da se oprostis sa godinom...

#15 Hartmann

Hartmann
  • Members
  • 223 posts

Posted 02 July 2007 - 20:54

QUOTE(Mr.Smith @ 2 Jul 2007, 20:25) <{POST_SNAPBACK}>
...zna se...to je za ovu godinu 54.6%, a za sledecu 41.5%...samo mozda ponekad i omanu...a mozda i ne...zavisi

...inace, sve je isplanirano...pogledaj broj indeksa, i ako je treca cifra veca od 9, mozes da se oprostis sa godinom...

Sad mi je jasno što sam studirao tolike godine laugh.gif