Jump to content


Photo

Ziveti u Qatar-u..


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#16 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 30 June 2007 - 13:36

QUOTE(Isis @ 30 Jun 2007, 05:40) <{POST_SNAPBACK}>
a mozes msmodesty i da nastavis smile.gif
ima nas koji bi samo da citamo, kad vec ne idemo.


i nas i nas smile.gif

Pogledala sam slike, bas su im ciste ulice. Koji je onaj namolovan na zidu? Jel to oni jos uvek imaju Tita?

#17 beli

beli
  • Members
  • 50 posts

Posted 30 June 2007 - 21:54

QUOTE(msmodesty @ 29 Jun 2007, 17:33) <{POST_SNAPBACK}>
Moje "islamski"outfit je bio pozdravljen - prodavac nekih zachina na tom souku me zaustavio i rekao "hvala sto postujete nasu tradiciji..." ne rekoh mu da je to zbog Sunca....

ta njihova tradicija je i nastala zbog sunca...pa jos kad s vremena na vreme kvasis odecu, bude i super na onoj vrucini...
..nego, pridruzujem se apelima, cekamo nastavak...

#18 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 01 July 2007 - 00:57

msmodesty, sta cekas, vidis da imas ovde fan club smile.gif

Edited by Isis, 01 July 2007 - 00:58.


#19 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 01 July 2007 - 09:47

QUOTE(Isis @ 1 Jul 2007, 01:57) <{POST_SNAPBACK}>
msmodesty, sta cekas, vidis da imas ovde fan club smile.gif

vikend je smile.gif
a fotografije su mi na drugom rachunaru. ali sutra pricha kako je nastao Qatar iz Muzeja Qatara gde sam bila jedini posetilac
i " sta je stampala Qatari stampa" tog maja 2007, donela sam novine sa sve clankom da je Tomislav Nikolic izabran za Predsednika Skupstine ... ph34r.gif

#20 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 01 July 2007 - 09:48

Taj deo oko skupstine mozes da preskocis slobodno wink.gif

#21 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 07 July 2007 - 22:28

Moja iskustva su bila vezana za Kuvajt....ali nesto moze da se primeni i na Qatar. MsM neka me ispravi ako gresim.

Klima: Jeste stravicno toplo i vlazno ali racunajte da se 99% zivota odvija u klimatizovanim prostorima. Sve se klimatizuje. Meni je veci problem bila hladnoca od 20 stepeni unutra pa shock od 45-50 stepeni u prelasku do kola. Kasna jesen i rano prolece su ok. Zima neprimetna.

Stranci: Tamnoputi stranci su jedna stvar, belci stranci su druga stvar, tj. malo bolji tretman i polozaj. Lokalci su zakon. Bez diskusije.

Voznja: Izbegavati. Samo taxi. Stranci su uvek krivi i to ovim redom: najkrivlji su ovi tamnoputi, pa belci, pa ameri. Lokalci nikad nisu krivi.

Zemlja: Ima svega i svacega. Prepuni su novca. Inace koliko sam cuo u Qatar se ide u provod iz okolnih zedmalja Gulf-a. Pa sad sta god to znacilo.

Posao: Ukoliko se nadje dobar posao, prihvatiti, izdrzati tih 6 meseci inferna i ustedeti nesto. Tip: Pre odlaska detaljno pregledati ugovor. Obavezno insistirati na placenoj renti, housing allowance, troskovima za sredjivanje boravisnih papira. Izbegavati sezonske i poslove za nekvalifikovane.

Enivej....guglajte expatriots in qatar. Srecno.

#22 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 30 July 2007 - 10:45

dodatak temi: kako Qatari zive van Qatara:
A British Airways flight was delayed for several hours after women members of the Qatari royal family objected to sitting next to men they did not know.
ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif - ili kako su tri princeze popile izbacivanje iz aviona

i nije smesno dry.gif , meni

nije mi jasno sta su cekali 3 sata da ih izbace

Edited by msmodesty, 30 July 2007 - 13:16.