Jump to content


Photo

Ziveti u Qatar-u..


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#1 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 28 June 2007 - 21:57

Interesuje me da li je neko sa foruma ziveo ili i dalje zivi u Qataru, u Dohi? Jedan moj prijatelj se razmislja da li da ide, ima ponudu, pa rekoh, 'ajde da mu pomognem, mozda je neko ziveo tamo..

Svaka informacija je dragocena..

Hvala unapred!

Pozdrav

#2 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 29 June 2007 - 03:43

Ako je homogenizovan, bolje nek nejde. Tamo se taki bacaju u buvaru.

#3 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 29 June 2007 - 03:45

A svi znamo da je zatvor najsigurnije mesto za sprecavanje gej seksa.

#4 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 29 June 2007 - 08:32

Ma normalan lik, nije homogenizovan..

#5 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 29 June 2007 - 08:58

QUOTE(Ledja @ 29 Jun 2007, 08:32) <{POST_SNAPBACK}>
Ma normalan lik, nije homogenizovan..

aaaaaaaaa, ovo ti nije trebalo laugh.gif - homogenizovani nisu normalni.. evo stize autobus da te pregazi smile.gif
bila sam pre mesec dana u Dohi ali na nekoliko dana i imamo prijatelja koji tamo povremeno zivi
Klima je gadna, suvo i jako toplo, cak i maju kad smo mi bili.
75% stanovnistva su stranci koji tamo rade, ali sve sefovske pozicije drze lokalci (pricham bas o lokalnoj firmi sa kojom smo radili, verovatno je u internacionalnim gigantima drugacije)
Stranci zive u svojim chetvrtima odakle ih voze i dovoze na posao. Kontakata sa lokalnim stanovnistvom nema. Stranci se druze medju sobom ali nema ludih provoda i banchenja posle posla. Ono stranaca sto smo sreli kaze da je uzasno dosadno, da mora da se radi ali da je dobro placeno.
Voziti automobil je avantura, losi vozachi, puno automobila, mali grad ...
Zene mogu da "hodaju" kako hoce, ali iskreno, ja se nisam osecala kao kod kuce. Na poslovnom sastanku su o meni prichali u trecem licu, iako sam bila prisutna za stolom...
Ko voli, nek izvoli, nije nemoguce ali ima i drugih mesta za zivot. Mada, vredi pokusati. Iskustvo je nezamenljivo.

#6 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 29 June 2007 - 09:14

Hvala ti puno na informacijama thumbsup.gif

Kako tvoj prijatelj provodi vikende tamo, jel ima nekih dogadjanja, kakve su plaze i slicno..

#7 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 29 June 2007 - 09:35

QUOTE(Ledja @ 29 Jun 2007, 09:14) <{POST_SNAPBACK}>
Hvala ti puno na informacijama thumbsup.gif

Kako tvoj prijatelj provodi vikende tamo, jel ima nekih dogadjanja, kakve su plaze i slicno..

pa tu je probelm - vikend smile.gif
nije strasno ako ostane tamo da radi par meseci. Jedan vikend ronjenje, drugi voznja po pustinji (kazu da je super, ali ti treba vodich jer se stranci izgube u trenutku laugh.gif
plaze hotela, kojih ima jako puno su divne, samo je jako vruce da bi se chovek, bas onako chvario na plazi. Mi smo isli na kupanje oko 7 uveche i bilo je sjajno (ok, ranije nismo ni mogli zbog posla)
Ono sto je dobro je avionski prevoz do Qatara. Sam Qatarairways leti jako chesto u Evropu i cene su vise nego pristupachne. Chini mi se da to malo pomaze da se chovek bolje oseca. Ako bas poludis i hoces da "ides kuci" mozes i brzo i jeftino.
Verovatno posle nekog vremena nema vise ni tok osecaja da si "drugachiji". Okruzen muskarcima u dugim belim dishdash-ama i zene u crnim abayama, mi je bilo prvo zanimljivo videti a onda je pochelo da mi smeta. Verovatno bih se navikla da moram.

Edited by msmodesty, 29 June 2007 - 09:38.


#8 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 29 June 2007 - 09:39

Hvala ti, informacije su stvarno korisne, prenecu mu sve..

Reci mi jos, posto si pomenula kako lokalci izgledaju, kako stoje stvari sa belcima, jel ih ima, jel oni mogu normalno da zive, kao sto zive u svojim zemljama, kako je to organizovano?

Thanks

#9 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 29 June 2007 - 16:33

vec sam postovala ali za tvog prijatelja malo slichica iz maja:
1, 2, 3, 4, 5, 6,

nisam neki struchnjak, ali eto, ako je korisno..smile.gif
a propos oblachenja, ostalo stanovnistvo, stranci oblache se kako moraju (ako imaju neki dres code u firmi pa moraju odelo, mada to se ne vidi na ulici, mada mi smo bili u inzenjerskoj firmi pa su tamo svi u pamucnim pantalonama i majicama) ili kako vreme dozvoljava (sunce jako przi pa se MORAS obuci) - u mom slucaju to su stvarno bile dugacke siroke pantalone i tunike dugackih rukava, cisto da ne bi izgorela. Americke turistice sam vidjala u sorcevima i majicama sa brtelama i to na sred souk-a (old fashion shopping district biggrin.gif / pijaca) ali po pogledima i izrazima skoro otvorenog negodovanja lokalaca nije bilo bas uobichajeno.
Baska sto smatram idiotlukom da se seta razgolicen i izaziva rak koze dry.gif
Moje "islamski"outfit je bio pozdravljen - prodavac nekih zachina na tom souku me zaustavio i rekao "hvala sto postujete nasu tradiciji..." ne rekoh mu da je to zbog Sunca....

Attached Files



#10 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 29 June 2007 - 17:48

Hvala ti puno na pomoci, nemam reci koliko si pazljiva! thumbsup.gif

#11 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 29 June 2007 - 19:20

QUOTE(msmodesty @ 29 Jun 2007, 10:58) <{POST_SNAPBACK}>
aaaaaaaaa, ovo ti nije trebalo laugh.gif - homogenizovani nisu normalni.. evo stize autobus da te pregazi smile.gif


Ajooj, stalno ja ispadam neki namcor ovde. innocent.gif

#12 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 29 June 2007 - 20:19

QUOTE(Ledja @ 29 Jun 2007, 18:48) <{POST_SNAPBACK}>
Hvala ti puno na pomoci, nemam reci koliko si pazljiva! thumbsup.gif

nema na cemu, tu smo da pomognemo ako mozemo smile.gif

#13 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 29 June 2007 - 20:40

a mozes msmodesty i da nastavis smile.gif
ima nas koji bi samo da citamo, kad vec ne idemo.

#14 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 29 June 2007 - 21:55

QUOTE(Isis @ 29 Jun 2007, 21:40) <{POST_SNAPBACK}>
a mozes msmodesty i da nastavis smile.gif
ima nas koji bi samo da citamo, kad vec ne idemo.

sad imam tremu blush.gif
ali ce da prodje smile.gif
trazim fotografije i podsecam se
pisem nastavak smile.gif

#15 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 29 June 2007 - 22:07

Ne mozemo da docekamo nastavak smile.gif