Jump to content


Photo

Mace grize svoj rep


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 28 June 2007 - 14:15

Imamo malo mace koje je za udomljavanje ali jadnicak grize sopstveni rep i pravi uzasne rane.Mazan mu je bivacin ali ne vredi, hanzaplast je skinuo za tri sekunde.Da li ima neko neku ideju kako da pomognemo malenom?

#2 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 28 June 2007 - 14:28

Pokusao sam naci na Google vise detalja i nadojh nesto slicno u dva slucaja pa vidi da li je isto primjenjivo na tvoj slucaj:

1) There are many different reasons that a cat might begin to chase their tail. In some situations a skin condition causes irritation and the cat will go after the tail. In other situations the cat might be experiencing a psychomotor seizure. Finally, tail chasing can be a compulsive disorder which is usually due to anxiety or conflict. A veterinary visit is necessary to determine what the cause of the problem might be so that appropriate treatment can be started.

2) This type of behavior may have many different causes. A painful condition in the tail or rectal area may cause the cat to vocalize and chase her tail. In other situations a cat may be suffering from a behavioral disorder such as a compulsive disorder or a psychomotor seizure that causes the behavior. A veterinary visit is essential to determine the cause and to prescribe appropriate treatment.

#3 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 28 June 2007 - 17:04

ja bi mu za svaki sučaj dodala mrvicu haldola u whiskas smile.gif

#4 StaRRR

StaRRR
  • Members
  • 227 posts

Posted 03 July 2007 - 00:38

moj macor se leci od iste bolesti. znam sve o tome jer sam opsednuta poslednjih meseci.
dakle, ukoliko je veterinar konstatovao da se ne radi ni o kakvoj koznoj ili neuroloskoj bolesti, dijagnoza je definitivno opsesivno-kompulsivni poremecaj.
najbolje je konsultovati veterinara, jer se lek ne moze dobiti bez recepta. (u slucaju mog macana prepisan je anafranil ali posto je tableta 25 mg, a njegova doza nesto vise od 1 mg, uz recept i lekarski pecat moze se napraviti doza u apoteci prvi maj)
ono sto je na tebi da radis je da ne dozvoljavas macetu da to radi, najbolje ga je u tim slucajevima zainteresovati nekom igrackicom dok ne zaboravi sta je radio. nemoj da ga grdis ili vices jer moze biti jos gore. i maaaaaaaaximalno mu poklanjati paznju. cim vidis da mu je dosadno, igraj se s njim. bolest je izleciva ali iziskuje strpljenje i predanost, kao i puno ljubavi jer jedan od uzrocnika osim uglavnom stresa moze biti verovala ili ne i najobicnija dosada.
moj macan je mnogo bolje, ponovo mu je izrasla dlaka, lepo spava i polako se vraca u normalu.
ako te jos nesto zanima, slobodno me pitaj a pogledaj i ovde:

http://www.vin.com/V...000/PR00026.htm

pozdrav!

#5 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 July 2007 - 01:03

...


Pusti ga da se igra na balkonu.

...

#6 Svemirko

Svemirko
  • Members
  • 103 posts

Posted 06 July 2007 - 20:30

QUOTE(Cica83 @ 28 Jun 2007, 15:15) <{POST_SNAPBACK}>
Imamo malo mace koje je za udomljavanje ali jadnicak grize sopstveni rep i pravi uzasne rane.Mazan mu je bivacin ali ne vredi, hanzaplast je skinuo za tri sekunde.Da li ima neko neku ideju kako da pomognemo malenom?


Da li je mozda razlog za to sto, za razliku od pre, sada deli zivotni prostor sa cetiri macke, tri psa, i nekoliko ljudi? Za Boga miloga napravite taj azil vise.

#7 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 July 2007 - 01:47

...

Kada sam napisao da ga "pusti da se igra na balkonu", - na neki moj kinichki nacin hteo sam da kazem - tamo nema prostora ni za ljude, a tek za zivotinje.

Have mercy.

Gledajuci pocesto Animal Planet, samo sam mogao da se po ko zna koji put ubedim kako su ljudi, a posebno oni sa povecom "ljubavlju spram zivotinja", - realno, - njihovi najveci neprijatelj.

Tako neuki, priglupi, tako egoisticni, tako iscaseno jadni u svojoj zelji "da poseduju".
Da izigravaju "Boga". A jadna i ta nesretna zivuljka, sve u zelji da prezivi, - pa ona je spremna da izvede igrokaze o najvecoj mogucoj "ljubavi".
Posto se samo rukovodi f'n' instinktom, dok dvonozno celjade laze & masti.

Otud i potreba da se neki jadni atavizmi objasnjavaju potrebom za "ljubavi", sto zivuljkama ne donosi nista osim elementarne patnje. A to, u pristojnom svetu, obicno zavrsava - uspavljivanjem.
Ako su u nekim zemljama mogli da precutno prihvate / smisle eutanaziju za terminalne bolesnike, zasto i obicna zivotinja nema pravo na dostojanstvenu smrt?

A ne da gledamo, kako se neki psi drze na tesnoj ogrlici / kratkom povocu / na lancu do polusmrta, ili ih vlasnici hrane onim sto im je (vlasnicima) udobnije / komfornije - do bolesti / ciroze jetre / katara; ili su po citav dan napusteni u malom stanu - laju / skice / grizu kucni namestaj, meke stvari; baba & deda / deca (?!?) - izvode ih na 0,15 / 0,30h i sve na povocu; brabonjaju / sernjaju po gradu a da to niko ne sklanja?!

Kao neki iskusni ex-vlasnik, dovoljno mi je da pogledam na "brabonjak" i kazem - jadan pas / pseto!
Em sto bi vlasnike trebalo zestoko kaznjavati za oneciscenje centra grada, em za bedan odnos prema tzv. "ljubimcu".
Dovoljno mi je da vidim dahtavo prezderano, loptasto pseto, koje ne "brabonja", vec "lita", svo uneredjeno od retke "stolice" pa da dobijem zelju da vlasnika ugazim u one blesave betonske kocke u opstini Stari Grad, koje se nikada nece moci oprati, osim posebnim masinama - koje jos nisam video. (I to neko treba da plati iz "gradskog budzeta")?

Mogu zamisliti (a to dobro znam) sa kakvim se sve zaoshinutiim / perverznim vlasnicima susrecu veterinari.
Cudno da nema nikoga od njih, da na 4umchetu da nesto napise, - ili im je najbitniji "prihod"?

Vec sam jednom pisao o vlasnici kokera koja ga je granila papalinama, dok jadnicku nije pocela da otpada kozha. Ili o vlasnici dobermana koja ga je hranila samo "teletinom u dunstu", pa pas u najvecim mukama umro od uremije ... i sl.

Kad bi kod njih u stan nahrupila neka L.A. "policija za zivotinje", - mislim da bi se lose proveli.
Imajuci u vidu kvadraturu nasih stanova i broj ljudske celjadi koja zivi u njima - drzanje tolikih zivotinja je cisti zlocin. U ovom slucaju - neodgovorna glupost.

Uopste, "ljubitelji zivotinja / zastitari" me najvise iznenadjuju svojom iscasenom "ljubavlju"!

Zar oni, zaista, veruju da njihov "drajv" moze uticati / promeniti neke pojave u Prirodi - ljudskom / zivotinjskom svetu?
No, i da je tako, - pa gde je tu elementarna odgovornost?

Hoces da drzis nekoliko pasa / macaka / drugih ljubimaca a nemas "ladanjsku kucu", jedno "hektar" imanja / livada? (ko zna geometriju - jasno mu je koliko je to malo) Nemas sredstava / nemas auto? Nemas posao na koji se sve to ne bi odrazilo?

Forget it.
Samo si obican smor.
Lazov, - i pacijent za shrinka.

PS.
Kad su isticali neki "zvezdani sati" za Airedala moje ex-darling #2, pitao sam jednog Vet poznanika za savet. Pa mi je dao spric i ampulu. I rekao ako ti citav dan ne ustane, - a vidis, pri kraju je, - daj mu ovu injekciju.
Rekao mi je jos par stvari koje treba da uradim i dao jednu kutiju nekog dezinfekcionog / asepticnog sredstva.
Pa sam na kraju kopao ... hm ... povecu dublju rupu, smestio jadnicka.
Potprasio tim sredstvom i ostavio ga tamo.

Kad pomislim na to mesto, - sa jedne strane se vide obronci nekih ustalasanih bregova, sa druge neka reka, - ja mislim da je taj Airedale proziveo jedan sretan pasji zivot.

Posle par meseci sam pitao njegovu vlasnicu - da li bi bila spremna da uzmes jos jednog psa?
Rece mi - nikada vise. To je poveca odgovornost.

Posto me ponekad cita na 4umchetu, rekla mi je - znas ono oko Romcica, ... to ti je dobro.
Mislim, - hranim ja i dalje kucove oko zgrade na NBg, no uvek imam nesto hrane za Romcice.
Pare im ne dam, - uvek mogu da udjem u samoposlugu i pazarim im nesto.

Najbolja je scena kad zajedno idu da hrane kucove.

...

#8 Svemirko

Svemirko
  • Members
  • 103 posts

Posted 08 July 2007 - 11:01

QUOTE(Kinik @ 8 Jul 2007, 02:47) <{POST_SNAPBACK}>
...

Kada sam napisao da ga "pusti da se igra na balkonu", - na neki moj kinichki nacin hteo sam da kazem - tamo nema prostora ni za ljude, a tek za zivotinje.

Have mercy.

Gledajuci pocesto Animal Planet, samo sam mogao da se po ko zna koji put ubedim kako su ljudi, a posebno oni sa povecom "ljubavlju spram zivotinja", - realno, - njihovi najveci neprijatelj.

Tako neuki, priglupi, tako egoisticni, tako iscaseno jadni u svojoj zelji "da poseduju".
Da izigravaju "Boga". A jadna i ta nesretna zivuljka, sve u zelji da prezivi, - pa ona je spremna da izvede igrokaze o najvecoj mogucoj "ljubavi".
Posto se samo rukovodi f'n' instinktom, dok dvonozno celjade laze & masti.

Otud i potreba da se neki jadni atavizmi objasnjavaju potrebom za "ljubavi", sto zivuljkama ne donosi nista osim elementarne patnje. A to, u pristojnom svetu, obicno zavrsava - uspavljivanjem.
Ako su u nekim zemljama mogli da precutno prihvate / smisle eutanaziju za terminalne bolesnike, zasto i obicna zivotinja nema pravo na dostojanstvenu smrt?

A ne da gledamo, kako se neki psi drze na tesnoj ogrlici / kratkom povocu / na lancu do polusmrta, ili ih vlasnici hrane onim sto im je (vlasnicima) udobnije / komfornije - do bolesti / ciroze jetre / katara; ili su po citav dan napusteni u malom stanu - laju / skice / grizu kucni namestaj, meke stvari; baba & deda / deca (?!?) - izvode ih na 0,15 / 0,30h i sve na povocu; brabonjaju / sernjaju po gradu a da to niko ne sklanja?!

Kao neki iskusni ex-vlasnik, dovoljno mi je da pogledam na "brabonjak" i kazem - jadan pas / pseto!
Em sto bi vlasnike trebalo zestoko kaznjavati za oneciscenje centra grada, em za bedan odnos prema tzv. "ljubimcu".
Dovoljno mi je da vidim dahtavo prezderano, loptasto pseto, koje ne "brabonja", vec "lita", svo uneredjeno od retke "stolice" pa da dobijem zelju da vlasnika ugazim u one blesave betonske kocke u opstini Stari Grad, koje se nikada nece moci oprati, osim posebnim masinama - koje jos nisam video. (I to neko treba da plati iz "gradskog budzeta")?

Mogu zamisliti (a to dobro znam) sa kakvim se sve zaoshinutiim / perverznim vlasnicima susrecu veterinari.
Cudno da nema nikoga od njih, da na 4umchetu da nesto napise, - ili im je najbitniji "prihod"?

Vec sam jednom pisao o vlasnici kokera koja ga je granila papalinama, dok jadnicku nije pocela da otpada kozha. Ili o vlasnici dobermana koja ga je hranila samo "teletinom u dunstu", pa pas u najvecim mukama umro od uremije ... i sl.

Kad bi kod njih u stan nahrupila neka L.A. "policija za zivotinje", - mislim da bi se lose proveli.
Imajuci u vidu kvadraturu nasih stanova i broj ljudske celjadi koja zivi u njima - drzanje tolikih zivotinja je cisti zlocin. U ovom slucaju - neodgovorna glupost.

Uopste, "ljubitelji zivotinja / zastitari" me najvise iznenadjuju svojom iscasenom "ljubavlju"!

Zar oni, zaista, veruju da njihov "drajv" moze uticati / promeniti neke pojave u Prirodi - ljudskom / zivotinjskom svetu?
No, i da je tako, - pa gde je tu elementarna odgovornost?

Hoces da drzis nekoliko pasa / macaka / drugih ljubimaca a nemas "ladanjsku kucu", jedno "hektar" imanja / livada? (ko zna geometriju - jasno mu je koliko je to malo) Nemas sredstava / nemas auto? Nemas posao na koji se sve to ne bi odrazilo?

Forget it.
Samo si obican smor.
Lazov, - i pacijent za shrinka.

PS.
Kad su isticali neki "zvezdani sati" za Airedala moje ex-darling #2, pitao sam jednog Vet poznanika za savet. Pa mi je dao spric i ampulu. I rekao ako ti citav dan ne ustane, - a vidis, pri kraju je, - daj mu ovu injekciju.
Rekao mi je jos par stvari koje treba da uradim i dao jednu kutiju nekog dezinfekcionog / asepticnog sredstva.
Pa sam na kraju kopao ... hm ... povecu dublju rupu, smestio jadnicka.
Potprasio tim sredstvom i ostavio ga tamo.

Kad pomislim na to mesto, - sa jedne strane se vide obronci nekih ustalasanih bregova, sa druge neka reka, - ja mislim da je taj Airedale proziveo jedan sretan pasji zivot.

Posle par meseci sam pitao njegovu vlasnicu - da li bi bila spremna da uzmes jos jednog psa?
Rece mi - nikada vise. To je poveca odgovornost.

Posto me ponekad cita na 4umchetu, rekla mi je - znas ono oko Romcica, ... to ti je dobro.
Mislim, - hranim ja i dalje kucove oko zgrade na NBg, no uvek imam nesto hrane za Romcice.
Pare im ne dam, - uvek mogu da udjem u samoposlugu i pazarim im nesto.

Najbolja je scena kad zajedno idu da hrane kucove.

...

Amen

A kako ti se cini kako Nicol resava pitanje macijih poremecaja? Malo hemije malo skupe hranice i na kraju zoohigijena. Najvise volim one vlasnike koji svojim ljubimcima daju lekove za ljude pa posle se pitaju zasto su im isti uginuli, a tako sam ga voleo volela sve sam ucinio ucinila da ga spasem...A ustvari ga je ubio /ubila.
Rezultati su uvek najgori kada se amateri vodjeni humanoscu pocnu ozbiljno baviti problemom. Tu je camovina zagarantovana.

#9 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 July 2007 - 11:35

pa definitivno mu treba veterinar. mačji psihijatar...znala sam ja takav slučaj s papagajem koji se sam čerupao, a kad se definitivno očerupao, onda počeo da se kljuje ispod jednog krila i napravio sebi ranu tako da više nije mogao da leti...nisu ga odveli kod veterinara, pa je na kraju skončao tako što je sa nečijih leđa na kojima je voleo da sedi upao u lonac sa supom... sad.gif zato ga što pre vodi veterinaru, i životinje imaju psihičke poremećaje kao i ljudi

#10 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 23 July 2007 - 20:42

QUOTE(Svemirko @ 8 Jul 2007, 12:01) <{POST_SNAPBACK}>
A kako ti se cini kako Nicol resava pitanje macijih poremecaja? Malo hemije malo skupe hranice i na kraju zoohigijena. Najvise volim one vlasnike koji svojim ljubimcima daju lekove za ljude pa posle se pitaju zasto su im isti uginuli, a tako sam ga voleo volela sve sam ucinio ucinila da ga spasem...A ustvari ga je ubio /ubila.

elijenu, ljubim te u treće oko, sve si pogodija! jedino što nemam mačku, niti na njih trošim neuroleptike (makar i klasične) te zbog mene nije nijedna još otputovala sv. petru. a i ono je bila zayebancija.

ali sad si mi da mislit, ako ikad nabavim ljubimca to neće bit maška već bigl, jerbo držim da kad se bigla oguli i baci ispod peke miriše ista mlada janjetina!

Edited by Nicol, 23 July 2007 - 20:43.


#11 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 23 July 2007 - 21:26

@Kinik & Co.
Toalet je niz hodnik, druga vrata levo.

#12 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 23 July 2007 - 21:47

QUOTE(FranziskaKafka @ 23 Jul 2007, 22:26) <{POST_SNAPBACK}>
@Kinik & Co.
Toalet je niz hodnik, druga vrata levo.



1) sta je tvoj problem?

2) sta je tvoj doprinos temi?

Edited by morgana, 23 July 2007 - 21:47.


#13 Aquarius

Aquarius
  • Members
  • 91 posts

Posted 23 July 2007 - 21:56

Ne mogu da shvatim da vec posle max 2 posta krece pljuvacina
i izlivanje zuci, ma koja tema da je u pitanju!!!!????
puke.gif

A macu definitivno kod veterinara!

#14 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 23 July 2007 - 23:18

QUOTE(Aquarius @ 23 Jul 2007, 22:56) <{POST_SNAPBACK}>
Ne mogu da shvatim da vec posle max 2 posta krece pljuvacina
i izlivanje zuci
, ma koja tema da je u pitanju!!!!????
puke.gif

A macu definitivno kod veterinara!



Da znaš! Šta je na kraju bilo s mačetom?


Dodatak: Evo upravo sad sam pitala prijateljicu koja ima veze s mačkama i ona kaže da se tad mački može samo staviti "okovratnik" da se ne grize, slično kao psima.

Edited by Baka Staka, 23 July 2007 - 23:22.


#15 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 23 July 2007 - 23:53

QUOTE(morgana @ 23 Jul 2007, 22:47) <{POST_SNAPBACK}>
1) sta je tvoj problem?

2) sta je tvoj doprinos temi?

1) Kaze se "u cemu je tvoj problem" (eventualno "koji je tvoj problem").
2) Veci nego Kinikov i tvoj, i jos nekih (skrecete sa teme).
Lepo se pita sta i kako, niko ne trazi skribomansko fekalisanje, prozivanje itd.
Lepo Aquarius rece da macu treba odvesti zverolekaru.