Jump to content


Photo

dilema izmedju 2 sirotinjska auta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 Neds

Neds
  • Members
  • 42 posts

Posted 26 June 2007 - 17:34

Moram da se odlucim koji auto da kupim, a prema finansijskim dometima izbor mi se sveo na dva: Chevrolet Aveo ili Hyundai Getz.
Da li neko moze da mi pomogne sa nekim svojim iskustvom ili misljenjem?
Nikako se ne bih odlucivao za neki polovni auto jer sam jako tesko obezbedio novac za auto i nisam spreman da se kockam njime.
Pomoci ce mi svako iskustvo i misljenje.
Hvala unapred!

#2 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 26 June 2007 - 17:59

Secam se da je Clarkson iz TopGear-a testirao sve automobile sa istoka i da je upravo Getz i Jazz ubedljivo pobedio, a sto se tice Avea ipak je to bivsi Daewo a to ti nikada ne bih preporucio...

#3 LEEMAN_3

LEEMAN_3
  • Members
  • 146 posts

Posted 27 June 2007 - 00:23

Imao sam priliku da vozim Daewoo Kalos, sto je prethodna generacija dansnjeg Chevrolet Aveo-a. To mi je bio prvi put da vozim "Koreanca", pritom je bio iz rent-a-cara pa ga nisam stedeo. U odnosu na to koliko kosta dosta toga nudi. Vozne karakteristike mu nisu vrhunske, nije projektovan ni za udobnbost, ali ni za brzinu. Motor 1.4i je startan, ali ne treba se zavaravati jer nije preterano stabilan. Dosta je visok i mekan, sto s druge strane je plus za gradsku voznju i malo trosi.

Posto su u istoj klasi, cenovno i po opremi, a ista im je i zemlja porekla, verujem da ni Getz nije nista bolji. Ipak mislim da ima jednu veliku prednost, a to je garancija u Srbiji od 5 godina. Za mene bi to bilo dovoljno da se odlucim za Getza.I sam kazes da si tesko skupio novac, a ovo ti bar pruza kakvu-takvu sigurnost.

#4 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 27 June 2007 - 00:44

Getz... Hyundai ima bolji sistem kontrole kvaliteta proizvodnje i vise standarde

#5 dzoni_kg

dzoni_kg
  • Members
  • 170 posts

Posted 27 June 2007 - 01:24

Aveo totalno nebezbedan a tehnika iz starih opel-a,tako da je Getz mnogo bolji izbor.Iako ce me mozda neki popljuvati Z10 je bolji izbor od obadva tj sa Getz-om je tu negde ali je motor bolji od getza a i jeftinija je

#6 Henry Miller

Henry Miller
  • Members
  • 281 posts

Posted 27 June 2007 - 07:37

Getz je svakako kvalitetniji ali nije ni Aveo los. Ja bih svakako odabrao Hyundai bez mnogo razmisljanja kada bih birao izmedju ta dva. Z10 smatram dosta losijom varijantom kada poredimo sama kola, e sad pitanje cene je nesto drugo.

Sta god da kupis, neces mnogo pogresiti.

#7 Neds

Neds
  • Members
  • 42 posts

Posted 27 June 2007 - 07:53

Hvala vam mnogo na vasim misljenjima; i ja sam vec naginjao da izbacim Avea iz kombinacije. Jedino sto su mi sada ubacili jos i Logan i zastavu 10. Z 10 ne bih nikako, kad pomislim da treba da ga oteran na nulti servis i da me odeeeru zbog svih delova koje su eto, satro, morali da zamene (iskustva iz NS)... ne sa njima u kombinaciji, radije bicikl, znaci Getz v.s Logan?

#8 Henry Miller

Henry Miller
  • Members
  • 281 posts

Posted 27 June 2007 - 08:16

Eh, sem po ceni i verovatno nivoima opreme ta dva nisu u istoj klasi. Opet bih rekao da je Hyundai kvalitetniji ali zavisi za sta ti auto treba. Ako ti treba mali gradski autic da se snalazis u guzvama i po parkinzima onda Getz. A ako ti treba veci auto da napakujes i porodicu i napunis gepek onda Dacia.

#9 Little Red Rooster

Little Red Rooster
  • Members
  • 219 posts

Posted 27 June 2007 - 09:02

Zanimljivo, ovu temu sam i sam razmisljao da postavim. Posle dosta raspitivanja i razmisljanja na kraju cu, kako stvari stoje, ipak uzeti Getza. Iako je Aveo veci i ima znacajno veci prtljaznik, Getz je, kako vidim iz testova i misljenja mnogih vlasnika, kudikamo bezbedniji (4 zvezdice na NCAP crash testovima naspram Aveove jedne i po) i stabilniji, a ni 5 godina garancije nikako nije zanemarljivo. Getz sa motorom od 1400 kubika i 98 KS, klimom, vazdusnim jastucima za vozaca i suvozaca, podesavanjem volana itd (oprema Active A/C) i dalje kosta nesto manje od Avea sa ekvlvalentnim nivoom opreme i moguce ga je dobiti prakticno odmah, dok se na Avea ceka 2-3 nedelje. Inace, upravo sam se cuo sa jednom od dilera Hyundaija i receno mi je da trenutni popusti vaze dok imaju zalihe. Na zalihama navodno imaju jos svega 5-6 komada Getza Active A/C, tako da bi trebalo pozuriti, ukoliko se zeli bas taj automobil.

Bio bih jako zahvalan ako bi neko postavio informaciju koliko otprilike kosta redovni servis za Getza.

#10 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 27 June 2007 - 09:16

QUOTE(Neds @ 26 Jun 2007, 18:34) <{POST_SNAPBACK}>
Moram da se odlucim koji auto da kupim, a prema finansijskim dometima izbor mi se sveo na dva: Chevrolet Aveo ili Hyundai Getz.
Da li neko moze da mi pomogne sa nekim svojim iskustvom ili misljenjem?
Nikako se ne bih odlucivao za neki polovni auto jer sam jako tesko obezbedio novac za auto i nisam spreman da se kockam njime.
Pomoci ce mi svako iskustvo i misljenje.
Hvala unapred!

Ne vidim zašto se ta dva auta smatraju za sirotinjske.
U svakom slučaju, prilikom opredeljivanja treba da uzmeš u obzir najpre to, koji od dva proizvodjača ima bolji i kvalitetniji servis, koji je bolje snabdeven rezervnim delovima, i generalno pruža bolje usluge.

#11 Little Red Rooster

Little Red Rooster
  • Members
  • 219 posts

Posted 27 June 2007 - 10:56

QUOTE(Tresko @ 27 Jun 2007, 10:16) <{POST_SNAPBACK}>
Ne vidim zašto se ta dva auta smatraju za sirotinjske.
U svakom slučaju, prilikom opredeljivanja treba da uzmeš u obzir najpre to, koji od dva proizvodjača ima bolji i kvalitetniji servis, koji je bolje snabdeven rezervnim delovima, i generalno pruža bolje usluge.


Zaboravih da pomenem da sam od vlasnika Chevroleta cuo da je servis veoma los. Delovi se cesto cekaju po par nedelja, a desavalo se i da u servisu naprosto nisu umeli da otklone kvar, ukoliko se radilo o elektronici. Inace, ova obavestenja sam dobio od ljudi iz jedne nase firme koja koristi Chevrolete kao sluzbene automobile (imaju oko 60 komada, uglavnom Kalosa). Za Hyundaijeve servise sam cuo da su uglavnom OK. Dakle, kad je servis u pitanju, Hyundai je u velikoj prednosti.

#12 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 27 June 2007 - 13:07

QUOTE(Little Red Rooster @ 27 Jun 2007, 11:56) <{POST_SNAPBACK}>
Zaboravih da pomenem da sam od vlasnika Chevroleta cuo da je servis veoma los. Delovi se cesto cekaju po par nedelja, a desavalo se i da u servisu naprosto nisu umeli da otklone kvar, ukoliko se radilo o elektronici. Inace, ova obavestenja sam dobio od ljudi iz jedne nase firme koja koristi Chevrolete kao sluzbene automobile (imaju oko 60 komada, uglavnom Kalosa). Za Hyundaijeve servise sam cuo da su uglavnom OK. Dakle, kad je servis u pitanju, Hyundai je u velikoj prednosti.

E, pa kao vlasniku vozila, to oko servisa bi trebalo da ti je opredeljujući faktor. Jer, zamisli, ako nedaj bože treba da zameniš neki deo. Pa ti auto stoji u servisu par nedelja, dok ne stigne zamena.

#13 Neds

Neds
  • Members
  • 42 posts

Posted 27 June 2007 - 13:13

Pa da, bas me to i zanima, kakvi su servisi za hyndai, tj za Getza. Avea sam izbacio iz kombinacije i da li neko ima iskustva iz NSada?

#14 Hartmann

Hartmann
  • Members
  • 223 posts

Posted 27 June 2007 - 16:01

Definitivno uzmi Getza, ja ga imam na poslu i za tu lovu to je odličan auto, prešli smo oko 5000 bez ikakvih kvarova, imao sam jednu opasnu situaciju u kojoj se pokazao vrlo upravljiv i sa dobrim kočnicama, za servis ne znam ali moja firma ih ima sigurno 30ak i ne verujem da bi ih uzimali bez obezbeđenog pouzdanog servisa(u pitanju je NS). Inače prijateljica je pre neki dan kupila Getza u Zemunu u Ugrinovačkoj, samo što su hteli da je izvaćare kao dobijaš radio uz auto, ali su joj evro računali po prodajnom umesto po srednjem kursu, kao što je kod svih ostalih distributera. Onda se ona pobunila i prepravili su fakturu na srednji+ostao joj je radio smile.gif

#15 LEEMAN_3

LEEMAN_3
  • Members
  • 146 posts

Posted 27 June 2007 - 16:49

U NSu diler za Hyundai je:

LINK

Svaka preporuka za firmu, poslovnost i sve sto ide uz to.
Nazoves i raspitas se i za servis, garanciju...