Jump to content


Photo

ZLOCINI NAD SRBIMA SA SPECIJALNIM OSVRTOM NA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
255 replies to this topic

#1 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 25 June 2007 - 15:25

Posto se neki plitkoumni likovi sa PZD prave pametni da tema nije zlocin nad Srbima, evo im prilika da budu objektivni... Izvolite dame i gospodo

#2 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 25 June 2007 - 18:44

Ajde Urose, ti kao pratis ko je kakve zlocine cinio i jedini ti je izgovor sto to nije tema.. Ajde sad kad je tema, napisi nesto lepo ili ruzno o Taciju i slicnim mafijasima koji su ti srcu prirasli... bar njihove politicke ideje...

#3 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 25 June 2007 - 18:49

QUOTE(Milosh76 @ 25 Jun 2007, 19:44) <{POST_SNAPBACK}>
Ajde Urose, ti kao pratis ko je kakve zlocine cinio i jedini ti je izgovor sto to nije tema.. Ajde sad kad je tema, napisi nesto lepo ili ruzno o Taciju i slicnim mafijasima koji su ti srcu prirasli... bar njihove politicke ideje...

Ne pada mi na pamet da ucestvujem u ovom relativizatorskom topicu!

#4 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 25 June 2007 - 18:58

QUOTE(PESC @ 25 Jun 2007, 19:49) <{POST_SNAPBACK}>
Ne pada mi na pamet da ucestvujem u ovom relativizatorskom topicu!

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Kakav si ti lik... nisam napisao nijednu jedinu recenicu o zlocinima nad Srbima, jer mrzim da "dodeljujem" nacije i zlocincu i zrtvi, a ti neces da napises nijednu recenicu o tome gde su Srbi stradali... Ajde makar nesto napisi...

Problem je u naslovu ili ne zelis da pricas o tome ili sta? Ako ti ne smeta da priocas o srpskim zlocinima i zlocincima kao sto su Mladic i recimo Tolimir, zasto ti smeta da pricas o Tudjmanu i Mesicu ili Norcu i Gotovini ili Taciju i Haradinaju? Nacija ili nesto drugo te muci?

#5 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 25 June 2007 - 19:04

QUOTE(Milosh76 @ 25 Jun 2007, 19:58) <{POST_SNAPBACK}>
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Kakav si ti lik... nisam napisao nijednu jedinu recenicu o zlocinima nad Srbima, jer mrzim da "dodeljujem" nacije i zlocincu i zrtvi, a ti neces da napises nijednu recenicu o tome gde su Srbi stradali... Ajde makar nesto napisi...

Problem je u naslovu ili ne zelis da pricas o tome ili sta? Ako ti ne smeta da priocas o srpskim zlocinima i zlocincima kao sto su Mladic i recimo Tolimir, zasto ti smeta da pricas o Tudjmanu i Mesicu ili Norcu i Gotovini ili Taciju i Haradinaju? Nacija ili nesto drugo te muci?

Ne zelim da sudelujem na temi, koja za cilj ima relativizaciju zlocina ucinjenih u nase ime kao gradjanki i gradjana Srbije!
O nekim stvarima nema diskusije, ti sramotno diskutujes glede srbijanskih zlocina!
A ja sa relativizatorima zlocina ne komuniciram!
I tacka!

#6 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 25 June 2007 - 19:29

QUOTE(PESC @ 25 Jun 2007, 20:04) <{POST_SNAPBACK}>
Ne zelim da sudelujem na temi, koja za cilj ima relativizaciju zlocina ucinjenih u nase ime kao gradjanki i gradjana Srbije!
O nekim stvarima nema diskusije, ti sramotno diskutujes glede srbijanskih zlocina!
A ja sa relativizatorima zlocina ne komuniciram!
I tacka!

Ja sam upravo vise puta rekao da su Srbi cinili zlocine i naveo sam Mladica i Tolimira za primer, mogu i Arkana, Mirka Jovica, Martica, Rodju Djordjevica i slicne... ali to nije tema... Ovaj put je tema zlocini NAD Srbima. Ne relativiziram nista, samo dajem priliku da izgovor "to nije tema" vise ne postoji. Imas temu, ako se zaista boris protiv svih zlocina, ako ti je fasista Taci i Mladic, onda ces napisati i nesto o temi Tacija kao zlocincu kao sto si pisao o Mladicu, recimo. Razumes, da stavis znak "slicno" (to je ona talasasti znak jednako) izmedju njih dvojice, ili bar Taci <= Mladic (to znaci da je Taci manji zlocinac od Mladica), ali makar se izjasni i napisi nesto na zadatu temu.
Onaj ko se zaista bori za ljudska prava i za prava zrtava nece se pitati da li su to zlocini Srba ili nad Srbima. Priznajem,. ja se ne borim za ljudska prava nikoga od njih, nemam vremena za to, moja podrska zrtvama je cisto moralna, ali ti kao clan stranke koja se zalaze za otkrivanje istine, za osudu zlocina bi morao da reagujes, ako ti je zaista stalo. Ako nije, nadji izgovor to je bar lako.

#7 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 25 June 2007 - 21:33

QUOTE(PESC @ 25 Jun 2007, 20:04) <{POST_SNAPBACK}>
Ne zelim da sudelujem na temi, koja za cilj ima relativizaciju zlocina ucinjenih u nase ime kao gradjanki i gradjana Srbije!
O nekim stvarima nema diskusije, ti sramotno diskutujes glede srbijanskih zlocina!
A ja sa relativizatorima zlocina ne komuniciram!
I tacka!


da li to znaci da zlocina nad srbima po tebi nije bilo,
ili ako ih je kojim slucajem bilo, da su bili opravdani ?
huh.gif

Edited by HattoriHanzo, 25 June 2007 - 21:36.


#8 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 25 June 2007 - 21:40

pa niko od nas ne negira zločine nad Srbima, nema veze čija je nacionalnost kad je u pitanju žrtva nečeg takvog, nego urlamo zbog toga što se ovde priča samo o zločinima nad Srbima, a drugi se u Srbiji negiraju negiraju ili čak ismevaju.

#9 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 25 June 2007 - 21:46

QUOTE(BeatrisDal @ 25 Jun 2007, 22:40) <{POST_SNAPBACK}>
pa niko od nas ne negira zločine nad Srbima, nema veze čija je nacionalnost kad je u pitanju žrtva nečeg takvog, nego urlamo zbog toga što se ovde priča samo o zločinima nad Srbima, a drugi se u Srbiji negiraju negiraju ili čak ismevaju.


mislim da nisi najbolje shvatila miloshevu nameru...
stvar je u tome da pored onih koji negiraju srpske zlocine,
postoje i oni koji negiraju zlocine nad srbima te na svako pitanje na tu temu
odgovaraju drekom, relativizacijom i lupanjem vratima.

Edited by HattoriHanzo, 25 June 2007 - 21:47.


#10 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 25 June 2007 - 21:54

QUOTE(HattoriHanzo @ 25 Jun 2007, 22:46) <{POST_SNAPBACK}>
mislim da nisi najbolje shvatila miloshevu nameru...
stvar je u tome da pored onih koji negiraju srpske zlocine,
postoje i oni koji negiraju zlocine nad srbima te na svako pitanje na tu temu
odgovaraju drekom, relativizacijom i lupanjem vratima.



da, shvatila sam, i naravno da mislim da o tome treba da se priča. problem je u tome što živimo u sredini gde se radi upravo obrnuto, reaguje i gorim stvarima od dreke, cike i lupanja vratima na pomen srpskih zločina, a to rade upravo zbog relativizacije i nepostojećeg izjednačavanja zločina koje su Srbi u ovom ratu počinili. pa to ti govori i sam odnos optuženih pred sudom u Hagu, (čini mi se) preko 70 posto srpskih optuženika.

Edited by BeatrisDal, 25 June 2007 - 21:54.


#11 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 25 June 2007 - 22:13

QUOTE(BeatrisDal @ 25 Jun 2007, 22:54) <{POST_SNAPBACK}>
da, shvatila sam, i naravno da mislim da o tome treba da se priča. problem je u tome što živimo u sredini gde se radi upravo obrnuto, reaguje i gorim stvarima od dreke, cike i lupanja vratima na pomen srpskih zločina, a to rade upravo zbog relativizacije i nepostojećeg izjednačavanja zločina koje su Srbi u ovom ratu počinili. pa to ti govori i sam odnos optuženih pred sudom u Hagu, (čini mi se) preko 70 posto srpskih optuženika.


ne pada mi napamet da vagam ciji su zlocini veci i strashniji,
niti da prekopavam grobove i prebrojavam kosti i lobanje,
nego dojadili ovi sto se iz dana u dan posipaju pepelom,
i kojima su puna usta gradjanskih sloboda i ljudskih prava,
a koji na svako pitanje koje im se ne dopada,
odgovoraju toboznjim zgrazavanjem
i glumatanjem nekakve uvredjenosti ...
puke.gif

Edited by HattoriHanzo, 25 June 2007 - 22:16.


#12 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 June 2007 - 22:33

QUOTE(HattoriHanzo @ 25 Jun 2007, 21:13) <{POST_SNAPBACK}>
ne pada mi napamet da vagam ciji su zlocini veci i strashniji,
niti da prekopavam grobove i prebrojavam kosti i lobanje,
nego dojadili ovi sto se iz dana u dan posipaju pepelom,
i kojima su puna usta gradjanskih sloboda i ljudskih prava,
a koji na svako pitanje koje im se ne dopada,
odgovoraju toboznjim zgrazavanjem
i glumatanjem nekakve uvredjenosti ...
puke.gif

"nego", "ali"... dry.gif

#13 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 25 June 2007 - 22:41

QUOTE(melankolic @ 25 Jun 2007, 23:33) <{POST_SNAPBACK}>
"nego", "ali"... dry.gif


"i?"... dry.gif

#14 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 June 2007 - 22:43

QUOTE(HattoriHanzo @ 25 Jun 2007, 21:41) <{POST_SNAPBACK}>
"i?"... dry.gif

"nikom nista"...

#15 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 25 June 2007 - 23:34

QUOTE(HattoriHanzo @ 25 Jun 2007, 23:13) <{POST_SNAPBACK}>
ne pada mi napamet da vagam ciji su zlocini veci i strashniji,
niti da prekopavam grobove i prebrojavam kosti i lobanje,
nego dojadili ovi sto se iz dana u dan posipaju pepelom,
i kojima su puna usta gradjanskih sloboda i ljudskih prava,
a koji na svako pitanje koje im se ne dopada,
odgovoraju toboznjim zgrazavanjem
i glumatanjem nekakve uvredjenosti ...
puke.gif

"Nego" i "ali" znace relativizaciju zlocina.
I ja se uopste ne posipam pepelom, osudjujem i zgrazavam se zlocina nad Srbima, naravno, ali Srbija MORA da VREDNOSNO osudi zlocin, da se odrekne politike zlocina i pretenzija prema teritorija drugih drzava.
Zato sto je, NAZALOST, Srbija bila ta koja je pokrenula ratove.
Sto uopste ne amnestira druge strane za zlocine.
I to sto na prvo mesto stavljam srbijanske i srpske zlocine me mozda cini manje Srbinom, ali me cini vise covekom, sto je upravo odrednica koju zelim, jer u naciju ne verujem.