Jump to content


Photo

Apple iPhone


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#31 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 02 July 2007 - 09:54

QUOTE(henrik larsson @ 1 Jul 2007, 21:32) <{POST_SNAPBACK}>
Jedini problem je u tome što se tradicionalno zna da će neki ljudi svaki Apple proizvod dočekati na nož, sve sa izlizanom žvakom poznavaoca koji je profesionalno isprobao sve gedžete ikad izdate na svetu "... e, ali za te pare možeš da kupiš xyz koji radi abc i podržava sdf jkl".


Kao sto ce i Apple zealoti tradicionalno svaki Apple proizvod docekati s odusevljenjem i salvama hvalospeva ma koliko realno bio piece of junk sa izlizanom zvakom 'Ali tako je leeeep' kao i sa unapred spremnim opravdanjima: 'Jeste, to nema, al' to ne treba nikome...' ili 'Jeste, to nema, al' zato je mnogo lepsi i kvalitetniji...'

Jednom sam zbog takvih zapao u nezavidnu poziciju da branim hebeni Windows - najvecu katastrofu posle Cernobila - i to bas cini mi se na ovom forumu. Drugom prilikom sam danima vodio debatu sa jednim likom koji se kunuo u PowerPC platformu (G4 i G5 serije) govoreci da x86 (koji jeste sranje, samo sto to PowerPC ne cini nista boljom platformom) nikada isti dostici nece a da Intel treba da uci od Motorole i IBM-a kako se prave procesori... Da bi nepunih godinu dana nakon toga Apple presao na inferiornu x86 platformu i Core 2 Duo procesore biggrin.gif ... O tome kako je jedan lik svojevremeno onanisao po ekranu govoreci koliko je MacOS 9 superioran operativni sistem a Linux i BSD cista govna, da bi onda Apple bazirao svoj OS X na istom tom govnetu od BSD-a, mogao bih knjigu da napisem... Kad krenu takvi pro-Apple 'argumenti' ja hteo-ne hteo moram da zauzmem razumnu a ne zealotsku stranu, pa sam cesto morao da pisem anti-Apple tekstove i ako i dan danas tvrdim da je najbolji laptop koji sam ikada imao bio upravo Apple-ov - Powerbook G4 u titanijumskom kucistu wub.gif

Apple najcesce pravi 'shiny bling-bling stuff', i to je skroz ok. Nemam ja nista protivu estetike, cak naprotiv. Al' definisati nesto odlicnim ili cak superiornim zato sto lepo izgleda - to je vec smesno. Macintosh platforma uistinu svojevremeno jeste bila bolja od x86, i cak mi je zao sto njihova vizija sistema (brdo slobodnih registara na procesoru, RISC-like orijentacija itd.) nije postala mass-accepted (ali im za to niko nije kriv do oni sami), no danas - danas je Macintosh platforma nasminkan PC. Nista ga ne cini unikatnim u odnosu na druge x86-based PC-e izuzev dopadljivog dizajna, koji se dobija na ustrb modularnosti i mogucnosti individualnih prosirenja. Meni je ovo drugo daleko vaznije od estetike.

Back to the subject - hteli vi da priznate ili ne, iPhone je 'proslogodisnji model' (ustvari 2005 model posto su tad poceli da izlaze telefoni sa takvim mogucnostima), nista ga ne cini specijalnim u odnosu na konkurenciju, cak stavise konkurencija daje daleko, daleko vise za iste novce. I pritom ti ne postavlja zahteve i ogranicenja kao Apple. Realna cena iPhone-a nije veca od 200€, mozda cak i manje, samo sto ga multiple touch-screen vadi u cenovnom smislu pa se moze reci da realno vredi nekih 300€. U funkcionalnom smislu, touchscreen na debilnom telefonu je cista idiotarija i to govorim iz licnog iskustva. Posle par nedelja kad te prodje excitement shvatis koliko je to zapravo pain-in-the-ass za koriscenje.

Ma koliko vi voleli Apple, iPhone je cisto bacanje para... No dobro, ovo je tek prvi Apple-ov model, videcemo sta ce nauciti iz ovog iskustva. Ko zna, mozda iPhone jednog dana postane ozbiljan konkurent, Jobs nije budala i zna kako da progura neku tehnologiju...

#32 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 02 July 2007 - 13:12

Kada ga budem video i isprobao, moći ću da dam svoj sud o njemu. Što mu nekako i dođe normalno, nevezano za određeni proizvod. Zar ne misliš da je tako?

Što se tiče formiranja suda na osnovu baljezganja nekoliko pojedinaca, verujem da bih u tom slučaju mrzeo sve na svetu, i ništa ne bih koristio. Ali to sam samo ja.

#33 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 04 July 2007 - 10:12

iphone juce najavljen u nemackoj.
bice u prodaju od 1. novembra, iskljucivo kod t-mobile, po ceni od 450€+dvogodisnji ugovor.

#34 M. Fury

M. Fury
  • Members
  • 587 posts

Posted 04 July 2007 - 10:53

QUOTE(incognito @ 2 Jul 2007, 10:54) <{POST_SNAPBACK}>
Back to the subject - hteli vi da priznate ili ne, iPhone je 'proslogodisnji model' (ustvari 2005 model posto su tad poceli da izlaze telefoni sa takvim mogucnostima), nista ga ne cini specijalnim u odnosu na konkurenciju, cak stavise konkurencija daje daleko, daleko vise za iste novce. I pritom ti ne postavlja zahteve i ogranicenja kao Apple. Realna cena iPhone-a nije veca od 200€, mozda cak i manje, samo sto ga multiple touch-screen vadi u cenovnom smislu pa se moze reci da realno vredi nekih 300€. U funkcionalnom smislu, touchscreen na debilnom telefonu je cista idiotarija i to govorim iz licnog iskustva. Posle par nedelja kad te prodje excitement shvatis koliko je to zapravo pain-in-the-ass za koriscenje.

Ma koliko vi voleli Apple, iPhone je cisto bacanje para... No dobro, ovo je tek prvi Apple-ov model, videcemo sta ce nauciti iz ovog iskustva. Ko zna, mozda iPhone jednog dana postane ozbiljan konkurent, Jobs nije budala i zna kako da progura neku tehnologiju...


Potpis. Svaka čast za komentar. smile.gif Edit: sad pogledah video, do j*** je. biggrin.gif

Edited by mjeftic, 04 July 2007 - 10:55.


#35 Carlos

Carlos
  • Members
  • 335 posts

Posted 10 July 2007 - 11:58

iPhone in depth: the Ars review

#36 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 10 July 2007 - 12:24

Dok Apple čeka do 1 novembra, ovde se već pojavio ovaj HTC-ov mališan sa touch-screenom i trodimenzionalnim menijem (vrtiš ga prstima kao 3d kocku). Kada se telefonira, tastatura je preko celog ekrana.
U kutiji je i SD karta od 1 GB, nema 3G ali ima EDGE, GPRS, SMS, MMS, Microsoft mobile office(OS je Windows Mobile 6 Professional).


Cena u NL, bez pretplate već samo uređaj, je 449 evra, a sa ugovorom na godinu ili dve ima primamljivih dilova.

Attached Files


Edited by Yossarian, 10 July 2007 - 12:27.


#37 jvc1263

jvc1263
  • Members
  • 131 posts

Posted 11 July 2007 - 20:24

QUOTE(incognito @ 30 Jun 2007, 23:44) <{POST_SNAPBACK}>
Ko nije iskusio blagodeti touchscreen-a na mobilnom telefonu jos se mozda i zaleti pa kupi iPhone biggrin.gif Ko je iskusio, zna o cemu pricam wink.gif



touch screen na mobilnom je extra stvar.Ja posedujem se p910i vec duze vreme i toliko sam zadovoljan da ga necu menjati dok ne dodjem u priliku da nabavim iphone.Onaj koji kaze da touch screen ne valja ,taj samo lupeta

QUOTE(Zli @ 1 Jul 2007, 12:06) <{POST_SNAPBACK}>
Lepo, priznajem, ali čim si prinuđen da koristiš obe ruke to više nije smartphone već pda. Džaba ti ogroman ekran ako ne možeš da hodaš/voziš i kucaš poruku u isto vreme.

Dobro, možda smisle nešto za sledeće generacije... click screen umesto touch screen-a, na primer. Ali to sigurno neće skoro.


Blago onome ko vozi i koristi mobilni!Ja vozim vec puno godina,a isto toliko i posedujem mob.tel. i naravno da kao i svi koristim mob u kolima(napravio sam iznenadjujuce dobar handsfree od starih slusalica za mob) i povezao sam ga na radio.Se p910i ima sve sto ti moze zatrebati,iako je dosta star telefon.Apple je napravio telefon ciji ce vek na trzistu biti najmanje 5 godina,bez obzira sto ce izbacivati i bolje modele,jer ce ovom prvom modelu padati cena i bice pristupacniji.Gledao sam razne klipove i cini mi se da je extra.Inace se p910i ima tastaturu koja se moze skinuti i ostaje samo touch screen i veoma je funkcionalan u svakom smislu vise od bilo kog klasicnog telefona.

Da imam nacina ,odmah bi moj se p910i menjao za iphone

#38 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 12 July 2007 - 08:49

My dear jvc1263, na osnovu cega lupetam? Ja l' to na osnovu toga sto sam dragi ti p910i imao vise od pola godine dok mi se toliko nije smucio da sam presao, tacnije vratio se, s `konja` na `magarca` - Nokia 6600. Cak stavise uzeo sam p910i cim je izasao, kostao me kao Sv. Petra kajgana i posle pola godine nerviranja sam se vratio na verni 6600 koji ne koci, ima logicniji raspored svega moguceg, kud-i-kamo bolje radi sa Bluetooth-om, koji mogu i u mraku da koristim jednom rukom bez zurenja u ekran (mada ruku na srce to je moguce i sa p910i posto IMA fizicke tastere), za koji ne moram da 'vatam stylus kad god pozelim poruku da otkucam, na kome Opera radi besprekorno, koji mi jos ni jednom nije zabrljao kalendar... Da vec ne navodim sve probleme koje mi je p910 priredjivao, a o tome koliko je sranje UIQ izvedba Symbian-a s korisnicke i programerske strane mogao bih knjigu da napisem. N6600 + Tungsten T3 su mi sasvim fino radili posao za razliku od p910i. Jes' dva uredjaja, al' bar dva iole funkcionalna. Sad N95 menja oba.

Touchscreen na icemu drugom do PDA/Pocket PC-a je zestoko frustrirajuca stvar ako ti nije cilj da se hvalis pred drugima nego da zapravo koristis doticne uredjaje. Touch screen na mobilnom telefonu je samo uvod u frustraciju za ikakvu iole ozbiljnu upotrebu, gde pod tim podrazumevam mahom non-PDA funkcije.

No ako je tebi `extraaaaa`, onda je sve, `mislim, kevo brate, znaci ono, cool`...

Edited by incognito, 12 July 2007 - 08:54.


#39 Liticovjesac

Liticovjesac
  • Members
  • 281 posts

Posted 12 July 2007 - 11:10

Ostaje pitanje:
will it blend?

#40 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 13 July 2007 - 08:08

QUOTE(Liticovjesac @ 12 Jul 2007, 05:10) <{POST_SNAPBACK}>
Ostaje pitanje:
will it blend?

hebo mu je kevu...koji kralj!....ismoke laugh.gif

#41 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 13 July 2007 - 08:50

QUOTE(jvc1263 @ 11 Jul 2007, 21:24) <{POST_SNAPBACK}>
Apple je napravio telefon ciji ce vek na trzistu biti najmanje 5 godina,bez obzira sto ce izbacivati i bolje modele,jer ce ovom prvom modelu padati cena i bice pristupacniji.


Ovome se ne nadajte. Apple vec godinama ima politiku osvezavanja trzista sa novim, poboljsanim revizijama svojih uredjaja, uz povlacenje starijih verzija i zadrzavanje stare cene.

#42 rudlavibizon

rudlavibizon
  • Members
  • 83 posts

Posted 17 July 2007 - 22:14

http://www.thebestpa.../c.cgi?u=iphone

#43 helpline

helpline
  • Banned
  • 190 posts

Posted 18 July 2007 - 02:50

QUOTE(henrik larsson @ 2 Jul 2007, 14:12) <{POST_SNAPBACK}>
Kada ga budem video i isprobao...

Igrao se s njim danas. Mnogo lepa stvarcica, samo (jos) skupa.

#44 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 18 July 2007 - 10:17

QUOTE(Liticovjesac @ 12 Jul 2007, 12:10) <{POST_SNAPBACK}>
Ostaje pitanje:
will it blend?


Truli zapad. dry.gif laugh.gif

#45 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 04 August 2007 - 00:40

iPhone u pretprodaji na nemackom Amazonu!