Jump to content

Photo

Apple iPhone

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#1 Goku777

Goku777
  • Members
  • 45 posts

Posted 23 June 2007 - 21:04

Pa sta mislite o nadolazecem telefonu?
Sve sto je do sada napravio apple je bilo ok, narocito su im popularni iPod-ovi.
Ovaj telefon izgleda predobro, da li ce da bude popularan, videcemo...

#2 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 24 June 2007 - 02:01

Nikad nisam voleo Apple-style dizajn, no to je subjektivno misljenje. However, obzirom na funkcije i mogucnosti nadolazeceg iPhone-a, isti ne bi smeo da kosta vise od 250-300€ jer i Nokia i SE (a cak i Samsung i Motorola) nude bolje telefone u tom cenovnom rangu. Jeste, touch screen je super stvar, ali ostatak mogucnosti je jednostavno zalostan... A najavljuju da ce kostati kao N95, sto je totalni idiotluk obzirom na to sta sve N95 nudi...

Edited by incognito, 24 June 2007 - 02:15.

#3 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 24 June 2007 - 02:53

cena Iphone-a u americi ce biti $499 za 4GB verziju i $599 za 8GB verziju...bice prodavan iskljucivo preko ATT/Cingular mreze...znaci nece ga prodavati "unlocked"...tj dekodiranog (mada po nekim sajtovima su se pojavili unlocked za neku cenu od 800 i 900 $...doduse nemogu da se kupa, ali su coming soon)...i ta cena je sa 2godisnjim ugovorom..plus bice dranje za telefon, posto za cingular kaze da ce naplacivati $40 mesecno za data plan... i jos plus regularni minuti koji su minimum $39.99 mesecno...telefon nije 3G...e da...a i mislim da mu je velika mana sto mu se baterija ne vadi, vec je integrisana...samo jos fali da das 500 ili 600 dolara za njega i da ti baterija pukne za mesec dana...(desavalo se sa Ipod-ima)...u EU izlazi krajem godine ja mislim,pitanje je kolika ce mu cena biti....tu je neki lik(Pascal Cagni) iz Apple Europe najavio kako ce biti prodavan samo uz ugovor...nema prepaida...ali vec ce neko skontati kako da ga skine sa maticne mreze...

http://www.apple.com...our_medium.html

#4 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 25 June 2007 - 16:32

Zar nije već bila tema o iPhoneu?

#5 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 30 June 2007 - 11:13

Najzad! smile.gif

#6 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 30 June 2007 - 12:08

Već su stigli i da ga "rasture": iPhone Disaassembly

#7 miloos

miloos
  • Members
  • 628 posts

Posted 30 June 2007 - 13:26

Koliko god da je dopadljivog izgleda, Mac OS X v10.4.8 će mu doći glave. Osim u USA, ali tamo svakome sve može da se proda. Još jedan od Apple-ovih intuitivnih bisera laugh.gif
LG KE850 Prada je isto toliko lep, ali šta im to vredi i jednom i drugom...

#8 Roki Balboa

Roki Balboa
  • Members
  • 753 posts

Posted 30 June 2007 - 17:09

Ameri se bas napalili na ovaj mob

Desetine ljudi, "naoružanih" gomilama hrane i pića, i za ovakve prilike neizbežnim stolicama na sklapanje, taborilo je noćima ispred prodavnica poznatog proizvođača elektronske opreme "Epl" širom SAD, očekujući početak prodaje novog mobilnog telefona te kompanije.

"Aj-foun" (Iphone) pojavio se u prodaji tokom jučerašnjeg dana, a novi, navodno revolucionarni telefon, osim već uobičajenih funkcija, sadrži i "pravi" internet, osam gigabajta memorije i čitav niz inovacija, uključujući i neobičan dizajn.

Aludirajući na istorijski "Dan D", odnosno savezničko iskrcavanje u Normandiji juna 1944. godine, "Epl" je predstavljanje svog telefona nazvao "Aj-dej" (Iday).

- To je telefon koji moram da imam, i to odmah čim se pojavi - rekao je agenciji Tanjug Majk Vilijams iz njujorškog naselja Bronks, koji se ispred "Eplove" prodavnice na Petoj aveniji, nasuprot čuvenog Central parka, ulogorio odmah posle kraja radnog vremena, oko 17 časova.

- Šeststo dolara za ovakav telefon! To nije nikakva cena, ali je dobar dodatak imidžu - rekao je Vilijams uz osmeh.

"Epl", posle histerije koju su svojevremeno izazvali računari tog proizvođača, proteklih godina u džep gotovo svakog Amerikanca ubacio je "ajpod", atraktivni "mp3 plejer", koji svake godine doživi bar jednu modifikaciju, zbog čega su obožavaoci ove igračke odavno shvatili da čim kreneš kući iz prodavnice, već moraš da počneš da skupljaš pare za naredni model.

Kako je najavila direkcija "Epla", kao znak zahvalnosti za odličan posao koji su obavili proteklih godina, svakom od zaposlenih biće poklonjen po jedan "Aj-foun", što će firmu koštati oko 12 miliona dolara.

Za one koji nisu zaposleni u "Eplu", posle noćnog stražarenja ispred brojnih prodavnica, ostaje da se "otvore" za 500 ili 600 dolara, zavisno od kapaciteta memorije, te pomire sa činjenicom da su bilo kakve mahinacije isključene, s obzirom na to da je odobrena prodaja "svega" dva telefona po osobi.

#9 rudlavibizon

rudlavibizon
  • Members
  • 83 posts

Posted 30 June 2007 - 17:40

Koliko sam ja cuo iPhone je defektan:

http://www.defective...n.org/blog/1044

Edited by rudlavibizon, 30 June 2007 - 17:41.

#10 Heaviside

Heaviside
  • Members
  • 235 posts

Posted 30 June 2007 - 18:33

QUOTE(scepa @ 24 Jun 2007, 03:53) <{POST_SNAPBACK}>
cena Iphone-a u americi ce biti $499 za 4GB verziju i $599 za 8GB verziju...bice prodavan iskljucivo preko ATT/Cingular mreze...znaci nece ga prodavati "unlocked"...tj dekodiranog (mada po nekim sajtovima su se pojavili unlocked za neku cenu od 800 i 900 $...doduse nemogu da se kupa, ali su coming soon)...i ta cena je sa 2godisnjim ugovorom..plus bice dranje za telefon, posto za cingular kaze da ce naplacivati $40 mesecno za data plan... i jos plus regularni minuti koji su minimum $39.99 mesecno...telefon nije 3G...e da...a i mislim da mu je velika mana sto mu se baterija ne vadi, vec je integrisana...samo jos fali da das 500 ili 600 dolara za njega i da ti baterija pukne za mesec dana...(desavalo se sa Ipod-ima)...u EU izlazi krajem godine ja mislim,pitanje je kolika ce mu cena biti....tu je neki lik(Pascal Cagni) iz Apple Europe najavio kako ce biti prodavan samo uz ugovor...nema prepaida...ali vec ce neko skontati kako da ga skine sa maticne mreze...

http://www.apple.com...our_medium.html

To sto nije 3G i nije neka mana. Telefon radi na EDGE-u, sto je sasvim dovoljan protok za mobilni telefon. Vecina ljudi u Srbiji kuci imaju sporiji internet od protoka na EDGE-u. A to da je skup u odnosu na tehnicke karakteristike, stoji. Postoji gomila telefona koji su tehnicki u rangu sa njim ili su bolji a jevtiniji su.
Ali kad kupujes Iphone placas ne samo telefon nego i modni detalj. Kao sto postoje naocare za sunce za 100% UV zastitom za 100 evra a postoje i one sa istom takvom zastitom za 500 evra.

#11 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 30 June 2007 - 22:06

QUOTE(rudlavibizon @ 30 Jun 2007, 18:40) <{POST_SNAPBACK}>
Koliko sam ja cuo iPhone je defektan:

http://www.defective...n.org/blog/1044

Bullshit. Da si procitao umesto slusao video bi da je u pitanju cista paranoja.

#12 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 30 June 2007 - 22:19

QUOTE(Heaviside @ 30 Jun 2007, 12:33) <{POST_SNAPBACK}>
To sto nije 3G i nije neka mana. Telefon radi na EDGE-u, sto je sasvim dovoljan protok za mobilni telefon. Vecina ljudi u Srbiji kuci imaju sporiji internet od protoka na EDGE-u. A to da je skup u odnosu na tehnicke karakteristike, stoji. Postoji gomila telefona koji su tehnicki u rangu sa njim ili su bolji a jevtiniji su.
Ali kad kupujes Iphone placas ne samo telefon nego i modni detalj. Kao sto postoje naocare za sunce za 100% UV zastitom za 100 evra a postoje i one sa istom takvom zastitom za 500 evra.

...true...btw...trenutno sam u apple prodavnici...drzo iphone u ruci...mocno deluje, pogotovu pustanje videa na istom...ali puno para...

#13 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 30 June 2007 - 22:44

Ko nije iskusio blagodeti touchscreen-a na mobilnom telefonu jos se mozda i zaleti pa kupi iPhone biggrin.gif Ko je iskusio, zna o cemu pricam wink.gif

#14 rudlavibizon

rudlavibizon
  • Members
  • 83 posts

Posted 01 July 2007 - 03:52

QUOTE(Zmitjkoe @ 30 Jun 2007, 23:06) <{POST_SNAPBACK}>
Bullshit. Da si procitao umesto slusao video bi da je u pitanju cista paranoja.

O cemu ti to? huh.gif

Edited by rudlavibizon, 01 July 2007 - 03:58.

#15 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 01 July 2007 - 10:52

Kako izgleda sajt MacSerbia na iPhoneu: Youtube video