Jump to content


Photo

Beli luk


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
80 replies to this topic

#16 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 27 June 2007 - 07:48

lepo molim sve da razlikuju miris belog luka i bazd koji ispustaju njegovi konzumenti.
2 sasma razlicite stvari.

#17 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 27 June 2007 - 08:26

Obožavam bijeli luk. Ovdje je rečeno dosta toga, manje ili više provjerenog.
Ali bit će da je najveća istina ipak ovo:

QUOTE(Dunadan @ 26 Jun 2007, 12:48) <{POST_SNAPBACK}>
inache, tovar sa belim lukom je shto, ako ga konzumirash relativno chesto, pochne koza da ti bazdi na njega, a da ne spominjem shto kad se najedesh, smrad krene da izlazi ne samo iz zeluca vec i iz pluca.


Kad sam uvidio da taj miris nije moguće izbaciti iz usta nikakvom žvakom, sprejem niti nekom drugom hranom, jer dolazi iz utrobe (zar i iz pluća?!), te da i koža bazdi cijelom svojom površinom - shvatio sam kako je mački kad se brani od vlastitog repa.

#18 foot-in-mouth

foot-in-mouth
  • Members
  • 32 posts

Posted 27 June 2007 - 10:48

heart.gif

Poljubac bez belog luka -- k'o snajka bez brkova...

(al' ga i dalje volem...)

#19 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 27 June 2007 - 11:02

QUOTE(lusy @ 23 Jun 2007, 01:00) <{POST_SNAPBACK}>
Cula sam veceras na vestima da se u Italiji vodi diskusija o izbacivanju belog luka sa menija restorana koje najcesce obilaze turisti, jer kao smrdi i lose predstavlja nacionalnu kuhinju!?
I sad ja kad konacno dodjem do novaca za izlet tamo dobijem klopu bez velicanstvenog belog luka??
Aaaaa ph34r.gif

Bez obzira na beli luk, ili ne, kao što neko reče, savetujem ti da u Italiji izbegavaš restorane gde idu turisti. Odvaliće te sa računom, i dobićeš trećerazrednu hranu.

Uostalom, sad postoji i beli luk čak i u prahu, koji ne smrdi, a daje ukus.

#20 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 27 June 2007 - 11:16

QUOTE(Tresko @ 27 Jun 2007, 11:02) <{POST_SNAPBACK}>
Bez obzira na beli luk, ili ne, kao što neko reče, savetujem ti da u Italiji izbegavaš restorane gde idu turisti. Odvaliće te sa računom, i dobićeš trećerazrednu hranu.

Uostalom, sad postoji i beli luk čak i u prahu, koji ne smrdi, a daje ukus.

Ja imam pitanje za tebe Tresko.Kad sam onomad procitala tu "schok" vest na B92 site-u da je u Italiji otvorena citava debata oko belog luka a sve uz duzno postovanje ljubeteljima belog luka u koje i sam spadam, vest mi se ucinila detinje naivnom i besmislenom. Ne znam, ne zivim u Italiji, pa ne mogu da proverim njenu verodostojnost. I dalje se pitam ko je iskopao i gde tu vest i da li stvarno ima te debate u Italiji?
I da, svi volimo beli luk. Naravno.

#21 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 27 June 2007 - 11:22

yeah, BL u prahu je definitivno najveci izum, posle tocka.
obozavam da na tost namazem tanak sloj putera koji pospem BL-om u prahu.

#22 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 27 June 2007 - 12:41

...beli luk postoji i u prahu i u perlicama, ali nesto citam gde kazu da od hemijski preradjenog belog luka ima nula koristi ...

...cak i kad se skuva u nekom jelu - nije vise koristan,
nije koristan ni ako duze lezi u nekoj salati gde ima sirceta ... izgubi sva svojstva i ispada ako ga jedemo na ove nacine,
da smo ustvari samo `dzabe krecili` ...

#23 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 27 June 2007 - 13:58

QUOTE(msmodesty @ 27 Jun 2007, 12:16) <{POST_SNAPBACK}>
Ja imam pitanje za tebe Tresko.Kad sam onomad procitala tu "schok" vest na B92 site-u da je u Italiji otvorena citava debata oko belog luka a sve uz duzno postovanje ljubeteljima belog luka u koje i sam spadam, vest mi se ucinila detinje naivnom i besmislenom. Ne znam, ne zivim u Italiji, pa ne mogu da proverim njenu verodostojnost. I dalje se pitam ko je iskopao i gde tu vest i da li stvarno ima te debate u Italiji?
I da, svi volimo beli luk. Naravno.

Pazi, kad je i za mene ta vest potpuna novost. Ovde za to nisam još čuo. Mada, u Italiji se često dešava da ovo ili ono udruženje za nešto objavi rat, recimo belom luku, ali niko to ne uzima za ozbiljno.

#24 roux senyurt

roux senyurt
  • Members
  • 127 posts

Posted 27 June 2007 - 16:44

QUOTE(Mama_mia @ 27 Jun 2007, 13:41) <{POST_SNAPBACK}>
...beli luk postoji i u prahu i u perlicama, ali nesto citam gde kazu da od hemijski preradjenog belog luka ima nula koristi ...

...cak i kad se skuva u nekom jelu - nije vise koristan,
nije koristan ni ako duze lezi u nekoj salati gde ima sirceta ... izgubi sva svojstva i ispada ako ga jedemo na ove nacine,
da smo ustvari samo `dzabe krecili` ...

koliko ja znam, deset minuta nakon ljustenja i seckanja, beli luk gubi gotovo svu svoju prehrambenu vrednost.

#25 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 27 June 2007 - 17:04

...upravo tako! jedino sto beli luk nikada ne gubi, vec stajanjem samo dobija, to je poznati `perfume` rolleyes.gif

#26 lusy

lusy
  • Members
  • 60 posts

Posted 27 June 2007 - 19:14

Ja sam cula tu info na hrt-ovim vestima kao zanimljivost...u sve se sumnja, jel da? rolleyes.gif

#27 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 27 June 2007 - 19:38

QUOTE(BG restorani @ 27 Jun 2007, 03:26) <{POST_SNAPBACK}>
Jeste, cim je progovorila yucky.gif

a jesi olfaktorno osjetljiv, pari da si pas tragač...
šta bi tek bilo da je bila prava rodica, da je naručila janjetine i mlade kapulice, a onda ritualno počučala oko od janjca biggrin.gif

meni bili luk+petrusimul+maslinovo ulje obliz. a osim momaka upješno tira i komarce!

#28 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 27 June 2007 - 19:57

QUOTE(Nicol @ 27 Jun 2007, 20:38) <{POST_SNAPBACK}>
meni bili luk+petrusimul+maslinovo ulje obliz. a osim momaka upješno tira i komarce!

Imam ja resenje za takve, obavezno metnem knjigu u mantil :-)

#29 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 27 June 2007 - 20:21

QUOTE(BG restorani @ 27 Jun 2007, 20:57) <{POST_SNAPBACK}>
Imam ja resenje za takve, obavezno metnem knjigu u mantil :-)

...pa se skrijes u dzbun i flashujes i knjigu?
huh.gif

#30 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 27 June 2007 - 20:34

QUOTE(lusy @ 27 Jun 2007, 20:14) <{POST_SNAPBACK}>
Ja sam cula tu info na hrt-ovim vestima kao zanimljivost...u sve se sumnja, jel da? rolleyes.gif



... jeste, sve je sumnjivo a beli luk ponajvise ph34r.gif

...inace ne sekiraj se i u blicu su objavili tu vest o smradu belog luka koji se siri Italijom ohmy.gif biggrin.gif