Jump to content


Photo

Beli luk


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
80 replies to this topic

#1 lusy

lusy
  • Members
  • 60 posts

Posted 23 June 2007 - 00:00

Cula sam veceras na vestima da se u Italiji vodi diskusija o izbacivanju belog luka sa menija restorana koje najcesce obilaze turisti, jer kao smrdi i lose predstavlja nacionalnu kuhinju!?
I sad ja kad konacno dodjem do novaca za izlet tamo dobijem klopu bez velicanstvenog belog luka??
Aaaaa ph34r.gif

#2 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 25 June 2007 - 08:39

Beli luk je doktor, crni luk je medicinska sestra...

#3 lusy

lusy
  • Members
  • 60 posts

Posted 25 June 2007 - 20:53

Mislila sam da nisam jedina koja je odusevljena belim lukom, ali sam se (vrlo ocigledno) bas prevarila laugh.gif

#4 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 25 June 2007 - 21:00

obozavam beli luk
redovno ga gnjecim i dodajem cak i krem siru, plus zacini, sta ces lepse smile.gif

#5 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 25 June 2007 - 22:50

Beli luk je dar božji dar. I afrodizijak. I lek. Ako ti beli luk ne pomogne, neće ni kamilica.
Sećate se kako je Javier Bardem u filmu ŠUNKA ŠUNKA ponavljao o uticaju belog luka na potenciju? Uzimao je cele češnjeve i sladostrastno ih žvakao.
Jako sam srećna da je u Češkoj miris belog luka podjednako prihvatljiv kao i miris i ukus Orbit žvake od eukaliptusa.
Kod mene na poslu ljudi lepo donesu beli luk, odvoje par češnjeva i tako pogrickaju uz doručak ili ručak.
Sirni namaz od belog luka, supa od belog luka, salate, salse.... mmmmmnjam.
Ja lično najviše volim mladi beli luk koga ovde nema u prodaji, ali sam potrefila ove godine u aprilu da budem u BG kad ga puno prodaju.
Ništa lepše od obarene blitve i mladog krompira sa prelivom od maslinovog ulja i seckanog mladog belog luka....
P.S. Nisam večerala a kasno mi je sad, tako da sam trenutno gladna dok pišem ovo biggrin.gif

#6 pisac.s

pisac.s
  • Members
  • 58 posts

Posted 26 June 2007 - 00:03

Beli luk ,divota...u skoro svako jelo ga stavljam.Obozavam ga zgnjecenog,pa na bareni krompir,pa preko majonez...njam...

#7 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 26 June 2007 - 11:02

Beli luk je miris kuhinje
Prava stvar

#8 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 26 June 2007 - 11:48

QUOTE(lusy @ 25 Jun 2007, 21:53) <{POST_SNAPBACK}>
Mislila sam da nisam jedina koja je odusevljena belim lukom, ali sam se (vrlo ocigledno) bas prevarila laugh.gif

nisi. ima nas josh, samo smo razbacani ko Jehovini svedoci i uvek u ilegali, prezreni od okoline. biggrin.gif

QUOTE(wegga @ 25 Jun 2007, 23:50) <{POST_SNAPBACK}>
Beli luk je dar božji dar. I afrodizijak. I lek. Ako ti beli luk ne pomogne, neće ni kamilica.
Sećate se kako je Javier Bardem u filmu ŠUNKA ŠUNKA ponavljao o uticaju belog luka na potenciju? Uzimao je cele češnjeve i sladostrastno ih žvakao.

si sigurna da je beli luk mushki afrodizijak? prvi put chujem za to, tim pre shto ti beli luk strmoglavi krvni pritisak do na korak od kome pa mi nekako neverovatno da enormna konzumacija moze da potpomogne heh pumpanje dovoljno krvi di treba.

inache, tovar sa belim lukom je shto, ako ga konzumirash relativno chesto, pochne koza da ti bazdi na njega, a da ne spominjem shto kad se najedesh, smrad krene da izlazi ne samo iz zeluca vec i iz pluca. skeri staf.
jednom sam se zajebala i pred neku zurku, veche pre, pojela 2kg cacikija s glavicom belog luka. needless to say, smrdela sam sledece veche toliko da bih, da sam u stripu, oko glave imala oreol cik-cak linija koje oznachavaju smrad.

fak it, nisam smela da progovorim, a josh grdje je shto sam smrdela i kad sam cutala ph34r.gif

inache, da nema nusefekata, jela bih ga bukvalno stalno, u svim jelima, presnog, dinstanog, kuvanog wub.gif

#9 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 26 June 2007 - 12:16

QUOTE(lusy @ 23 Jun 2007, 01:00) <{POST_SNAPBACK}>
Cula sam veceras na vestima da se u Italiji vodi diskusija o izbacivanju belog luka sa menija restorana koje najcesce obilaze turisti, jer kao smrdi i lose predstavlja nacionalnu kuhinju!?
I sad ja kad konacno dodjem do novaca za izlet tamo dobijem klopu bez velicanstvenog belog luka??
Aaaaa ph34r.gif



Ne boj se... Uostalom, treba biti lud pa ići u "restorane koje najčešće obilaze turisti", kako u Italiji, tako i bilo gde drugde. Obično se tamo služe splačine koje "domaći" ne bi ni okusili, jer su prilagođene Nemcima, Holanđanima ili nekoj drugoj statistički najbrojnijoj grupi. Treba zaći malo van turističkih ruta i potražiti neki prepun restoran u kome sede domaći i rasturaju se od klope, jer takav restoran nikada neće promeniti recepte.

Mmm, beli luk. Kao klinac nisam mogao da ga smislim, a sad se razbijam od njega. smile.gif

#10 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 26 June 2007 - 12:16

QUOTE(lusy @ 23 Jun 2007, 01:00) <{POST_SNAPBACK}>
Cula sam veceras na vestima da se u Italiji vodi diskusija o izbacivanju belog luka sa menija restorana koje najcesce obilaze turisti, jer kao smrdi i lose predstavlja nacionalnu kuhinju!?



...nije problematican miris belog luka kad dolazi iz kuhinje dok se priprema ili kad je serviran u nekom fantasticnom jelu, to je bas primamljivo tada...
... nego tek kad `turista` izadje iz restorana i pocne da prepricava utiske - e tada nastaje problem wink.gif

jer otvarati usta dok beli luk fermentira u stomaku - to cak i neki pojedinci u Srbiji smatraju nepristojnim pa, biraju vreme kada ce ga jesti - sigurno ne za dorucak na radnom mestu ko sto kaze wegga da se radi u Ceskoj wink.gif laugh.gif

#11 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 26 June 2007 - 15:45

ma i ja ga ne jedem vise radnim danom, isto imam utisak da se oseca, i to jos vise, sledeceg dana.
vecinom ga konzumiram malo, a ako je u pitanju tzatziki ili neki namaz sa puno belog luka, ili pecene paprike, onda vecinom petkom i subotom, da u nedelju ispari smile.gif

#12 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 26 June 2007 - 17:22

QUOTE(wegga @ 25 Jun 2007, 23:50) <{POST_SNAPBACK}>
Beli luk je dar božji dar. I afrodizijak. I lek.

Beli luk nije lek. Beli luk je dijagnoza yucky.gif

#13 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 26 June 2007 - 17:34

QUOTE(BG restorani @ 26 Jun 2007, 18:22) <{POST_SNAPBACK}>
Beli luk nije lek. Beli luk je dijagnoza yucky.gif

puko ti date zbog istog? smanjio ti pritisak? sta?
huh.gif

#14 lusy

lusy
  • Members
  • 60 posts

Posted 26 June 2007 - 20:41

I love you garlic loving people wub.gif
Inace isprobani afrodizijak je beli luk mocen u med ili to ili je sam cin toliko divan da ti je da posle radis jos nesto lepo smile.gif

#15 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 27 June 2007 - 02:26

QUOTE(precog @ 26 Jun 2007, 18:34) <{POST_SNAPBACK}>
puko ti date zbog istog? huh.gif

Jeste, cim je progovorila yucky.gif