Jump to content


Photo
- - - - -

Audio knjige


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#1 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 14 June 2007 - 12:37

Puno vremena provodim u automobilu i umesto sto slusam radio i raznu muziku, pade mi na pamet
mozda bih mogao da "odslusam" Andrica, Selimovica, Crnjanskog,.. rolleyes.gif

Salim se naravno, jasno mi je da to odlusati necu jer ne postoje audio zapisi ovih romana,
ali ima li nekog da je probao da slusa nesto strano i kako vam se cini, da li "pali"..

#2 Ghoul

Ghoul
  • Sleepers
  • 34 posts

Posted 14 June 2007 - 13:12

slusao stivena kinga salem's lot - zabavno je, drugacije, moze da se slusa ali ipak je knjiga knjiga... zanimljivo je da slusas i citas u isto vreme.

skoro sam nabavio snimak andrica kako cita neku svoju pricu (zaboravio koju), onako zvuci bas zemljoradnicki, kroz nos

#3 dexa pantelejski

dexa pantelejski
  • Members
  • 76 posts

Posted 17 June 2007 - 18:15

QUOTE(Ghoul @ 14 Jun 2007, 14:12) <{POST_SNAPBACK}>
slusao stivena kinga salem's lot - zabavno je, drugacije, moze da se slusa ali ipak je knjiga knjiga... zanimljivo je da slusas i citas u isto vreme.

skoro sam nabavio snimak andrica kako cita neku svoju pricu (zaboravio koju), onako zvuci bas zemljoradnicki, kroz nos


Zato mnogi ovde ne vole Andrića.

Mnogo im je ruralan, navikli ljudi na asfalt, građanske slobode i civilno društvo... Čim nešto zamiriše na zemlju i balegu, odmah ih podseti na mesto iz kog su došli u BeGe.

Ono i King je provincijalac... Ali jedno je Bengor u Mejnu a drugo Borča i Mali Mokri Lug.

#4 Porucnik Vasic

Porucnik Vasic
  • Members
  • 152 posts

Posted 19 June 2007 - 16:47

Одлична ствар. Пошто проводим доста времена у колима трошим исте поприлично.Препорука.

#5 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 03 July 2007 - 08:16

QUOTE(Porucnik Vasic @ 19 Jun 2007, 17:47) <{POST_SNAPBACK}>
Одлична ствар. Пошто проводим доста времена у колима трошим исте поприлично.Препорука.


Sta si zanimljivo slusao..?

#6 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 31 July 2007 - 23:26

Poznajem osobu koja se oduševila pojavom audio-knjiga (na srpskom ih ima sve više), zato što ima izuzetno slab vid sad.gif , ali ne odustaje od sopstvene nadogradnje i raduje se svaki put kada se izda neka nova sa diskom.

#7 Porucnik Vasic

Porucnik Vasic
  • Members
  • 152 posts

Posted 01 August 2007 - 17:58

Почео сам Хаклберијем онда прешао на историју и историјске романе.Уколико си си на енглеском подручју препоручујем Топове августа, феноменалну студију о првих месец и нешто оног рата са почетка прошлог века.Слуша се као најбољи роман.

#8 AudioFaceBook

AudioFaceBook
  • Members
  • 1 posts

Posted 23 December 2008 - 21:15

Počeli smo da snimamo knige na CD-ovima na srpskom! Istovremeno pravimo i mp3 formate!Izbor je, barem za početak, malo ličan, beletristika, ali ćemo se kasnije širiti na eseje, gimnazijsku lektiru i laku filozofiju.
Negde na ovom forumu sam pročitao da se neko raspituje za ovu formu književnosti, i valjda će naleteti na ovo...Pozdrav, Audio Face Book

#9 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 23 December 2008 - 21:22

Počeli smo da snimamo knige na CD-ovima na srpskom! Istovremeno pravimo i mp3 formate!Izbor je, barem za početak, malo ličan, beletristika, ali ćemo se kasnije širiti na eseje, gimnazijsku lektiru i laku filozofiju.
Negde na ovom forumu sam pročitao da se neko raspituje za ovu formu književnosti, i valjda će naleteti na ovo...Pozdrav, Audio Face Book


Ko cita? Mislim, koji profil ljudi cita knjige koje snimate?

edit: nisam bila jasna. znam ko zeli da kupuje takve CD-ove. Mislila sam da li ljudi sa ispravnom dikcijom rade posao? To je jako vazno za one koji slusaju. Istrazivanja pokazuju da lose dikcije, tempo i sl. uticu na slusaoce i njihovu koncentraciju te pracenje radnje.

Edited by cyberwor/L/d, 23 December 2008 - 21:24.


#10 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 27 December 2008 - 20:54

Izgleda da na ovo pitanje ne moze da dobije odgovor. Steta.

#11 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 27 December 2008 - 21:00

Salim se naravno, jasno mi je da to odlusati necu jer ne postoje audio zapisi ovih romana,
ali ima li nekog da je probao da slusa nesto strano i kako vam se cini, da li "pali"..


Ja imam dosta takvih knjiga (doduse na svedskom) i sjajne su. Posto idem u visekilometarske setne to je divota. Ides, uzivas prosto slucajuci. A naj lak nacin odradis jednu knjigu. Obicnu knjigu ne mozes na taj nacin citas. Ovako imas i setnju i knjigu.

Mnogi ih slusaju u autu. Ovde je izbor ogroman. Ima i u bibliotekama da se iznajme te audio knjige.

Kao sto rekoh, sjajan izbor (kome treba). Knjige citaju ljudi sa perfektnom dikcijom i to olaksava slusanje. Koliko sam cula postoje neki kriterijumi po kojima se biraju ljudi koji ce citati knjige.

#12 nnnina

nnnina
  • Members
  • 2 posts

Posted 29 December 2008 - 09:05

Moji prijatelji i ja smo snimili svako po jednu knjigu (ukupno tri) za potrebe nekih bliskih ljudi/prijatelja. Svi smo po desetak godina na radiju - voditelji/spikeri. Jasno je da jedan spiker ne mora obavezno da ima i naratorske sposobnosti, jer mislim da je i taj dar potreban pored besprekorne dikcije za ovako nešto, ali ako je neko zainteresovan, može dobiti odlomak da prokomentariše :ph34r:

#13 schneetzla

schneetzla
  • Members
  • 239 posts

Posted 02 January 2009 - 02:04

Moji prijatelji i ja smo snimili svako po jednu knjigu (ukupno tri) za potrebe nekih bliskih ljudi/prijatelja. Svi smo po desetak godina na radiju - voditelji/spikeri. Jasno je da jedan spiker ne mora obavezno da ima i naratorske sposobnosti, jer mislim da je i taj dar potreban pored besprekorne dikcije za ovako nešto, ali ako je neko zainteresovan, može dobiti odlomak da prokomentariše :ph34r:


ako kazes koja je knjiga u pitanju, mozda se i prijavim da budem zamorce.

#14 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 06 January 2009 - 13:37

Ja sam kupio vishe audio kaseta u zadnjih 5-6 godina nego u prethodnih 20 - s tim sto su sad striktno audio-knjige a ranije je bila striktno muzika. Sad to polako jenjava al' koliko vidim sad cu slicno da uradim po CDovima. 'Citam' sve - od klasika preko bizMisa do francuskog, nemackog i ostalih omiljenih mi jezika (sve u 100 lekcija ili za tri meseca i to)... Super je. Ponegde imam cak i duplikate - i papir i audio (plus CD). CDovi su dobri jer se lepo prze u mp3...

#15 ilija7777

ilija7777
  • Members
  • 113 posts

Posted 31 March 2010 - 16:33

imam tonu audiobookova...TTC su super, slusam sada nesto o crnoj materiji, + drogiram se jednim audio predavanjem mog omiljenog autora, tj. taj snimak se zove RAW On Writing And Thinking-tu je sve, džojs, teorije zavere, hanibal lektor itd. mnogo cool.