Jump to content


Photo

odlazak u 38god.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#1 drrasa

drrasa
  • Members
  • 63 posts

Posted 12 June 2007 - 01:49

POSTAVIO BIH 1 PITANJE:DA LI SE ISPLATI U 38 GOD.NAPUSTITI SRBIJU I SA ZENOM I DECOM
OTICI U KANADU ILI AUSTRLIJU I POCETI SVE PONOVO,DA LI JE KASNO ICI U TIM GODINAMA ?

#2 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 12 June 2007 - 06:35

Nikad nije kasno! thumbsup.gif

Štos je u prilici i motivaciji. rolleyes.gif

Ako imaš oboje... Teraj! s_d.gif thumbsup.gif

Ako ti zafali bar jedno... thumbdown.gif

Mrka kapa... Sedi di si, ni za di si nisi... twak.gif dry.gif

#3 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 12 June 2007 - 07:15

...nikad nije kasno...ja sam u USA, mladji sam pa je lakse, al ajd...imam prijatelja(starijih) koji su dosli i kasnije i nikad nisu pozeleli da se vrate nazad u srbiju...ali opet znam i primere gde se ljudi nisu snasli...sve zavisi koliko ste spremni za promene, koliko imate zelju da se adaptirate u novu sredinu,koliko znate o zemlji u koju biste isli (da ne bi bilo culture shock-a, i situacija "jao gde smo mi ovo dosli")... pa jezik, posao (sve je to truli kapitalizam), treba biti "open minded"...prihvatiti te kanadjanine ili koga vec kakvi su takvi su, da bi oni prihvatili vas...ja evo posle 6g. ovde u americi poneki put nemogu da svarim njihovu povrsnost i nacin na koji rade neke stvari i kako razmisljaju...jeste da su to sitnice, ali su ponekad jako bitne...uostalom ..i ako odete, uvek imate gde da se vratite...jes' da je srbija...

#4 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 12 June 2007 - 07:20

Ako ne probas, nikad neces znati.

Sigurno je lakse otici sa 38 nego sa 20, ili je mozda bolje reci da su izazovi drugaciji, no, kada sam poslednji put pogledao u recniku, broj 38 i dalje nije znacio "jedna noga u grobu" ( smile.gif ), iako mu se u Srbalja cesto pripisuje to znacenje ( ph34r.gif ).

A da li se "isplati"? Zavisi od toga kakve kvalifikacije imate, koliko ste fleksibilni, kako govorite engleski, kakve rezimee imate, koliko ste hrabri, koliko ste avanturisti, koliko para imate, kakva vam je sira porodicna situacija, kakvi su vam ukusi i preference, koliko ste spremni da se borite, i koliki ste optimisti.

Dakle, previse je varijabli da bi iko mogao da ti pruzi bilo kakav precizan odgovor na tako generalno pitanje sa tako malo detalja o tebi.

EDIT: Lakse sa 38 nego sa 20 --> mislio sam, u stvari, "teze", ali (kad bolje razmislim) i jeste i nije. Dakle, da otkrijem toplu vodu, emigracija sobom nosi velike izazove. Mnogi od njih su isti za sve emigrante, a mnogi se razlikuju u zavisnosti od toga kada se iselis. Konkretno, sa 20 jeste zivot ispred tebe i mozda je lakse prilagoditi se, ali gde ti je iskustvo, znanje, i samopouzdanje koje imas sa 38?

Edited by den røde bussen, 12 June 2007 - 09:55.


#5 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 12 June 2007 - 07:21

QUOTE(scepa @ 12 Jun 2007, 09:15) <{POST_SNAPBACK}>
ja evo posle 6g. ovde u americi poneki put nemogu da svarim njihovu povrsnost i nacin na koji rade neke stvari i kako razmisljaju...


Na koji nacin mislis "povrsnost"? Moze pojasnjenje?

#6 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 12 June 2007 - 08:18

QUOTE(den røde bussen @ 12 Jun 2007, 07:20) <{POST_SNAPBACK}>
Ako ne probas, nikad neces znati.

Sigurno je lakse otici sa 38 nego sa 20, ili je mozda bolje reci da su izazovi drugaciji, no, kada sam poslednji put pogledao u recniku, broj 38 i dalje nije znacio "jedna noga u grobu" ( smile.gif ), iako mu se u Srbalja cesto pripisuje to znacenje ( ph34r.gif ).

A da li se "isplati"? Zavisi od toga kakve kvalifikacije imate, koliko ste fleksibilni, kako govorite engleski, kakve rezimee imate, koliko ste hrabri, koliko ste avanturisti, koliko para imate, kakva vam je sira porodicna situacija, kakvi su vam ukusi i preference, koliko ste spremni da se borite, i koliki ste optimisti.

Dakle, previse je varijabli da bi iko mogao da ti pruzi bilo kakav precizan odgovor na tako generalno pitanje sa tako malo detalja o tebi.


samo da potpisem (usled slaganja sa svim do poslednje reci)

edit: I da dodam: i od toga koliko imate da izgubite odsustvom od nekoliko godina (sto je obicno beznacajno cim ste vec poceli da razmisljate , tako da se uglavnom ni ne uzima u obzir).

Edited by Sheridan, 12 June 2007 - 08:25.


#7 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 12 June 2007 - 08:28

QUOTE(den røde bussen @ 12 Jun 2007, 07:21) <{POST_SNAPBACK}>
Na koji nacin mislis "povrsnost"? Moze pojasnjenje?


@scepa: ja bih se na tvom mestu sad izvinuo i pobegao. ne valja kad je ovako tih i samo pita kratka pitanja...

#8 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 12 June 2007 - 08:46

QUOTE(den røde bussen @ 12 Jun 2007, 01:21) <{POST_SNAPBACK}>
Na koji nacin mislis "povrsnost"? Moze pojasnjenje?



pa mozda nisam upotrebio dobru rec...da ne bude sad da generalizujem amere i tako to, jer normalno nisu svi takvi...ali cesto imam prilike da vidim kako problemima i situacijama pristupaju/posmatraju iz samo jednog ugla...(sve je ono "by the rules", sto je okej...ali opet...)


@sheridan: ja bih se na tvom mestu sad izvinuo i pobegao. ne valja kad je ovako tih i samo pita kratka pitanja...

nemam gde da bezim...a ne mislim da treba da se nesto preterano izvinjavam, jer nevidim u cemu je tolika uvreda...govorim iz licnog iskustva...

Edited by scepa, 12 June 2007 - 08:50.


#9 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 12 June 2007 - 08:53

QUOTE(scepa @ 12 Jun 2007, 08:46) <{POST_SNAPBACK}>
nemam gde da bezim...a ne mislim da treba da se nesto preterano izvinjavam, jer nevidim u cemu je tolika uvreda...govorim iz licnog iskustva...


Nisi dovoljno pratio forum....wink.gif
Samo zezanje, prijateljski.

Edited by Sheridan, 12 June 2007 - 08:56.


#10 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 12 June 2007 - 08:55

QUOTE(Sheridan @ 12 Jun 2007, 02:53) <{POST_SNAPBACK}>
Nisi dovoljno prtio forum....wink.gif
Samo zezanje, prijateljski.



...i ja sve ovo pisem uz osmeh....(al' stvarno!) tongue.gif ....nego od ovog naseg piskaranja... drrasi necemo puno pomoci...

Edited by scepa, 12 June 2007 - 08:57.


#11 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 12 June 2007 - 08:56

...

Edited by Sheridan, 12 June 2007 - 08:56.


#12 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 12 June 2007 - 09:01

QUOTE(Sheridan @ 12 Jun 2007, 02:56) <{POST_SNAPBACK}>
...



ma kul je...

#13 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 12 June 2007 - 09:35

QUOTE(Sheridan @ 12 Jun 2007, 10:28) <{POST_SNAPBACK}>
@scepa: ja bih se na tvom mestu sad izvinuo i pobegao. ne valja kad je ovako tih i samo pita kratka pitanja...


Jahahahahahahaha. laugh.gif

Znaci da se znamo, ali pod nekim drugim imenom.

Naravno, mogu samo da naslucujem/nagadjam s kim imam cast. tongue.gif

#14 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 12 June 2007 - 09:36

QUOTE(Sheridan @ 12 Jun 2007, 10:56) <{POST_SNAPBACK}>
...


... mada su tackice indykativne. smile.gif

#15 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 12 June 2007 - 09:39

QUOTE(scepa @ 12 Jun 2007, 10:46) <{POST_SNAPBACK}>
da ne bude sad da generalizujem amere i tako to, jer normalno nisu svi takvi...


Ma to mi se ucinilo, pa sam i pitao za pojasnjenje.

...

Nista ti ne slusaj ovog Sheridana. To se on sa mnom interno sali. innocent.gif