Jump to content

Photo

Knjizara Beopolis

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Ptteski

Ptteski
  • Members
  • 906 posts

Posted 11 June 2007 - 22:32

Sta se desava sa ovom knjizarom, sada kada se unutrasnjost Doma omladine, u kojoj se nalazila renovira? Kljuc u bravu (do zavrsetka obnove), preseljenje ili nesto trece? Pominjalo se da je u igri prva varijanta, sto bi bilo zaista neverovatno. unsure.gif

#2 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 12 June 2007 - 22:09

QUOTE(Ptteski @ 11 Jun 2007, 21:32) <{POST_SNAPBACK}>
Sta se desava sa ovom knjizarom, sada kada se unutrasnjost Doma omladine, u kojoj se nalazila renovira? Kljuc u bravu (do zavrsetka obnove), preseljenje ili nesto trece? Pominjalo se da je u igri prva varijanta, sto bi bilo zaista neverovatno. unsure.gif

ohmy.gif

da pisemo peticiju? jedina pristojna knjizara u bgd... sad.gif

na slican nacin je nekad nestao black door (jes da nije knjizara, vec cedara, ali opet... nikad prezaljena... sad.gif ), a sa njim i kako-se-zvase iz jdpa?

kad smo vec kod rip knjizara...
jugoslovenska knjiga... sad.gif
mali plato koji je bio 15x zanimljiviji od velikih

#3 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 12 June 2007 - 22:36

beopolis zatvoren, sa sve raspushtanjem personala.
reko neki gost (izdavach ili tako neshto?) u nekom kaziprstu.
ako bude, potpisujem se, mnogo dobra knjizara... sad.gif

u jdp beshe bio bata?

#4 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 13 June 2007 - 13:51

Jako rado bih ucestvovao u bilo kojoj akciji koja se tice opstanka Beopolisa.
Mislim, ne znam, shop B92 je iza ugla, jel' moze da se kod njih organizuje nesto?

#5 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 13 June 2007 - 20:05

QUOTE(Vuh @ 13 Jun 2007, 12:51) <{POST_SNAPBACK}>
Jako rado bih ucestvovao u bilo kojoj akciji koja se tice opstanka Beopolisa.
Mislim, ne znam, shop B92 je iza ugla, jel' moze da se kod njih organizuje nesto?

bata, tako je termalna. bio je bata.

kakvu akciju bismo mogli da pokrenemo? predlozi? pisanje peticije je ok, ali skupicemo malo potpisa. kako da razglasimo? ima li neko kontakt sa ljudima koji su tamo radili? ko su uopste bili vlasnici?

stvarno mi je zlo od toga sto se usrane mediokritetske knjizare sire i prostiru u svim mogucim pravcima, a da par pristojnih ne moze da opstane. da se filozofski rekonstruise, verovatno bi bilo pitanje da li ce da izbace i ono malo fakuulteta sto je tamo ostalo pored kafane, knjizare, interneta caffea, igraonice, novinarnice, sendvicarnice i ko zna cega jos.

#6 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 13 June 2007 - 20:07

nema razloga za brigu smile.gif
dom omladine se renovira, tako da ce se "beopolis" preseliti u onaj prostorcic u makedonskoj, gde je do skoro bila prodavnica diskova.

izvor: jedan od gazda.

edit: slofce vamo-tamo

Edited by Zlica od Opaka, 13 June 2007 - 20:10.

#7 stormy

stormy
  • Members
  • 178 posts

Posted 13 June 2007 - 20:14

Zauvek će se preseliti u Makedonsku ili samo dok traje renoviranje? Da li je predvidjen neki prostor u obnovljenom Domu omladine i za dragu nam knjižaru?

#8 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 13 June 2007 - 20:22

QUOTE(stormy @ 13 Jun 2007, 21:14) <{POST_SNAPBACK}>
Zauvek će se preseliti u Makedonsku ili samo dok traje renoviranje? Da li je predvidjen neki prostor u obnovljenom Domu omladine i za dragu nam knjižaru?

pa, ja skuzih da je privremeno.

#9 stormy

stormy
  • Members
  • 178 posts

Posted 13 June 2007 - 21:01

U tom slučaju nema razloga za brigu.
Meni neki nešto drugo pričali, istina oni nisu gazda, tako da mi odgovara da verujem tvojim informacijama. smile.gif

#10 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 13 June 2007 - 21:22

QUOTE(stormy @ 13 Jun 2007, 22:01) <{POST_SNAPBACK}>
U tom slučaju nema razloga za brigu.
Meni neki nešto drugo pričali, istina oni nisu gazda, tako da mi odgovara da verujem tvojim informacijama. smile.gif

pa nije da je izgledao na ivici samoubojstva; ponavljam, ne pitah, ali mislim da nema razloga za brigu smile.gif

#11 bloom

bloom
  • Members
  • 213 posts

Posted 13 June 2007 - 22:29

Koliko ja znam oni sa Domom omladine imaju ugovor do 2012, što znači da bi trebalo da ih bude i u renoviranom prostoru.

#12 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 13 June 2007 - 22:58

hvala za lepe vesti. posto je beopolis izgleda siguran mozemo da nastavimo da lamentiramo nad cinjenicom da je vecina bgd knjizara odvratna - knjge se prodaju iskljucivo ko roba, nemos naci prodavca koji je bilo sta od knjiga u radnji procitao, etc.

u holandiji postoji nekoliko velikih lanaca a la plato, ali i bezbroj malih knjizara gde se ljudi zaista bave knjigama i znaju sta prodaju. o specijalizovanim knjizarama da ne pricamo.

#13 bloom

bloom
  • Members
  • 213 posts

Posted 13 June 2007 - 23:32

Nekad mi je bila simpatična Radova knjižara na Terazijama. Tu je radio jedan odličan tip koji je imao super preporuke za čitanje, a kod njega su mogle i da se naruče stare, davno rasprodate, knjige. Uvek ću mu biti zahvalan za primerak Školica kojih odavno nema po BG knjižarama. Al' u poslednje vreme ga nema tamo, zaposlili su par jedva punoletnih devojaka, jednoj sam 5 puta morao da ponovim naziv knjige-Kosmopolis, za autora naravno nikad čula. Sad osim Beopolisa i nemam neke knjižare po kojima rado ostajem da kopam po policama, samo na brzaka pokupim unapred odabranu knjigu i izlećem bez želje da se zadržavam.

Za one koji naručuju preko neta može biti zanimljiva antikvarnica na www.knjizara.co.yu. Par puta sam poluočajan posle besomučnog traganja po knjižarama potražio tamo i skoro uvek se posle par dana javio neko sa polovnim primerkom. Knjige su uglavnom bile dobro očuvane, malo deru po ušima sa cenama, ali kad nemam izbora ne razmišljam o parama.

#14 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 14 June 2007 - 07:09

Meni je simpaticna ona knjizarica u ulazu bioskopa Akademija 28, blizu Slavije. Nego, nije Plato toliko los, ima i stare i nove knjige. Ja sam uzeo neku karticu za popust tamo i ispada oko 5-10% jeftinije.

#15 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 14 June 2007 - 12:19

QUOTE(bloom @ 14 Jun 2007, 00:32) <{POST_SNAPBACK}>
Nekad mi je bila simpatična Radova knjižara na Terazijama. Tu je radio jedan odličan tip koji je imao super preporuke za čitanje, a kod njega su mogle i da se naruče stare, davno rasprodate, knjige. Uvek ću mu biti zahvalan za primerak Školica kojih odavno nema po BG knjižarama. Al' u poslednje vreme ga nema tamo, zaposlili su par jedva punoletnih devojaka, jednoj sam 5 puta morao da ponovim naziv knjige-Kosmopolis, za autora naravno nikad čula. Sad osim Beopolisa i nemam neke knjižare po kojima rado ostajem da kopam po policama, samo na brzaka pokupim unapred odabranu knjigu i izlećem bez želje da se zadržavam.

Za one koji naručuju preko neta može biti zanimljiva antikvarnica na www.knjizara.co.yu. Par puta sam poluočajan posle besomučnog traganja po knjižarama potražio tamo i skoro uvek se posle par dana javio neko sa polovnim primerkom. Knjige su uglavnom bile dobro očuvane, malo deru po ušima sa cenama, ali kad nemam izbora ne razmišljam o parama.

Hvala, i sam sam radio tamo svojevremeno.
Inace, tip se zove Aca Maca (celavi, debeli brko sa cvikerima i mindjusama)
Otvorio je svoju knjizaru - Omen (tamo gde je bio klub Omen, kod garaze Obilicev Venac.