Jump to content


Photo

Advokatura


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

#31 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 01 August 2007 - 13:16

Stvarno ne mogu da verujem!!! mad.gif

#32 smartone

smartone
  • Members
  • 1 posts

Posted 01 August 2007 - 13:57

QUOTE(Brainiac @ 26 Jul 2007, 10:49) <{POST_SNAPBACK}>
Boston Legal se zavrsio pre neki dan na rts1, a ne znam sta pricate za Advokaturu i odlazak Bobija, ja sam gledao finale serije na hrt svojevremeno i Bobi je itekako tamo jos uvek? Pojasnite
A taj lik iz Boston Legal bukvalno glumi istog advokata i u Practice?
Doduse to ne bi bilo nista novo jer autor te 2 serije, a i Ally McBill, Chicago Hope... voli da mesa likove, likovi iz Advokature su gostovali jednom cini mi se u Ally McBill

e da, evo i mene.Kad smo vec kod Advokature, serija nije losa, ali ko voli malo uvrnute stvari i pogled iz drugacije perspektive treba da pogleda Dextera

#33 xyz

xyz
  • Members
  • 70 posts

Posted 01 August 2007 - 15:08

Kakav uzas, sednem danas u 13.10h...kad ono furious.gif
Jos da je barem neka serija, nego blagi uzas yucky.gif

#34 Anna

Anna
  • Members
  • 25 posts

Posted 01 August 2007 - 18:18

Verovatno im je bilo skupo da kupe poslednje dve epizode!!!! mad.gif mad.gif mad.gif

#35 mastashiki

mastashiki
  • Members
  • 5 posts

Posted 01 August 2007 - 20:12

to se zove profesionalizam

#36 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 01 August 2007 - 21:36

Ja sam se sve nadao da ce pustiti i ostatak samo u nekom drugom terminu (mozda vikendom) posto su prekinuli 3 vezane epizode, lepo je pisalo nastavice se...
Sad vidim do od toga nema nista, ovo je izgleda sve sto ce prikazati, a ostalo je samo 5 epizoda do kraja.
Stvarno mi nije jasno zasto su to uradili, nema mi neke logike da nisu kupili samo zadnjih 5 epizoda od cele serije koja je inace zavrsena jos pre par godina. blink.gif

#37 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 01 August 2007 - 22:44

QUOTE(mr@ki @ 1 Aug 2007, 22:36) <{POST_SNAPBACK}>
Ja sam se sve nadao da ce pustiti i ostatak samo u nekom drugom terminu (mozda vikendom) posto su prekinuli 3 vezane epizode, lepo je pisalo nastavice se...
Sad vidim do od toga nema nista, ovo je izgleda sve sto ce prikazati, a ostalo je samo 5 epizoda do kraja.
Stvarno mi nije jasno zasto su to uradili, nema mi neke logike da nisu kupili samo zadnjih 5 epizoda od cele serije koja je inace zavrsena jos pre par godina. blink.gif


Logika ovde ne pomaže, jer u pitanju je čist amaterizam. Uopšte im nije stalo do gledalaca niti znaju neke osnovne premise svog posla. Serije i njihove reprize daju se u neverovatno lošim terminima. Mnoge odlične serije, na primer "Medijum", bile su vrlo slabo najavljene i imale su očajan tretman. Iz čista mira ukinuše "Dora istražuje" radnim danima, crtani film koji je naišao na velike simpatije. Sada ide subotom od 7:00?! Jebote, ko budi sebe i klince subotom u to doba? blink.gif

Koliko vidim, nova serija "Čudni putevi" prikazuje se kao i "Advokatura", dve epizode dnevno, bez reprize. Ovo je nešto novo i nesvakidašnje, specijalitet B92. Boli ih uvo što većina ljudi nije u mogućnosti da isprati oba termina, iako ima onih koji bi rado odgledali celu seriju.

Kad je nedavno išla druga sezona serije "Nestali", u najavi programa na sajtu B92 skoro mesec dana je stajao opis prve sezone, u kojoj je (sem glavne glumice) potpuno druga glumačka ekipa. Neko će reći, pa to i nije veliki propust. Po meni, još jedan dokaz da uopšte nemaju pojma šta daju gledaocima, niti neko vodi računa šta se emituje. Eto, jedino tako moglo se dogoditi da se "Advokatura" prekine nekoliko epizoda pre kraja.

#38 DePalma

DePalma
  • Members
  • 35 posts

Posted 02 August 2007 - 11:41

QUOTE(Quizmaster @ 1 Aug 2007, 23:44) <{POST_SNAPBACK}>
Logika ovde ne pomaže, jer u pitanju je čist amaterizam. Uopšte im nije stalo do gledalaca niti znaju neke osnovne premise svog posla. Serije i njihove reprize daju se u neverovatno lošim terminima. Mnoge odlične serije, na primer "Medijum", bile su vrlo slabo najavljene i imale su očajan tretman. Iz čista mira ukinuše "Dora istražuje" radnim danima, crtani film koji je naišao na velike simpatije. Sada ide subotom od 7:00?! Jebote, ko budi sebe i klince subotom u to doba? blink.gif

Koliko vidim, nova serija "Čudni putevi" prikazuje se kao i "Advokatura", dve epizode dnevno, bez reprize. Ovo je nešto novo i nesvakidašnje, specijalitet B92. Boli ih uvo što većina ljudi nije u mogućnosti da isprati oba termina, iako ima onih koji bi rado odgledali celu seriju.

Kad je nedavno išla druga sezona serije "Nestali", u najavi programa na sajtu B92 skoro mesec dana je stajao opis prve sezone, u kojoj je (sem glavne glumice) potpuno druga glumačka ekipa. Neko će reći, pa to i nije veliki propust. Po meni, još jedan dokaz da uopšte nemaju pojma šta daju gledaocima, niti neko vodi računa šta se emituje. Eto, jedino tako moglo se dogoditi da se "Advokatura" prekine nekoliko epizoda pre kraja.

Ma, i onako nas troje (ili mozda cak i petoro smile.gif ) gleda te serije na B92, te nismo ni vredni paznje... sto bi nas pa nesto i obavestavali...

#39 Brainiac

Brainiac
  • Members
  • 191 posts

Posted 02 August 2007 - 11:47

Postavio pitanje juce preko linka na sajtu i dobio danas odgovor:

Postovani XXX,

Na zalost,

zbog isteka prava na seriju "Advokatura",

nismo u mogucnosti da emitujemo nastavak iste.

Ukoliko bude doslo do nastavka,

ili reprize serije na nasoj televiziji,

budite uvereni da cemo Vas na vreme obavestiti.

Hvala na razumevanju,

TV B92


Sad je meni jasno zasto su zurili i pustali po dve epizode dnevno...
Bili su datumom vezani za prava i hteli su da ispucaju seriju do tada a ovo je ocigledno bio jedini nacin
B92, zao mi je ali zaista ovo nije puno bolji tretman od onog koji nam pruzaju ostale tv s nacionalnom pokrivenoscu, da ni ne imenujem na koje konkretno mislim...

#40 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 02 August 2007 - 12:23

QUOTE(Brainiac @ 2 Aug 2007, 12:47) <{POST_SNAPBACK}>
Sad je meni jasno zasto su zurili i pustali po dve epizode dnevno...
Bili su datumom vezani za prava i hteli su da ispucaju seriju do tada a ovo je ocigledno bio jedini nacin
B92, zao mi je ali zaista ovo nije puno bolji tretman od onog koji nam pruzaju ostale tv s nacionalnom pokrivenoscu, da ni ne imenujem na koje konkretno mislim...


Ajoj... Koje opravdanje frusty.gif Pa je l' ume neko da računa, da podeli broj epizoda sa dva, da vidi koliko dana treba da se sve ispuca, pa ako je malo možda neki dan da puste i treću? Missim, hvala im na tome što puštaju dobre serije, ali ovo nije trebalo da dopuste dry.gif

#41 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 02 August 2007 - 12:34

QUOTE(DePalma @ 2 Aug 2007, 12:41) <{POST_SNAPBACK}>
Ma, i onako nas troje (ili mozda cak i petoro smile.gif ) gleda te serije na B92, te nismo ni vredni paznje... sto bi nas pa nesto i obavestavali...


Ma da, mi smo ugrožena vrsta, još malo pa će nas staviti pod zaštitu rolleyes.gif ... Pretpostavljam da nas je znatno manje nego ljubitelja latinoameričkih sapunica, ali sigurno je i to sasvim solidan broj gledalaca.

#42 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 02 August 2007 - 14:08

Ovo je jedina serija koju sam u poslednjih godinu- dve (kad stignem) gledao na tv-u, zao mi je sto sam se ukljucio tek negde na polovini...Navikao sam da dobre serije poskidam sa neta, pa pogledam kad stignem.
Izgleda da cu tako morati i ovu, bar zadnjih 5 epizoda.

#43 Brainiac

Brainiac
  • Members
  • 191 posts

Posted 02 August 2007 - 14:22

QUOTE(Quizmaster @ 2 Aug 2007, 13:23) <{POST_SNAPBACK}>
Ajoj... Koje opravdanje frusty.gif Pa je l' ume neko da računa, da podeli broj epizoda sa dva, da vidi koliko dana treba da se sve ispuca, pa ako je malo možda neki dan da puste i treću? Missim, hvala im na tome što puštaju dobre serije, ali ovo nije trebalo da dopuste dry.gif

Da prosti fini forumski narod
ali bes ti te dobre serije ako ih pustaju u terminima koje ljudi tesko uspevaju da uhvate
ko ce jos da sedi ispred tva i u 13 i u 17.25? blink.gif

#44 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 02 August 2007 - 14:34

QUOTE(Brainiac @ 2 Aug 2007, 15:22) <{POST_SNAPBACK}>
Da prosti fini forumski narod
ali bes ti te dobre serije ako ih pustaju u terminima koje ljudi tesko uspevaju da uhvate
ko ce jos da sedi ispred tva i u 13 i u 17.25? blink.gif


Kanda nisi čitao topik od početka, ali umeš da registruješ problem cool.gif Ne znam zašto ljudi moraju da rade stvari zbrda-zdola. Nekom geniju padne na pamet da vozi dve epizode dnevno, pa onda čak ni to ne odradi do kraja. Daj, brate, jednu epizodu dnevno u normalnom terminu, a reprizu bilo kad, samo ne između 2 i 5 ujutro. I to je to, što bi rekao Saša Ćurčić.


Edit: Doduše, gledam sad, toliko serija imaju da ipak moraju neku manje atraktivnu reprizu da daju u tim noćnim satima.

Edited by Quizmaster, 02 August 2007 - 15:05.


#45 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 02 August 2007 - 15:50

Inače, pročitao sam da je "Sutrašnje izdanje" išlo četiri sezone i da je snimljeno čak 90 epizoda. Sutrašnjom epizodom završava se druga sezona i ostalo je još 45 epizoda.