Jump to content


Photo

(ne)jednakost za sve?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
103 replies to this topic

#31 Cvija

Cvija
  • Members
  • 2,488 posts

Posted 09 June 2007 - 21:50

QUOTE(AlefShin @ 9 Jun 2007, 21:52) <{POST_SNAPBACK}>
Nisam se izgubio, inace, vec sam bio svojevremeno banovan na nekoliko meseci. Sada sam se samo pojavio da izreklamiram forum iz signature na kome sam jedan od moderatora, a u cijem ce kreiranju uskoro ucestvovati i Dveri srpske. Posto na ovom forumu preovladava idejno smece kada su u pitanju teme koje me mahom interesuju isto citam eventualni radi zabave, naravno da necu gubiti vreme zamajavajuci se time.


a niste jos pokrenuli perspic tamo?

#32 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 09 June 2007 - 21:50

QUOTE(chandra @ 9 Jun 2007, 22:39) <{POST_SNAPBACK}>
hattori, ne pravi se blesav, pliz. alef je pahomije isto koliko je i kostunica milosevic. ista mantija, drugi lik. ali da, u pravu si, on sam verovatno nije pedofil - ali stavovi koje je ovde propagirao nemaju veze ni sa bogom, ni sa crkvom i cak i po nasem zakonu su kaznjivi kao sirenje medjunacionalne mrznje.


ne govorim o stavovima koje on propoveda.
to je njegov problem, i sa zadovoljstvom cu ga napushiti za iste
na za to predvidjenim topicima.

govorim o tome da se pojedinci kojima su puna usta demokratije,
i koja bi trebala da se ogleda u odnosu prema manjinama,
ponasaju ko najgori skojevci da ne kazem fashisti.

e, sad mozda ja tu demokratiju i nisam najbolje razumeo.
moguce.

#33 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 09 June 2007 - 21:57

QUOTE(HattoriHanzo @ 9 Jun 2007, 20:50) <{POST_SNAPBACK}>
ne govorim o stavovima koje on propoveda.
to je njegov problem, i sa zadovoljstvom cu ga napushiti za iste
na za to predvidjenim topicima.

govorim o tome da se pojedinci kojima su puna usta demokratije,
i koja bi trebala da se ogleda u odnosu prema manjinama,
ponasaju ko najgori skojevci da ne kazem fashisti.

e, sad mozda ja tu demokratiju i nisam najbolje razumeo.
moguce.


mislis da treba da zamolimo modove da nam nabave negde par popova koji per definitionem nece moci da budu banovani kakve god stavove da propovedaju. da li bismo na taj nacin dokazali demokraticnost prema manjini? (meni to vise lici na ono kad asterix i obeliz narucuju rimljane da bi imali koga da biju. s druge strane popa je velika vecina na svom forumu, a ima jos slicnih, i ja se ne bih usudio tamo da se prijavim sa sosptvenom mail adresom. ako me sam popa i ne bi tukao, naslo bi se puno njegovih ovcica koje bi me umlatile bez imalo sazaljenja). besmislena rasprava sve u svemu. zavrsimo sa tradicionalnom pesmom zahvalnicom modovima sto nas cuvaju od alefa & co:

mode rator
mode rator
mode mode
rator rator

#34 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 09 June 2007 - 21:58

neverovatno.
meni (koji crkve posecujem iskljucivo turisticki) bi bilo vrlo zanimljivo da na forumu "dejstvuje" i jedan pop. da se cuje i poneko razlicito misljenje, van standardnog ds-ldp prepucavanja/ agitovanja/ iskazivanja podrske. ali ne, ne moze to ovde. cim se pojavi alef, pocinje hajka, lov na pedofile, zlocince iz srebrenice i ostale akrepe. virtuelna, naravno. ko da je covek licno jedan od njih. lepo je to sto ste pravoverni, ali i bi bio i red da se malo upristojite. pa da prozivanja, provokacije, uvrede i dokazivanje pripadanja usmerite na pravu adresu.

#35 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 09 June 2007 - 22:20

QUOTE(chandra @ 9 Jun 2007, 22:57) <{POST_SNAPBACK}>
mislis da treba da zamolimo modove da nam nabave negde par popova koji per definitionem nece moci da budu banovani kakve god stavove da propovedaju. da li bismo na taj nacin dokazali demokraticnost prema manjini? (meni to vise lici na ono kad asterix i obeliz narucuju rimljane da bi imali koga da biju. s druge strane popa je velika vecina na svom forumu, a ima jos slicnih, i ja se ne bih usudio tamo da se prijavim sa sosptvenom mail adresom. ako me sam popa i ne bi tukao, naslo bi se puno njegovih ovcica koje bi me umlatile bez imalo sazaljenja).

dobro, bre, chandra, pa sta fali da se na forumu nadje i po koji pop? mislim, zanimljivije je diskutovati sa nekim ko ima razlicito misljenje, nego sa istomisljenicima u glas ponavljati neke mantre. licno, nisam nikad zatekao alefa da propagira fasizam na forumu. osim evt standardnog mracnjastva i dogmi kojima obiluje svaka crkva. takvi su, sta ces. mada, sa druge strane, ne mogu ni da se pohvalim time da sam ga full time pratio.
a to sto na njegovom forumu ima svakakvih ti i nije neka poenta. svugde ih ima, pa i ovde.

edit: moderacija, moze neki split?

Edited by Miralem, 09 June 2007 - 22:22.


#36 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 09 June 2007 - 22:39

Cemu diskusija? Hvala na trudu onima koje se bore u ime demokratije, ali ja pametne komentare nisam ni ocekivao ovde. Braniti nesto od stupidnosti diskredituje i sam pojam koji se brani-prema tome mod bi mogao da pobrise sav ovaj trol iz poslednjih nekoliko dana, pa vi lepo nastavite sa ovom lepom temom kao sto i dolikuje.

Kao sto rekoh ja sam ovde samo usputno, ne znam cemu ovolika galama? Pojedini neka cuvaju snagu za teme koje predstavljaju moje omiljene bisere u nastavcima laugh.gif .

#37 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 09 June 2007 - 22:45

QUOTE(HattoriHanzo @ 9 Jun 2007, 22:29) <{POST_SNAPBACK}>
a jel spadaju verske slobode u mnogoproklamovane gradjanske slobode, ljucka prava i te evropske standarde,
il ja nesto nisam valjano povato pa
je dozvoljeno svakojako proizvoljno kenjanje po prestavnicima istih,
da ne kazem pozeljno?

napraviste od coveka pedofila,
a ne verujem da bi vam se svidelo da vas neko opamprci u tom stilu.
aj da je pahomije u pitanju, pa da vas i podrzim.

Hattori, covece, ja jesam za verske slobode, ali nisam za uterivanje vere.
A Alef Shin je uterivac pravoslavlja.
I srpstva, takodje.
Vera je privatna stvar svakog pojedinca, i niko nema pravo da mu je namece.
A propagiranje zlocinacke organizacije Dveri, na cijim tribinama gostuju propagatori ratnih zlocina i podrzavaoci ratnih zlocinaca, ne spada ni u slobodu govora (nego u njeno ogranicenje) ni u verske slobode.

#38 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 09 June 2007 - 22:47

QUOTE(Miralem @ 9 Jun 2007, 22:58) <{POST_SNAPBACK}>
neverovatno.
meni (koji crkve posecujem iskljucivo turisticki) bi bilo vrlo zanimljivo da na forumu "dejstvuje" i jedan pop. da se cuje i poneko razlicito misljenje, van standardnog ds-ldp prepucavanja/ agitovanja/ iskazivanja podrske. ali ne, ne moze to ovde. cim se pojavi alef, pocinje hajka, lov na pedofile, zlocince iz srebrenice i ostale akrepe. virtuelna, naravno. ko da je covek licno jedan od njih. lepo je to sto ste pravoverni, ali i bi bio i red da se malo upristojite. pa da prozivanja, provokacije, uvrede i dokazivanje pripadanja usmerite na pravu adresu.

Miraleme, nisu u pitanju DS-LDP prepucavanja, nego osnovne vrednosti civilnog drustva, u koje spadaju i vera i crkva kao delovi istog.
U pitanju je pobuna protiv uterivanja vere i nacije.
Nemam nista ni protiv pravoslavlja ni protiv srpstva, imam protiv uterivanja pravoslavlja i srpstva.
To su dve razlicite stvari, Miraleme.
Jeste demokratski da se neko izjasni kao Srbin i kao pravoslavac, ali nije demokratski da to bilo kome namece.
Zato sto je vera duboko privatna stvar svakog pojedinca, nije nesto sto treba politicki eksploatisati i nametati.

Edited by PESC, 09 June 2007 - 22:51.


#39 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 09 June 2007 - 22:52

QUOTE(Miralem @ 9 Jun 2007, 21:20) <{POST_SNAPBACK}>
dobro, bre, chandra, pa sta fali da se na forumu nadje i po koji pop? mislim, zanimljivije je diskutovati sa nekim ko ima razlicito misljenje, nego sa istomisljenicima u glas ponavljati neke mantre. licno, nisam nikad zatekao alefa da propagira fasizam na forumu. osim evt standardnog mracnjastva i dogmi kojima obiluje svaka crkva. takvi su, sta ces. mada, sa druge strane, ne mogu ni da se pohvalim time da sam ga full time pratio.
a to sto na njegovom forumu ima svakakvih ti i nije neka poenta. svugde ih ima, pa i ovde.

edit: moderacija, moze neki split?


ma nemam nista protiv toga da se ovde nadje popa. ima i medju njima normalnog i obrazovanog i pristojnog sveta. ali ovaj konkretni alef nije jedan od njih. (meni je kao fizicaru religijsko vidjenje sveta veoma zanimljivo - imam kolegu holandjanina sa phdom koji se zaredio - popodneva provedena u diskusijama sa njim izuzetna su iskustva.) problem sa alefom je sto religiju koristi kao alibi za prostacku propagandu nacionalizma. a ako se prica o religiji, tu se crkveni spisi tretiraju ko pravila sluzbe u vojsci. preterano iritantno.

dajte, split stvarno

#40 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 09 June 2007 - 22:54

QUOTE(Cvija @ 9 Jun 2007, 22:50) <{POST_SNAPBACK}>
a niste jos pokrenuli perspic tamo?


Pa pazi, razmisljamo da predjemo na nesto bolje, npr. na IPB - onda bi i teme sa slikama isle lakse. Ovako moras da uploadujes sliku negde pa da je kacis na post preko url-a sto je prilicno nezgrapno. Ne znam da li postoji neki besplatni forum koji ovo radi kao npr. IPB ovde, tj. posaljes sliku kao attachment i lepis je na post? Trenutno je ovo phpnuke, pa ne znam ni kako ide konvertovanje u ovo ili ono...
U svakom slucaju-odgovor je `ne`.

#41 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 09 June 2007 - 22:59

QUOTE(AlefShin @ 9 Jun 2007, 22:39) <{POST_SNAPBACK}>
Cemu diskusija? Hvala na trudu onima koje se bore u ime demokratije, ali ja pametne komentare nisam ni ocekivao ovde. Braniti nesto od stupidnosti diskredituje i sam pojam koji se brani-prema tome mod bi mogao da pobrise sav ovaj trol iz poslednjih nekoliko dana, pa vi lepo nastavite sa ovom lepom temom kao sto i dolikuje.

Kao sto rekoh ja sam ovde samo usputno, ne znam cemu ovolika galama? Pojedini neka cuvaju snagu za teme koje predstavljaju moje omiljene bisere u nastavcima laugh.gif .


Nastup ti je prilicno nadmen od kada si se svratio na forum. Ima na forumu dovoljno ljudi koji mogu veoma ozbiljno sa tobom da razgovaraju o teoloskim temama, ali cesto je problem bio u tome sto si ti svaku iole ozbiljniju diskusiju elegantno izbegavao ukoliko ona nije tekla kako je tebi to odgovaralo.
A sto se tice napaljenih, dezurnih, forumskih pitbulova, nauci da ih ignorises ili da se sprdas sa njima. Znam da to ponekad nije lako, ali pokusaj.

#42 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 09 June 2007 - 23:28

QUOTE(chandra @ 9 Jun 2007, 23:52) <{POST_SNAPBACK}>
ma nemam nista protiv toga da se ovde nadje popa. ima i medju njima normalnog i obrazovanog i pristojnog sveta. ali ovaj konkretni alef nije jedan od njih. (meni je kao fizicaru religijsko vidjenje sveta veoma zanimljivo - imam kolegu holandjanina sa phdom koji se zaredio - popodneva provedena u diskusijama sa njim izuzetna su iskustva.) problem sa alefom je sto religiju koristi kao alibi za prostacku propagandu nacionalizma. a ako se prica o religiji, tu se crkveni spisi tretiraju ko pravila sluzbe u vojsci. preterano iritantno.

dajte, split stvarno

ma mani se tih (verovatno)protestanata po holandijama, nemackama i okolini, kao i, uostalom, americkih relirock/pop- ova. videli su da rapidno gube pastvu, pa su resili da odjednom postanu liberalni, pre nego sto vrag odnese salu. da imaju podrsku kao sto spc ima u srbiji, vrteli bi drugu plocu. u sustini i dalje su mracnjaci i zaludjenici, teski, al kao nasmeseni. zbog toga je meni zanimljivije da se raspravljam sa hardkor dogmaticima, koji mi ne priznaju shatropravo da sam izaberem.
sto se alefa tice, rekoh da licno nisam video gde propagira nacionalizam i slicno. mozda si u pravu, ne znam.

#43 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 09 June 2007 - 23:37

QUOTE(Anduril @ 9 Jun 2007, 23:59) <{POST_SNAPBACK}>
Nastup ti je prilicno nadmen od kada si se svratio na forum. Ima na forumu dovoljno ljudi koji mogu veoma ozbiljno sa tobom da razgovaraju o teoloskim temama, ali cesto je problem bio u tome sto si ti svaku iole ozbiljniju diskusiju elegantno izbegavao ukoliko ona nije tekla kako je tebi to odgovaralo.
A sto se tice napaljenih, dezurnih, forumskih pitbulova, nauci da ih ignorises ili da se sprdas sa njima. Znam da to ponekad nije lako, ali pokusaj.


Upravo se sprdam kao i uvek sa pitbulovima...Ili ih ignorisem...
Sto se tice prve tvrdnje-da, ima, ali oko 10% sto je stvarno smesno.

#44 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 09 June 2007 - 23:38

QUOTE(chandra @ 9 Jun 2007, 22:57) <{POST_SNAPBACK}>
mislis da treba da zamolimo modove da nam nabave negde par popova koji per definitionem nece moci da budu banovani kakve god stavove da propovedaju. da li bismo na taj nacin dokazali demokraticnost prema manjini? (meni to vise lici na ono kad asterix i obeliz narucuju rimljane da bi imali koga da biju. s druge strane popa je velika vecina na svom forumu, a ima jos slicnih, i ja se ne bih usudio tamo da se prijavim sa sosptvenom mail adresom. ako me sam popa i ne bi tukao, naslo bi se puno njegovih ovcica koje bi me umlatile bez imalo sazaljenja). besmislena rasprava sve u svemu. zavrsimo sa tradicionalnom pesmom zahvalnicom modovima sto nas cuvaju od alefa & co:

mode rator
mode rator
mode mode
rator rator


nisam ni govorio o banovanju.
govorio sam o odnosu prema alefshinu kao clanu ovog foruma koji ima drugacija gledanja od nas.
naravno da necemo dokazivati demokraticnost time sto cemo od njih praviti svete krave,
ali ne vidim sta cemo dokazati time sto cemo nekog nazvati pedofilom samo zato sto je svestenik?

stav da su svi popovi pedofili se ne razlikuje mnogo od uverenja patriJota
da su svi chedisti narkomani, pederi i satanisti.

takodje,
ideja da forum bude ideoloski cist,
je vrlo srodna ideji nazionanista da stvore etnicki ciste celine.


QUOTE(PESC @ 9 Jun 2007, 23:45) <{POST_SNAPBACK}>
Hattori, covece, ja jesam za verske slobode, ali nisam za uterivanje vere.
A Alef Shin je uterivac pravoslavlja.
I srpstva, takodje.
Vera je privatna stvar svakog pojedinca, i niko nema pravo da mu je namece.
A propagiranje zlocinacke organizacije Dveri, na cijim tribinama gostuju propagatori ratnih zlocina i podrzavaoci ratnih zlocinaca, ne spada ni u slobodu govora (nego u njeno ogranicenje) ni u verske slobode.


bio bih ti zahvalan kad bi naveo ijedan primer
kada,kako i kome je to alefshin, kako kazes, uterivao veru, pravoslavlje i srpstvo?
jel ti pretio mozda strasnim sudom? pahomijom?

slozicu se da su dveri klerofashisticka organizacija,
ali ako ce se sva nasa argumentacija svesti na uvrede,
onda nesto ozbiljno nije u redu ili sa nama, ili sa nasom argumentacijom.

Edited by HattoriHanzo, 09 June 2007 - 23:42.


#45 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 09 June 2007 - 23:39

tip je katolik. nimalo dogmatican i vrlo inteligentan (i pomalo na svoju ruku). jedan od najvecih fizicara xx veka, zorz lemetr, bio je aktivni svestenik. ali takvi su retkost.

modovi - splitujte ovo i nadjite nam jednog pametnog popa da se ovde glozimo sa njim (ovaj moj ne govori nasili, premda jos malo pa cemo moci s njim i na holandskom smile.gif ).