Jump to content


Photo
- - - - -

SIR


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
337 replies to this topic

#46 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 06 June 2007 - 15:59

Moj mali raj sira:

(nisam bila lenja pa skochila do komsinice da narucim par kutija sira, piljarica prodaje izuzetne sireve koji se ne mogu naci u supermarketima, skroz desno, negde na sredini, jedan suvlji, italijanski sir koji zri oblozen grozdjem koje je "cedjeno" za vino, a ono sto je ostalo, od zrna oblozi kolut sira dok zri..., negde u sredini robiolo - sir od 3 vrste mleka, koze - meke i tvrde u prvom planu ...
Brie de Meaux, naravno, smile.gif skroz levo dole..

Edited by msmodesty, 06 June 2007 - 16:12.


#47 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 06 June 2007 - 16:11

QUOTE(msmodesty @ 6 Jun 2007, 11:07) <{POST_SNAPBACK}>
Kazu da je Brie dosao glave Louis-a XVI! Dok je bezao od revolucionara Kralj se zaustavio u Varnnes-s. Tu su ga posluzili Brie-om i dok je on uzivao u kremastom ukusu sira, revolucionari su ga stigli…


sjajna tema, moze se puno nauciti smile.gif

i da, ima jos jedna legenda povodom baksuznog kralja: da su ga lokalci prepoznali kada je doslo vreme placanja jer su videli da profil na zlatniku mnogo lici na gosta koji je jeo Brie rolleyes.gif pa su ga zadrzali dok revolucionari nisu stigli i tako... ostalo je istorija rolleyes.gif

#48 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 06 June 2007 - 16:20

QUOTE(sta dalje @ 5 Jun 2007, 21:20) <{POST_SNAPBACK}>
a propo tartufa, trollujem na sekund sireve...odlicni su, a interesantno je da inace mnogima smetaju zbog jakog mirisa.

hm, meni te tartufe nisu bile ama baš ništa naročito

a što se sira tiče, setih se sad neke degustacije vina u Trentu, em što su vina bila odlična, pogotovo jedno al sam nažalost zaboravila kako se zove sad.gif, em što je bio neki sir onako suv sve se izlomi dok ga sečeš, a doooooooobar...
sve u svemu, bila prava uživancija smile.gif

#49 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 06 June 2007 - 20:12

QUOTE(msmodesty @ 6 Jun 2007, 16:59) <{POST_SNAPBACK}>
Brie de Meaux, naravno, smile.gif skroz levo dole..


uf, sto je ovo lepo smile.gif U merkatoru imaju kao neku konzervicu, skroz mlad, beo i kremast. Cenu necu da pominjem ph34r.gif

a koje vino ide uz Brie?

#50 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 06 June 2007 - 21:49

QUOTE(_Pile_ @ 6 Jun 2007, 21:12) <{POST_SNAPBACK}>
uf, sto je ovo lepo smile.gif U merkatoru imaju kao neku konzervicu, skroz mlad, beo i kremast. Cenu necu da pominjem ph34r.gif

a koje vino ide uz Brie?

kazu da ne mozes da pogresis ako uzmes vino iz istog kraja kao sto je i sir - u ovom slucaju neki Burgonj, ali crveni (bar tako kazu), ja se ne bih ljutila ni na neki beli Burgonj u svakom slucaju

#51 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 06 June 2007 - 22:20

QUOTE(Amélie @ 6 Jun 2007, 17:20) <{POST_SNAPBACK}>
a što se sira tiče, setih se sad neke degustacije vina u Trentu, em što su vina bila odlična, pogotovo jedno al sam nažalost zaboravila kako se zove sad.gif, em što je bio neki sir onako suv sve se izlomi dok ga sečeš, a doooooooobar...
sve u svemu, bila prava uživancija smile.gif


dobru si regiju odabrala za degustaciju vina smile.gif . trentino je poznat po vinima, u principu i jesu najbolja [ja trentinjanska uglavnom i pijem...sto se vina tice, hocu reci]. a i po sirevima ne zaostaju-poljovrivredna regija jednom recju. a taj sir je verovatno bio grana padano. proizvodi se i u drugim delovima italije inace i dop je (denominazione di origine protetta).

#52 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 06 June 2007 - 23:12

QUOTE(msmodesty @ 6 Jun 2007, 22:49) <{POST_SNAPBACK}>
kazu da ne mozes da pogresis ako uzmes vino iz istog kraja kao sto je i sir - u ovom slucaju neki Burgonj, ali crveni (bar tako kazu), ja se ne bih ljutila ni na neki beli Burgonj u svakom slucaju


aha. Ja imam Juznoafricko lol_2.gif

#53 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 07 June 2007 - 11:23

QUOTE(_Pile_ @ 6 Jun 2007, 19:12) <{POST_SNAPBACK}>
uf, sto je ovo lepo smile.gif U merkatoru imaju kao neku konzervicu, skroz mlad, beo i kremast. Cenu necu da pominjem ph34r.gif

a koje vino ide uz Brie?


Chardonnay je sigurno dobitna kombinacija.

Edited by Publius, 07 June 2007 - 11:33.


#54 banacanin

banacanin
  • Members
  • 547 posts

Posted 10 June 2007 - 09:46

QUOTE(Kinik @ 6 Jun 2007, 01:32) <{POST_SNAPBACK}>
...

>> ... a tek ako je mozzarella di bufala, mmm... (bufalo je neka zivotinja koja nije krava, ne znam kako da je opisem, neka sotogrupa goveceta recimo, ali valjda su retka vrsta pa je zato i mozzarella di bufala znacajno skuplja od obicne ... <<

Bufala na italijanskom je po nashki - bivolica.
Goveche koje se gajilo nekada u Makedoniji / delti Neretve. To jeste krava / bik / tele.
Sluzilo za rad na pirincanim poljima. Moze pliva, roni - krece se bez problema kroz blato.
(Valjda ih ima i sada?)


pešterska visoravan ih je još puna, šta prave od mleka nemam pojma
inače pre samo stotinak godina su bili glavna stoka u Panoniji, u Vojvodini ih ima na nekoliko eksperimentalnih imanja, uz svinje mangulice (juče sam kupio slaninu), a često ih se vidja po selima u rumunskom delu Banata


QUOTE(apotekarica @ 6 Jun 2007, 16:32) <{POST_SNAPBACK}>
@ modesty: hvala na pozivu! (see vocap)

Inace, moj fejvorit: ovčiji tvrdi sir selam (mislim da pravi Mlekoprodukt, ali nisam sigurna)


taj selam je stvarno pizdarija od sira, da ne poveruješ da iza njega stoji domaća industrija
fora je što Mlekoprodukt stvarno barata sa gromnim količinama prvoklasnog ovčijeg mleka (krivac: pašnjaci sela Melenaca i naselja uz Tamiš)
odatle im i ono fenomenalno ovčije kiselo mleko u pakovanjima od pola litre (inače, primetite da ga ima samo sezonski, dakle kad se ovce ojagnje, kiselog mleka nema u prodavnicama)


e sad
u četvrtak krećem za Bordeaux
biću dosta zauzet i neću moći da lutam po Francuskoj previše
u povratku provodim dan u Italiji
planirao sam da ponesem dva velika pakovanja sira, jedno iz Fr drugo iz IT
putujem autobusom / automobilom

pitanja:
u čemu da transportujem sireve / gde da nadjem kutiju za sir?
šta da kupim da ne vrisne do Novog Sada
gde da pazarim

Edited by banacanin, 10 June 2007 - 09:47.


#55 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 10 June 2007 - 11:10

QUOTE(banacanin @ 10 Jun 2007, 10:46) <{POST_SNAPBACK}>
pešterska visoravan ih je još puna, šta prave od mleka nemam pojma


prave mnogo dobar sir-mozzarella od bivolice.

QUOTE(banacanin @ 10 Jun 2007, 10:46) <{POST_SNAPBACK}>
e sad
u četvrtak krećem za Bordeaux
biću dosta zauzet i neću moći da lutam po Francuskoj previše
u povratku provodim dan u Italiji
planirao sam da ponesem dva velika pakovanja sira, jedno iz Fr drugo iz IT
putujem autobusom / automobilom

pitanja:
u čemu da transportujem sireve / gde da nadjem kutiju za sir?
šta da kupim da ne vrisne do Novog Sada
gde da pazarim


sto se tice italije, bilo bi ti sigurno zanimljivo da uzmes ovaj gore, ali posto je vrucina ne znam dal bi preziveo put. medjutim, neki od tvrdjih i jako starih sireva: parmiggiano reggiano, grana padano, pecorino (romano npr) mozes da pones bez problema. nadji neku pijacu, tu ti je najbolje da kupujes.
u cemu se transportuju nemam pojma ( nisam ih nikad nosila za bgd) ali ima u svakoj samposluzi kutija specijalno namenjenih za sir, pa ako je to to... a ja bih za svaki slucaj samu kutiju stavila i u onu termo torbicu radi ocuvanja svezine.

#56 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 10 June 2007 - 11:11

dupli post

Edited by sta dalje, 10 June 2007 - 12:39.


#57 angelfish

angelfish
  • Members
  • 186 posts

Posted 10 June 2007 - 12:24

nego, setio sam se jos jednog jeftinog a fenomenalnog sira. isto se mogao naci na kalenicu i na palilulskoj, ima neko stupidno ime, 'rolko' ili tako nekako... kackavalj koji se prodaje u jufkama - ako ga seces normalno u odnosu na osu dobijes spiralu koja moze da se razlista na tanke tracice... jel zna neko o cemu pricam?! huh.gif

Naravno smile.gif
KOd nas u vojvodini nekada je imao ime - somborski sir. Sada postoje i varijante rolovanog sira sa sunkom izmedju, a na pijaci gde ja kupujem ima jedna opaka Koviljcanka koja ga pravi fenomenalno.Domaci je jeftiniji a mnogo, mnogo bolji od tih malenih upakovanih po prodavnicama.
Moja mladja cerka je razvila neverovatnu taktiku u razlistavanju.smile.gif laugh.gif
Volim ga i ja.

#58 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 10 June 2007 - 18:08

Vec par godina kupujemo sireve (i naravno kobasice, prsut, vina, maslinova ulja i ostalo) u prodavnici Un Saluto Italiano. Ne treba da napominjem da tamo nema nista sto nije fenomenalno. Narocito su dobri stari "odlezali" sirevi a najbolji od svih je pecorino in foglie di noce (odlezao u listovima oraha, na prvoj slici).

Druga sirna varijanta je prodavnica holandskih sireva Cheesy, a tamo smo se nekako najvise vezali za extra odlezalu gaudu (na drugoj slici). Narocito ga konzumiramo kao dezert, kad nismo raspolozeni za slatko posle vecere, pa uzmemo dascicu za sir, staru gaudu i par casa merlota smile.gif

U Pragu ima mali milion prodavnica sireva a ova dva su blizu nas pa uglavnom tamo kupujemo.

Attached Files


Edited by wegga, 10 June 2007 - 18:11.


#59 banacanin

banacanin
  • Members
  • 547 posts

Posted 10 June 2007 - 19:37

QUOTE(angelfish @ 10 Jun 2007, 13:24) <{POST_SNAPBACK}>
nego, setio sam se jos jednog jeftinog a fenomenalnog sira. isto se mogao naci na kalenicu i na palilulskoj, ima neko stupidno ime, 'rolko' ili tako nekako... kackavalj koji se prodaje u jufkama - ako ga seces normalno u odnosu na osu dobijes spiralu koja moze da se razlista na tanke tracice... jel zna neko o cemu pricam?! huh.gif

Naravno smile.gif
KOd nas u vojvodini nekada je imao ime - somborski sir. Sada postoje i varijante rolovanog sira sa sunkom izmedju, a na pijaci gde ja kupujem ima jedna opaka Koviljcanka koja ga pravi fenomenalno.Domaci je jeftiniji a mnogo, mnogo bolji od tih malenih upakovanih po prodavnicama.
Moja mladja cerka je razvila neverovatnu taktiku u razlistavanju.smile.gif laugh.gif
Volim ga i ja.



pa sad
ne bi se prepucavao
ali sir o kome govorite se originalno zove Mokrinski sir
u malom banatskom selu Mokrinu se proizvodi već vekovima i proizvodi se i dalje u u kućnoj radinosti
Rolko je dobar, ali bleda kopija, daleko od originala
možda ga je neko nekad zvao somborski, ali teško da u bačkoj postoji neka ozbiljnija tradicija pravljena sira osim švapskog i neslanog belog u kriškama

u Banatu opet, u nekim manjim , uglavnom madjarskim mestima, postoji tradicija pravljenja i jednog vrlo zanimljivog dimljenog sira
posle spontane fermentacije presnog kravljeg mleka, radi se standardno cedjenje i usoljavanja na suvo
a zatim se taj sir tako mlad presuje u lopte i ređa na posebne daske, visoko u dobro provetrenim pušnicama
dimi se i zri istovremeno
struktura i ukus neponovljivi

takođe, posle omasovljavanja gajenja ovaca u Banatu tokom turske okupacije
počinje i ozbiljnije bavljenje preradjevinama od mleka
na sve to dolaze Nemci sa vrlo razvijenom gastronomijom koji to unapređuju
medjutim, kolektivizacija i kombinatizacija prerade mleka posle drugog svetskog rata ostavljaju nepopravljive posledice

#60 slepa_koka

slepa_koka
  • Members
  • 669 posts

Posted 10 June 2007 - 21:56

SIR, Ima ih 450 registrovanih u Francuskoj, a koji vi volite?

Verovatno da salis. 450 vrsta sira ima samo po vecim marketima. Prava cifra je verovatno 10 puta veca, tu ne racunam mikro proizvodjace koju proizvode sir samo za nekoliko kafana.

Putniku kroz Italiju preporucujem „Parmigiano Reggiano“ kod nas poznat kao parmezan.
To je odlican sir i moze se naci skoro u svakoj vecoj prodavnici. Treba obratiti paznju jer postoje imitacije koje se slicno pisu npr. Parmiggiano.

Fondue je mešavina najmanje tri vrste sireva sa još nekim dodacima (belo vino, beli luk, limun, čašica rakije "kirsch", biber, muskatni oraščić i još neki začini ) i u njega se umaču kockice hleba.

Fondue nije mesavina najmane tri sira. Fondue moze da bude mesavina vese sireva,
mada se cesto pravi samo od jedne vrsta i ja sam licno ljubitelj „Single malt-a“ .
Pribor na slici nije za sir vec je za „Fondue chenoua“. Za klasicni fondue se koriste
Keramicke ili porcelanske posude mada bi mogla da posluzi i neka serpica koja ima dosta debelo dno, da sir ne bi zagoreo.

Kada se zaželim jako sličnog sira, odem u turske prodavnice ili supermarkete, tamo prodaju mlad kravlji i ovčiji sir u metalnim kontejnerima od 500g ili 1kg. Jako liči i može da prođe, ali je onaj svež, sa pijace, apsolutno bez premca :njam:


Mladi sir ja ne racunam u sireve jer nema karakter. Na zalost na nasim pijacama preovladjuje
mladi sir. Razlog je jednostavan: sa sto manje mleka uzeti sto pre i sto vise para,
a i deca ga radije jedu.
Tek kada sir prodje fazu sazrevanja dolaze do izrazaja kavalitet i sastav mleka od kojih je
sir napravljen. U Srbiju vrlo popularan sir koji se pogresno zove FETA upravo izbegavanjem
sazrevanja moze da se pravi i od mleka losijeg kvaliteta. Da pojasnim to sto se u Srbiji zove FETA je Danska imitacija (neuspela) Grckog sira. Jednostavno to je sir koji se tako pravi sto se na jedan kraj masine sipa mleko a na drugi kraj masine izlaze gotove kante sa sirom.
Sir mora malo da zamirise na bure u kome je sazrevao. To mu daje poseban neponovljiv ukus i karakter. Kako grcki sir (vrlo slican nasem) ima strahovitu prodju na evropskom trzistu,
to bi bila velika sansa za nase proizvodjace, jer Grci ne mogu da zadovoje potraznju.

Ja licno sir kupujem u jednom zabacenom selu kod Vlasine i nije mi zao da predjem vise od 100 km samo zbog sira.