Jump to content


Photo

cene u Makarskoj


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 smollgoni

smollgoni
  • Members
  • 70 posts

Posted 05 June 2007 - 08:55

Moze li neko pomoci da mi kaze kolko su cjene u makarskoj,pice (pivo,cola),disco, onako sve sto ide .......
hvala unapred.

#2 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 05 June 2007 - 09:24

Probaj postaviti to pitanje na putovanjima...

#3 weltact

weltact
  • Members
  • 42 posts

Posted 05 June 2007 - 10:04

makarska? unsure.gif

#4 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 05 June 2007 - 10:26

QUOTE(smollgoni @ 5 Jun 2007, 09:55) <{POST_SNAPBACK}>
Moze li neko pomoci da mi kaze kolko su cjene u makarskoj,pice (pivo,cola),disco, onako sve sto ide .......
hvala unapred.



nisam iz makarske, nisam tamo cak nikad ni bio (osim u prolazu) ali ne vidim razlog da se cijene ne krecu kao i na ostatku obale. Dakle: sokovi u kaficu 12 kn, pivo 12-15 kn, upad u disco je svugdje 30-50 kn, bambus 10-12 kn.

edit: pizza 25-40 kn (velika, vani), cevapi 20-tak kuna (velika porcija).

1euro = 7,5 kn (otprilike)

Edited by Hrvoje Deak, 05 June 2007 - 10:28.


#5 smollgoni

smollgoni
  • Members
  • 70 posts

Posted 05 June 2007 - 10:28

hvala ti mnogo......

#6 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 07 June 2007 - 21:46

Ovaj forum definitivno nije sto je nekad bio. Steta... sad.gif

#7 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 08 June 2007 - 22:42

QUOTE(Hrvoje Dečak @ 5 Jun 2007, 11:26) <{POST_SNAPBACK}>
nisam iz makarske, nisam tamo cak nikad ni bio (osim u prolazu) ali ne vidim razlog da se cijene ne krecu kao i na ostatku obale. Dakle: sokovi u kaficu 12 kn, pivo 12-15 kn, upad u disco je svugdje 30-50 kn, bambus 10-12 kn.

edit: pizza 25-40 kn (velika, vani), cevapi 20-tak kuna (velika porcija).

1euro = 7,5 kn (otprilike)


U bog te... ovde u Ceskoj je sve to duplo jeftinije. Ne mogu da verujem, sve to sto si nabrojao je u Pragu mnogo mnogo jeftinije, pa cak i u turistickim zamkama u centru grada. Sa mnogo vecim prosecnim platama.
Nemojte da se cudite sto cesi nose sve kad idu na Jadran, to je sve nerealno i nenormalno skupo.

#8 Hannah

Hannah
  • Members
  • 260 posts

Posted 09 June 2007 - 03:39

QUOTE(smollgoni @ 5 Jun 2007, 09:55) <{POST_SNAPBACK}>
Moze li neko pomoci da mi kaze kolko su cjene u makarskoj,pice (pivo,cola),disco, onako sve sto ide .......
hvala unapred.


Lani mi se jedan forumaš javio s otprilike istim pitanjem,samo za ST.
Otprilike je sve onako kako ti je Hrvoje objasnio,a šta se tiče visine cijena,ništa čudno.
Počela je sezona i ljudi nabijaju cijene.
Ako dođeš,lijep provod ti želim.

(Enivejz,možda si ipak ovaj topic trebao otvorit na Putovanjima innocent.gif )

Pozz

Edited by Hannah, 09 June 2007 - 03:40.


#9 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 09 June 2007 - 20:07

QUOTE(wegga @ 8 Jun 2007, 23:42) <{POST_SNAPBACK}>
U bog te... ovde u Ceskoj je sve to duplo jeftinije. Ne mogu da verujem, sve to sto si nabrojao je u Pragu mnogo mnogo jeftinije, pa cak i u turistickim zamkama u centru grada. Sa mnogo vecim prosecnim platama.
Nemojte da se cudite sto cesi nose sve kad idu na Jadran, to je sve nerealno i nenormalno skupo.


Nitko se nikome ne cudi.... HR dio Jadrana ne zeli masovnost i opredijelio se za one koji imaju para. Oni koji nemaju imaju druge opcije (Grcka, Bugarska, Turska, CG....). Jel' to dobro ili ne pokazati ce vrijeme.

I ne bi se slozio sa tobom oko Ceha. Cesto sam na moru i vidjam dosta Ceha po restoranima i kaficima. Istina da gledaju na svaku 'lipu', ali znaju i pojesti u restoranu i popiti u nekom kaficu. Znam da sam se jednom nasmijao kada su usli cetvero Ceha (otac, majka, sin i kcer ) u kafic i naruce litru pive za oca, pola litre za majku i 3 deci za sina i kcer rolleyes.gif .

#10 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 10 June 2007 - 12:11

QUOTE(Thanatos @ 9 Jun 2007, 21:07) <{POST_SNAPBACK}>
I ne bi se slozio sa tobom oko Ceha. Cesto sam na moru i vidjam dosta Ceha po restoranima i kaficima. Istina da gledaju na svaku 'lipu', ali znaju i pojesti u restoranu i popiti u nekom kaficu. Znam da sam se jednom nasmijao kada su usli cetvero Ceha (otac, majka, sin i kcer ) u kafic i naruce litru pive za oca, pola litre za majku i 3 deci za sina i kcer rolleyes.gif .


hehe, Cehi! smile.gif

al' taj stereotip o Cesima "blijedi" tj. iscezava. npr. "kod mene" Ceh vlasnik pivovare je kupio cijelo turisticko naselje
i jedan dio "preprodao" svom partneru Slovaku, takodjer vlasniku pivovare. smile.gif

e .. taj cirkus preko ljeta trebas vidjeti .. vrlo bogat svijet (sve sa jahtama, autima i novcanicima .. kako vlasnika tako i gostiju)

QUOTE(wegga)
U bog te... ovde u Ceskoj je sve to duplo jeftinije. Ne mogu da verujem, sve to sto si nabrojao je u Pragu mnogo mnogo jeftinije,


hebi ga sad, onda sam ja bio u nekom drugom Pragu.


a sto se tice Makarske, Makarska je lijepa prema tome i nesto skluplja za one kojima se ne kuha u apartmanu tj. kupuje po samouslugama,
a opet bit deset dana ili vise na jednom mjestu i piti pivo samo po kaficima (?) i jesti (doruckovati, rucati i vecerati) po restoranima ... pojma nemam ..
u tom slucaju je i CG i Turska a i Bugarska - skupa.

s druge strane tko ce pivo pit samo po kaficima .. valja desetak spremiti i u frizider .. biggrin.gif

Edited by Slaven, 10 June 2007 - 12:12.


#11 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 10 June 2007 - 22:25

QUOTE(Slaven @ 10 Jun 2007, 13:11) <{POST_SNAPBACK}>
hebi ga sad, onda sam ja bio u nekom drugom Pragu.


Turisti koji dolaze u Prag odlaze na par desetina mesta u strogom centru, a tamo je pivo skupo. Inace, u svakoj ulici koja je samo par stotina metara dalje od turistickih zamki, pivo je vec duplo jeftinije. I to u veoma dobrim restoranima i autenticnim kvalitetnim mestima gde odlaze mestani. Cena piva u krigli pocinje od 15 kruna (0,5eura) u obicnim gostionicama, onda ide veliki broj kafana i pivnica gde je pola litra piva 20-25 kruna, a onda idu skuplja mesta za max 30 (1euro). Mesta gde je pivo skuplje od 1 eura su namenjena iskljucivo strancima. Coca cola, sokovi i kafa su 20-25 kruna, manje od 1 eura. Lepi restorani u provinciji i uopste u letovalistima po ceskoj imaju i mnogo nize cene, nekad prosto smesne.
Ne kazem ja da cesi nemaju para, najbogatiji cesi imaju po statistikama daleko daleko vise para od najbogatijih Srba, Hrvata i Slovenaca, ovde je prosecna plata vec blizu 700 eura, ljudi u mojoj firmi imaju izmedju 1500 i 3000 eura. Razumljivo je da mogu i hoce sebi sve vise da priuste. Moja poenta je bila u tome da je iznenadjujuce da u Hrvatskoj (sa manjim prosecnim platama) pivo i sokovi kostaju skoro duplo vise. Ogromnu vecinu Ceha to i dalje zacudjuje. Narocito zato jer ovde se ne ide na pivo ako svako ne popije bar po sedam komada. Zene tako oko 5, velikih naravno smile.gif Ono sto mi se cini da je mnogo drugacije u Ceskoj je da je mnogo veci dijapazon cena, u Karlovim Varima imas Hotel Pupp sa sedam zvezdica gde je pivo mozda 2 eura, ali vec u istoj ulici, u obicnoj lepoj kafani imas pivo za 70 centi.

Edited by wegga, 10 June 2007 - 22:26.


#12 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 10 June 2007 - 23:35

QUOTE(wegga @ 10 Jun 2007, 23:25) <{POST_SNAPBACK}>
Turisti koji dolaze u Prag odlaze na par desetina mesta u strogom centru, a tamo je pivo skupo.


taj sam smile.gif

#13 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 11 June 2007 - 17:51

QUOTE(wegga @ 10 Jun 2007, 23:25) <{POST_SNAPBACK}>
Ne kazem ja da cesi nemaju para, najbogatiji cesi imaju po statistikama daleko daleko vise para od najbogatijih Srba, Hrvata i Slovenaca, ovde je prosecna plata vec blizu 700 eura, ljudi u mojoj firmi imaju izmedju 1500 i 3000 eura. Razumljivo je da mogu i hoce sebi sve vise da priuste. Moja poenta je bila u tome da je iznenadjujuce da u Hrvatskoj (sa manjim prosecnim platama) pivo i sokovi kostaju skoro duplo vise.


Ne u Hrvatskoj, nego na obali. Cak se i u Zagrebu moze proci jeftinije, ako se zna kuda treba ici, a da ne spominjem istok drzave. Onima kojima je preskupo pivo i sok, uvijek ostaje opcija sjedenja pred trgovinom rolleyes.gif , a tu je cijena pola litre pive manja od 5 kuna ili do konzuma pa po 2 litre za 13-14 kuna (k-pivo, adria, MB...) yucky.gif . BTW i ja sam jedan koji se ****** istrosio u Pragu, tako da sam zakljucio da bilo gdje da dodjes mozes proci i jeftino i skupo, samo ovisi o tome koliko imas zelje da prosetas malo 'sa strane'. Mada je usporedjivati Prag i neki grad u HR poprilicno nezahvalno, jer je kudikamo manja konkurencija, pa su zato i cijene 'napuhanije'. No, na kraju krajeva ja bi u bilo kojem trenutku svoga zivota radije pio pivo uz more (ne mora biti hrvatski Jadran) - taman i ono sto sam dovucem, nego bilo gdje u Pragu, pa da je cak i 3x skuplje. Ovi 'nasi' to zovu atmosferom. Ja to zovem pljackom (kao onaj sistem pizza za 50, a u ZG imam za 20 s dostavom - da ne spominjem da uredno svake godine nadjem neku konobu ili restoran gdje za oko 100 kuna dobijem dobru veceru za dvoje i dva pica - ne mislim na time na cevape, pizzu ili nesto slicno), ali jednostavno ne mogu 'popustiti' rolleyes.gif .

Edited by Thanatos, 11 June 2007 - 18:10.