Jump to content


Photo
- - - - -

Sta ste / sta biste danas kuvali?


  • Please log in to reply
3760 replies to this topic

#616 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 05 May 2010 - 20:15

Krompir a la Lonaisse,opet. Plus mlada buranija, blansirana pa na puter sa malo bijelog luka. Zelena, puter salata.
Jos uvijek razmisljam kako da spravim ove lubine. Jutros upecani, na more mirisu. Zao mi ih maltretirati :ph34r:

Ociscene zivotinje, tj. ribe usoli spolja i iznutra, utrobu ispuni listovima zalfije (sage) i kolutovima limuna, isto naredjaj i odozgo, sve u aluminijumskoj foliji, nalij malo maslinovog ulja preko svega, zapakuj u foliju i peci u vreloj rerni dvadesetak minuta. Poslednjih nekoliko minuta raspakuj foliju i ostavi ribu da se zapece, a visak vode ispari.
  • 0

#617 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 05 May 2010 - 23:13

Ociscene zivotinje, tj. ribe usoli spolja i iznutra, utrobu ispuni listovima zalfije (sage) i kolutovima limuna, isto naredjaj i odozgo, sve u aluminijumskoj foliji, nalij malo maslinovog ulja preko svega, zapakuj u foliju i peci u vreloj rerni dvadesetak minuta. Poslednjih nekoliko minuta raspakuj foliju i ostavi ribu da se zapece, a visak vode ispari.



Kasno Janko na Kosovo stize...

Usolio, namazo maslinovim, malo istucanog bibera i koje sjeme fennela o'zgo. Grudvice putera po tjelesima... Grill. Deset minuta po strani, dvije strane, dva'js minuta. Sest jakih poljaka (pivo iz Poljske) u sebe. Banja. Zaboravio napravit salatu. Moze i bez salate. I bolje. Salata je za curice. :ph34r:


Spoiler! --Click here to view--

Edited by dogmatix, 05 May 2010 - 23:18.

  • 0

#618 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 May 2010 - 04:20

Za veceru
Cureci meatloaf.Iz zamrzivaca vec spremljen Jennie-O ubacis u rernu i podesis na dva sata.U medjuvremenu odes na dremku i kada se probudis meatloaf gotov.Dodatak krompir baren u vodi sa susenim povrcem i zacinima uz dodatak vegete.
  • 0

#619 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 06 May 2010 - 13:13

Danas kuvam obican pileci krompir paprikas.

Na malo masnoce proprzio sam jednu srednju glavicu seckanog crnog luka, kad je malo omeksao (ne i pozuteo), dodao sam piletinu i takodje je kratko proprzio, dok ne pocen da menja boju. Nalio sam vodom, dodao slatku alevu papriku, a posle desetak minuta i malo krompira. Soli po ukusu.
Na kraju, kad je sve kuvano, obilno seckan list persuna.
  • 0

#620 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 06 May 2010 - 14:15

Danas kuvam obican pileci krompir paprikas.

Na malo masnoce proprzio sam jednu srednju glavicu seckanog crnog luka, kad je malo omeksao (ne i pozuteo), dodao sam piletinu i takodje je kratko proprzio, dok ne pocen da menja boju. Nalio sam vodom, dodao slatku alevu papriku, a posle desetak minuta i malo krompira. Soli po ukusu.
Na kraju, kad je sve kuvano, obilno seckan list persuna.


Moji ne vole paprikash, ne pamtim kad sam to poslednji put jela. Ja bih ga pravila sa noklicama i uz veeeliku ciniju zelene salate.Dok sam bila kod mame i tate, to mi je bio omiljeni majski rucak. Beshe nekad, odoh da podgrejem sarmice od zelja, ovaj put sa curetinom. Posle cu probati novi recept za sorbe od vishanja, sinoc prevodila sa italijanskog uz pomoc recnika.

Edited by highlanderka, 06 May 2010 - 14:16.

  • 0

#621 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 06 May 2010 - 14:33

Moji ne vole paprikash, ne pamtim kad sam to poslednji put jela. Ja bih ga pravila sa noklicama i uz veeeliku ciniju zelene salate.Dok sam bila kod mame i tate, to mi je bio omiljeni majski rucak. Beshe nekad, odoh da podgrejem sarmice od zelja, ovaj put sa curetinom. Posle cu probati novi recept za sorbe od vishanja, sinoc prevodila sa italijanskog uz pomoc recnika.


noklice u paprikash! :ph34r:
  • 0

#622 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 06 May 2010 - 15:52

Poslije 5-6 'poljaka', koordinacija ruku i smisao za dizajn me malo iznevjerio ali evo slicke jednog od lubina...

Posted Image

:ph34r:
  • 0

#623 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 May 2010 - 07:03

Odlicno izgleda.
  • 0

#624 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 07 May 2010 - 17:35

Odlicno izgleda.


Hvala doktore. :ph34r:


Danas linguine bolonjez. Nemam snage za majstorije, danas samo brzo, jednostavno i kaloricno.
  • 0

#625 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 May 2010 - 18:50

Hvala doktore. :ph34r:


Danas linguine bolonjez. Nemam snage za majstorije, danas samo brzo, jednostavno i kaloricno.

To, 'bolonjez' u italijanskim kuvarima ne postoji.
To je sugo od govedine, a trebalo bi ga praviti ovako:
Na manjoj glavici crnog luka, koja je vrlo sitno iseckana, dinsta se 400 - 500 gr mlevene junetine (govedine), i jedna veca, na sitne kockice iseckana sargarepa. Naravno, soli po ukusu. Dodaju se 1-2 supene kasike pirea od paradajza.
Dok se dinsta, 'podliva' se suvim belim vinom.
Nikakve armaticne trave.
Ceo proces mora da traje 2-3 sata na tihoj vatri.
  • 0

#626 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 07 May 2010 - 19:47



Poznato mi je to ali ja sam nekako navikao na ovu britansku verziju i tako sam i napravio sos. Jednom sam upratio i taj italijanski recept ali nije sazivio. Nekako, ovaj ovdasnji mi bolje lezi. Stvar navike, sta li. :ph34r:

Isprzio sam sitno isjeckani luk, mljeveno meso, nekoliko gljiva, cijelu konzervu paradajza + paradajz pire i malo nekog bbq sosa (nesto kao kecap sa smoky aromom). Kad se dobrano redukovalo, na to sam 'natrunio' malo suhog origana i na kraju cu, kad je vec servirano da narendam parmezan.

I to je to.
  • 0

#627 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 May 2010 - 23:05

Sutra pada sarma sa suvim mesom.Materijal je tu ukljucujuci i kupus koji je prirodno ukiseljen pa onda vakumiran.Naravno iz Hrvatske posto u Srbiji ne umeju da kisele kupus

Attached Files


  • 0

#628 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 07 May 2010 - 23:12

Sutra pada sarma sa suvim mesom.


sarma u maju? nadji zelje pa motaj sarmice, ostavi sarmu za novembar. :ph34r:
  • 0

#629 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 07 May 2010 - 23:13

Sutra pada sarma sa suvim mesom.Materijal je tu ukljucujuci i kupus koji je prirodno ukiseljen pa onda vakumiran.Naravno iz Hrvatske posto u Srbiji ne umeju da kisele kupus



Kod vas počela zima?
  • 0

#630 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 May 2010 - 23:32

sarma u maju? nadji zelje pa motaj sarmice, ostavi sarmu za novembar. :ph34r:

Ma bi ja nego amelija zapretila da ce da banuje za sarmice a ja sam juce sanjao sarme.Nemam pojma koji mi djavo bio ali bukvalno cim sam uhvatio vreme izasao sa posla da kupim kupus i meso.

Kod vas počela zima?

U Americi se sarme samo jedu na prolece.

Dodatak
Zavio je sinoc pa se krckala do jutros.Ustanem jutros a cela kuca mirise na sarmu

Attached Files


Edited by MAGRIPA65, 08 May 2010 - 16:53.

  • 0