Jump to content


Photo
- - - - -

Sta ste / sta biste danas kuvali?


  • Please log in to reply
3760 replies to this topic

#3721 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 09 July 2018 - 13:54

Da ima, samo ovaj moj je na gas. Koristim boce od litar, mrsko mi vuci one butan boce od 100 kila od garaze do stana, zajebi to. Moze se videti na slici, zelena boca ispod tanjira sa suvlakijem.

 

Bravo.

 

Gas mi je puno prakticniji od elektrike, mada ne bi bilo lose ako bi moglo i jedno i drugo.

 

Vec sam cinimise pisao, jedan moj drug ima rostilj na gas i pali ga preko cijele godine, kad god mu se cefne da ispece nesto, a da ne smrdi kuhinju. 


  • 0

#3722 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 July 2018 - 14:07

@Jashar

De malo opisi ovaj Weber, je li cemu? Traje li koliko boca plina ili je i ovo na cumur?

Slomih se svaki vikend vrecu cumura, a nije ni jeftino £7 za 5kg.

Ne bih cumur ni mogao da koristim na balkonu u zgradi, zapravo vecina zgrada ne dozvoljava ni plinske, samo elektrichne, ali moja dozvoljava, tj. niko se do sada nije zalio. :)

Ne razumem se bash u roshtilje ali Weber ima status Harley Davidsona :), tako da sam zaista prezadovoljan.

Litarska boca mi traje za 3-4 roshtilja ako se dobro secam. Jedino je pain in the ass Kada nestane u sred roshtiljanja.

Edited by Denis Jasharevic, 09 July 2018 - 14:10.

  • 0

#3723 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 09 July 2018 - 14:19

Ne bih cumur ni mogao da koristim na balkonu u zgradi, zapravo vecina zgrada ne dozvoljava ni plinske, samo elektrichne, ali moja dozvoljava, tj. niko se do sada nije zalio. :)

Ne razumem se bash u roshtilje ali Weber ima status Harley Davidsona :), tako da sam zaista prezadovoljan.

Litarska boca mi traje za 3-4 roshtilja ako se dobro secam. Jedino je pain in the ass Kada nestane u sred roshtiljanja.

 

Imam ja jedno plinsko kuhalo koje nosim na pecanje. Mala boca gasa, velicine laka za kosu traje po nekoliko pecanja, a na njoj se pripremi i vecera i dorucak, kao i nekoliko kafa. Vrlo prakticna stvar.

 

Ne znam ni ja zasto sam postao rob cumuru, a nije mi ni ovo neki rostilj pa da mi ga zao baciti. Kupio sam ga isti dan kad sam uselio, da mogu pocastiti drustvo i ostade godinama.

 

Pitam se isplati li mi se sad ulagati u jedan Weber ali pogledacu ima li neki popust u B&Q. Moglo bi se desiti da ima jer kome je trebao rostilj, do sad ga je kupio.


  • 0

#3724 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 July 2018 - 17:22

Ako se secash meni su proshli Weber ukrali ispred zgrade Kada Sam se vratio sa car-wash gde sam ga detaljno sredio na kraju sezone. Zaboravio ga, setio se posle 2 sata, medjutim bilo kasno. Reshio da kupim opet novi, sad ih prave u orange, purple, neon green i ostalim ludim bojama. U subotu uz jutarnju kaficu pre nego odem u Home Depot rekoh ajde da pogledam Kijiji, shto je ovde popularnije od Craiglist.

Prvo kontaktiram ovog Lika medjutim, poshto se nikad ne cenkam, trazim da mi doveze kuci da se ja ne cimam i on me odjebe.

https://www.kijiji.c...gationFlag=true

I onda bingo! Kupim ovaj za 75$ sa sve pokretnim kolicima koja se prodaju za 100$ ...... :)

Kao nov. Stavio ga na zadnje sedishte jer sam kreten zaboravio da imam 2 zimske gume u gepeku.

Mogu ti reci da sam ponosan na svoje poslovne sposobnosti xaxaxa ....

Prvi, a verovatno i poslednji put da "napravim posao". Del Boy bi mi pozavideo. :)

Edited by Denis Jasharevic, 09 July 2018 - 17:25.

  • 0

#3725 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 July 2018 - 18:40

...

 

... proshli Weber ukrali ispred zgrade ...

 

 

Nisu ti ga ukrali.

Jednostavno po starom dobrom obicaju uzeli ostavljenu staru stvar pretpostavljajuci da vlasniku ocigledno ne treba.

;)

 

...


  • 0

#3726 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 July 2018 - 18:54

...



Nisu ti ga ukrali.
Jednostavno po starom dobrom obicaju uzeli ostavljenu staru stvar pretpostavljajuci da vlasniku ocigledno ne treba.
;)

...

Ispred kuce da. Ispred zgrade - ne. Tu je zabranjeno parkiranje I ljudi chesto ostavljaju stvari dok ne parkiraju auto u podzemnu garazu.

Postoji posebno mesto za nezeljene stvari. Zimus sam tako ostao bez 2 komplet zimskih gume sa felnama za 5 minita, a komshiluk mi se odavno zali da im nestaju kese pune hrane koje ostavljaju za drugu turu jer ne mogu sve izneti do stana u prvoj.

Zaista nije problem, nema uzbudjenja :), mogao bih otici u management office i traziti snimak kamere u to vreme. Ne pada mi na pamet, radije sebi kazem - opet su te izradili ko vola.

Potpuno nebitno. Pa moraju i oni od nechega da zive.

Edited by Denis Jasharevic, 09 July 2018 - 19:16.

  • 0

#3727 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 July 2018 - 19:13

Ali si u pravu da bi to bio siguran excuse liku pred policijom, nisam znao, mislio sam da je bacheno. :)

Podsetio si me na jednu dobru prichu ..... nekog lika devedesetih Koji je otishao u policiju da prijavi ukraden zamrzivach "sanduchar" iz vikendice. Xaxaxa ..... Bio sam prisutan kada je to prichao u kafani ..... A zandarm mu kaze: burazeru, mi od pochetka godine imamo 57 prijavljenih ukradenih automobila, josh nijedan nismo nashli. Jesi siguran da hocesh da pravimo zapisnik za zamrzivach. Xaxaxaxa ......

Edited by Denis Jasharevic, 09 July 2018 - 19:15.

  • 1

#3728 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 09 July 2018 - 21:56

Ako se secash meni su proshli Weber ukrali ispred zgrade Kada Sam se vratio sa car-wash gde sam ga detaljno sredio na kraju sezone. Zaboravio ga, setio se posle 2 sata, medjutim bilo kasno. Reshio da kupim opet novi, sad ih prave u orange, purple, neon green i ostalim ludim bojama. U subotu uz jutarnju kaficu pre nego odem u Home Depot rekoh ajde da pogledam Kijiji, shto je ovde popularnije od Craiglist.

Prvo kontaktiram ovog Lika medjutim, poshto se nikad ne cenkam, trazim da mi doveze kuci da se ja ne cimam i on me odjebe.

https://www.kijiji.c...gationFlag=true

I onda bingo! Kupim ovaj za 75$ sa sve pokretnim kolicima koja se prodaju za 100$ ...... :)

Kao nov. Stavio ga na zadnje sedishte jer sam kreten zaboravio da imam 2 zimske gume u gepeku.

Mogu ti reci da sam ponosan na svoje poslovne sposobnosti xaxaxa ....

Prvi, a verovatno i poslednji put da "napravim posao". Del Boy bi mi pozavideo. :)

 

 

Gledao sam malo cijene, idu po £300-500, mnogo u pm. Otici cu mozda za vikend do lokalnog garden centra, mozda bude nesto na special offer pa pazarim.

 

Nego, zavrsih i melem danas:

 

Attached File  comfrey balm finished.jpg   93.35KB   1 downloads

 

Attached File  comfrey balm finished2.jpg   95.38KB   0 downloads

 

Mirise fenomenalno, ruzmarin i lavanda, krasna boja. Namazao sam se malo oko laktova da vidim hoce li biti reakcije i evo dva sata i nista. Samo mirise lavanda. :)


  • 1

#3729 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 July 2018 - 23:50

...

 

Zar ovo nije za 'ukrasno bilje' / 'medicina i zdravlje'?

 

Pa ne maze se valjda na hleb?

;)

 

...


Edited by Kinik, 09 July 2018 - 23:51.

  • 1

#3730 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 10 July 2018 - 00:20

Gledao sam malo cijene, idu po £300-500, mnogo u pm. Otici cu mozda za vikend do lokalnog garden centra, mozda bude nesto na special offer pa pazarim.

 

To je bezobrazno mnogo. Eh, te engleske tarife ………  :kece:

 

Ovo je vec sasvim okay …… https://www.gumtree....rs.-/1305001799

 

Trolley not for sale though  :-1:

 

Znam da si familijaran sa internet searchom, sigurno bolje od mene, ali 300-500 £, to je bash yebena otimachina.


Edited by Denis Jasharevic, 10 July 2018 - 00:44.

  • 0

#3731 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 July 2018 - 09:23

To je bezobrazno mnogo. Eh, te engleske tarife ………  :kece:

 

Ovo je vec sasvim okay …… https://www.gumtree....rs.-/1305001799

 

Trolley not for sale though  :-1:

 

Znam da si familijaran sa internet searchom, sigurno bolje od mene, ali 300-500 £, to je bash yebena otimachina.

 

Vjerovatno bih mogao naci ispod £200 kao i ovaj sa gumtree ali taj je u Manchesteru i ne vjerujem da bi mi ga dovezao. :)

 

Tamo nekad pred kraj ljeta treba kupovati ove stvari, sada je jos to skupo, pogotovo sto temperature ne silaze ispod 30°C skoro mjesec dana i B&Q je pun svakog vikenda, raja kupuje rostilje, kosilice i sve ostale bastenske andramolje. 


Edited by Honey Badger, 10 July 2018 - 09:24.

  • 0

#3732 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 10 July 2018 - 16:41

...

 

Nego, zavrsih i melem danas:

 

attachicon.gifcomfrey balm finished.jpg

 

attachicon.gifcomfrey balm finished2.jpg

 

Mirise fenomenalno, ruzmarin i lavanda, krasna boja. Namazao sam se malo oko laktova da vidim hoce li biti reakcije i evo dva sata i nista. Samo mirise lavanda. :)

 

Svaka čast na trudu  :+1: (btw, kako ti se da baviti tim zaludicama?, ali neka: tvoje vrijeme i tvoj novac).

Nego, moja first lady ima neko povjerenje u gavez i još neke 'ljekovite' travke*. Od trava, ja pak priznajem samo one začinske, koje idu u tanjur.

 

Osobno, u liječenju ne vjerujem ničemu osim kirurškom nožu i Big farmi.

Dokazano. Sve ostalo je mumbo - jumbo.

 

Ali, kao što reče forumski Nestor, ovoj digresiji je više mjesto na Začinskom bilju ili na Medecini i zdravlju.

 

*Fali Rotterdamac, koji je s neuspjelog projekta pletenja makramea, prešao na ekstenzivni uzgoj gaveza, kao dodatni izvor prihoda.


  • 4

#3733 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 July 2018 - 17:10

Svaka čast na trudu  :+1: (btw, kako ti se da baviti tim zaludicama?, ali neka: tvoje vrijeme i tvoj novac).

Nego, moja first lady ima neko povjerenje u gavez i još neke 'ljekovite' travke*. Od trava, ja pak priznajem samo one začinske, koje idu u tanjur.

 

Osobno, u liječenju ne vjerujem ničemu osim kirurškom nožu i Big farmi.

Dokazano. Sve ostalo je mumbo - jumbo.

 

Ali, kao što reče forumski Nestor, ovoj digresiji je više mjesto na Začinskom bilju ili na Medecini i zdravlju.

 

*Fali Rotterdamac, koji je s neuspjelog projekta pletenja makramea, prešao na ekstenzivni uzgoj gaveza, kao dodatni izvor prihoda.

 

 

I ja sam isti, samo hemija i hirurg, ovo radim cisto iz zajebancije. :)


  • 1

#3734 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 23 August 2018 - 21:02

Bento.


  • 1

#3735 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 August 2018 - 00:54

...

 

Uoci petka se pere trenerka i ne izlazi i kuce.

;)

 

...


  • 0