Jump to content


Photo
- - - - -

Sta ste / sta biste danas kuvali?


  • Please log in to reply
3760 replies to this topic

#3091 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 December 2016 - 11:46

...

 

 

Ti si kao moj Little_Brother, koji je otisao u inostranstvo, pa se bavio drustveno-korisnim radom.

 

Gledajuci kroz zimski prozor neku grupicu klinaca koje je lokalni fratar ucio hokeju (da ih odvoji od kriminala / droge), uzme svoj 'Koho gear', sidje u dvoriste i pokaze im sta znaci vise godina moskovskog 'dvorisnog hokeja'.

 

Na kraju ih je trenirao, pa presao u neku lokalnu ekipu i putovali unaokolo / takmicili se.

Bili su poznati po 'power hockey' (doneto iz rusije) koji su igrali uvek, bez obzira na broj protivnickih igraca.

Normalno da su 'razbijali' pristojnu decu.

 

Pa sam mu rekao - i zato si otisao iz Yuge, da bi se u inostranstvu bavio 'drustveno-korisnim radom'?

:lol+:

 

 

PS.

Inace je i on 'kulinar', pa bi posle svake pobede, kad se vrate kuci, uprilicio neku gozbu od balkanskih jela.

Iznajmili bi neki restoran / opstinsku salu sa kuhinjom i uz par kuvara napravili gozbu.

 

Pa jednom vlasnik nekog restorana rekao - (bila mu se zadesila grupa gostiju, a kad su osetili miomirise, zatrazili isto jelo) sme li on to da ponudi u meniju, posto je video kako se to priprema?

 

A bila je 'klasika', posto je moj Little_Brother takav tip.

Kuvane kolenice sa domacim ljutim renom koji 'iz'eda oći', sarma sa puno suvog mesa, neki ljuti djuvec i normalno 'гравче на тавче'. Punomasni sir i kajmak su mu svercovali neki vozaci kamiona.

 

Sad, ne znam, je li vise bio upamcen po hokejaskim peharima tima, ili gozbama sa balkanskim shmekom.

;)

 

Btw, bilo je to nekih dalekih, kasnih 70-ih / ranih 80-ih.

 

...


Edited by Kinik, 23 December 2016 - 11:59.

  • 3

#3092 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 23 December 2016 - 14:29

Ja volim da podijelim, bude ljudima drago, a i meni. Ne znam ni sta bih sa 5 kila dzema od dunja, ja to i ne volim toliko.

 

Najveci gust je spremanje i 'ganjanje' ukusa, a onda pakovanje i divljenje gotovom proizvodu.

 

###

 

Meni poceo bozicni odmor, ne radim do 3. januara. Mozda napravim jos jedan sir ovih dana, dunje cu rijesiti prvi vikend u Novoj godini.


  • 5

#3093 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 December 2016 - 14:47

...

 

Ako ne bude ovo - razocaraces me!

 

 

 

...


Edited by Kinik, 23 December 2016 - 14:48.

  • 1

#3094 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 23 December 2016 - 16:04

Heh, taj pudding se pravi u oktobru, debelo sam zakasnio.

 

Evo, sad iz ducana, ludnica je na ulici. Izasao da kupim Bratwurst jer su mi prahnule i da vidim hocu li pannetone za b+b pudding ili tiramisu i necu ni jedno od toga, nego cu napraviti cheesecake sa malinama. Nisam uspio naci talijanske piskote, nisam vise imao ni zivaca da se probijam kroz rulju. Jos sam se vratio sa milion drugih stvari, cisto pretjerivanje.


  • 0

#3095 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 December 2016 - 16:19

...

 

 

Nema veze kad se pravi - bito je kad ga pravis ti, pa makar leti!

 

Ranih 70-ih sam ga kupovao u samiskama u Bgd, u konzervama, kuvao prema uputstvu i trosio!

:+1:

 

Njam!

 

...


  • 0

#3096 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 23 December 2016 - 16:28

...

 

 

Nema veze kad se pravi - bito je kad ga pravis ti, pa makar leti!

 

Ranih 70-ih sam ga kupovao u samiskama u Bgd, u konzervama, kuvao prema uputstvu i trosio!

:+1:

 

Njam!

 

...

 

Nisam ja bas toliki ljubitelj da bih se zamlacivao toliko, a nemam ni vremena. Na meni je svo spremanje hrane, a svasta sam nesto naumio. 

 

Samo da ne bude - mnogo hteo, mnogo zapoceo.


  • 0

#3097 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 14 January 2017 - 09:12

'kuvao' sam jutros - palacinke  :lol:

 

moja google istorija pretrage: easy pancakes

 

rezultat: 

 

http://simply-delici...a-oat-pancakes/

 

10/10


  • 0

#3098 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 February 2017 - 10:45

Shrove Tuesday (also known in Commonwealth countries as Pancake Tuesday or Pancake day) is the day in February or March immediately preceding Ash Wednesday (the first day of Lent), which is celebrated in some countries by consuming pancakes. In others, especially those where it is called Mardi Gras or some translation thereof, this is a carnival day, and also the last day of "fat eating" or "gorging" before the fasting period of Lent.

 

Danas je dan palacinaka. 

 

Sretno svima koji slave. :D


  • 3

#3099 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 28 February 2017 - 12:17

Shrove Tuesday (also known in Commonwealth countries as Pancake Tuesday or Pancake day) is the day in February or March immediately preceding Ash Wednesday (the first day of Lent), which is celebrated in some countries by consuming pancakes. In others, especially those where it is called Mardi Gras or some translation thereof, this is a carnival day, and also the last day of "fat eating" or "gorging" before the fasting period of Lent.

 

Danas je dan palacinaka. 

 

Sretno svima koji slave. :D

 

Rosenmontag je u Kölnu, prije bih znao potegnuti do tamo tih 200+ km, sad mi je bliži Aachen.

Prva dama sprema tjesto za krafne, vjerojatno da mi napakosti, budući ja ne volim slatko.

 

Sutra spremam Boeuf bourguignon s češkim knedlikama, dami u inat. Začini: 5-6 zrna crnog papra, 2 lovorova lista, crni luk našpikan karanfilićima, češnjak, klekove bobe, ruzmarin, 2 dl crnog vina.

 

P.S. 'Korizmeni post' je meni uvijek bio izvrstan izgovor za uživanje u dagnjama, kamenicama, najboljem kavijaru i, općenito govoreći, finim stvarima, poput 'Riškog balzama', hladno dimljenog lososa i ostalih delicija.


Edited by ironside, 28 February 2017 - 12:23.

  • 3

#3100 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 February 2017 - 12:30

...

Oko Maslenice.


BLINI (блины)
MASLENICA.

Maslenica je stari ruski obicaj vezan za zimski solsticij. Vodi poreklo od starih Slovena iz paganskog doba. Postoji u raznim oblicima i kod drugih slovenskih naroda. To je praznik veselog ispracanja zime i ocekivanja dolaska proleca.
Blini (bliny) neizostavni atribut maslenice imaju ritualno znacenje: okrugli, rumeni, debeljuskasti i vreli blini (bliny) / palacinke (velicine kafene tacne) su bili simbol sunca koje sve jace sija, dok je noc sve kraca. Moguce da su blini (bliny) bili deo obreda posvecenog precima, posto je maslenici prethodio "roditeljski dan", kad su se Sloveni secali dusa umrlih predaka.

Maslenica se slavi nedelju dana ("siroka maslenica") i svaki dan ima svoje ime. Interesantan je dan kad mlad bracni par odlazi kod roditelja / taste na blini (bliny). Posto je maslenica zimski praznik - obavezne su voznje zapreznim sankama, sankanje tokom dana i takozvano "osvajanje sneznog grada". Dok odbrana brani ukraseni nasip snezne tvrdjave, masuci stapovima, maramama, sarenim krpama, zveckama i raznim prirucnim sredstvim, jahaci na konjima, pokusavaju da preskoce snezni nasip i "osvoje grad". Imitirana bitka se zavrsava opstim veseljem. U starija vremena odrzavala su se i pesnicenja (u krznenim rukavicama), sto je kasnije bilo zaboravljeno (zabranjeno).

Uopste, atmosfera je bila vrlo vesela, cak razuzdana, o cemu postoje svedocenja mnogih putopisaca. Voznja ukrasenim zapreznim sankama (sto bogatije - to lepse) je bila omiljena zabava (ima opis kod Tolstoja "Rati i mir"). Posto se sve dogadjalo pred post, ljudi su sebi davali "oduska" - jelo se, pilo i veselilo preko svake mere. Stranci su cesto svedocili da se pilo - "kao da ce Sudnji dan". Obicaj je bio da se na kraju Maslenice spaljuje slamnato strasilo koje personifikuje Zimu.

===============

Blini (Bliny)
To su ruske "palacinke" od testa sa kvascom.
Manje su (velicine kafene tacne) i deblje (do 1 cm), za razliku od obicnih "blinchika" ili nasih palacinki.

Testo:

* 2 solje brasna i 3 solje mlakog mleka u koje je prethodno umesano 20 grama svezeg kvasca. Testo dobro izmesati, prekriti salvetom i staviti na toplo.

* Kad testo naraste, dodati solju mleka, 2 solje brasna, 3 zumanceta, soli, 100 grama rastopljenog putera i sneg od 3 belanceta. Sve to dobro umutiti varjacom! (nix mix) i staviti na toplo. Testo mora biti gusto kao tecna pavlaka.

* Kad testo naraste, peci kao palacinke.

* Uzeti tiganj sa teflonom, dodati vrlo malo ulja i kutlacom (vecom kasikom) umocenom u vodu uzeti kolicinu testa koja kad se razlije po tiganju nije veca od kafene tacne 10-12 cm, debljine do 1 cm. Obicno u tiganju stanu 3 blini.
Kad se ispece sa jedne strane, preokrenuti. Pazite da vatra ne bude isuvise jaka, da blini ne gore.

* U posebnoj posudi otopite puter i blini (bliny) premazite tim puterom pre slaganja na poseban tanjir / posudu, da ostanu topli.

* Blini (bliny) se OBAVEZNO jedu topli.

E, sad dolazi najinteresantnije. Prilog za bliny (bliny).

U stara vremena (pre posta) u skromnijim uslovima blini (bliny) su jeli sa ogromnom kolicinom putera, preliveni tecnim mileramom. Kasnije sa delikatesima.

a/ blini (bliny) sa kavijarom crni / crveni. Staviti jedan blini na tanjir, blago namazati puterom i naneti nekoliko zrnaca / sloj / SANTIMETAR kavijara. Casica ledene votke. Previti blini preko pola i iz dva zalogaja potrositi.
Mljac!

b/ blini (bliny) sa ribom.
Dimljena moruna, jesetra, keciga; dimljeni losos, dimljena pastrmka, slana haringa i druge ribe te vrste ... komadic incuna, komadic limuna. Casica ledene votke. Mljac!

c/ blini (bliny) sa mileramom.
Namazati debelim slojem kisele pavlake, ili politi tecnim mileramom. Mljac! (Votku preskocite).

Od svih priloga koje sam probao, redjam po opadajucem kvalitetu: kavijar, dimljena / slana riba, mileram, pasteta / puter / nesto slatko.   

Sta se pije uz blini (bliny): ledena votka, votka i votka!

Takodje, moze - sta ko voli. Vino belo (hladno), moze neki blagi liker, moze ruski caj. Nemojte nista gazirano (!).

Koliko blini (bliny) za svaku osobu? To se nikad ne zna. Mozda pravite i drugu turu!

Za pravi ugodjaj - neka (ruska) ciganska muzika; ako ste u severnoj hemisferi, gde je prava zima - otvorite malo prozor (da vidite kako se trosi votka!), ako ste u juznoj - stavite erkondisn na 16'C!

---------------------------------

O PROLAZNOSTI
Anton Čehov.

Dvorski savetnik Anton Petrovič Podtikin seo je za sto, prekrio grudi blistavom belom salvetom, sa nestrpljenjem očekujući trenutak kad će na sto izneti blini...

Ispred njega, kao pred vojskovodjom koji nadgleda bojno polje -  pružao se prizor ...
Nasred stola poredjane u besprekornoj liniji stajale su boce ...
Tu si bile tri vrste votke, kijevska visnjevaca, boce sa "Shato la rozom" i Rajnskim vinima, i čak, bokaste boce sa divnim proizvodima otaca benediktinaca. Unaokolo, u umetničkom neredu, stajale su posude sa slanom haringom u sosu od senfa, slani inćuni, mileram, kavijar, dimljeni losos i td.
Podtikin je pogledao na sve to i progutao knedlu.

- Pa koliko jos da čekam, - namrštio se, pogledavši zenu.
- Kaća, - brže!

I evo, konačno se pojavila kuvarica noseći blini. ...
Semjon Petrovic, plašeći se da ne opece prste, zgrabi dva vrela blini sa vrha i sa zadovoljstvom ih pljesnu u svoj tanjir. Blini su bili meko-hrskavi, rumeni, jedri kao ... seoska udavača ...

Podtikin se nasmešio, sitno štucnuo od zadovoljstva i polio blini rastopljenim puterom. Nakon toga, nasladjujući se divnim mirisom i zamišljajući ukus, lagano ih je premazao kavijarom. Ona mesta koja nije prekrio kavijar polio je mileramom ...
Sad je preostalo samo - da se jede, jel' te?

Ali, ne! ... Podtikin je nezadovoljno pogledao delo svojih ruku ...
Pošto je malo razmislio, stavio je na blini najsočniji komad lososa, haringu i komadić inćuna, i tek nakon toga, sav van sebe od zadovoljstva, skoro bez daha, savio je oba blini, ispio časicu votke, nakašljao se, otvorio usta ...

i tu ga je strefio šlog.

------------------------------

Pazljivo sa blini (bliny)!

 

 

 

 

preskocio sa jesetrom :ajme:

 

 

...


Edited by Kinik, 28 February 2017 - 12:45.

  • 3

#3101 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 February 2017 - 13:19


Testo:

* 2 solje brasna i 3 solje mlakog mleka u koje je prethodno umesano 20 grama svezeg kvasca. Testo dobro izmesati, prekriti salvetom i staviti na toplo.

* Kad testo naraste, dodati solju mleka, 2 solje brasna, 3 zumanceta, soli, 100 grama rastopljenog putera i sneg od 3 belanceta. Sve to dobro umutiti varjacom! (nix mix) i staviti na toplo. Testo mora biti gusto kao tecna pavlaka.

* Kad testo naraste, peci kao palacinke.

* Uzeti tiganj sa teflonom, dodati vrlo malo ulja i kutlacom (vecom kasikom) umocenom u vodu uzeti kolicinu testa koja kad se razlije po tiganju nije veca od kafene tacne 10-12 cm, debljine do 1 cm. Obicno u tiganju stanu 3 blini.
Kad se ispece sa jedne strane, preokrenuti. Pazite da vatra ne bude isuvise jaka, da blini ne gore.

* U posebnoj posudi otopite puter i blini (bliny) premazite tim puterom pre slaganja na poseban tanjir / posudu, da ostanu topli.

* Blini (bliny) se OBAVEZNO jedu topli.
 

 

 

 

Probacu ovo tijesto za vikend, veceras vjerovatno idu regularni palacinci sa dzemom ako mi se bude dalo uopste.


  • 0

#3102 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 February 2017 - 15:36

Rosenmontag je u Kölnu, prije bih znao potegnuti do tamo tih 200+ km, sad mi je bliži Aachen.

Prva dama sprema tjesto za krafne, vjerojatno da mi napakosti, budući ja ne volim slatko.

 

Sutra spremam Boeuf bourguignon s češkim knedlikama, dami u inat. Začini: 5-6 zrna crnog papra, 2 lovorova lista, crni luk našpikan karanfilićima, češnjak, klekove bobe, ruzmarin, 2 dl crnog vina.

 

P.S. 'Korizmeni post' je meni uvijek bio izvrstan izgovor za uživanje u dagnjama, kamenicama, najboljem kavijaru i, općenito govoreći, finim stvarima, poput 'Riškog balzama', hladno dimljenog lososa i ostalih delicija.

 

As Jesus fasted during this time, Christians identify with this state by giving up particular foods during the 40 days of Lent, including products containing meat, fish, milk and eggs.

 

Sta jedu 40 dana? 
 


  • 1

#3103 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 28 February 2017 - 16:54

As Jesus fasted during this time, Christians identify with this state by giving up particular foods during the 40 days of Lent, including products containing meat, fish, milk and eggs.

 

Sta jedu 40 dana? 
 

 

Tko će ga znat'? Ja s tom kršćanskom ekipom nikad nisam bio previše blizak. Uostalom, baš vrijeme korizmenog posta se poklapa s paškom janjetinom. Pa si ti misli.


  • 4

#3104 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 28 February 2017 - 17:50

Shrove Tuesday (also known in Commonwealth countries as Pancake Tuesday or Pancake day) is the day in February or March immediately preceding Ash Wednesday (the first day of Lent), which is celebrated in some countries by consuming pancakes. In others, especially those where it is called Mardi Gras or some translation thereof, this is a carnival day, and also the last day of "fat eating" or "gorging" before the fasting period of Lent.

 

Danas je dan palacinaka. 

 

Sretno svima koji slave. :D

 

U Svedskoj je svaki cetvrtak Dan palacinaka. Kazu da tradicija potice iz vremena pre Reformacije, kada je Svedska bila katolicka zemlja, sto znaci da se petkom postilo, pa se zato u cetvrtak valjalo dobro najesti. Doduse, tradicija ukljucuje supu od suvog graska i usoljene, dimljene svinjetine, a palacinke samo kao desert (pri tome svakako ne slicne danasnjim). No taj deo tradicije mnogi danas ne primenjuju, vec se drze samo palacinaka. Ipak, ne znaci da se supa od graska izgubila, naprotiv.

 

Vecina restorana koji drze do tradicije ima cetvrtkom na meniju upravo ovu kombinaciju. Ima je i restoran u bolnici u kojoj radim, ali to je poslednje za sta bih se uhvatila. Ukusno jeste, ali ipak mi je glupo da tanjir supe i dve palacinke platim koliko i klasican rucak s ribom ili mesom, prilogom, sosom i salatom.

Palacinke su cesto kuci, obicno kasno uvece, tako da se svaka kalorija lepo zalepi, a ja bez 6 komada necu ni da razgovaram :) .


  • 4

#3105 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 28 February 2017 - 18:18

Shrove Tuesday (also known in Commonwealth countries as Pancake Tuesday or Pancake day) is the day in February or March immediately preceding Ash Wednesday (the first day of Lent), which is celebrated in some countries by consuming pancakes. In others, especially those where it is called Mardi Gras or some translation thereof, this is a carnival day, and also the last day of "fat eating" or "gorging" before the fasting period of Lent.

 

Danas je dan palacinaka. 

 

Sretno svima koji slave. :D

 

To je kod nas The Fat Tuesday. Tada tj danas se jede a typical semla

 

Ne slavim. :D

 

 

Vise volim ovo bez obzira na dan. Ocas posla se pravi. 

 

Attached File  DSC_0083.JPG   209.47KB   2 downloads


  • 5