Jump to content


Photo

Restorani u Crnoj Gori koje treba posetiti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#1 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 01 June 2007 - 16:57

Moj poznanik, stranac, veliki gurman, dosta poznaje i ex-yu kuhinje i recepte, obilazi ovdasnje bosna-grill i slicne restorane, ide u Crnu Goru sledece nedelje i pita koje restorane na crnogorskoj obali treba da poseti. Ako planirate da odgovorite, ajde pozurite, dok covek ne ode. Hvala.

#2 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 01 June 2007 - 17:03

Catovica mline, u Morinju

#3 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 01 June 2007 - 17:11

QUOTE(morgana @ 1 Jun 2007, 18:03) <{POST_SNAPBACK}>
Catovica mline, u Morinju


^^^ word!

Do Ade Bojane nece naci bolji restoran. Ima mesta gde se mogu pojesti odlicna pojedinacna jela ali kao kompletan restoran Catovica Mlini nemaju konkurenciju. I hrana i pice i usluga, pa i ambijent, su za svaku pohvalu.

Jedino ako se u skorije vreme nije otvorilo nesto novo i bolje ali i u tom slucaju vise verujem necemu sto vec 12 godina drzi nesmanjeni kvalitet.

EDIT:
12 ili 13 godina. Nisam siguran.

Edited by foto, 01 June 2007 - 17:13.


#4 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 01 June 2007 - 17:15

QUOTE(foto)
Jedino ako se u skorije vreme nije otvorilo nesto novo i bolje


od h novog do budve nema nista bolje, a dalje od toga je van mog radijusa kretanja

u h novom pristojna (ali ne i spektakularna) je konoba 'feral' na skveru

#5 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 01 June 2007 - 19:05

e, da

'rafaelo' tj 'kod krusa' na toploj u h novom, malo seljacka konoba, ali solidan rostilj i lignje

u budvi 'dona - kod nikole'

#6 Sombra

Sombra
  • Members
  • 48 posts

Posted 01 June 2007 - 19:23

Kod Joska u Stolivu i Scala Santa u Kotoru.

#7 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 01 June 2007 - 19:31

Catovica mlini - mljac

Scala Santa - mljac, mljac

Jesu li ziva Tri ribara u Rafailovicima? Kakva je riba tamo mogla da se pojede.

Borici iznad Novog - muka i horor da stignes ali je nekada bila dobra klopa, ne znam kako je sad.

Kontinentalni deo.

Jezero na Durmitoru - ko voli jagnjetinu ispod saca i smoceni kacamak

Ima u Rijeci Crnojevica jedan fantastican restoran kojem sam, na zalost, zaboravio ime - pijani saran.

#8 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 01 June 2007 - 19:42

QUOTE(harper lee @ 1 Jun 2007, 20:31) <{POST_SNAPBACK}>
Borici iznad Novog - muka i horor da stignes ali je nekada bila dobra klopa, ne znam kako je sad.



ne radi, koliko znam

#9 John Keating

John Keating
  • Members
  • 988 posts

Posted 01 June 2007 - 19:46

QUOTE(harper lee @ 1 Jun 2007, 20:31) <{POST_SNAPBACK}>
Ima u Rijeci Crnojevica jedan fantastican restoran kojem sam, na zalost, zaboravio ime - pijani saran.

Misliš verovatno na Stari Most. Samo, tamo se ipak jede dimljeni šaran iz Skadarskog jezera... cool.gif Ukusno... i veoma skupo.

#10 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 01 June 2007 - 20:03

QUOTE(John Keating @ 1 Jun 2007, 20:46) <{POST_SNAPBACK}>
Misliš verovatno na Stari Most. Samo, tamo se ipak jede dimljeni šaran iz Skadarskog jezera... cool.gif Ukusno... i veoma skupo.


Moguce, moguce. To su te cene, prvo budes pijan pa onda kad se otreznis shvatis koliki si saran. laugh.gif

No, vredi.

edit: Jel' mi ti ono bese preporuci taj restoran prosle godine? mad.gif

Edited by harper lee, 01 June 2007 - 20:04.


#11 dig_chohano

dig_chohano
  • Banned
  • 617 posts

Posted 01 June 2007 - 20:58

Stari mlini , Ljuta kod Kotora. Opako dobra i morska i slatkovodna riba (pastrmke se biraju iz nekog jezerceta u restoranskom parku), čudo zvano hobotnica ispod sača, roštilj kvalitetan (ali su porcije minijaturne), bezbroj dobrih vina.

Edited by dig ohano, 01 June 2007 - 20:59.


#12 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 01 June 2007 - 23:08

Sidro u Ulcinju. Riba 1A, dižestiv na račun kuće. Bio puno puta, uvek izvrsno.

#13 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 02 June 2007 - 00:16

realno CG je gastronomska crna rupa. ono sto je malo iznad proseka je

dragan u krtolama
misko na adi bojani - i posle svega
za sarana (krapa): skadarsko jezero: murici - fenomenalan ugodjaj pod vedrim nebom, vise ugodjaj nego hrana ali svejedno, muslimanska porodica koja cela gine da vam ugodi koliko moze, licno love ribu i voze goste po jezeru po zelji. tacno prekoputa manastira moracnik.
ako ogladnite na putu - legendarna drumsko razbojnicka mehana iznad virpazara zvana "voda u krsu" - zvanicno najbolji rostilj u CG i odlican krap, u dimu kaminskih isparenja i usijanog asfalta
ne secam se imena mesta za najbolju jagnjetinu na obali - u radanovicima izmedju budve i tivta.
odlicna pastrmka na pivskom jezeru, odmah pored manastira piva.
pomenuti mlini - i catovica (bolji) i ljuta (losiji) su solidan fenseraj, ja licno imam problem jer mi nacija bez gastro kulture prodaje gastronomiju o kojoj nema pojma, zato se radje odlucujem za rupe u kojima nema foliranja ili za starosedeoce tipa konobe u prznom u kome smezurana baba od svojih stotinu ljeta sprema najboljeg lesho st.pjera na obali, sa vezicom suve zalfije i majcine dusice, pride. ali catovica mlini jeste OK mesto, za one koji nemaju problem da plate nesto sto ne vredi toliko. ja se radije zabodem kod mishka na bojanu.
bila je dobra i konoba u bigovu, iskvarila se. 3 ribara u rafailovicima apsolutni prosek, jadran kao sto je nekada bio, 60s revisited. beli tanjiri sa plavom straftom po obodu i taj rad.
jebes CG, tamo se jede sto se mora i da se ne umre od gladi. u kafani, na to mislim. e sad, pijacno snabdevanje je druga stvar, narocito ako se koncetrises na off scenu - bar, kotor, risan i tom slicno.

#14 Irresistible

Irresistible
  • Members
  • 16 posts

Posted 02 June 2007 - 08:15

QUOTE
Do Ade Bojane nece naci bolji restoran. Ima mesta gde se mogu pojesti odlicna pojedinacna jela ali kao kompletan restoran Catovica Mlini nemaju konkurenciju. I hrana i pice i usluga, pa i ambijent, su za svaku pohvalu.


I hrana i pice i usluga i ambijent i sve je savrseno i meni bilo dok se nisam vratila u apartman, u kom sam bila to leto, i dok nisam dusu povratila! Krivicu bih pripisala sebi da i mog tatu malo kasnije nije snaslo to isto! U stvari, i dalje tvrdim da sam ja kriva jer sam baksuz pa pokvareni preliv za gambore bas mora mene da ubode ali ce mi biti mnogo tesko da prelomim i opet odem tamo! sad.gif

#15 Gurgaon

Gurgaon
  • Members
  • 10 posts

Posted 02 June 2007 - 08:19

Nije fenseraj ko CM al su cene pristojne a kvalitet morske hrane vrhunski!
Izlaz iz Meljina a pre uzbrdice ka Herceg Novom restoran sa desne strane "MONTECARLO" vl.M.Bulut
Restoran ima veliku baštu natkrivenu lozom.
Nekada je restoran bio u Zelenici (dok su bili aktuelni gliseri) i prepun inostranih gostiju sa druge strane Jadranskog mora...
A kelner kaze:" Vidis ove nemozes prevariti,taj kad vidi pecenu ribu u tanjiru zna u koliko je sati je izvađena iz mora!
Kvalitet je ostao isti i posle preseljenja u Meljine!