Jump to content


Photo

Putovanje prevozom do posla...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 27 May 2007 - 17:59

Kao i svaki ponosni predstavnik radnicke klase koristim prevoz do posla, i primecujem da se u zavisnosti od tajminga u koliko sati navatam bus ekipa u istom dosta razlikuje...U najranijim varijantama redovno putujem sa neka dva lika koji izgledaju kao clanovi Motorhead benda, podbulom Uma Turman wannabe plavushom, i "laptop" picnutim likom grmaljske konstitucije...Njih sam zapamtio...U "srednjem, ni tu ni tamo" vremenu sa ribom prcastog nosa i likom koji izlazi na stanici gde i ja, i odmah pali pljugu...Kad kasnim, tu su obicno dve srednovecne zene sa socijalistickom Burda frizurom....U povratku, vec je toliko vruce, i toliko je pun bus da ne mogu naci pattern...

#2 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 27 May 2007 - 19:34

e, svaka ti cast! ti si, izgleda, zivahni jutarnji tip. ja kad idem na posao, nisam jos skroz budna, pa ni ne primecujem ljude oko sebe. ali ono sto sam primetila jeste da se bukvalno radi o minutima glede zastoja, tj. (ne)upadanja u isti. u povratku sam osamucena i dremljiva, pa ni onda ne obracam paznju.

#3 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 27 May 2007 - 19:57

QUOTE(Zlica od Opaka @ 27 May 2007, 20:34) <{POST_SNAPBACK}>
e, svaka ti cast! ti si, izgleda, zivahni jutarnji tip. ja kad idem na posao, nisam jos skroz budna, pa ni ne primecujem ljude oko sebe.


same here.. do duse ja putujem autom, ali parkiram na nekih 10-15 minuta hoda do svoje kompanije, za koje vreme svi koji me znaju a tuda prodzu primete me, a ja njih bas nikad... ali znam da kad i sneg/kisa pada i sunce unaveliko przi, da che mi dva beskucnika dobro jutro uvek pozeleti: jedan je visoki mrsavi crnac umiljatog glasa i svakog jutra stoji na uglu gradskog groblja sa svojom velikom plasticnom casom kojom zvecka, dali mu - ne dali koju paricu uvek che rechi "... good morning....", drugi je omanji debeli belac promuklog glasa.. svakog jutra stoji na uglu velike raskrsnice, ispod velikog casovnika, veteran, uvek obucen u maskirno odelo... dali mu - ne dali koju paricu uvek che rechi ".... God bless ya.... " i tako oni vech par godina

#4 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 27 May 2007 - 20:16

QUOTE(Zlica od Opaka @ 27 May 2007, 20:34) <{POST_SNAPBACK}>
e, svaka ti cast! ti si, izgleda, zivahni jutarnji tip. ja kad idem na posao, nisam jos skroz budna, pa ni ne primecujem ljude oko sebe. ali ono sto sam primetila jeste da se bukvalno radi o minutima glede zastoja, tj. (ne)upadanja u isti. u povratku sam osamucena i dremljiva, pa ni onda ne obracam paznju.

ma kakav crni zivahni jutarnji tip...moja preterana budnost je posledica toga sto stalno kasnim, pa izbezumljeno izlecem sa gajbe i trcim do stanice...a onda i u busu (posto uglavnom ne stignem da kupim novine) blejim okolo i gledam sve te namucene face koje dremaju...sem naravno, Motorhead likova koji pricaju sve u 16

#5 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 27 May 2007 - 20:18

hm, pod stare dane cu morati da predjem na HM; daleko je penzija unsure.gif

edit: a da se montiras iznad glave nekome ko cita novine? to je jedna od redovnih pojava ovde laugh.gif

Edited by Zlica od Opaka, 27 May 2007 - 20:20.


#6 Mancunian

Mancunian
  • Members
  • 1,537 posts

Posted 28 May 2007 - 00:07

Posto nisam zaposlena( ph34r.gif ) lejtli, jedina prilika da uocim neku pravilnost kod ekipe je ona kad bivam povremeno angazovana, a tada putujem sa svim gradjevinskim radnicima prigradskih beogradskih naselja, tacnije, struktura putnika na toj liniji u ranim jutarnjim satima se ne menja od kako ja pamtim...

#7 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 28 May 2007 - 09:35

nije do posla,ali...
nedavno u gradskom sedim (inace stojim, ali ovaj put sam imao putnu torbu, koja bi zauzela jos 3 mesta za stajanje), bus pretrpan ljudima, ko sardine, unutra min. 3x stepeni, tapka me neki radnik iz gradske cistoce po ramenu i zamoli da ustanem i ustupim mesto zeni sa detetom. Naravno skocim, kad iz mase izranja omladja Ciganka (iliti Romkinja), sa detetom od jedno 3 godine. Sela je na moje mesto i pocela da siri upecatljiv miris oko sebe, na sta su svi u blizoj okolini poceli da prave grimase i okrecu glave.. Podsecam bilo je zagusljivo i toplo, vazduha inace nikad dosta..
Na momenat sam se osetio rasistom furious.gif

#8 Doroti

Doroti
  • Members
  • 390 posts

Posted 28 May 2007 - 13:18

QUOTE(KANDAhar @ 28 May 2007, 10:35) <{POST_SNAPBACK}>
nije do posla,ali...
nedavno u gradskom sedim (inace stojim, ali ovaj put sam imao putnu torbu, koja bi zauzela jos 3 mesta za stajanje), bus pretrpan ljudima, ko sardine, unutra min. 3x stepeni, tapka me neki radnik iz gradske cistoce po ramenu i zamoli da ustanem i ustupim mesto zeni sa detetom. Naravno skocim, kad iz mase izranja omladja Ciganka (iliti Romkinja), sa detetom od jedno 3 godine. Sela je na moje mesto i pocela da siri upecatljiv miris oko sebe, na sta su svi u blizoj okolini poceli da prave grimase i okrecu glave.. Podsecam bilo je zagusljivo i toplo, vazduha inace nikad dosta..
Na momenat sam se osetio rasistom furious.gif


Pretpostavljam da bi ti bilo lakše da si, umesto Romkinji sa detetom, ustupio mesto Anglelini Jolie sa detetom, čak i ako bi, kako kažeš, širila upečatljiv miris oko sebe. Da li ti znaš nešto što ja ne znam? Možda se samo Romi na vrućini znoje ph34r.gif

#9 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 29 May 2007 - 14:00

QUOTE(Zlica od Opaka @ 27 May 2007, 21:18) <{POST_SNAPBACK}>
edit: a da se montiras iznad glave nekome ko cita novine? to je jedna od redovnih pojava ovde laugh.gif

o da, moram priznati da to radim...zato i ja kad citam novine u busu, ne smeta mi dok neko zvera smile.gif

uf, jutros je bila zena sa tapiranom kosom...e sad, ja se slabo razumem u te rabote, ali :
1. ili je to trajna koja je cvrstine kamena
2. ili zena spava bez jastuka,
3. ili ustaje svako jutro u 5h da bi namontirala friz...

uglavnom, to je perfektno upakovana sfera na kojoj bi joj i Dzimi Hendriks pozavideo...

Edited by Lord Henry, 29 May 2007 - 14:00.


#10 nestasna ameba

nestasna ameba
  • Members
  • 82 posts

Posted 29 May 2007 - 14:12

eh, ja imam srece. radim uvek po podne, tako vec dve i po godine, i kad oko pola pet vatam bus, nije neka guzva a likovi su mahom razliciti, ali na stanici pre one na koju silazim ulazi uvek istih troje-cetvoro ljudi. tu vec ustanem, posto obicno sedim jer mi se moze wink.gif , da se spremim za izlazak (mrzim istrcavanje iz busa dok se vrata zatvaraju), a neko od njih sedne na moje mesto. to nam je vec ustaljena koreografija smile.gif

#11 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 29 May 2007 - 18:42

zestoko volim guzvu u prepunom busu. bokovi se izvijaju, noge proturaju, bretele same spadaju, a kad malo bolje pogledam oci se bas nadaju.

#12 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 31 May 2007 - 14:07

ja imam sreće jer na posao idem peške ili biciklom
a ono što idem autobusom uglavnom mi budu razliičiti likovi
mada nađu se poneki za koje se setim da sam već ranije videla
generalno uvek ima puno studenata i puno baba i deda

#13 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 31 May 2007 - 15:17

Ja putujem na posao u obliznju varosicu. Voznja traje oko sat vremena. Likovi-razni. Jednom, ispred mene sede dva coveka i razgovor tece ovako:
- Jesi cuo da je ona budala ( sad ide neki sumanut nadimak, nisam ga zapamtila ) ocero zenu i dvoje djece i doveo neku mnogo ruznu? A ova sto je ocero bila mu bas lepa.
-Jesam cuo al sam ga pito kad smo se jednom napili sto je ocera i on kaze, ma nosi je u p**du materinu mnogo lepa pa je svaki oce a ova ruzna samo je ja ocu!

Sta reci... s_d.gif

#14 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 02 June 2007 - 00:52

srećete li u 65ici gospođu koja gaji frizuru, cvike i ten kao u Majlsa Dejvisa onomad?

Pisao sam o tome na street stories već, ali je ovo prilika da se ponovim....

#15 Okretnica

Okretnica
  • Members
  • 285 posts

Posted 12 June 2007 - 11:53

Pa ja uglavnom gledam nešto da privatim.
Leti naročito, za vreme paklenih vrućina, volim da stanem nekoj sredovečnoj dami uz guz i lagano se treskam.

Obožavam gužve u busu....