Jump to content


Photo

Nadzirana autonomija Kosova


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#16 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 11 June 2007 - 21:14

Kosovo ce biti nezavisno, jer je to posledica Miloseviceve politike, zbog koje Srbija mora biti svedena na pravu meru.
Putin nece staviti veto da se ne bi sukobljavao sa Zapadom, a Srbija ce Kosovo morati da prizna.

#17 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 11 June 2007 - 21:18

QUOTE(Milosh76 @ 11 Jun 2007, 21:59) <{POST_SNAPBACK}>
Po istoj logici po kojoj Albanci traze drugu drzavu, po toj logici mogu i i Srbi u tom nezavisnom Kosovu da traze nezavisnost.

Bice podela... videcete, cak postoji sansa da mi bolje prodjemo u toj podeli, samo treba pametno odigrati do kraja

Aaa, pa onda za Srbiju nema frke laugh.gif.

#18 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 11 June 2007 - 21:20

QUOTE(Milosh76 @ 11 Jun 2007, 20:59) <{POST_SNAPBACK}>
Po istoj logici po kojoj Albanci traze drugu drzavu, po toj logici mogu i i Srbi u tom nezavisnom Kosovu da traze nezavisnost.

Bice podela... videcete, cak postoji sansa da mi bolje prodjemo u toj podeli, samo treba pametno odigrati do kraja

Problem je sto mi nemamo te igrace. Kad bi postojala neka zajednicka platforma, po tom pitanju, izmedju DS i DSS onda bi mozda i uspeli... DS je izgubila svog jakog igraca i to je za sada najveci problem jer Tadic to sigurno nije. U celoj toj prici nasi liberali su za nezavisno Kosovo. To je srpski paradoks, zamisli neko ko je liberal, ko je radio u zivotu, razume trgovinu i ekonomiju, nudi besplatno teritoriju svoje zemlje. Zamisli tek kako bi bilo kad bi oni istinski vodili ekonomiju zemlje...
Bojim se da Srbi zaista nisu sposobni da imaju svoju drzavu i kako vidim jedina solucija je da se uveze neko iz inostranstva, npr. Panic ...

#19 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 11 June 2007 - 21:20

QUOTE(PESC @ 11 Jun 2007, 22:14) <{POST_SNAPBACK}>
Kosovo ce biti nezavisno, jer je to posledica Miloseviceve politike, zbog koje Srbija mora biti svedena na pravu meru.
Putin nece staviti veto da se ne bi sukobljavao sa Zapadom, a Srbija ce Kosovo morati da prizna.

Same, same, but diferent. Miki von den Haag je samo krunisao takvu politiku.

#20 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 11 June 2007 - 22:15

QUOTE(Gjergji @ 11 Jun 2007, 21:20) <{POST_SNAPBACK}>
Same, same, but diferent. Miki von den Haag je samo krunisao takvu politiku.

Kosovo bi bilo nezavisno i bez Miloseviceve politike. Koji su srpski problemi na Kosovu ?
To su pre svega Srbi koji tamo zive. Kako moze da se resi taj problem ? Oduzimanje nekih 15-20% teritotorija Kosova gde zive Srbi i pripajanju Srbiji. Tamo gde ne zive Srbi neka stvore nezavisnu drzavu ili neka se prikljuci Americi. Sto se tice srpskih manastira valjda Albanci nisu toliki divljaci i nece dirati te objekte.
Za Srbiju Kosovo je bolest koja mora hiruski da se odstrani.

#21 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 11 June 2007 - 22:35

QUOTE(revolucionar @ 11 Jun 2007, 23:15) <{POST_SNAPBACK}>
Kosovo bi bilo nezavisno i bez Miloseviceve politike.

To sam upravo i mislio i rekao. Srpska politika koja je rezultirala sa nezavisnoscu Kosova od nje, samo se krunisala od strane Mikija von den Haag.

#22 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 11 June 2007 - 22:41

Nema veze sa temom,al al tetka mi došla iz Nemačke i priča mi da tamošnji mediji Tunjavog nazivaju "ultranacionalistom!" lol_2.gif i da misle da braća Rusi nešto traže za uzvrat! lol_2.gif
2 Vinska mušica
lol_2.gif

#23 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 12 June 2007 - 17:25

QUOTE(revolucionar @ 11 Jun 2007, 17:33) <{POST_SNAPBACK}>
O cemu ti pricas ? Ko s kim da se kolje ? Nije stvar u klanju vec u diplomatiji. Medjunarodna zajednica moze da prizna Kosovo kao nezavisnu drzavu ali dok je ne prizna Srbija ta drzava sigurno nece biti nezavisna. Ko s kim da se kolje ? Srbiji bi bio potreban jedan dan da bi uspostavila kontrolu nad Kosovom pod uslovom da se vojno ne suprostavi Amerika. Medjutim, te metode su odavno prevazidjene. Sasvim je normalno da Albanci na Kosovu imaju svoju autonomiju i jednog dana i nezavisnu drzavu. Trenutna situacija je takva da nezavisno Kosovo moze samo da stvara vece probleme za Srbiju jer bi to bila drzava represije, nepostovanja ljudskih prava, diskriminacije i ekonomije zasnovana na kriminalu. Nadzirana nezavisnost nije losa ideja ali pod uslovom da tamo zaista postoji nekakva ekonomija. Zemlja bez ekonomije je zemlja nasilja i nista vise. Ja bih licno bio za nezavisno Kosovo ali kad bih cuo da ce zapadne firme da ulazu u industrijalizaciji te zemlje. Ovako resenje ne postoji osim podele Kosova da bi se zastitilo srpsko stanovnistvo a za ostalo...


1.Ovakav stav je Srbiju i Srbe puuuuuuuuuuuuno koštao.

2.Da, da, vidjeće atlantisti kad im budete vezali 50 divizija na Kosovu. Rek'o Mile. rolleyes.gif

#24 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 12 June 2007 - 17:38

QUOTE(ArleKino @ 12 Jun 2007, 18:25) <{POST_SNAPBACK}>
1.Ovakav stav je Srbiju i Srbe puuuuuuuuuuuuno koštao.

ok, ti si nash idol. aj sad pali...

#25 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 12 June 2007 - 17:48

QUOTE(PESC @ 11 Jun 2007, 22:14) <{POST_SNAPBACK}>
Kosovo ce biti nezavisno, jer je to posledica Miloseviceve politike, zbog koje Srbija mora biti svedena na pravu meru.
Putin nece staviti veto da se ne bi sukobljavao sa Zapadom, a Srbija ce Kosovo morati da prizna.

Ma ti si nasa pametnica Mica.. idi sad na spavanje, udari se cekicem lepse ces da sanjas svoje idole Tacija i Cekua i ono lepo belo sto prodaju po Evropi i Svetu

#26 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 13 June 2007 - 00:57

QUOTE(Milosh76 @ 28 May 2007, 16:06) <{POST_SNAPBACK}>
Po istoj logici iz kojih Albanci trace svoju drugu drzavu u Evropi, mogu i Srbi na istoim tom Kosovu da traze "nadziranu" autonomiju, sto naravno dovodi do podele Kosova, koja ce se na kraju i desiti. Vuk sit, a ovce na broju.

Šta da se postavi Berlinski zid?
nema bre nikakve podele,samo nezavisnost.Mi nećemo nezavisnost,oni neće podelu... A tu će Rusija biti zadovoljna kako god okreneš. Nevezano za ovo što sam prethodno rekla. Rusi će nešto tražiti za uzvrat od nas,po običaju!
dry.gif

#27 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 13 June 2007 - 01:55

QUOTE(Milosh76 @ 12 Jun 2007, 18:48) <{POST_SNAPBACK}>
Ma ti si nasa pametnica Mica.. idi sad na spavanje, udari se cekicem lepse ces da sanjas svoje idole Tacija i Cekua i ono lepo belo sto prodaju po Evropi i Svetu

Po tvojoj logici, Alsace i Lorraine su delovi Nemacke, a Callais UK-a.
I po istoj logici Backa je deo Madjarske, a Banat Rumunije.
Po toj istoj logici Austrija je deo Nemacke, itd!
Ma dosta bre vise!
Kosovo je srce Srbije, kolevka Srbije, itd?
U kolevci obitavaju samo bebe, a ovo drustvo je, za 200 godina svog postojanja, ocigledno ostalo u tom stadijumu.
Kosovo kao kolevka srpstva je cover za infantilnost, nezrelost i primitivizam ovog drustva.
I to ce biti sve dok Kosovo ne postane i de iure nezavisno!
Nadam se da ce postati sto pre, kako bismo postali zdravo i zrelo drustvo, ne zbog EU i MZ, nego iskljucivo zbog nas samih, kao drustva!
Ili ce nam uvesti protektorat, posto niko nece cekati da se saberemo i naprasno dobijemo sposobnost rasudjivanja!
Dosta bre vise mitomanije, povraca mi se od toga!
Taci i Ceku su mozda tvoji idoli, moji nisu, oni su, kao i NATO intervencija i nezavisnost Kosova, samo posledica.
Uzrok je politika institucionalizovanog aparthejda i segregacije nad Albancima devedesetih.
I kada se sa ovolikom strascu bude pricalo o opsadi Sarajeva ili bombardovanju Zagreba i Dubrovnika, kao sto se prica o Kosovu kao nekoj kolevci srpstva, sazricemo kao drustvo.
Bolje da sami sazrimo iznutra, nego da sazrimo uz pomoc sa strane, jer ce ovo drugo biti mnogo bolnije!

#28 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 13 June 2007 - 02:08

QUOTE(PESC @ 13 Jun 2007, 02:55) <{POST_SNAPBACK}>
Po tvojoj logici, Alsace i Lorraine su delovi Nemacke, a Callais UK-a.
I po istoj logici Backa je deo Madjarske, a Banat Rumunije.
Po toj istoj logici Austrija je deo Nemacke, itd!
Ma dosta bre vise!
Kosovo je srce Srbije, kolevka Srbije, itd?
U kolevci obitavaju samo bebe, a ovo drustvo je, za 200 godina svog postojanja, ocigledno ostalo u tom stadijumu.
Kosovo kao kolevka srpstva je cover za infantilnost, nezrelost i primitivizam ovog drustva.
I to ce biti sve dok Kosovo ne postane i de iure nezavisno!
Nadam se da ce postati sto pre, kako bismo postali zdravo i zrelo drustvo, ne zbog EU i MZ, nego iskljucivo zbog nas samih, kao drustva!
Ili ce nam uvesti protektorat, posto niko nece cekati da se saberemo i naprasno dobijemo sposobnost rasudjivanja!
Dosta bre vise mitomanije, povraca mi se od toga!
Taci i Ceku su mozda tvoji idoli, moji nisu, oni su, kao i NATO intervencija i nezavisnost Kosova, samo posledica.
Uzrok je politika institucionalizovanog aparthejda i segregacije nad Albancima devedesetih.
I kada se sa ovolikom strascu bude pricalo o opsadi Sarajeva ili bombardovanju Zagreba i Dubrovnika, kao sto se prica o Kosovu kao nekoj kolevci srpstva, sazricemo kao drustvo.
Bolje da sami sazrimo iznutra, nego da sazrimo uz pomoc sa strane, jer ce ovo drugo biti mnogo bolnije!

Uroshe,
nezavisnost Kosova je kazna za qrcenje i glupiranje Srbije posle 1990
nista drugo
sve te gluposti koje se nude - krshenje ljudskih prava, strateski vazno mesto, aparthejd, segregacije, blablablabla - su pokrice za samo jednu stvar:
Sloba je bio americki covek koji ih je zajebo (kao i Sadam)
Oni to ne prastaju. Hebe se njima za ljudska prava.

#29 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 13 June 2007 - 02:15

QUOTE(Lord Henry @ 13 Jun 2007, 03:08) <{POST_SNAPBACK}>
Uroshe,
nezavisnost Kosova je kazna za qrcenje i glupiranje Srbije posle 1990
nista drugo
sve te gluposti koje se nude - krshenje ljudskih prava, strateski vazno mesto, aparthejd, segregacije, blablablabla - su pokrice za samo jednu stvar:
Sloba je bio americki covek koji ih je zajebo (kao i Sadam)
Oni to ne prastaju. Hebe se njima za ljudska prava.

LH, nezavisnost Kosova je neminovnost i nije bitan razlog zbog kog ce i de iure postati nezavisno.
Ne interesuje me uloga USA i EZ/EU u Milosevicevoj vladavini, mogli su oni sto puta da planiraju, ali mi, kao gradjani Srbije, smo ti koji su izvrsili tako sto je dobio vecinu glasova gradjana ove zemlje.
I to je fakat.
Btw, ljudska prava jesu krsena.
I ne treba USA da boli zbog toga qratz, nego nas, s obzirom na to da to nije cinjeno u ime gradjana USA, nego u nase ime kao gradjana Srbije.
Posledica toga, osim nezavisnosti, je i polozaj Srba u srpskim enklavama na Kosovu (izdvajam sever Kosova, tamo su dominantni i kurce se), koji ce, zbog ovakve politike, zavrsiti gore nego ljudi u Srebrenici, Oluji (imali su gde da beze,neki su uspeli da se spasu) i Ruandi zajedno.
E, vidis, Srbi iz enklava nece uspeti da se spasu, jer ce ih ovaj autisticni fasistoidni degenerik iskoristiti u marketinske svrhe da bi opstao na vlasti, a Taci, Ceku i Haradinaj, kao sabraca malopre pomenutog, ce iskoristiti priliku!

#30 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 13 June 2007 - 02:29

Vidi ovako. Napravicemo eksperiment.
NPR. Tvoja porodica (moja, bilo cija, itd.) generacijama zivi na gajbi od 100kvm. Pored vas zivi komsija u stanu od 30kvm, cija porodica takodje generacijama tu obitava. Generacijama se i ne slazete bas dobro, jedni drugima ostavljate djubre pred vratima, kradete papuche, vasi ljubimci zapishavaju jedni drugima pragove, itd. U medjuvremenu komshija dodje sa predlogom da sobzirom da mu je neka rodbina dosla u posetu, eto, ako nije problem oni ce da prespavaju kod vas, ali bi to i platili. Vi, naravno, nemate nista protiv, i to i ucinite. I to prespavljivanje se pretvori u podstanarstvo. Oni tebi redovno placaju kiriju, generalno su ok i fini, ali iz nekog razloga ti smetaju (a nemas argumente da ih najurish), pa pocnes da im pravish pakosti - povecas im kiriju, ogranicis im vreme dolaska iz grada, kradesh im kaladont, pustas glasno muziku kada spavaju - sve u nadi da ce otici sami. E posto oni to ne cine, tebi pukne qrac i krenes da ih otvoreno maltretiras i proterujesh iz gajbe. Oni te tuze, i sudija odluci da moras da im das taj deo stana.
sta mislis o tome?